Nepremičnine

Svetovanje pri nakupu ali prodaji nepremičnin. Pomoč pri pripravi finančne konstrukcije in pridobivanju sredstev za nakup.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Darovanje organov    Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Multipla skleroza       Kronična utrujenost    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Optika    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Ortopedija       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala    Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Neonatologija    Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Psihoterapija       Psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev, nezvestoba in varanje    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

Hiše se dražijo

Default avatar Senkaa 23 Maj 2012 20:00

Pregledujem oglase za hiše, pa jih je kar nekaj takih, ki so se oglaševale lani poleti ali jeseni. Pri enih - kolikor se jih spomnim - je videti nek minimalni padec (ampak tiste me že lani niso zanimale), druge pa imajo celo višje cene???!! A je to mogoče? A se število hiš v prodaji že zmanjšuje, pa zato nočejo spustit cen?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Lastnica hiše 24 Maj 2012 20:06

Sem lastnica nove hiše, ki sva jo s partnerjem sama gradila. Je zgrajena iz najboljšijh možnih materialov, ploščice, parket in nekatere stvari, nekaj opreme je višjega cenovnega razreda. Sicer sva se morala potrudit, da cena ni bila zelo visoka in ko sem gledala hiše podobnega ranga, se pri nas prodajajo za okrog 500 000 EUR, nekatere mogoče tudi "samo" 350 000. Jaz pa vem, da če jo grem prodajat in če bi jo želela prodat, ne vem če bi dobila 250 000 EUR.

Da ne govorim o LJ, kjer imaš tudi za 2 milj. eur hiše, mogoče mal več kvadratov, ker imajo ap ravno mogoče klet zraven, ki je najina nima.

To so cene na papirju, proda pa po mojem skoraj nihče ne.

Naju je hiša prišla pod 150 000 eur s parcelo v red, ki ni mala.

Default avatar Senkaa 25 Maj 2012 19:40

Pajade. Po vsem, kar si napisala, sploh ni nobenega dvoma, da si lastnica hiše. :-)

Default avatar mp25 25 Maj 2012 19:44

Koliko je bila parcela s vsemi dokumenti in komunalnim prispevkom?

Default avatar takole 26 Maj 2012 00:55

Lastnica hiše napisal:Naju je hiša prišla pod 150 000 eur s parcelo v red, ki ni mala.

Kokošnjak?

Default avatar Lastnica hiše 28 Jun 2012 09:26

Lahko govoriš kar hočeš, ker smejim se lahko samo jaz, ki živim v njej :))

Ljudje ste res ene ovce, večinoma... Pa plačujte 5x več za hiše, kdo vam brani. Jaz samo povem, da se da za manj - sam moraš pa naredit kaj za to. Večina vas itak ne zasluži toliko, da si sploh lahko garsonjero kupite - krivi ste si pa čist sami.

Lej, jaz nisem med tistimi, ki bi se pustili zavest in bi plačevali oderuške cene za stvari. Se pač pozanimam. Imamo firmo in itak vem, da so cene za ene 45% prenapihnjene ponekod. Za Ljubljano pa itak, vsi ki delajo tam, imajo višjo tarifo, kakih 30%. Naj, dokler so eni tako neumni, da plačajo.

Men je fajn, da se hiše dražijo, očitno imam zaslužek še za eno tako, če jo prodam... Sam roko na srce, cena moje hiše je realna, oziroma tam za nekje 250 000 se postavi tako hišo, realno. Pa bi jo po mojem že za toliko težko prodal, za 500 000 pa nikoli. Ene se za toliko prodajajo že leta, vem za njih, pa se ne prodajo. Lastniki jih tudi nimajo namena, očitno, pač čakajo, če se bo kak butl najdu.

Default avatar na goriškem 28 Jun 2012 19:32

Res je kar govori lastnica hiše,nepremičnine v sloveniji so močno precenjene.
Mi smo v novi hiši 220m2na 3000m2parceli in do zdaj smo porabili 130000e.Pravijo da je lepa vila. Da naštejem nekaj materialov- gres porcalan rosa portogalo,masiven klasični parket,masivna panoramska okna z škurami,vhodna masivna vrata,toplotno izolirana cela hiša,srednji višji cenovi razred pohištva. Hiša je dvostanovanjska,skončali smo večje stanovanje.
In pol primerjam kar smo mi naredili stem denarjem in kaj se prodaja naprimer, stanovanja v Novi Gorici.

Default avatar skiir 29 Jun 2012 09:19

toplotno izolirana hiša? uau!

Default avatar na goriškem 29 Jun 2012 20:10

Povej kaj ne razumeš,ti bom razjasnila.

