Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba Ženska odide s finančno (psihično-fizično) močnejšim moškim

Ženska odide s finančno (psihično-fizično) močnejšim moškim

OK, kaj si mislite o tem tekstu oz. o tistem delu, ki govori o prevari. SEM GA ODEBELIL. Mogoče se tu delno skriva vzrok za vedno več prevar žensk. Prosim, če neverni zanemarite duhovni del zgodbe. Moja poanta je v tem, da moški izgubi bitko zaradi tega, ker je finančno in/ali fizično oz. psihično šibkejši od “vsiljivca”, kateremu se preda poročena ženska Mogoče se tu najde popotnica, zmedena pomlad, hijacinta itd….

———————————-

V Svetem Pismu piše, da je Bog najprej ustvaril moškega in nato iz njegovega rebra še žensko. Tako je simbolično prikazano razmerje med moškim in žensko ter osnovno neznanko življenja ali Bogom. V tem odnosu namreč Bog predstavlja celoto, moški polovico in ženska četrtino. Moški predstavlja polovico Boga, ženska pa polovico moškega.
Po tem pravilu je moški naravno obrnjen k Bogu oziroma k osnovni neznanki življenja in v njej išče svojo varnost, ženska pa jo išče v moškemu. Tako je postavljena osnovna naravna hierarhija.
Ženska vedno preizkuša moškega
Ženska ima odnos z Bogom posredno, preko moškega. Zato ga vedno preizkuša, da se moški obrne k Bogu in jo brani pred Njim, da jo brani pred neznanko življenja.
Ženska preizkuša moškega z različnimi imaginarnimi predstavami in iluzijami. Bolj ko se mu intimno približa, bolj ga preizkuša. Moški, ki je pretežno vezan na stvarnost in logiko, je preizkušen z iluzijo, z nerealnimi svetovi, ki si jih ženska zamišlja v svojih željah. Ženska ga preizkuša s protislovjem logičnega moškega principa, s protislovjem nekega logičnega razmerja.
Na primer, moškemu se zdi ženska lepa, ona pa obrne logiko in trdi, da je grda. In kadar želi moški po svoji logiki v eno smer, želi ženska na vsak način v drugo smer. Takrat se izmeri razmerje moči. Če jo moški pelje v svojo smer, v neznano, ostane močnejši in ženska se v njem počuti varno. Če pa se moški obrne v njeno smer, ostane ženska brez varnosti, brez podlage v Bogu. Kajti ženska preizkuša moškega zato, da preizkusi če je zmožen prevzeti odgovornost za neko dejanje.
Vsaka ženska teži po stvarnosti nekega odnosa ter preizkuša moškega, da bi dobila realno predstavo o njem. Kajti na začetku vsi le igramo neka stanja. Igramo nek navidezen svet, vendar v praksi vanj ne verjamemo. In šele ko moški prestane preizkušnjo, se je ženska pripravljena prepustiti in zaupati vlaku življenja.
Vendar ženska ne preizkuša vsakega, ampak le tistega, ki se ji zdi dovolj močan, dovolj privlačen. Ženska si vedno izbere zdravo korenino, trdnega moškega. Nato ga začne preizkušati, prične ga gristi v krogu. Ko prodre v njegovo bistvo in ga od znotraj obrne, pa se izkaže, ali moški zdrži ali ne.
Vse to je naraven proces, saj ženska ni zadovoljna s šibkim moškim, ki ga premakne vsak vetrič. S stališča zunanjega sveta si vsaka ženska želi izobraženega in kulturnega moškega, v bistvu pa hrepeni po neizobraženem neotesancu, takšnem, ki bi bil zanjo stvaren in dovolj močan.
Po tem pravilu ženska veliko lažje prenese, če gre moški z drugo žensko kot obratno. Zato je ženska zmeraj bolj jezna na žensko, s katero jo je moški prevaral, kot na moškega. O drugi ženski nima nikoli dobrega mnenja. Za vsako trdi, da je zvita kot kača, saj se zaveda, da sama na enak način preizkuša moškega. To je naravno pravilo.
Poražen moški
Ženska preko trdnosti moškega posredno pridobiva varnost v Bogu. Ko moškega spravi s tira, tudi sama izgubi povezavo z Bogom, ki jo je imela preko moškega. In ker izgubi varnost, se ji prične podirati stvarnost, saj v moškem ne čuti več realne trdnosti. Počuti se negotovo, zveza z njim pa ji predstavlja vedno večji nesmisel.
