Najdi forum

brez prijateljev

Sem čisto brez prijateljev. Zdravim se tudi za depresijo, imela naj bi malo socialne fobije. Težko se vključim v skupino, navežem stike z ljudmi, pri sebi pa opažam da jih še težje vzdržujem – tako da npr. nimam stikov s sošolkami iz osnovne šole, za kar mi je zdaj kar malo žal. Stalno niham med tem, da mi je tako “čisto v redu” in obdobji ko si družbe želim, pa si je seveda nisem sposobna najti.
Stara sem 26 let, sem še študentka iz gorenjske, dneve pa preživim večinoma pred računalnikom ali pa peljem vn psa. Včasih se zdim sebi zelo čudna 😉 – Ko berem na internetu diagnoze, se v marsičem prepoznam, tako da bi npr. imela lahko aspergerjev sindrom,… Tega sicer še nisem omenjala svoji psihiatrinji.

Ne vem tudi zakaj bi se kdo res hotel družiti z mano, saj nisem dobra za bit v družbo, če imam depresijo, sploh pa se težko sprostim. Vseeno pa si želim, da bi imela kdaj prijateljico za iti ven v kino, na koncert,…
Ne vem če ima kar sem napisala sploh kaj smisla, pa vseeno 😉

Poglej volkulja3 danes so taki časi, da večino vsak gleda samo nase in se ukvarja sam s sabo, nihče več nikogar ne pohvali ali podari kako lepo besedo ali se prisrčno nasmeje ni več poštenja ne iskrenosti, to opazim jaz 50 letna, ki sem tudi mama. Moja 15 letna hči je končala devetletko in nima niti ene sošolke za prijateljico mogoče se ne znajde med vrstniki nevem ali se ji nihče ne približa, sama je iskrena, dobra, simpatična in čisto nič zafnana, se ne liči niti barva niti nima fanta za to mogoče tudi ni sprejeta v družbo, ki je čisto naprotje nje same. Imam tudi 26 letno hči, ki pa tudi nima prijatejic iz osnovne šole niti iz srednje šole nima stikov z bivšimi sošolkami imela je sicer dve bivši sošolki ,ki pa sta se odselili in se poročili tako, da ima zdaj eno prijateljico, ki se vidita bolj malo enega prijatelja in fanta, se pravi druži se s tremi ljudmi to je seveda veliko premalo za mladega človeka in jaz mislim, da je to odraz družbe same. Tudi sama nimam kaj dosti prijateljic pa ne, da jih nebi želela imeti, vedno sem jaz tista, ki kliče prijateljice in ljudi okrog sebe ali imam čas ali ga nimam si vzamem čas, da jih pokličem opazim pa ,da mene malokatera pokliče ali vpraša kako si kaj, vse samo čakajo ali mogoče šparajo na telefonu nevem res nevem zakaj tako obnašanje, jaz mislim, da je prijatelj dober tak, da te pokliče kadarkoli ne da kolkulira in tuhta zakaj bi koga poklical da je iskren in dobrosrčen, dandanes tega več ni. Pa da ne bo kdo mislil, da smo mi tri vse čudaške ne ni res tak tempo življenja je očitno. Tudi ti nisi izjema in se boš morala zelo zelo potruditi za prijateljstvo in ga tudi znala obdržati oz. srečati prave dobrosrčne iskrene ljudi, ki jih mogoče vseeno ne boš dobila tako, kot tudi mi tri zaenkrat še ne, na žalost tako to je, seveda gledanje z mojega vidika


Ampak ima vsaj fanta, ta naj bi ji vedno predstavljal družbo. Kaj pa tisti, ki nimamo niti ene prijateljice, prijatelja, niti punce oz. fanta?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
vidim, da imate velike težave s socialnimi spretnostmi. Tako, da bi bilo zelo dobro, da bi vadili takšne spretnosti, kajti ne da se jih osvojiti čez noč.
A bi se bili pripravljeni udeležiti kakšne takšne delavnice na to temo? Da bi malo osvojili osnovne spretnosti komuniciranja, ki bi vam zagotovo koristila.

