Najdi forum

Zanima me, koliko vas je takšnih ljubic, ki ste rešile moškega iz prejšnjega propadlega zakona in na novo, srečno zaživele z njim? Je imela katera tako močno ljubezen s poročenim, da je premagala vse? Pri meni se je zgodilo tako. Moški želi ločitev in zaživeti z menoj. Pravi, da njun zakon že več leta nima smisla. Nisem ga vzela jaz, on je miselno in čustveno odšel, še preden sem v njegovo življenje stopila jaz. A strah me je. Tako mlada sem še. Strah me je, kako sprejeti njegovega otroka, kako sprejeti njegovo preteklost, kaj vse lahko to potegne za seboj…jaz sem stara komaj 20 let, on 29. Včasih se mi zdi, da je najina ljubezen bila zgrajena na tako grdih temeljih, da na dolgi rok nima prihodnosti.

bodi pametna punca,pri 20 si nakopat moškega s prtljago,ko bi morala uživati živlenje..bodi resna ker ljubimkanje in skupno živlenje sta dva ločena pojma in se eden z drugim ne moreta nikakor primerjati ..

Da ne bi slučajno! Ne razmišljaj o tem niti pet minut več.

In to, kar ti je prodal za čisto resnico, je zgodbica, stara najbrž kot zakonska zveza. Vsi so bogi, veš, vsi komaj čakajo, da se rešijo gnilega zakona. In čakajo kot Trnuljčica na svojo rešiteljico. Lepo te prosim, ne nasedaj.
S teboj si želi zaživeti, ker rabi novo gospodinjsko pomočnico. Če bi mu bilo tako hudo in če je kaj deca, bi bil že ločen, pošlihtan, v lastnem stanovanju. In se ne bi hotel že kar takoj uturiti pri tebi.

To z gospodinjsko pomočnico nima nobene veze. Veliko ženskih opravil zna sam, saj je nekaj časa živel čez teden sam, ker nista bila več zmožna živeti skupaj. Dovolj samostojen je. Normalno da mu ni bilo in mu niti ni lahko kar zapustiti družine. Tukaj je otrok umes. Zavedam se pa prtljage in razlike v letih. Vendar kaj če je med nama tisto, kar nam je ljudem dano enkrat v življenju:S. Zmedena sem, popolnoma. Vem, da ga ljubim. Upam si verjeti, da je moški mojega življenja. Pa vendar je situacija zelo težka.

On se naj kar loči se odseli in postane ˝samostojen˝ in naj bo potem s teboj v vezi, ki lahko glede na tvojo starost in v bistvu tudi njegovo poteka še brez skupnega življenja. Čeprav vedno pravim da je 20 let še premlado da bi sprejemala še ˝prtljago˝…no to je moje mnenje…morda pa si tako zrela, da boš zmogla to sfurat….

Nikoli nisem niti za trenutek pomislila na to,da sem ga rešila pred njegovim propadlim zakonom.Saj je vendar vsaka zveza na začetku lepa in vsaka še zako lepa lahko hitro propade,če se oba partnerja ne trudita zanjo.Pa vendar se mi je zgodilo,da sem se pri 19-ih zapletla s poročenim moškim.Proti vsem svojim načelom.Starejšim za 12 let.Povem vam, ni mi bilo lahko.Zelo sem trpela v tistem času.Zaradi slabe vesti,strahu,zaradi velike,velike ljubezni. A kar te ne uniči ,te okrepi.Ta najina ljubezen je bila tako močna,da ji niti prošnje,niti grožnje niso prišle do živega.Ločila sta se.Pustil je dva otroka,se odselil na svoje.Nekaj časa sem se celo trudila,da bi ga pozabila,da bi si mogoče premislil,šel nazaj.A odločil se je zame,jaz pa zanj. Še vedno sva skupaj,že dvanajst let.Poročena,z dvema sončicama-najinima.Še vedno se imava rada,se spoštujeva in lepo voziva skozi življenje.Torej je možno.
Če je ljubezen prava je nič ne ustavi,če pa je trenutna zaljubljenost,kriza srednjih let,….mine slej kot prej.
Drago dekle!Nikoli ti ne bi svetovala,da pojdi na to pot.Kolikor je lepa,je tudi trnjava.Tu je toliko stvari,preživnina,počitnice, vikendi,ki so bili namenjeni otrokom,čeprav sem ga včasih želela samo zase,glajenje prepirov in nesporazumov z bivšo ženo(tudi ona se je poročila-prej kot midva),a je otroka, dokler sta bila še tako majhna,da sta ji vse verjela,obračala proti očetu. Zanju vsa leta dobro skrbiva,redno hodita k nam,čeprav sta že na pragu polnoletnosti.Zdaj imamo urejeno življenje in tudi z bivšo ženo ob težavah ,ki se tičejo njunih otrok stopimo skupaj.Otroci so vez,ki povezuje za vedno.In prav je tako.
In ja,jaz verjamem,da je moški mojega življenja.

