Starši in otroci

Za naše navihance je potrebno biti iznajdljiv, domiseln, ustvarjalen, igriv, vesel, nasmejan, iskren, vztrajen, včasih zaskrbljen ... Preberite izkušnje in zaupajte svoje.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Darovanje organov    Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Multipla skleroza       Kronična utrujenost    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Optika    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Ortopedija       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala    Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Neonatologija    Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Psihoterapija       Psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev, nezvestoba in varanje    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

dodatek za velike družine

Default avatar pišekpošek 17 Feb 2009 14:16

Tisti, ki veste: Kdaj se izplača dodatek za velike družine? A je to enkrat na leto za vse velike družine ali takrat, ko da družina novo vlogo za otroški dodatek. Vlogo za otroški dodatek smo namreč dali decembra, dodatka za veliko družino pa še nismo dobili. No, če kdo ve bolj natančno, bom vesela, če mi razloži. Hvala.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar hmmmm 17 Feb 2009 17:26

Odločbe o dodatku za velike družine so začele prihajati v preteklem tednu. Tudi denar je bil večini že nakazan.
Ta dodatek pripada vsaki družini, ki ima 3+ otrok. Izplačuje se 1 x letno. Znaša pa cca 400 eur. Ni odvisen od finančnega stanja družine.
Center za socialno delo ga obravnava ponavadi avtomatsko, ko je iz otroškega dodatka razvidno, da gre za veliko družino.
Zakaj je v vašem primeru prišlo do zakasnitve pa je najbolje se obrnit na vaš matični CSD.
Lep pozdrav

Default avatar pišekpošek 18 Feb 2009 09:04

A je to res, da je višina dodatka za velike družine odvisna od finančnega stanja družine? A ni od števila otrok v družini?

Default avatar hmmmm 18 Feb 2009 09:30

Otroški dodatek JE odvisen od premoženjskega stanja družine. Dodatek za veliko družino pa NI odvisen. Dodatek za veliko družino pripada pri tretjem otroku in se povečuje z vsakim naslednjim otrokom. Izplača se pa 1 x letno. Otroški dodatek in dodatek za velike družine sta DVE različni stvari.
Lep dan

Default avatar pišekpošek 18 Feb 2009 12:45

Hvala za informacije.

Default avatar Evelina 18 Feb 2009 18:39

Dodatek na veliko družino se ne veča z vsakim nadaljnim otrokom...ena tarifa je za 3 otroke in druga za 4 in več...pa ni važno koliko več jih je...mi smo v odločbi dobili nekaj več kot 460 evrov pa imamo 10 otrok.

Default avatar hmmmm 18 Feb 2009 19:05

Evelina napisal:Dodatek na veliko družino se ne veča z vsakim nadaljnim otrokom...ena tarifa je za 3 otroke in druga za 4 in več...pa ni važno koliko več jih je...mi smo v odločbi dobili nekaj več kot 460 evrov pa imamo 10 otrok.

Ja. no...več kot za 4 otroke pa res nisem gledala. Lahko, da je tako ja. Je pa tudi res, da so družine s 4 ali 4+ zelo v manjšini.
Kar se tiče pa 10 otrok. Ojoj, meni se zmeša. Zakaj pa jih imate toliko?

Default avatar jožeL 18 Feb 2009 19:19

verjetno zato,ker jih imajo radi in jim velika z velikim V pomeni veliko z velikim V.

Čestitke.....Ev

Default avatar Evelina 18 Feb 2009 20:59

He,he...še malo pa bomo imeli tudi 11...veliko nas ne loči več od tega....in vsi se ga zelo zelo veselimo.

Default avatar mdosad 19 Feb 2009 09:10

Nam pa se bo poleti rodil tačetrti. Ali smo potem upravičeni do razlike med dodatka za tri in dodatka za štiri?

Default avatar pri nas še ne 19 Feb 2009 09:28

V sežani ga še ni:-(

Default avatar varjanka 19 Feb 2009 13:39

Iz Kamnika sem dobila odločbo danes.

Default avatar KaTaRiNaM 19 Feb 2009 13:50

Mdosad, ja upravičeni ste do razlike, mi bomo tudi v maju prizibali četrtega :)) če bo vse o.k. seveda.

LP

Default avatar mama na kubik 22 Feb 2009 21:59

nam so pa rekli, da odločbe prihajajo februarja, izplačila pa marca.

Default avatar še mi 04 Mar 2009 11:01

Mi pa sredi poletja dobimo tretjega otroka (in zadnjega! ;))).
Ker že dobivamo otroški dodatek, bojda ne rabimo vlagat posebne prošnje, kajne?