Moški, ki zaradi lastnega miru popusti ženski, postane copata in ženski ni več privlačen. Ker ga je ženska podredila, ni zdržal preizkušnje pred Bogom. Z žensko ne more več tvoriti fluida življenja, zato je zanjo mrtev. Tako ga prej ali slej zapusti, si poišče drugega in ga zopet preizkusi. To samo po sebi ni greh, to je izvirni greh oziroma človekova narava. Kajti tisti, ki test zdrži, je po naravnem pravilu pravi in tisti ostane ženski privlačen in stvaren. To je naraven proces, ki ne teče le pri ljudeh, temveč tudi pri živalih. Kajti, da se lahko tvori odnos in vzpostavi ravnotežje, mora biti vzpostavljena hierarhija.
Žensko preizkušanje se nikoli ne konča, saj ženska nikoli ni povsem gotova v svojo varnost. Občutek varnosti jo spremlja največ nekaj dni, potem pa prične ponovno preverjati trdnost moškega. Zato mora moški neprestano vzdrževati njeno varnost. Vso življenje ji mora ostati privlačen, kajti če na tej poti le enkrat podleže, si ženska poišče drugega.
V tem razmerju nosi moški, ki podleže protislovju in ravna proti sebi, glavni greh. Kajti moški se ne sme zasukati k ženski, saj se sicer oba izgubita. Čim se moški obrne k ženski in ji prične streči, je ona izgubljena.
Zato nosi moški odgovornost za odnos in tudi krivda za propad razmerja pripada moškemu, ne ženski.
Narava zahteva zdrav rod
Poražen moški bo v nadaljevanju nosil ogromno težo. Kajti pravilo narave pravi, da smo vsi prvenci, neko prvo stanje. In če nam nekdo to stanje premakne, nosimo posledice vso življenje. Ko moški izgubi bitko z žensko, izgubi bitko z Bogom, s svojo prvino. In ko podleže eni ženski, avtomatično podleže tudi vsaki drugi. Ko enkrat ta boj izgubi, ga ženska premakne iz njegovega razmerja, iz stvarnosti oziroma iz neke logike. Zato tudi z vsako drugo začne iz zamaknjenega izhodišča. Po pravilih življenja je obsojen na samoto in z žensko težko še kdaj ustvari odnos. Tako narava naredi selekcijo in pravi: »Zakaj si se premaknil v imenu ženske? Premaknil si mojo prvino, zato ne moreš tvoriti rodu.« In tako je moški izločen iz postopa.
Narava zahteva trden in zdrav rod, da ohrani človeka. Človek naj bi ostal zvest svojemu naravnemu pravilu, ne glede na napad, ki ga doživlja. Vsaka ženska preizkuša moškega v imenu Boga. Tako je Eva skušala Adama in Adam ji je podlegel. Zato nosilec greha ni Eva temveč Adam, ki se je pustil premakniti iz osnove. Vendar, če ne bi bilo preizkušenj, tudi intenzivnosti odnosa ne bi bilo. Kajti moški si kljub vsemu želijo biti preizkušeni, da vidijo če zdržijo princip Boga.
Slabiči
V današnjem času so moški postali slabiči. Raje hodijo na rekreacijo in si gradijo kariere, kot da bi se preizkušali v osebnem odnosu. To je neumnost, kajti kako se lahko preizkusiš na kolesu, če se v naravnem odnosu ne moreš. Moški, ki je zaposlen zgolj sam s seboj, živi zdravo in pravilno, po naravnem zakonu ženske ne privlači. Po naravnem zakonu jo privlačijo nepravilni moški. Tudi število ločitev narašča zaradi slabištva moških. Moški rod postaja vse bolj neodporen in moški množično padajo na naravnih preizkušnjah. Kajti naravno pravilo pravi, da mora moški zmeraj ostati enkrat večji od ženske. Ne sme se prilagajati ženski, ki mu predstavlja polovico, temveč mora vztrajati na svoji poziciji, ki je enaka dvakratni ženski, zato da lahko ženska z njim tvori lastno celoto.[/b]
Ženske se z modo, ličenjem in gestikulacijo zgolj igrajo in vse to uporabljajo kot sredstvo preizkušanja moških. Dejansko pa tej kulturi ne podlegajo. V svojem bistvu so zmeraj samo ženske, ki uporabljajo dana sredstva. Problem moških pa je, da podlegajo lastni kulturi. Postanejo navidezno umirjeni, kulturni in intelektualni in s tem nenaravni. Zato ostajajo ženske v tem času veliko bolj naravna bitja kot moški.

