Najdi forum

Lepo prosim za nasvet kako do BPP? S kakšnimi potrdili in kam? Status; na Zavodu s 390€ nadomestila… Hvala za vsak info.

Mislim, da oddaš vlogo na sodišču, lahko kar pokličeš na najbližje okrajno sodišče v času uradnih ur in zahtevaj nekoga ki dela pri BPP. Njega potem vprašaj kako lahko oddaš vlogo za pridobitev BPP. Pri BPP moraš biti previdna le glede tega, da ta pomoč le ni tako brezplačna kot jo “reklamira” država. Namreč, v kolikor si lastnica nepremičnin, ti bodo pridobitev brezplačne pravne pomoči zaznamovali pri tvojih nepremičninah in v kolikor bi jih ti v prihodnosti prodajala… kolikor vem na sodišču spremljajo še cca. 10 let dohodke tistega ki je BPP izkoristil, da če se mu premoženjsko stanje bistveno izboljša, mora plačati za nazaj. No, toliko v vednost.

Ta preljuba država, ja…Hvala za napotke in nasvet. Bo prav prišlo…

nova
Uredništvo priporoča

Pa kaj je vendar narobe s tem, da državne pomoči takrat ko si spet uredimo življenje in postavimo na noge spet vrnemo?????? Ma eni bi kr sesali od države, si grabili svoje premoženje in lepo živeli, nikoli pa ne vrnili kar jim je bilo “posojeno” (vse socialne pomoči, nadomestila za vrezposelnost ipd niso nič drugega kot “posojila” države!)

Kolikor jaz vem, traja obveznost “vračila” do konca postopka. Če torej pridobiš finančna sredstva v postopku (npr. odškodnino) ali v času postpka, do pravnomočnosti (npr. dosti višjo plačo) moraš postopek plačati, čeprav imaš predhodno odobreno BPP. Če se sitacija do konca postopka ne spremeni, ne vračaš nič.

No ja, sem se pozanimala “iz prve roke” in mogoče sem PREKM res zavedla. Dejstvo je, da se je tudi na področju BPP zakonodaja spremenila in tako se pridobitev BPP nič več ne zaznamuje pri nepremičninah, ampak vodi evidenco pridobiteljev BPP referent na okrožnem sodišču, ki je pač za to zadolžen. Običajno spremljajo dohodke pridobiteljev BPP še cca. 4 leta od izdaje odločbe o pridobitvi BPP. Ker pa včasih postopki na sodišču trajajo tudi dlje, seveda spremljajo premoženjsko stanje še nekaj časa.
Se oproščam vsem prizadetim za prvo napačno informacijo!

Spoštovani “kreditiranje”, nikar energije po nepotrebnem trošit…Ničesar ne pričakujem od države “zastonj” in tudi nikoli ni bilo z moje strani dolga do nje. Vedno je bilo merilo “daj cesarju kar je cesarjevega”…Je pa nekdo v tej državi vseeno kriv, da se mora človek po 34. letih aktivne službe zateči po tako pomoč…Upam, da se vas drži večja sreča??? Vam jo privoščim, vsekakor!
Srečno.

Resno??? Ker meni je sodnica pri ločitvi nabila vse stroške (razen njegovega odvetnika), ker “imam itak pravico dobit BPP”, gospod pa ne. Če sedaj dobim kaj denarja moram par jurjev vrnit?

Glej Jalur, težko karkoli rečem, ker toliko se pa spet ne spoznam. Najbolje bi bilo, da si prebereš zakon o BPP, verjetno določa v kakšnih primerih mora nekdo plačati stroške, ki mu jih prej ni bilo potrebno v okviru BPP. Tako kot sem napisala zgoraj, mi je pač bilo povedano s strani referenta s sodišča, ki dela na področju BPP.
V glavnem, če si ti imela BPP, je tvoj primer verjetno že v arhivu. Pusti pri miru, čas mineva…

Bom pozabila, kaj si napisala, nič ne bom gledala in spraševala in se ne bom sekirala ;)). Včasih je tako, da manj veš, manj se obremenjuješ ;))

Se povsem strinjam…

Pozdravljeni!

Doma imam natisnjen zakon o BPP, veljaven oziroma uporaben od 1.9.2008. Zanima me ali ostajajo členi zakoni isti do današnjega dne 5.4.2013.

Zahvaljujem se za odgovor!

http://www.uradni-list.si/1/content?id=51099

Tudi jaz sem zaprosila za BPP, kar so mi odobrili in potem sem dobila z njihove strani šokantni udarec. Dobro je vedeti, da če se vaše premoženjsko stanje izboljša, mislim, da v roku 4-5 letih od kar vam odobrijo BPP, okoli 13000 – 14000€. Morate vse vrniti nazaj, popolnoma vse sodne stroške. Tako se je meni zgodilo, moje premoženjsko stanje se je izboljšalo nad 13000 in sem dobila od sodišča porcijo za vse za nazaj plačat….BPP, par 1000 €. Zato 2x premislite, a se vam to izplača, ker ta BPP je en velik nateg.

Pozdravljeni, prosila bi za nasvet.
Od fanta prijatelj mi je pisal sporocila, napeljeval na stvari in podobno. Vedno sem ga zavrnila. Napako sem naredila, da partnerju za to nisem povedala. Zdaj vec kot dve leti po tem, mi je en vecer zopet pisal podobne stvari, vendar z nameno da spravi mene v slabo luc.no tako predvidevam. Razlog za moja predvidevanja pa je, da je dva tedna po tem nesrecnem dnevu vse to povedal mojemu partnerju, vendar v svoji razlicici, da mene spravi v slabo luc, on pa ostane dober, zvest prijatelj. Naj povem da med nama nikoli ni bilo nicesar, le ta nesrecna sporocila, namigovanja z njegove strani in odklanjanja z moje. Problem: fant meni ne verjame na besedo, sporocil pa nimam vec, ker sem jih izbrisala. Na simobilu dajo sporocila samo preko sodisca.pa me zanima kaj bi mi svetovali.naj grem preko sodisca ali naj poskusim stvari resiti tako. Prosim za hiter odgovor.
Lep pozdrav

Pozdravljeni!
Zanima me če me partner prijavi pod samsko gospodinjstvo, ali mi če se razideva potem kaj pripada.

Tega vprašanja pa ne razumem. Partner te ne more prijaviti, lahko se samo sama. Ali to počneta zaradi kakih socialnih ugodnosti?
Če bo recimo v tem času, ko naj bi ti uradno živela v samskem gospodinjstvu, kupil stanovanje ali avto, ti ne pripada nič. Pripada pa ti delež tega, kar sta ustvarila doslej. Če boš brezposelna, te ne bo dolžan vzdrževati, ne more te uveljavljati kot vzdrževanega družinskega člana, vzeti dopusta za tvojo nego in podobno.

New Report

Close