po treh letih skrivanja se sedaj ločuje in sva skupaj. Vmes sem prekinila, ker nisem mogla več…ampak ko sem spoznala novega, se je v hipu zbudil in si uredil papirje. Jaz 34 in 53

Naj se loči,če se je tako namenil,naj si najame stanovanje in živi sam,vidva bodita še naprej le par.
Počasi boš videla kaj in kako.
Ne pristani na to,da se preseli k tebi.

ne zamerit….ampak ali si kakšna superwoman, da si rešila moškega iz prejšnjega propadlega zakona???? Copate, ki ga morajo reševati ženske jaz ne bi hotela imeti….sorry….ker je samo vprašanje časa kdaj ga morala kakšna reševati pred tabo (vsaj po tvoji logiki)….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Uf, celo nekaj optimističnega glede teh zadev…ponavadi vemo, kako ljudje to posplošujejo…tudi jaz sem že odšla, mu zabičala, da se naj ne vrne….pa je po pol leta spet prišlo vse nazaj….sedaj sva brez spolnih odnosov in sva tukaj kjer sva….na poti do njegove ločitve, kjer se pojavi moj velik strah…

mojaljubezen, lahko prosim poveš kaj več….kako sta se spoznala, kako si vedela, da je to to, kako si obdržala moč pri teh mladih letih, kako si lahko tako močno verjela v vaju, glede na situacijo in okoliščine in govorice, za kaj služijo ljubice poročenim…kako dolgo sta potrebovala in prebrodila to? Je nesel staro breme v vajino zvezo?

Prosim, nikar na to ne glej kot na to, da ti rešuješ njega, samo to ne. Brez tvoje pomoči se je poročil, brez tvoje pomoči naj se loči in če te bo ločen še vedno ljubil, odlično zate. Potem lahko tudi počaka, da boš ti pripravljena na kaj več. Pri dvajsetih se ti res ne mudi in ni razloga, da bi hitela v tako nejasno situacijo.

Ljubiš ga edino zato, ker je 9 let starejši od tebe, drugače ga ne bi. Glede na to, da si ljubica, se najprej pouči o vseh statistikah. 90% jih v novem zakonu spet vara, ker ne znajo ohraniti zakona, reševati težav, to so čustveni invalidi. 20% drugih zakonov se samo ohrani. itd. Zakaj misliš, da bi se vajina ljubezen ohranila, ljubezen s prvo ženo, s katero ima celo otroka, pa se ni? A misliš, da boš dobila drugega moškega? Istega boš dobila, kot ga je dobila prva žena, kateri je celo naredil otroka in jo sedaj misli ucvreti z napol otrokom. Pri 26-letih odrastemo, dosežemo čustveno polnoletnost po novem. Beriiiii

Draga pisika…
Očitno je prišlo do nekakšne zmede, in je moje včerajšnje sporočilo odtavalo neznano kam, zato pišem ponovno. To, kar se trentuno dogaja tebi, se je zgodilo tudi meni. Bila sem tvojih let, celo eno leto mlajša, danes jih imam 25, on pa je 10 let starejši od mene. In da, še vedno sva ‘skupaj’.

Ne znam ti opisati občutka, ko se je najina ‘zadeva’ začela…Ko nekoga ljubiš tako močno, da te kar boli. Ko se nekomu daš s celim srčkom in vsako celico svojega telasa… Nepopisno lepo! Po priblizno 6 mesecih sem se odločila za nadaljevanje študija v Ljubljani, on je ostal na ‘domačem koncu’.