vir:
http://duhresnice.blog.siol.net/2011/02/24/adam-in-eva-moski-predstavlja-zenski-varnost-bog-pa-moskemu/

Jaz pa nisem opazila, da bi ženske iskale ljubimce ali se ločevale zaradi finačnih razlogov. Niti slučajno!!! Večina jih po slabi izkušnji odide zaradi slabega odnosa, neslišanosti, neljubljenosti, nesprejetosti. vseh oblik psihičnega nasilja….predvsem ko končno najdejo pozornega in čutečega moškega – ali si vsaj tako domišljajo. Menim, da z leti materialnost ne igra tako močne vloge kot v mladosti.

OK mogoče preveč posplošujem, ker tistih žensk, ki imajo ali sploh nimajo poklica, ki v nedogeld študirajo, niso zaposlene in bluzijo v življenju ter se obesijo na prvega, ki pride mimo in potem morda na nvoega jaz itak ne poznam. Poznam pač primere delavnih žensk (izobraženih in tudi ne), ki v svojih družinah podpirajo najmanj tri če ne celo štiri vogale. To jim ni problem, ampak čustvena praznina pa postane z leti neznosna in jo je potrebno izpolnit s čutečo osebo. In če ta slučajno pride mimo (pa četudi je le blefer, ok tukaj je veliko odvisno od zrelosti same ženske in količine njene neizpolnjene čustvene potrebe) imamo razpad tukaj….

Biologija nam namreč čedalje slabše deluje….

V odnos med žensko in moškim nimaš kaj vmešavat boga. Tudi zato, ker še zdaleč niso vsi ljudje verni oz. ne verujejo v boga.

Da pa je ženski bolj všeč uspešnejši, močnejši, vplivnejši in bogatejši moški, je pač resnica in tega ženskam niti ni za zameriti. Poglej, kako ravnajo samice v živalskem svetu. Tudi one si izberejo namočnejšega in najbolj uspešnega samca, šibkejši samci odpadejo in ne pridejo niti do možnosti parjenja.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi moški nadomesti svojo ženo z mlajšo, lepšo ali celo bogatejšo ljubico!!!!

Tako je.
Zenska potrebuje sposobnega moskega, ki ji da obcutek varnosti in posebnosti.
Ce se njen moski tekom let izkaze, da ne napreduje ampak kvecjemu nazaduje, si bo vsaka zenska ki si seveda to lahko privosci glede na karakter in izgled, izbrala raje mocnejsega, boljsega in financno stabilnejsega moskega.
Zakaj ne?

ja, no, potem je pa tudi čisto normalno in naravno, da si tak moški “privošči” več žensk.

Kaj pa ostali, prosil bi še za mnenja žensk, ki so pustile svoje može, ali se strinjajo s to tezo??

Naj razložim še iz mojega vidika:

če ima ženska(ali moški) doma moža(žensko), ki skrbi za družino, se ne kurba naokoli in ima svojega partnerja rad in če mu ta isti partner natakne rogove z njej/njemu “močnejšim” tipom/tipico, gre tukaj za to zadevo:

Zaljubljenost je”močnejša” kot ljubezen. Pomeni, da ko delujejo hormoni se vedno bolj izgubljamo s svojim prvim partnerjem. Zato obstanejo skupaj samo tisti pari, ki imajo močan razum in vedo, kaj se z njimi dogaja, ter se znajo upreti skušnjavi, vedo, da je to virtuala, ki se lahko spremeni v realo. Vendar, ali je dovolj razum? Težko, mislim da ne. Potrebno je še nekaj več. Temu rečemo vest, še boljša bi bila beseda MORALA.

