Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost znaki uživanja trave

znaki uživanja trave

Kakšni so znaki da nekdo uživa travo oz. kadi marihuano ? Kako se to vidi po očeh ? Kje se da testirat za to in kako to zgleda ? Prosim vas, tisti ki več veste o tem ?

Oči pordečijo, ampak se jih da preprosto zbistriti s kapljicami Visine. Zenice vseeno ostanejo široke. Konzum marihuane (ali drugih drog) se ugotovi z urinskimi testi v skoraj vsaki ambulanti oz. tam, kjer imajo metadonski oddelek. Test je zastonj. Test pa je pozitiven pri marihuani do treh tednov po uživanju, ostale droge bistveno manj časa. Če sprašujete to zaradi svojega otroka, vam moram povedati, da se da pri teh testih relativno lahko goljufati. Seveda le, če uživalca pred tem opozarjate na test, kar se dogaja v mnogih primerih. Najbolje je, da ga/jo presenetite. Kakorkoli že, če vas še kaj zanima, vprašajte.

Ja tako je to. Jest sem drugače za legalizacijo dotične zelene rastline, ker se ne za moje pojme ne razlikuje od pitja alkohola ( s tem, da je alkohol legaliziran). Itak jo pa bojo prej ali slej legalizirali. Sam sem kar precej reden uživalec. Znaki so pa sledeči: – reče ali motne oči ( mal tko čudn se svetjo);
– pomanjaknje tekočine (dehidracija), maš skoz suha usta;
– pa en malo si zmeden, težko sediš pogovoru v družbi, ke ti misli zmeraj
uhajajo drugam in nazadnje in najbolj pomembno;
– večina stvari ti je kar precej smešnih ( na travi sem doživel kar precej
smejalnih seans, ki bodo ostale nepozabne;
– pa mene osebno kar precej rukne na horny ( sex po pokajenem djointu
seka!!), ful dober afrodizijak;
Za uradno testiranje ti pa ne povem, ker bom testiranega v drek potlačil.
Sploh me pa zanima koga moraš prekontrolirat. Bolje je da mu/ji pustiš užitek, ker ni to čisto nič narobe. Vse je samo sovražna propaganda. Malo se pozanimaj o zgodovini prohibicije le te rastline, pa ti bo takoj jasno da je za tem samo denar. Raje probaj sama, pa ne takoj obupat če na začetku ne deluje, ker pri velikem številu sedaj rednih uživalcev prv jointi niso bili nevem kakšna neverjetna izkušnja.
LP

Ganjamen, tvoje razmišljanje je tipično za uživalca drog. “Za teste ne bi povedal, ker bi drugega uživalca potisnil v drek.” Pa neizmerno hvaljenje in zniževanje nevarnosti.

Jaz sem tudi nedvomno za legalizacijo. In to bi se moralo zgoditi čimprej. Travo bi obdavčili, razvila bi se nova vrsta turizma, hkrati pa sem mnenja, da zaradi legalizacije ne bi bilo več uživalcev ganje kot jih je že. Marihuana je v nekaterih pogledih (teh je kar nekaj) res manj “nevarna” od alkohola. Sama substanca res ni škodljiva, če se jo uživa zmerno, priložnostno-brez iskanja priložnosti! Velikokrat pa ni tako. Omenil bi, da predstavlja nevarnost tudi subkultura, saj se v teh krogih rade razbijejo vse blokade, ki preprečujejo željo, da bi izkusili vse možnosti, ki se ponujajo. Mnogi bodo to zanikali in prisegli, da je marihuana zakon, trde droga pa smrdijo. Na začetku je vedno tako.

Ja takole: sem probal že trše droge, pa sem jih tud nehal, ker sem ugotovil, da to ne pelje nikamor. Pri travi pa ni tako. Ne povzroča nikakršne odvisnosti.Npr. poznam družino (oče, mama stara okolli 50 let, hčerka, sin polnoletna), ki kadijo taravo. VSI!! Oba sta visoko šolana, dobro situirana v družbi, kadita travo že celo življenje, skupaj z otroci, ob ne delata nobenih problemov (otroka namreč), hodita na fax, se ob vikendih zabavata, čisto normalna družina, pa še noben ni probal trših drog. Pa niso edina družina. Eni pač radi pijejo alkohol za zabavo oz. sprostitev, druga pa pokadijo joint. Drugače se pa tudi jaz strinjam, da pod vplivom ni varno vozit avto in podobno. Pa tudi v službenem času ravno ni treba kadit. Jest zadnje čase kadim recimo samo ob vikendih, pač ko se dobimo s prijatelji.Ker pa nisem povedal, kako se uradno testira so ti pa itak drugi povedal, kar sem tudi pričakoval, samo nisem hotel biti “špeckahla” Še zdej pa nisi povedala, koga bi rada testirala.