Default avatar Lastnica hiše 28 Avg 2012 11:57

No, pa še ena kost, za tiste ki ne verjamejo - pravkar so starši kupili novo hišo na sicer ne tako dragi turistični lokaciji, popolnoma nova še ne vseljena, za tako smešno ceno, da sploh vsa čast tistemu, ki jo je gradil, da je prišel s tako ceno skozi in da ima še dobiček pri prodaji. Ker vem kakšnbe so cene in do kam lahko greš pri pogajanjih za ceno.

Tudi najina je grajena iz dobrih materialov, granitogres Marazzi, oreh parket, okna višjega cenovnega razreda, pohištvo in vrata je naredil mizar, vse kvaliteten les. Po hiši je talno gretje in še nekaj takih ne najbolj poceni igračk, ki sicer sploh niso nujne - tako da tudi ceneje bi šlo skozi.

Ker sem pa slučajno gledala kake hiše se pa večinoma prodajajo, ker smo jo doma kupovali, so pa za tak denar pogosto take kučurine, da ti slabo postane... Kdo to kupi, obup. Tu in tam se pa najdejo res hiške, lepe, nove, večinoma se mal manjše - tam nekje 140 m2, tudi za cca 120k prideš skozi, s tem da ti kaka faza ostane za končat. Če ne bi imela svoje, bi kupila kakšno, tudi če so malo manjše - itak potem vidiš, da ne rabiš 200 m2+

Default avatar saj ne morš verjet 28 Avg 2012 12:34

Lastnica hiše napisal:No, pa še ena kost, za tiste ki ne verjamejo - pravkar so starši kupili novo hišo na sicer ne tako dragi turistični lokaciji, popolnoma nova še ne vseljena, za tako smešno ceno, da sploh vsa čast tistemu, ki jo je gradil, da je prišel s tako ceno skozi in da ima še dobiček pri prodaji. Ker vem kakšnbe so cene in do kam lahko greš pri pogajanjih za ceno.

Tudi najina je grajena iz dobrih materialov, granitogres Marazzi, oreh parket, okna višjega cenovnega razreda, pohištvo in vrata je naredil mizar, vse kvaliteten les. Po hiši je talno gretje in še nekaj takih ne najbolj poceni igračk, ki sicer sploh niso nujne - tako da tudi ceneje bi šlo skozi.

Ker sem pa slučajno gledala kake hiše se pa večinoma prodajajo, ker smo jo doma kupovali, so pa za tak denar pogosto take kučurine, da ti slabo postane... Kdo to kupi, obup. Tu in tam se pa najdejo res hiške, lepe, nove, večinoma se mal manjše - tam nekje 140 m2, tudi za cca 120k prideš skozi, s tem da ti kaka faza ostane za končat. Če ne bi imela svoje, bi kupila kakšno, tudi če so malo manjše - itak potem vidiš, da ne rabiš 200 m2+

Saj ne moreš verjet kakšne nebuloze nekatari pišejo....

Default avatar hehe swasta 28 Avg 2012 14:24

saj ne morš verjet napisal:
Lastnica hiše napisal:No, pa še ena kost, za tiste ki ne verjamejo - pravkar so starši kupili novo hišo na sicer ne tako dragi turistični lokaciji, popolnoma nova še ne vseljena, za tako smešno ceno, da sploh vsa čast tistemu, ki jo je gradil, da je prišel s tako ceno skozi in da ima še dobiček pri prodaji. Ker vem kakšnbe so cene in do kam lahko greš pri pogajanjih za ceno.

Saj ne moreš verjet kakšne nebuloze nekatari pišejo....

ti kr vrjem dost je takih ki se hvalisajo z svojimi sanjskimi hiškami na kredite...pa 2-3 letih pa k staršem :)

Default avatar Jasno 04 Sep 2012 10:24

da se dražijo. Poglej samo, koliko se je zmanjšalo število oglasov - za več kot 200, in to čez poletje.

Default avatar Veroonika 07 Sep 2012 09:31

Lastnica hiše in Na goriškem se kvečjemu hvalita s svojo razkošno domišljijo, ne pa s svojimi hišami. :-)
Ne ena ne druga je nimata, glede na to, kakršne nesmisle sta naklepali. (O, tem, ali je ena oseba, se mi pa že ne da več ...)

Default avatar crknite nepremičninarji. 08 Sep 2012 02:25

Ne mi dreka mešat tukaj na forumu nepremičninarji in umetno napihovat cen nepremičnin. Trg vseh vrst nepremičnin v Sloveniji je še vedno prenapihnjen, cene morajo pasti za več 10 %.

Default avatar mp25 08 Sep 2012 09:01

crknite nepremičninarji. napisal:Ne mi dreka mešat tukaj na forumu nepremičninarji in umetno napihovat cen nepremičnin. Trg vseh vrst nepremičnin v Sloveniji je še vedno prenapihnjen, cene morajo pasti za več 10 %.