Ženske in moški, ki smo “prevarali” svojega nič hudega slutečega partnerja smo padli na izpitu morale. Nismo poslušali našega notranjega bistva. Uporabljali smo naš EGO, kot sem že večkrat omenil. Tukaj nima Cankar in slovenceljstvo nič zraven. Ta cankarjevski odnos in občutek krivde gojijo samo nezreli oz. premalo izobraženi (tudi če imaš fax si lahko še vedno zelo neizobražen, :))) ljudje, ki ne znajo analizirati stanja v katerem so.

Gornji opis duhovnega zapisa stanja med moškim in žensko res velikokrat drži, ker ljudje odreagiramo po naši gonih. Na žalost.

Pa saj je tudi na splošno v življenju tako. Moralni ljudje se držijo pogodb in dogovorov, ki so jih sklenili, neodgovorni pa te pogodbe kršijo. Moralni ljudje pogodbe, ki niso več kosu časa, razdrejo ali dodajo anekse, neodgovorneži pa pač kršijo le te, vse do prekinitve, ki je posledica kršenja.

Dejansko je stanje v zakonih podobno, kot je splošno stanje v družbi. In stanje v družbi je samo odsev delovanja članov te družbe. :))))

Glede na to, da varata oba spola v enaki meri, si potemtakem privoscijo tudi zenske po vec moskih. Sicer ne vem kaj pri tej temi gleda ozkoglednost kot vec zensk-vec moskih, ker konec koncev se tema nanasa na menjavo in zapuscanje partnerjev za boljsega.
S tem, da ce zenska dobi bolj kvalitetnega moskega ki jo seveda tudi hoce vzet za svojo, svojega srota doma pusti. Drugace ostaja z njim in dalje vara.

Mlajse, lepse in bogatejse ne gre skupaj – gre samo mlajse in lepse ali pa bogatejse, te so pa pogosto 20 let starejse. Ja, tudi to se dogaja.


@Noni
, se strinjam s tabo.

Vendar, ravno tu se skriva problem. Velikokrat novi partner NI kvalitetnejši. In ni boljši. Mi se iz naveličanosti zatrapamo v nekoga “svežega” in nam zaradi te novosti izgleda boljši. Hormoni podivjajo in naš prvi partner nima možnosti obdržati zvezo skupaj. Sploh, če je zakonska zveza stara 10+ ali celo 20+ let. In ko se zgodi, je škoda storjena. Trpi partner, trpijo otroci in trpi tudi varalica. Pa vendar se življenjske poti ločijo in kasneje marsikdo obžaluje svoja dejanja (obžalovanje, ki ga velikokrat naš ego ne želi priznati niti samemu sebi, kaj šele drugim), zagotovo pa te poteze za celo življenje zaznamujejo prevaranega partnerja in otroke. Predvsem otroci ostanejo zaznamovani.

Zato mi je tako bedno poslušati izgovore varalic na svoje prve partnerje, ko jim ne morejo očitati drugega kot kredit za stanovanje, mogoče nedokončano hišo, ali nekaj pivic preveč, ki “kao” kažejo, da partner tako ali tako ni bil srečen z mano ipd…. samo zato, ker so se sami najprej za hec igrali z ognjem, ko je njihovemu egu dišal nekdo tretji. In potem so veselo varali in skakali čez plot do trenutka, ko so se zaljubili in s tem obsodili svojo družino na životarjenje in končno uničenje. In potem se takšni egoti celo počutijo kot žrtve, ali porečejo, češ, jaz sem vse slabo odpustil ali podobne nonsense, obnašajo se kot sloni v trgovini s porcelanom z eno bistveno razliko – ne zavedajo se, da je ta trgovina s porcelanom dejansko njihova in da uničujejo vse tisto, za kar so si v preteklosti prizadevali. A je nekdo tretji, ki nam je trenutno všeč (gre se pa za varalico, ki točno ve, da posledično razbija družino) vreden tega? Meni se to zdi grozovita neodgovornost in brezbrižnost.