Priložnost za konec zveze se mi je zdela prava, mislila sem, da nama bo uspelo nadaljevati vsak s svojim življenjem, a sem se motila, takrat še nisva bila niti intimna, ne da si nebi želela, nasprotno. Tega enostavno nisem mogla narediti, ker sem vedela, da ima doma ženo in 4 leta staro hčerkico. Slaba vest me je ubijala, še danes me včasih, kar ni ok.Načeloma sem razumen človek, ne vem kaj je bilo tisto? Love, I guess… Skratka, po mojem prihodu v Ljubljano, se mi je življenje obrnilo na glavo.

Hodila sem na faks, zavračala luštne tipčke in živela za tisti dan v tednu, ko je v Ljubljano prišel on. Močno sem trpela in poskušala zvezo razdreti vsaj še petkrat, ne vem več…Včasih sem se spraševala, ali se nekdo igra z menoj, glede na to, da nimam ‘kontrole’ nad svojim življenjem. Usoda, karma?? Kaj vse človeku pade na misel. 🙂 Ne glede na vse, sva na koncu vedno končala v solzah…skupaj.

Zanimivo je, da sem si tisti čas zapomnila predvsem po eni od njegovih izjav, ki me je zelo prizadela. Ko me je močno objemal, sem mu rekla, da se sploh ne zaveda koliko mi pomeni. Vprašal je koliko, kot da ne ve. Rekla sem vse. On pa: don’t say that. To sem izjavila takrat in nikoli več. Situacija se prej ali slej obrne. Tudi sama sem kasneje iz njegovih ust slišala, da mu pomenim vse. Kako sem reagirala takrat? Zaprla sem učke in ga objela. Kako bi reagirala danes? Rekla bi: don’t say that. Kaj se je zgodilo vmes? Odrasla sem. Tudi ti boš.

Ne želim ti, da se nekoč, mogoče pri svojih 25 letih vprašaš, ali si vmes izgubila samo sebe? Zakaj ni to življenje takšno, kot si želela? Res je, da ga ljubiš in on tebe. Žal ti moram povedati, da to danes ni več dovolj. Ko enkrat ‘dobiš’ njega, dobiš njegovo preteklost, dobiš skupne vikende z otrokom, dobiš vse kar spada zraven. Ne trdim, da je to nekaj slabega. Predvidevam samo, da si pri svojih letih tega še enostavno ne želiš.

Dobro leto in pol nazaj se je dejansko tudi ločil. Razumem, da je bilo to izključno med njima, skratka njuna stvar. Sama na zadevo niti slučajno nisem bila pripravljena. Iz ljubice sem se v enem dnevu morala spremeniti v…to kar sem zdaj. Spoznala sem njegovo družino, ki me by the way obožuje, ne morem si pomagat, taka pač sem. 🙂

Sam pravi, da je free man. Kdo sem potem jaz. Moški se močno spremenijo, ko obrnejo nov list v svojem življenju. Prej je bil frajer, ker si je našel mlajšo bejbiko, zdaj je frajer, ker se je ločil in lahko počne vse, kar je prej zamudili, a ima še vedno mlajšo bejbiko. Ego postane neznansko velik.

Slab mesec po tisem ko se ločil, sem drugič v življenju videla tudi njegovo hčerkico. Na njeno željo seveda, mene ni nihče vprašal, če sem dejansko pripravljena. Z miško imava neverjetno lep, prijateljski odnos, zdaj je že mlada damica, stara je 8 let in je zelo ineligentna. Vse je uredu, dvomim pa, da bi si jaz izbrala takšno življenje, če bi imela možnost izbire.

Glede na to, da so vikendi v glavnem tisti, ki jih skupaj preživljava (jaz sem še vedno v Lj., on ima vse obveznosti na Štajerskem) lahko rečem, da takšnega življenja nisem nikoli želela. Videti nekoga ki da ljubiš dva dni na teden? Je preveč, če si želim malo več bližine? Zdaj si lahko predstavljaš, kaj sem mislila z izjavo, da sama ljubezen ni dovolj. Odmislila sem poroko, der se vsak drugi par loči, odmislila sem otroke, ker zahtevajo ogromno pozornosti, prilagajanja, odrekanja, živčkov,…prednost bom dala svoji karieri. Cel čas sem jaz tista, ki se prilagaja, zato ne mislim pustiti svoje službe in se preseliti v manjše mesto ter tam živeti. Vem, da nebi bila srečna. Ne glede na to, kako močno me ljubi.

