Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost ali prekinitev spolnega odnosa funkcionira kot zaščita?

ali prekinitev spolnega odnosa funkcionira kot zaščita?

Živjo,

Kot prvo naj povem, da se zavedam, da ta metoda ni sto procentna … bla bla bla. Tudi nisem v obdobju ko bi me nosečnost postavila pred problem. Dlje časa jo že uspešno izvajava. Zanimajo me predvsem izkušnje tistih, ki to metodo uporabljajo ali so jo. In sicer…

Kako dolgo jo uporabljate?
Ali se je komu ponesrečilo kjub temo da je dosledno izvajal?
Kako dolgo ste jo uporabljali preden se je “ponesrečlo”?
Zanima me ali se tistim ki so ob tej metodi zanosili zato ker niso prekinili odnosa pravočasno ali zarad recimo predsemenske tekočine?

Ker sva tako dolgo uspešna s to metodo, in ker iz večih strani slišim, kako je kdo ponesreči zanosil (pa ne z izlivom), se sprašujem ali imava morda problem s plodnostjo.

Hvala za odgovore.

Uporabljava skoraj 20 let – zaenkrat uspešno

Midva sva jo izvajala kar nekaj časa, dve leti preden sem prvič zanosila, ampak takrat sem zanosila, ker sva začela imeti spolne odnose z izlivom, pa še takrat je uspelo komaj v deveto. Potem sva jo up. od poroda naprej in je bila metoda uspešna točno dve leti, ko sem nepričakovano zanosila. Ne vem, ali je dejansko bila kriva ps tekočina ali izliv in napačno izračunani plodni dnevi. Sicer sem imela redno M na 26 dni, do izliva je prišlo 16. dan. Nisem prepričana, ali je šlo za pozno ovulacijo (do tedaj sva zmeraj pazila od konca M do nekje 16. dneva) in se je zanositev zgodila zaradi tega ali zaradi predsemenske tekočine – prepričana pa sem, da sva imela sp.o. zagotovo med 11. in 15. dnevom ciklusa.

Jaz se bom po porodu odločila za učinkovitejšo metodo – obroček.

Dojenčka se sicer zelo veselimo, da ne bo pomote, želela sva si dva, samo mogoče bi še kakšno leto počakala. Zdaj je kar je, samo da je vse ok in da se dobro razumemo. 😉

nova
Uredništvo priporoča

no, jaz pa poznam 3 pare, ki so na tak način zanosili!!!
pri eni punci je zgleda stres malo zamaknil sicer zelo točen ciklus- kolk se je prejokala zaradi nosečnosti, ker ji je bilo prehitro… no, zdaj otroka ne bi dala od sebe. toliko v razmislek

Če ni izliva je minimalna možnost. Mi2 uporabljava to že 6 let – uspešno. Sam res ne smeš notr špricat.

Tisti ko na tak način zanosijo vrjetno pozabijo povedat, da so se spozabli pa notr kdaj spustili 😉

Mi2 sva z bivšim tako 4,5 leta in ni bilo nič. Je bil pa res vedno 100%, da mu ni nikoli “ušlo”.

Ali pa, kot zgoraj berem, načrtno spustijo notri, ker so kao “varni dnevi”. Varnih dni ni.

men se pa zdi negativno-psihološki vpliv, če mora ravno takrat k bi me najraj našpiču oz. bi bila jaz najraj našpičena 😉 – ON VEEN

ni govora. Sva probala med 1.in 2.otrokom – pa se je 2. prekmal prijel 😉

No saj se je men zdelo, da se tko kr tak ne prime, slučajno od lufta na…
Folk pač ni dosleden. Ja res je težko se včasih zadržat, pač rabiš kar nekaj samokontrole.

Tudi mene zelo zanima koliko je ta metoda učinkovita. Zaradi zdravstvenega razloga ne smem jemati hormonske kontracepcije, s kondomi imava probleme (mu pade dol, tak da dejansko ne morava s kondomom nič počet), glede diafragme se grem posvetovat h ginekologinji ko jo bom uspela dobit na telefon in bom prišla na vrsto (!!!), kakšni obročki pa ne pridejo v poštev, ker še nisem rodila. Kaj torej res še pride v poštev razen naravne metode? sicer upam da bo diafragma uspešna, ampak bolj berem o tem, bolj me je strah uporabe, ki je hudo komplicirana. Imam pa tudi težavo da sicer imam reden M cikel, ampak skače – vsak drugi mesec povprečno na 28 dni, vsak drug mesec povprečno na 34 dni, očitno odvisno od delujočega jajčnika. Torej si težko čisto natančno določim plodne dni. Problemi, problemi….kakšno mnenje, nasvet? Bi ga bila zelo vesela!

Očitno kondoma ne znata uporabljat. Obstaja menda tudi ženski kondom. Če imaš različen m ciklus je naravna metoda enaka ruski ruleti. Zaradi metode umika sem na svetu tudi jaz hehe. Mislim, da je ta metoda uspešna predvsem pri tistih, ki so malo manj plodni in imajo seveda tudi srečo.