Če z nekom ne moreš živeti, če ga nimaš rad je popolnoma normalno, da greš po svoje. To je legitimno in popolnoma OK. Vendar je takšnih zgodb izredno malo. Večina je varalic, ki svojo nezvestobo z izgovori prelagajo na svoje zveste partnerje. Zato so izgovori varalic na svoje prve partnerje, kako niso izpolnili pričakovanj (a jim v resnici “ni nič manjkalo”- dokler se seveda ni pojavil “boljši”), enostavno – abotni.

Oh my god … Ali bi bilo bolje, če bi napisala: Oh, my God …

Se ne strinjam nikakor s tole tvojo filozofijo razmerja med moškim in žensko. Me zanima, ali je tole, kar si napisal, vzeto iz kakšnih teoloških spisov ali pa gre za tvojo lastno nadgradnjo? V vsakem primeru iz tvojega pisanja veje neko prepričanje, da je moški “boljši”, “večvreden” od ženske, ker ima on z bogom direkten odnos, ženska pa le “preko moškega”. (Me zanima, kaj je pa s tistimi ženskami, ki so samske??)

Še na Teološki fakulteti se učijo, kako je nastala Stara Zaveza v obliki, kakršno poznamo danes: s prepisovanjem in prevajanjem starejših tekstov, včasih so tudi spojili več tekstov v enega samega. In kaj se rado zgodi pri prevajanju: kaj se tudi napačno prevede, še danes, kaj šele pred stoletji … In tole “rebro” (poleg marsičesa drugega), iz katerega naj bi nastala ženska, po mnenju mnogih strokovnjakov spada ravno v to kategorijo – netočen prevod. Ampak ta verzija je obstala in velja še danes, zakaj? Ker očitno mnogim moškim (v Cerkvi in izven nje) PAŠE, da se imajo za nekaj boljšega od ženske!! Kaj pa je delala RKC stoletja… kaj je bil namen sežiganja čarovnic… potlačiti ženske, jih označiti za manjvredna bitja.

In tole je, kakor je razbrati, tudi namen tvojega pisanja … Moje osebno mnenje je, da se na takšnem temelju ne da zgraditi kvalitetnega odnosa.

ja,jaz se pa popolnoma strinjam z prvim in drugim besedilom.kajti v življenju je res tako,ustvarjeno iz prvobitnosti.razumem koncept napisanega oz.njegovo sporočilo.le ne znam s svojimi besedami tega opisat.me pa zanima,kako obdržat moškega,ki ima moralo a vseeno preizkuša žensko?

@vodna kreša

to ni moje mnenje, povzel sem ta tekst, da lahko iz njega povzamem svoja razmišljanja okoli tega. Se pa v marsičem strinjam, če ne tega sploh ne bi povzemal. In opozoril sem bralce, ki niso verni, da naj zanemarijo duhovni del oz. aspekt tega spisa.

Plus tega ne smeš tovrstnega pisanja jemati dobesedno, zato tudi očitek, da je v pisanju moški večvreden od ženske ne drži. Osebno sem ravno nasprotnega mnenja. Mislim, da se svet vrti predvsem okoli žensk. Ženska je v mojem svetu več vredna kot moški (če že gremo na osebni nivo).

In še nekaj: nisem želel uničevati dela avtorja, zato sem prekopiral celoten tekst, tisti del, ki se mi zdi pomemben za razpravo sem pa odebelil. Zato tukaj ne bi razpravljal o rebru in podobnih svetopisemskih “štorijah”, ker to ni namen, niti jim ne bomo prišli do dna.

Če želiš komentirati, komentiraj moja “spoznanja”, ki sem jih napisal v komentarjih. Hvala.

@vodna kreša

še to sem pozabil: vprašanja, ki se tičejo RKC naslovi na njih. Jaz nisem nikoli bil, niti nisem del institucije RKC, ali kakorkoli bi že to poimenovali.

Še enkrat prosim, debata teče predvsem o odebeljenem tekstu in mojih komentarjih. Tam lahko brez težav vidiš poanto zapisa oz. teme.