Tvoj nickname je zanimiv "crknite nepremičninarji"

V SLO ima 90% ljudi lastno nepremičnino. Torej s tem misliš crknite vsi??
Potem bodo pa nepremičnine zastonj!

Default avatar mp25 08 Sep 2012 09:04

Aja pa še to. Nepremičninarjev več ali manj ni več.
Banke so največje lastnice praznih novih stanovanj v SLO.
In sanacija bank pomeni ravno to. Umetno držanje cen nepremičnin na teh nivojih.

Default avatar crknite nepremičninarji. 08 Sep 2012 20:36

mp25 napisal:
crknite nepremičninarji. napisal:Ne mi dreka mešat tukaj na forumu nepremičninarji in umetno napihovat cen nepremičnin. Trg vseh vrst nepremičnin v Sloveniji je še vedno prenapihnjen, cene morajo pasti za več 10 %.

Tvoj nickname je zanimiv "crknite nepremičninarji"

V SLO ima 90% ljudi lastno nepremičnino. Torej s tem misliš crknite vsi??
Potem bodo pa nepremičnine zastonj!

Z nepremičninarji sem mislil na nepremičninske posrednike.

Default avatar mp25 09 Sep 2012 09:56

Nepremičninski posredniki služijo s provizijo, ne glede na to kakšne so cene!

Default avatar Veroonika 10 Sep 2012 21:50

mp25 napisal:Nepremičninski posredniki služijo s provizijo, ne glede na to kakšne so cene!

Seveda. Ne vem, zakaj tak gnev proti nepremičninarjem. Ceno določajo prodajalci, tudi tisti, ki za prodajo najamejo agente. Vsak ve, za koliko se je kaj prodalo v njegovi bližini, naj bo to parcela, hiša, stanovanje. Če kdo v bloku proda stanovanje, vsi vedo, za koliko ga je.

Številni prodajalci pa so se prej krepko pregarali (z dvojnimi službami in odrekanji - jih poznam veliko takih), da so kupili/zgradili to, kar imajo. In se ne onesvestijo, ko prihaja mladež po ogledih in jim suvereno razlaga, da so zdaj časi na pol zastonj nepremičnin. Se bojim, da niso in da ne bodo.

Default avatar Rex 10 Sep 2012 22:02

Jaz tudi čakam.

Default avatar na goriškem 12 Sep 2012 22:44

Čao Veroonika,lej ne lažem,dejmo rečt da smo porabli enih 10000e več kot sem napisala.Parcelo smo plačali še v DEM,gor je bila podrtija s hišno številkoin priključkom za elektriko.To smo sami z sosedi podrli,plačali arhitekta za nadomestno gradnjo in počasi kupčkali soude za material in za začet. Hiša je skoraj atrijska, prtličje in neizdelana mansarda z ločenim vhodom. Tloris 110m2krat2 .Lesena streha,bramac kritina ,izolacija stirodur.fasada tudi s stirodurjem in lih tko stirodur v tlakih.Materijal in delavce smo nabavljali premišljeno,delali počasi, smo brez kreditov (to hvala staršem-en velik bačo)Smo vsi delavski razred,nobeni bogataši. Hočem povedat ,da se da sezidat hišo svojih sanj ,brez nekih groznih travm,počasi in premišljeno. Ko sem prvič prespala noč v naši hiši -ko smo se preselili sem bila stara 28let. ah kako sem srečna, ko se spomnim, da sem ležala na parketu še v napol opremljenem stanovanju -nebesa.

Default avatar Zanimivo 13 Sep 2012 08:28

Tole si jaz mislim o taki gradnji

Default avatar tako pač 13 Sep 2012 14:08

eni so pač nevedneži in plačujejo visoke marže izvajalcem

Default avatar Zanimivo 13 Sep 2012 15:15

tako pač napisal:eni so pač nevedneži in plačujejo visoke marže izvajalcem

Ostali se pa zbirajo tukaj

Default avatar pač tako 17 Sep 2012 08:31

Zanimivo napisal:

kaj si hudo želiš bit intelegenten ali si pa novodobno glup

Default avatar Zanimivo 17 Sep 2012 08:34

pač tako napisal:
Zanimivo napisal:

Moje pisanje je v skladu s komentarji.

Default avatar tako pač 17 Sep 2012 14:15

Zanimivo napisal:
pač tako napisal:

Saj moje tudi.

Default avatar Zanimivo 17 Sep 2012 15:14

tako pač napisal:
Zanimivo napisal:
pač tako napisal:

Saj moje tudi.

Seveda je tvoje pisanje v skladu s tvojimi komentarji.

Default avatar tako pač 18 Sep 2012 09:33

Zanimivo napisal:
tako pač napisal:
Zanimivo napisal:

Saj moje tudi.

Seveda je tvoje pisanje v skladu s tvojimi komentarji.

Seveda je tudi tvoje pisanje v skladu s tvojimi komentarji.

Na vrh