Heh, praksa, res sem zlo nerodno napisala- ne pade dol kondom, ampak penis uplahne, zato kondomov ne morava uporabljat. Izkušenj imava oba dovolj, da ga znava nataknit 🙂 To težavo ima baje že od nekdaj. Veliko sem brala o diafragmi, zdi se mi še edina možna varianta zaščite. Seveda bi jo uporabljala v kombinaciji z metodo umika in računanju plodnih dni. Problem je res v doooooolgih čakalnih vrstah pri ginekologinji in nerodni uporabi diafragme, ženska potrebuje nekaj časa in spretnosti, da se nauči. Ne vem pa kaj še sploh drugega obstaja. Dokler pa te nesrečne diafragme ne dobim pa nama drugega kot naravna metoda ne preostane.

Diafragma je slaba zaščita, v smilsu verjetnosti zanositve (naj bi bila učinkovita le, če me spomin ne vara 60%), zato so nujni poleg spermicidi.

Metoda umika je v redu, a le če je dosledna. Torej metoda umika tudi v kao varnih dnevih. Enako velja za diafragmo. Zavedaj se, da zaščita ni popolna in da naj vate ne spusti spreme niti v varnih dnevih, niti tik niti po menstruaciji, nikoli. Samo to je važno in vse bo ok.

varnihni, hvala za nasvete! ja, res vedno paziva, zavedam se, da lahko zanosiš tudi tik pred ali tik po menstruaciji. Skrbi me predsemenska tekočina. Diafragma naj bi bila 86% z uporabo spermicidnih krem. Sigurno pa bi jo uporabljala v kombinaciji z naravno metodo.
Glede diafragme sem se posvetovala z ginekologinjo in povedala mi je, da je ni mogoče dobiti v SLO, niti opraviti ginekološkega pregleda za merjenje velikosti diafragme! Naj se obrnem na Avstrijo….prav sramotno! Sicer sem na forumu zasledila, kje in kako se da diafragma ali kapica nabavit, ampak še zmeraj iščem ginekologa z “merilnikom”. To naše zdravstvo….niti nehormonske kontracepcije se ne da dobit (razen kondomov).

Mi2 to metodo uporabljava že skoraj 7let in se nama še ni ponesrečilo. Ker poznam svoje telo hitro vem, kdaj imam ovulacijo in kdaj ne, tako da prakticirava tudi te “varne dneve”, štejem tudi dneve, imam točno menstruacijo, čeprav mi jih je ginekologinja napela glede teh varnih dni. Če se nama po(ne)sreči, bova pa oba vesela bebike, načrtujeva pa še ne.

Sama mislim, da mora vsak par ugotoviti kaj jima odgovarja za varno spolnost. Mene nihče več ne prepriča v KT ali kondome. Kondom pride v poštev samo v primeru novega partnerja.

Midva sva to metodo “uspešno” prakticirala kar nekaj let, nakar pa ugotovila, da itak ne moreva zanosit po naravni poti… poznam še par takih primerov. Tako da mislim, da bo pri paru, ki je normalno ploden in uporablja “za zaščito” samo to metodo, prej ko slej prišlo do nenačrtovane zanositve, pri ostalih pač ne.

mene pa zanima kako se tako moškim zdi ta zaščita. npr. men je osebno najbolš da ko mi pride da sem v njej. te zaščite še nisem poskušal ampak ne vem koliko bi blo to men všeč, ker bi medtem ko bi mi ravno prihajal mogu še gledat, da ga bom dost kmal vn potegnu in kam bo to šprical. ker mi je največji čar ravno to, da ko mi pride da sem res v njej, da sva “povezana“. kako pa ostali gledate na to?

… že 13 let, uspešno! Brez problema.

No, v zvezi s tem tud mene zanima … mož se je dobesedno razjezil name zaradi tega … razumem. Ampak – jaz sem za svojo zaščito poskrbela 15 let in morala prekiniti zaradi zdravstvenih težav (KT) .. res imam še nekaj možnosti zaščite (da ne razlagam na dolgo, a predvsem pride v poštev sterilizacija), a sprašujem se, če moram biti res zmeraj jaz tista, ki poskrbim za zaščito … kako pa vi gledate na to? Ali je res umestno, da se moški kar tako dobesedno razjezi … zaradi psiholoških učinkov? Ja, saj se strinjam, a enkrat bi lahko pa tudi on kaj žrtvoval … ali ne? Sem prezahtevna? Res bom hvaležna za mnenja, ker poskušam razumet ..

Mene pa zanima, če ste to metodo prakticirali tudi med dnevi ovulacije in če je tudi učinkovita ali ste takrat uporabili kondom? Kakšna je možnost zanositve z metodo umika v plodnih dnevih?

hvala za vaše izkušnje

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close