Glede na to, da se pod ženskim srcem ustvari novo življenje, je kvečjemu ženska zame več vredna, kot moški.

Zgodovina je bila na žalost (ali pa na srečo) bolj na moški strani, saj so bile ženske podrejene moškemu. Danes je drugače. Ženske so enakopravne (če sem ciničen, celo bolj enakopravne od moških). V navedenih tekstih v tej temi se večkrat omenja Sveto pismo. Sveto pismo že v knjigi modrosti omenja, da »vsako jezo, samo ne ženske jeze«. Večina nas je ugotovilo (moški in ženske) v našem okolju, da si danes veliko več privoščijo ženske, kot moški in prav one zelo grdo, celo nizkotneje varajo. V našem okolju poznam kar nekaj žensk, ki so drugemu moškemu »podtaknile otroka«, čeprav so vedele, da ni biološki oče. Ena je celo potem, ko je otrok končal šole povedala, da je vedela, da je drug moški otrokov oče, vendar ni hotela povedati, kdo je pravi oče, ker je bil prereven in bi bili mali alimenti in seveda dediščina.

Zanimivo je bilo tudi enkrat, ko smo mirili ženske, ki so se steple. Bilo je vsega. Pukanja las, grizenja do krvi in sploh žensk nismo uspeli dobiti narazen. Še danes so skregane med seboj. Pa smo se po tistem zopet pogovarjali (moški in ženske). Ugotovili smo, da smo moški drugačni. Včasih smo se tudi stepli. Parkrat smo drug drugega »na gobec«, potem smo pa zopet vsi pili skupaj.

Ne vem pa natančno, kakšna je psihologija žensk. Ugotovil sem namreč, da bolj ko se grdo obnašaš (ignoriraš), bolj pri ženskah prosperiraš. Seveda je nekaj izjem, vendar izjeme potrjujejo pravilo. Ko sem bil mlad sem si privoščil veliko. Varal sicer nisem, vendar, ko sem na obzorju zagledal novo žensko, sem stari partnerki naprtil mnogo grehov in odšel. Nobena me ni pustila in pisale so mi potem še mnogo časa, ko sem jih zapustil. Prišlo je tudi do kriznih situacij, ko sem se bal, da je katera izmed njih zanosila. Potem sem po navadi iskal uteho pri duhovnikih – kako naj mi Bog pomaga, da ne bi prišlo do zanositve. Pa me je potem eden izmed duhovnikov »prijel v roke«. Hodil sem k njemu na redne pogovore in »naučil« me je spoštovati ženske. Da jim moram prisluhniti, pa pomagati pomiti posodo, biti moram pozoren, se jo vsak dan spomniti… Ja, in začnem resno zvezo. Bil sem točno takšen. In seveda, prva ženska me zapusti, potem še druga… In tudi moja žena me je zapustila, ko sem odkril, da ima ljubimca. Obsodila me je fizičnega nasilja. Najbolj žalostno pa je, da je nato samo pred menoj povedala, da ji nisem nič naredil. Povedala mi je tudi, da naj se pazim in delam po njenih navodilih, ker bodo njej pač vse verjeli, ker je ženska. Torej, izkorišča slogan od Belega obroča, ki pravi, da naj prisluhnemo ženskam, ker o nasilju gotovo ne lažejo!

Najbolj zanimiva dogodivščina pa se mi je potem zgodila po razvezi, ko sem začel novo zvezo. Partnerica ja bila vsa navdušena nad menoj, ker jo je bivši zanemarjal in na koncu odšel. Vesela je bila vsakega mojega sms-a in tako sem ji vsako jutro poslal sms z romantično vsebino in potem sem jo tudi redno klical. Kaj se je zgodilo? Po nekaj več, kot mesecu mi ni več vračala sms-ov, me ni poklicala nazaj in ni več našla čas za naju (imela je druge obveznosti). Tudi sam sem se ohladil in odgovoril samo v primeru, ko sem dobil sms od nje, me je ona poklicala in nekajkrat sem jo celo odbil,ko je želela, da skupaj preživiva popoldan. Potem pa me enkrat vsa vzhičena pokliče in prosi, da se dobiva. Zjokala se je in me začela spraševati, kaj se z menoj dogaja, in če imam slučajno drugo. Povedal sem ji, da nimam nobene druge, vendar sem samo omejil stike, ker jih je ona omejila. Trdila je, da to ni res, da ona ne omejuje stikov, in da hoče biti z menoj. Stanje se je popravilo za nekaj tednov, potem pa je zopet bilo vse po starem.