Me pa zanima, ali se v tekočem letu, ko se otrok rodi, dobi celoten znesek za velike družine ali zgolj sorazmeren, glede na mesec, v katerem je otrok rojen?

Hvala za odgovor!

Default avatar mi tudi 04 Mar 2009 11:25

še mi napisal:Mi pa sredi poletja dobimo tretjega otroka (in zadnjega! ;))).

Me pa zanima, ali se v tekočem letu, ko se otrok rodi, dobi celoten znesek za velike družine ali zgolj sorazmeren, glede na mesec, v katerem je otrok rojen?

Hvala za odgovor!

nič se bat, dobite celoten znesek

Default avatar MILU1 04 Mar 2009 13:56

odločbo sem prejela 09.02., denarja pa še nisem prejela, mogoče katera ve, kako dolgo traja , da ti denar nakažejo?

Hvala za odgovor

Default avatar 4×mami 04 Mar 2009 16:08

Denar je ponavadi nakazan naslednji mesec okoli 15ega.
Se pravi, če se dobi odločbo februarja...je nakazano marca.

Default avatar 5×mamica 05 Mar 2009 22:51

Vidim ,da že vsi dobivate odločbe,jaz je do danes še nisem dobila,lansko leto takle čas sem pa imela denar že nakazan,ker sem odločbo dobila konec januarja...no saj ni panike ,še pride.....

Otroci moje največje bogastvo!

Default avatar tamara v. 06 Mar 2009 12:41

mi tudi napisal:
še mi napisal:Mi pa sredi poletja dobimo tretjega otroka (in zadnjega! ;))).

Hvala za odgovor!

nič se bat, dobite celoten znesek

Ja, če je bil v letu vsaj en dan izpolnjen pogoj -trije otroci

Default avatar tamara v. 06 Mar 2009 12:50

evo iz prve roke,odločba izdana 26.2., prejeta 03.03., nakazilo bo 12.3.
Sem sedaj klicala na naš CSD

Default avatar ŠTAJERKA 04 Mar 2010 21:57

Mene pa tanima, če kdo ve kako je z izplačilom dodatka za veliko družino, če v septembru odjaviš tretjaga otroka, ki je prenehal šolanje. Se še dobi, a je treba mogoče vložit ali sploh več ne pripada?

Default avatar nekama 07 Mar 2010 14:24

Do dodatka za velike družine ste upravičeni tudi, če v tekočem letu samo en dan izpoljnjujete pogoje - t.j. 3 oz. 4 ali več otrok. Preverjeno.

Default avatar trinka 07 Mar 2010 17:54

nekama napisal:Do dodatka za velike družine ste upravičeni tudi, če v tekočem letu samo en dan izpoljnjujete pogoje - t.j. 3 oz. 4 ali več otrok. Preverjeno.

Ali dobimo sedaj dodatek za veliko družino glede na stanje leta 2009 ali letošnjega leta 2010?

Default avatar Tonka 08 Mar 2010 10:59

dodatek za velike družine ne gre na dohodek ampak je določen za tri otroke, potem za 4 in več....

Default avatar Kdaj bo ? 20 Mar 2010 18:02

Imava tri otročke in nam sedaj v tej čudni situaciji prav pride ta dodatek .
Zato pa sprašujem kdaj bo nakazan ?Odločbo sem pa že prejela.
Eden gre sedaj z šolo za 5 dni nekam ,aprila pa drug ,začetku jinija pa tret in bi rada to sfinancirala s tem denarjem.!
Hvala za vse odgovore !

Default avatar mamica36 20 Mar 2010 21:52

Mi smo meli nakazano 15.3.

Default avatar Kdaj bo ? 24 Mar 2010 20:28

Še vedno ni nilo nakazano .
A moram poklicati na center ?Bodo vedeli ?

Default avatar Kdaj bo ? 29 Mar 2010 21:04

Evo pa sem danes poklicala v center .In so mi rekli,da bo nakazano aprila .Ker ,da nisem dost hiter dvignila pošto in oni so pa že za marec obračunali in sem bila pozna.
Drugo leto bom pa hiter letela .Takoj ko dobim za dvignit grem na pošto ,pa bo .

Default avatar vesna01 01 Apr 2010 14:04

Ker sem na tem področju še zelo nevešča bi vas rada vprašala, če sem dobila odločbo o dodatku za velike družine v podpis danes - 1.4. ali dobim potem nakazan denar že aprila ali potem maja?

Hvala

Na vrh