Vidiš, Ganjamen, ravno tovrstno razmišljanje sem imel v mislih. Biti “špeckahla”, kot praviš. Meri je povprašala na forumu, najbrž ima za to povod. Mogoče sumi, da drogo uživa njen fant, mož, hčerka, sin, maček ali pa papagaj. Nekaj je, rada bi razčistila zadevo. Če je zadeva resna, bi iskala odgovore drugje in skoraj ne dvomim, da se ji ne bi porodila ideja, da pokliče zdravstveni dom. Solidarnost do ljudi z enakim mnenjem, da ni nič napačno, če si zagotoviš malce umetne sreče, je povsem odveč. Prav tako pa se mi zdijo tvoje omembe idilično srečne familije, ki se razlikujejo od drugih samo po tem, da so zakajeni, smešne. Takih primerov bi lahko naštel veliko, čeprav sem zelo skeptičen pri označevanju takšnih ljudi kot “srečne”. Zelo težko pa bi naštel primere, ko se je nedolžno kajenje spremenilo v gnusno odvisnost od težkih drog. Jih je preveč, vsekakor pa mnogo več od srečnih zakajenih družin. Da ne bo prišlo do nesporazuma; ne obsojam uživalce marihuane, niti najmanj, obsojam pa poveličevanje in kovanje v nebo, ker to ne ustreza resnici, če izhajamo iz možnosti (ki pa je velika), da se občasno kajenje sprevže v konstatni konzum.

aja, tvojo izjavo, da marihuana ne povzroča nikakršne odvisnosti bi se dalo enačiti s to, da je Hitler ob prostem času bral Shakespearja židu, ki je bil gluh, zgolj zato, ker je užival v njegovi družbi. Če res tako misliš, je sranje. Mogoče bi si lahko priskrbel malce literature o drogi, da se seznaniš z njo tudi iz drugega vidika.

Sej ne poveličujem trave v nebesa. Samo pravim,da ni to nič strašnega oz. da je alkohol garantirano bolj škodljiv kot trava. Glede odvisnosti ti pa ne dam čisto prav. Povzroča odvisnost, ki pa je samo v tvoji glavi, tako kot pri cigaretih, kavi in podobno. Špeckahla pa nisem bil zato, ker je to moje načelo v življenju in ker itak nekdo drug pove, v tem primeru ti ( ne mislim nič slabega s tem). Če bi pa bila situacija resna, bi pa meri morala povprašati za stokovni nasvet na kateri od brezplačnih linij. Res pa je, da se v večini primerov zgodi, da se gre na trše droge. Je pa pri alkoholu isto. Saj ni nobeden takoj na začetku že alkoholik. Za družino ti pa povem tole. So čisto normalna družina, z vsemi problemi, ki jih imajo ostale družine, samo da ne delajo problemov glede trave, kot jih dela ostali svet. Je pač razvada, kot vse ostale.

” Ne povzroča nikakršne odvisnosti”

1 ura in 32 minut kasneje

“Povzroča odvisnost, ki pa je samo v tvoji glavi, tako kot pri cigaretih, kavi in podobno.”

Povzroča odvisnost, ki pa je SAMO V TVOJI GLAVI !!

Naj k temu še kaj dodam? Imam nekaj vprašanj.

Je odvisnost od heorina zejabana reč?

Če si tega mnenja, v katerem delu telesa se nahaja? Se nahaja izven telesa?
Ker sem prepričan, da bi na tem mestu omenil fizično odvisnost, naj vnaprej povem, da so fizični abstinenčni znaki neprijetni, so pa neprimerjivi s psihičnimi.

Nikakor ne moremo enačit psihično odvisnost od marihuane z nikotinsko ali kofeinsko. Nikotinska odvisnost ima globalno gledano resda hujše razsežnosti s smrtnimi izidi, a menim, da bi se zavlekel ta pogovor v nedoled, če bi se se podali v primerjave ilegalnih in legalnih drog. Tvoje razmišljanje se mi zdi preveč megleno in preveč omejeno zaradi naklonjenosti ganji, zato je nemara bolje, da končava s tem.

Za na konec je treba dodati še posledice rednega in dolgoročnega uživanja marihuane, ker to vsi radi zamolčijo. Ali pa se slepijo, da to ne drži. Po prenehanju uživanja so izrazitejše kot med uživanjem. Naj omenim le težave z zbranostjo, težave s spominom, nemirnost, izbruhi jeze, nejevoljnost in tako dalje in tako dalje. Če dvomiš v moje besede naj še dodam, da sem bil svoj čas najhitrejši zvijalec jointov na štajerskem, če ne celo v celi Sloveniji.

…ti ganjamen… če nisi špeckahla zakaj potem govoriš znake nakajenosti???????
poveš kako se vidi če je nekdo zakajen nočeš pa kao izdat big secret zaradi testa???? ni logike!!!!!!zgleda da ti je trava le načela mozag!!!!!

zenice so ozke, boli te @!#$ za vse, vse je smesno al pa pades v depresijo, počasne kretnje, halucinacije, testiras pa lahk v zdravstvenem domu, ponavad tetja peljejo polcaji, če vozis. moras se pa uscat v nek lonček…

ozke zenice, halucinacije? Bule, govorimo o travi, ne o neostiku.

Opazi se po oceh pordecijo, ucasih postanes bled, lahko se ti vrti, bol pocasi odgovarjas-razmisljas ucasih ti sploh ne gre v glavo kaj ti drugi govorijo in zgleda kot da se delas da jih nisi slisal. Tudi po hoji se da ugotovit!
Starsi moje prijatelce so jo dali na pregled! tam je iskala da pije mleko s tem hitreje zgine thc samo preden zgine se vse pomesa in kot pri njej je izpadlo kot da jemlje exstazi!!!

A se testi za ugotavljanje thc lahko kupijo v lekarni v prosti prodaji ?

ja ce bi se pogledu u spegu bi vidu da so zenice ozke….
halucinacije – pa odvisn od cloveka….

Mislim, da ne.

Čeprav se tudi te težave kasneje zmanjšajo (oz. izginejo)

Lp bivši najhitrejši modri zvijalec Raven 🙂

Kako dolgo po uživanju trave pa imaš rdeče oči, ozke zenice? Po kolikšnem času se več ne vonja dim na oblačilih in laseh?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close