Verjetno je pač v naši psihi tako, da so nam bolj zanimivi tisti, ki se ošabno obnašajo do nas in ženske seveda niso izjema…

Epilog: Moški, ki je romantičen in pomaga ženski pa kmalu ni več zanimiv – postane copata. Samo v svoji okolici imam pre(mnogo) primerov takšnih moških, ki so jih partnerice zapustile.

Je pa seveda tudi pri nekaterih moških tako. Ženska je utrujena, ker je cel dan in noč ob otroku, možu pere umazane gate, mu kuha in seveda potem nima časa za svojo seksipilnost. Ja, moški pač reče, da ob taki ženski ne more zdržati, ker je preveč zamorjena in gre.

Takšno je pač življenje! Pa lep dan vsem!

LPE

Takega debilizma pa še ne!

@moderatorstvu foruma: Ne rečem, da ni prav, da je tale forum moderiran, ampak kolikor se spomnim, ste omenjali, da naj bi pri vas moderatorstvo zagotavljalo določen kulturni nivo izmenjave mnenj ali nekaj podobnega – vse lepo in prav. Toda dajte se podvizati vsaj toliko, da ohranjate tudi nekaj intelektualnega nivoja. Takale blodnjava skrpucala, kakršno je objavljeno tukaj, prav zasmrajajo ta forum, ki je še posebej občutljiv, s svojim kužnim gnojem predsodkov, nestrpnosti, mizoginije, seksizma in paranoičnim demoniziranjem človeka nasploh.

Ne pravim, da izbrišite prispevek Mateja23, predlagam pa, da se z avtoriteto moderatorjev oglasite in jasno izpostavite napačnost takih pogledov na medčloveške odnose, kakršne propagira prispevek in ki temeljijo (ti pogledi) zgolj na nekih nebuloznih, pavšalnih, trivialnih, nedoločnih in povrhu še moralno sporno motiviranih obsesijah njihovih avtorjev. Menim, da bi morali biti nekoliko bolj občutljivi, ko gre za takele pravzaprav nikomur potrebne, v osnovi fantazijske in skoz in skoz neinteligentne prispevke.

Jaz mislim, da je bistvo v tem:
“Raje hodijo na rekreacijo in si gradijo kariere, kot da bi se preizkušali v osebnem odnosu.”

Če je mož fizično in čustveno odsoten ali samo čustveno, potem je razumljivo, da normalna ženska slejkoprej čustveno intimnost najde kje drugje. In enako velja za moške, ki imajo ljubico (ne govorim o “kurbirjih”, katerim je varanje šport).

Človek je po svoji biti čustveno bitje in v čustveni izolaciji noče in ne zmore živeti. Razen tistih, ki si zaradi določenih, večinoma otroških travm, ki jih niso zmožni predelati, za samozaščito zgradijo zid okoli svojega srca in jim odsotnost čustvene intime ustreza. Njegov partner pa ponavadi pristane v objemu ljubimca/ljubimke.

Bog pa je povsod, kjer je prisotna iskrena ljubezen.

Kot prvo: Spoštovani g. Matej:
Kopiram vaše besede:
V Svetem Pismu piše, da je Bog najprej ustvaril moškega in nato iz njegovega rebra še žensko. Tako je simbolično prikazano razmerje med moškim in žensko ter osnovno neznanko življenja ali Bogom. V tem odnosu namreč Bog predstavlja celoto, moški polovico in ženska četrtino. Moški predstavlja polovico Boga, ženska pa polovico moškega.

