Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost nezaželena nosečnost

nezaželena nosečnost

zdravo, stara sem 16 let
pred 5imi dnevi sem imela spolni odnos, fant je sicer uporabil kondom samo nedokonca, v mojem telesu mu ni prišlo vsaj tako je rekel.. no zdaj ko je minilo tri dni sem začela v spodnjem delu trebuha čutut močne bolečine, na hlačkah pa sem opazila močan in smrdeč izcedek… zanima me ali gre za nosečnost ali za kakšno spolno prenosljivo bolezen kajti fant pogosto menja spolne partnarice.. zanima me kje je tudi možno opraviti splav

Verjetno bo najbolje, da se o tem posvetuješ s svojo ginekologinjo 🙂

problem je v tem ker jo nimam… Če pa se sedaj prijavim pa bom moral počakati cca en mesec in se bojim da bo vse skupaj prepozno, staršem pa tudi nemorem povedati

nova
Uredništvo priporoča

Naslednjič ob takšni situaciji lahko uporabiš nujno kontracepcijo, sedaj je že prepozno. Če še nimaš ginekologa, je sedaj skrajni čas, da si ga izbereš, saj ga boš slej ko prej potrebovala, tudi zaradi posveta glede zanesljive kontracepcije. Smrdeč izcedek je posledica bakterijske okužbe, lahko si sama pomagaš z uporabo nožničnih antiseptikov, ki vsebujejo mlečno kislino in kapsul z laktobacili (povprašaj v lekarni), zdravnik pa lahko predpiše antibiotike za lokalno zdravljenje v nožnici ali sistemsko s tabletami, v določenih primerih (trihomoniaza) se zdravi tudi partner. Če bo menstruacija zamujala, naredi test, dobiš ga v lekarnah in drogerijah. O splavu boš razmišljala ko (če) bo potrebno.

Matjaž

Lep pozdrav tudi z moje strani.
Stara sem 24 let in že leto in pol jemljem kontracepcijske tablete Yaz. Ko sem jih začela jemati, se mi je menstruacija uredila in sem jo dobivala redno na 28 dni. Zato pa me sedaj skrbi, ker mi zamuja že 5 dni. Nekaj časa nazaj sem imela trebušno virozo in se bojim, da zaradi tega zaščita ni delovala. Mislite da je možno? Sedaj sem vsa panična in sem se odločila, da skočim danes po test. Sicer sva s fantom zadosti stara, vendar sva oba brezposelna in živiva še pri starših. Pa tudi enkrat ko sva govorila o nezaželeni nosečnosti, je že takoj omenil, da če bi pri nama do tega prišlo, da bi hotel, da splavim. Tako da sem trenutno popolnoma na tleh, saj v primeru nosečnosti, ne vem kaj bi storila.
Upam na kake vzpodbudne besede 🙂

Zdravo! Ob redni uporabi KT je nosečnost zelo zelo malo verjetna. Odtegnitvena krvavitev včasih izostane, saj se maternična sluznica včasih zelo stanjša. To ni nič narobe. Test opravite, da boste mirno spali.

Matjaž

Prej sem jemala tablete yaz 4 medece potem pa sem imela 3 mesece premora potem pa sem zacela jemati belara..pojedla sem tri škatle in danes bi morala zaceti 4,vendar jih nisem imela vec in sem vzela yaz..je s tem kaj narobe? Naj nadaljujem z yaz ali belara?

V bistvu je vseeno, katere KT jemlješ, samo da jih redno. Nadaljuj s tistimi, ki jih imaš, da ne prekineš kontraceptivnega učinka. Ne vem, zakaj tako “skačeš” iz enih KT na druge. Še pravočasno moraš do ginekologa, da ti predpiše nov recept.

Matjaž

Pozdravljeni!
Stara sem 15 let. In priblizno 3 tedne nazaj sem imela prvi spolni odnos. Zavedam se,da je to se dosti hitro, vendar sva se s fantom, s katerim sva skupaj ze 4 leta odlocila za to. Imela sva kondome.
Velikokrat mi je slabo v petek sem na spodnjicah opazila majhen krvav madez menstruacija pa mi zamuja 2dni…
Mislite da je se vedno 50/50% moznosti da sem noseca? Ali je kar zagotovo?
Bojim se za otroka, kajti ne bo mogel odrascati kot bi moral, saj sama se nisem tako odrasla in odgovorna, nuditi mu ne bom mogla usga kar naj bi, ljudje bodo obsojali…
Preprosto strah me je…

Zdravo!

Kakršno koli ugibanje o nosečnosti je brezpredmetno. Pomembna je samo ena stvar: ali si noseča (100%) ali pa nisi noseča (0%), 50%-na nosečnost ne obstaja 🙂 Razumem pa tvoj strah. Nosečnost ni edini vzrok za izostanek menstruacije, včasih zamuja že zaradi stresa in panike, včasih zaradi banalne hormonske težave. Globoko zadihaj, se pomiri, nato pa kupi test za ugotavljanje nosečnosti, imajo ga v vseh bolje založenih drogerijah in lekarnah, tisti najcenejši so dovolj dobri. Če sta uporabila kondom in ta ni počil ali se snel, je možnost nosečnosti zelo mala. Sporoči, kako se bo izteklo.

Matjaž

Pozdravljeni!
Najprej hvala za odgovor 🙂
Prejsni teden v cetrtek sem opravila nosecniski test, ki pa je bil negativen.
Zadnje dni pa so mi zacele zatekati bradavice in so obcutljive na dotik, ter me bolijo. Ne vem kaj to pomeni, prijateljica mi je svetovala naj cez 2 tedna test ponovno opravim.
Kaj mislite o tem? :/
Lp

Testi so zanesljivi že po 2 tednih od zadnjega spolnega odnosa. Ženska lahko test ponavlja kolikor dolgo želi, dokler se pač ne prepriča, da ni noseča. Enim je dovolj en test, nekatere jih delajo vsak drugi dan 🙂 Razmislita tudi o hormonski kontracepciji oz. posvetu z ginekologom.

Matjaž

Matjaž, kdo ste vi in zakaj potrjujete mlade v njihovem početju? Zakaj delate za smrt? Mladi morajo prevzemati odgovornost zase, če pa punca ne more sprejeti otroka, pa naj noge skup da. Očitno je čist nezrela in neodgovorna do sebe, če niti ginekologa nima.

Sara

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close