Lep dan in vse dobro,

Gabrijela Ploj, mag.psihologije, prof. Moderatorka foruma Mladi in Adolescenca http://med.over.net/forum5/list.php?393 in Mladi, ljubezen in spolnost http://med.over.net/forum5/list.php?17 Na vsako vprašanje, ki mi ga boste zastavili bom z veseljem odgovorila. Če imate vprašanje, ki ga ne želite objaviti na forumu mi lahko pišete na [email protected]. "Nič ni tako slabo, da ne bi vsebovalo nečesa koristnega!"

Ker imam tudi sama probleme z navezovanjem stikov me zanima kje imajo takšne delavnice. Sem iz Ljubljane.

Če bi lahko, bi se delavnice udeležila, sem zainterisirana.

Pozdravljena,

Velja. Delavnica upajmo da bo. Vseeno bi bilo dobro, da bi bilo vsaj nekaj interesentov.

Prilagajala se bom vašim potrebam, glede kraja izvajanja lokacije.

Vse dobro.

Gabrijela Ploj, mag.psihologije, prof. Moderatorka foruma Mladi in Adolescenca http://med.over.net/forum5/list.php?393 in Mladi, ljubezen in spolnost http://med.over.net/forum5/list.php?17 Na vsako vprašanje, ki mi ga boste zastavili bom z veseljem odgovorila. Če imate vprašanje, ki ga ne želite objaviti na forumu mi lahko pišete na [email protected]. "Nič ni tako slabo, da ne bi vsebovalo nečesa koristnega!"


Mislim da kakorkoli obrnemo, je Ljubljana najboljša varianta. Tisti od drugod se bomo že pripeljali tja.

Vključi se v kakšno prostočasno dejavnost, tam lahko spoznaš nove ljudi. Nič še ni izgubljenega.

Js če bi te poznov bi šu kuj s tabo vn, ker sem v dosti podobni situaciji 🙂

volkulja, kakšna je situacija danes? Je že kaj bolje?

ko sem bila mlajša so se use prijateljice hotele družit z mano… zdaj pa so ratale nesramne, hinavske in si šepetajo ena drugi tkoda sem ostala brez njih. ampak nevem zakaj, kako bi jih lahko nazaj pridobbila?

enako (:

Pozdravljeni.
Vidim, da očitno le nisem edina, ki nima prijateljev… Res ne vem kaj se nam dogaja ampak ful me boli to in zarat tega sem padla v depresijo seveda.
Vedno sem bila tista dobra vila ki je za vse vedno storila vse v srednji šoli prav tako pa že prej v OŠ in sedaj ko sem bila konec se je izkazalo, da dejansko nimam prijateljev. Prej vedno klici smsji bla bla bla zdaj? Niti enega razen od domačih.. Ful boleče če mene kdo vpraša… Novo leto je pred vrati pa me sestra sprašuje kam greš pa itak da ne grem nikam in kaj naj rečem veš niam kolegov bla bla.. itak se opazi..
Ne vem ali je to bilo že prej ampak ljudje znajo dobre sam izkoriščat za kaj več pa kot da jih ni… In pol ti 1x do p**** in rečeš NE NEBOM in se vsi obrnejo proti tebi in evo ga si že najslabši itd…
Stara sem 20 in res mi je bed k nimam s kom za it na kavo, ven itd.. Sama pa valda ne bom hodila (izpade butasto) češ kaj si pa bojo drugi mislili… Večkrat kdo reče ne sekiri se zarat drugih sam vseeno pa ti lih ni ne..

Hej patrish, iz kje pa si? Tudi jaz sem skoraj brez prijateljic.

Hojla,


Lahko, da si bila dejansko pač predpražnik (takrat). Ok ženske naj bi bile itak submisilne oz. podredljive (upam, da ne koljem besedo), vendar vseeno se moraš vprašati (pri sebi) zakaj ti je toliko do ugajanja drugim.