Ne vem od kod to razpravljanje o deležih. Moški bi radi bili ne samo pol boga, oni bi bili radi kar celi bogovje in ta delež si velikokrat tudi dodelijo. Ne vem od kod so pobrane te trditve, a menim, da so več kot nesramne.
Zato, da ženska zapusti moškega je bolj ali manj kriv sam…Zakaj, kako….vsaka situacija je drugačna. Jaz sem šla, ker je z mano ravnal nečloveško,me poniževal, izkoriščal, ter čustveno zlorabljal, da o psihičnem nasilju ne bom razpravljala. Dosti razmerij razpade zaradi nemogočih situacij, ki enkrat dosežejo polno mero. Velikokrat čakamo do zadnjega, do res polnega lonca in velikokrat si tega tudi ne upamo storiti. Dragi Matej jaz sem šla, ko je mimo prišel prvi moški, ki mi je prisluhnil in za katerega sem vedela da mi bo nudil oporo in me ubranil pred bivšim.Brigalo me je ali ima ugled, ime, denar…??? Zakaj ste agresivni, nestrpni, zakaj se ne morete sprijazniti, ko vam iz hleva uide pohlevna molzna krava??? Zakaj se vas moramo bati in zato odlašamo z odločitvijo?? Aja saj res- polbogovi. Zaradi fizične moči in položaja, ki ga imate ste močno priviligirani.
No pa da ti razložim. Nisem ostala s tistim moškim, niti nisem bila vanj zaljubljena. Pomagal mi je samo da sem ušla. Sicer je bivši nanj stresel celo gnojnico, seveda še več name. … Zakaj sem iskala oporo, zakaj sem pod krinko zaljubljenosti iskala nekoga…? Če bi vedel kako me je bivši kasneje zasledoval, mi nagajal, grozil….. Če tistega tipa ne bi bilo- bi me kratkomalo ubil, ali pa bi morala nazaj pod prisilo.
Ja ….to delate- polbogovje.
Sveto pismo lahko vsak razume po svoje.
Zakaj moški enostavno ne razumete, da ženske nismo vaša lastnina, da smemo iti svojo pot in si poiskati primernejšega sopotnika. Če tudi ste polbogovje nismo, vaše sužnje.
V nadaljnji razlagi odnosa moški – ženska nenehno govoriš o nekem preizkušanju, o ženski kot o mega manipulatorki.
Odnos med dvema mora temeljiti na medsebojnem spoštovanju, zaupanju in ljubezni. Potem obadva zasedeta božje prestole. V kolikor pa en teh vrednot ni sposoben in jih ne ceni, je odnos na začetku propada. Ni važno, kdo kaj, tretja oseba…..Kolaps je že sprožen. Tisti, ki postanejo copate… ženska ne ljubi, ne spoštuje in ne zaupa, če ne tega ne bi nikoli dovolila.

menim, da kulturni nivo v tej debati ni kršen. Če pa se ne strinjamo za Matejevimi domnevami in tezami, pa je tudi prav.
v naši ljubi Sloveniji in svetu, obstajajo takšni kot so Matej in takšni ki so jasni in glasni. Če bi nekatere brisali, da bi pokazali samo talepe, bi bili podobni sekti, kajti notri so samo tisti, ki nas častijo.

Ali so Matejevi pogledi napačni, nismo mi tukaj da bomo sodili, morda pa bi se moral vključiti kdo izmed strokovnjakov in podati strokovno mnenje glede tega. V trenutku, ko bomo prepovedali izražanja osebnih mnenj in pogledov, smo kršili tisto, o čemer govorimo, svobodo.

Tema naj kar ostane, samo še vedno na kulturnem nivoju, če ima kdo voljo in čas oporekati Mateju ima vso pravico in možnost.

hvala vseeno za opozorilo. Svojega mnenja pa ne bom podajal v tej temi, glede na tematiko.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Prav neverjetno je, da me “problematizira” komentator, ki se je v prejšnjih komentarjih do mene obnašal-a žaljivo, porogljivo in zaničevalno, nato se pa obrača da moderatorja, medtem ko ne zna sam objasniti ali replicirati česarkoli na intelektualnem nivoju, na katerega se sklicuje. Sicer pa…tudi jaz pogrešam mnenja strokovnjakov.

New Report

Close