Ne želim ti, da se pri svojih 25 letih sprašuješ ali je njegova polovna partnerka (ki je by the way grda) res samo poslovna partnerka, ali je prijateljica? Verjemi mi, imam vso pravico dvomit, drugače tega nebi niti omenila.

Ne želim ti, da pri svojih 25 letih vztrajno zavrneš vsakega luštnega tipčka, ki te povabi na pijačko, ker ‘imaš preveč dela’.

Ne želim ti, da ti nekdo pri tvojih 25 letih reče, da si oportunistka, da te ne želi izgubiti, ker si želiš življenja v eni od svetovnih metropol, medtem ko si ga ta nekdo ne more privoščiti, ker ima preveč obveznosti tukaj. V resnici si samo ambiciozna in prav je tako.

Rada bi ti samo rekla, da moraš biti v življenju v pravem trenutku pripravljena na to kar te čaka. Pravi trenutek, pisika, je ZDAJ. Jaz nisem bila pripravljena. Zato, PAZI KAJ DELAŠ.
Srečno, tamala. Javi, če karkoli rabiš.

Spoznala sva se na delavnem mestu.Ko si enkrat v tej koži,postane ta trda,na govorice pa jaz kratkomalo požvižgam.Ni ga zakona,ni hiše brez problemov,zato….enkrat si na tapeti,pa se zgodi kaj novega,pa vsi glodajo tisto svežo kost.Vsak zase ve,vsak zase čuti.Morda je bilo lažje,ker se je on preselil k nam,ko sva se odločila zaživeti skupaj.Uredila sva si svoje gnezdo. Sorodstvo je najino ljubezen dobro sprejelo in tudi naši sovaščani niso poznali njegove preteklosti.Tako je življenje postalo mirnejše.Bremen prejšnje zveze v najin dom ni nosil ,bivšo ženo je celo zasovražil na nek način,verjetno pa je bil kar hud notranji boj zaradi otrok.Je zelo čustven človek in svoje štiri otroke obožuje.

Neštetokrat sem razmišljala o tem,kako bi bilo moje življenje lažje,če bi našla nekoga brez obveznosti.Ki bi se posvečal le meni in najini družini.Toliko je bilo prilagajanja z moje strani,tudi občutek krivde z leti še vedno kdaj pa kdaj pokuka na plan.In,če bi se vrnila v tisti čas ,12 let
nazaj,v čas moje brezskrbne mladosti,….bi se spet odločila zanj

Ker me ima rad in jaz njega..

Ljubiš ga edino zato, ker je 9 let starejši od tebe, drugače ga ne bi. Glede na to, da si ljubica, se najprej pouči o vseh statistikah. 90% jih v novem zakonu spet vara, ker ne znajo ohraniti zakona, reševati težav, to so čustveni invalidi. 20% drugih zakonov se samo ohrani. itd. Zakaj misliš, da bi se vajina ljubezen ohranila, ljubezen s prvo ženo, s katero ima celo otroka, pa se ni? A misliš, da boš dobila drugega moškega? Istega boš dobila, kot ga je dobila prva žena, kateri je celo naredil otroka in jo sedaj misli ucvreti z napol otrokom. Pri 26-letih odrastemo, dosežemo čustveno polnoletnost po novem. Beriiiii[/quote]

Kako neumna izjava. Kaj pa ti veš zakaj ga jaz ljubim? Ljubim ga zaradi osebnosti, ne zaradi starosti! Omg! Ne posplošuj zadeve. Zakaj se ni ohranila njuna ljubezen? Ker enostavno nista bila za skupaj. Bila sta mlada, zaljubljena, nespametna, prehitro naredila otroka in sedaj sta tam kjer sta. V nesrečnem zakonu. Človek se na napakah veliko nauči. Predsem z leti. Koliko parov se loči in jim je mnogo bolje z novim partnerjem. Ljudje počnemo napake. Včasih izberemo napačnega sopotnika. Vendar nikoli ni prepozno za nov začetek.