Po eni strani dobro, da imaš vsaj neko podporo, uteho v domačih, čeprav seveda za dober uravnotežen razvoj posameznika, moraš imeti interakcijo-e s svojimi sovrstniki. Se kaj dopisuješ (s kom) ?


Ja pohvala prvo, ne ! 😀
Si pokazala, da imaš le neke “cojones” (nekje), da si jim rekla ne več) ! Seveda da se (kratkotrajno) obrnejo proti tebi, vendar vseeno si pridobila malce spoštovanja (od njih). Tega se verjetno še ne zavedaš in tudi še ne vidiš nekih posledic. Seveda je pa treba sedaj držati ta nivo – da ne boš kdaj spet imela kakšen “napad dobrote” in boš komu naredila uslugo (ki si jo zaradi preteklih dogodkov ne zasluži).


Študiraš, delaš ?
No glej… lahko greš nekam se v kak kafič parkirat in kdaj pa kdaj kakšno drobtinico kruha neopazno spustiš na tla (in krmiš golobe)… 🙂
Imaš kakšno domačo žival, hobij ki te izpolnjuje ?

Dobrih prijateljev je malo. Jaz sem jih kar nekaj izgubila saj so se odselili v tujino. Trenutno imam eno dobro prijateljico ter fanta (najboljsi prijatelj) ter nekaj kolegic za obcasno kavico/zur. Nic mi ne manjka saj nimam casa,da bi vzdrzevala veliko prijateljstev. Sluzba in hobiji mi vzamejo dosti casa.
Pomembno je,da znas uzivati sam sabo in poceti stvari ki te veselijo na tej poti bos srecala veliko ljudi vendar le malo jih bo vrednih tvojega casa…ljudje smo si razlicni. Jaz sem zelo zbircna pri ljudeh in tezko zaupam,saj so ti zelo zahrbtni in dosti opravljajo, pred tabo pa igrajo kok so/si oh in sploh…
Moja izkusnja je taka: v sluzbi sem se kar nekaj casa druzila z neko punco po prvem vtisu sva si bili kar podobni. Vendar sem po enem letu ugotovila,da ta punca zelo fejka kdo je,enkrat je govorila tko drugic drugace, dejanja so govorila drugace kot pa njene besede,pomoje bila celo malo ljubosumna name….zato sem se odlocila,da se oddaljim in sedaj ne govoriva vec, ker ji enostavno ne zaupam. Sama pa se je zacela druziti z ljudmi,za katere je govorila kok so bedni,…
Sedaj je se bolj pokazala pravi obraz. Jaz sem raje sama kot pa,da se druzim samo zato,da imam druzbo. Saj se pohecam s ksnim sodelavcem z drugimi pa je odnos samo uradno vljuden kar se dela tice. Nocem biti prevec osebna z njim,ker enostavno prevec opravljajo (nekateri). Kaj hocem povedat: bolje biti sam in drzati neko distanco do ljudi kot pa imeti okoli skodozeljne prasce…

Živjo!

Recimo, da sem malo bolje. Imam nekaj kolegic/kolegov za na kavo ali kino. Ne morem pa reči, da imam prave prijatelje.

Če pa koga še kaj zanima, mi lahko pišete na ZS 😉 – tudi če imate podobne težave in ste bolj osamljeni.

Kaj ste pa naredili, da ste obstoječe stike vzdrževali? Nihče te ne pokliče… pokličeš ti kdaj koga?

Tudi sama nimam veliko prijateljic. Sploh odkar sem svojo nekdanjo najboljšo prijateljico skenslala,ker je bila obupna (patološka lažnivka, manipulatorka in ljubpsumka).
Sedaj sem bolj sama,družim se le z nekaj prijateljicami, a vsaj vem da so v redu osebe.
Ker je bolje biti sam,kot se družiti s takimi, ki so hinavski, lažejo in izdajajo tvoje zaupanje vanje.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close