Ljubiš ga edino zato, ker je 9 let starejši od tebe, drugače ga ne bi. Glede na to, da si ljubica, se najprej pouči o vseh statistikah. 90% jih v novem zakonu spet vara, ker ne znajo ohraniti zakona, reševati težav, to so čustveni invalidi. 20% drugih zakonov se samo ohrani. itd. Zakaj misliš, da bi se vajina ljubezen ohranila, ljubezen s prvo ženo, s katero ima celo otroka, pa se ni? A misliš, da boš dobila drugega moškega? Istega boš dobila, kot ga je dobila prva žena, kateri je celo naredil otroka in jo sedaj misli ucvreti z napol otrokom. Pri 26-letih odrastemo, dosežemo čustveno polnoletnost po novem. Beriiiii[/quote]

Kako neumna izjava. Kaj pa ti veš zakaj ga jaz ljubim? Ljubim ga zaradi osebnosti, ne zaradi starosti! Omg! Ne posplošuj zadeve. Zakaj se ni ohranila njuna ljubezen? Ker enostavno nista bila za skupaj. Bila sta mlada, zaljubljena, nespametna, prehitro naredila otroka in sedaj sta tam kjer sta. V nesrečnem zakonu. Človek se na napakah veliko nauči. Predsem z leti. Koliko parov se loči in jim je mnogo bolje z novim partnerjem. Ljudje počnemo napake. Včasih izberemo napačnega sopotnika. Vendar nikoli ni prepozno za nov začetek.[/quote]

Seveda ne verjameš niti besedice, ker ti tako odgovarja. Že statistike bi ti lahko povedale, da obstajajo zakonitosti. Ni prepozno za nov začetek, ne, samo najprej se je treba spremeniti, odpraviti napake, šele nato si sposoben prave ljubezni. Se je tvoj kaj spremenil? Je kaj delal na sebi? Vidi, zakaj ni znal ohraniti prve zveze, zakaj je šel narediti otroka z nepravo ali pravo, tega i ne vemo, niti ti. Jaz sem bila stara 40 let pa še vedno nisem videla svojih napak, nesposobnosti na polno področjih svojega življenja…mladost, ki bi naj bila kriva za propad njegovega zakona, ni noben faktor! A misliš, da boš šel s tabo k zakonskemu svetovalcu, ko vama bo zaškripalo, kar vama gotovo bo. A a. Skočil bo v objem druge, ker ima tako strategijo reševanja partnerskih odnosov.

Pisika, bom še jaz dodal “svoje”: neglede na vse, stara si komaj rosnih 20 let, življensko si neizkušena in v nekih dejanjih zaletava, pa da ne nabijam naprej – kaj ko bi se malo ohladila, pa počakala na kakega “kasnejšega” ???

Fotr Cec
na 47 let podlage 🙂

Ah Magdalenaa, mislim, da nima smisla svetovat eni slepo zaljubljeni 20-letnici o modrostih, ki jih lahko pridobiš šele ko si 2x tolko star. Če bi bila Pisika kaj “pametnejša” oz zrelejša je itak ne bi privlačili takšni tipi kot je ta njen. Zdi se mi, da nikomur ne moremo z nasveti onemogočiti življenjske šole, ki jo potrebuje. Tud statistika tukaj nič ne pomaga, niti nasveti tistih, ki so to že dali skoz…

Vso srečo Pisika…se beremo v naslednji vojni (ops..ko te bo prevaral in boš sama z majhnim otročkom….). Čeprav je res, da so v časih naših staršev (generacije ljudi sedaj cca 60-80 let) druge veze bile uspešne….jih poznam kar ene par pri starših svojih prijateljev, še posebej, če je bila starostna razlika kar velika. Se je gospod malo zresnil, ugotovil, da je itak vse ista j***, in ostal pri tadrugi nemogoči ženi in zarodu, ker ni imel energije (in še posebej keša), da bi skakal še v tretje, četrto in tako dalje.

Pišeš: Bila sta mlada, zaljubljena …

Kaj si pa ti? Stopaš v popolnoma enak vzorec, ki ga je on enkrat že dal skozi.

Magdalenaa ti je zelo resnično napisala. Tudi moj bivši težave rešuje v objemu drugih žensk. Ko je začel z menoj, s prejšnjo sploh še ni nehal (nisem vedela) in mene je “resno” varal z žensko, s katero sta bila resnično zaljubljena. Zakaj jo je pustil, ne vem, a glede na to, da se je že pol leta po najini ločitvi preselil k tretji, mi nekaj pravi, da zaradi te tretje.

Sicer pa, pekel se šele začenja, za zdaj te ni ošvrknil še niti dim, kaj šele kak plamenček.

New Report

Close