Najdi forum

Tri leta je odkar sem se ločila. V tem času sem imela eno krajšo zvezo,
vendar sem čutila, da to ni to in sem jo sama prekinila.
Zdaj sem pa že nekaj časa sama. Pred kratkim sem spoznala moškega,
ki me je pritegnil v vseh pogledih.
Do zdaj sem mislila kako sem v tem času veliko naredila na sebi,
da imam razčiščene predstave o tem kaj si želim, kak odnos, da sem
samozavestna…
Sedaj pa…ne vem tega nisem pričakovala. Čisto nenormalno sem
občutljiva, vsaka stvar me prizadane. Prizadane me, če me ne pokliče,
če omeni drugo žensko. Kot kaka neumna najstnica sem užaljena
zaradi največjih banalnosti. In vsakič me prime, da bi ga poklicala in mu
rekla, da je konec. Ves čas sem nekaj užaljena. Sama sebe ne spoznam.
Kaj naj naredim? Ali to pomeni, da še nisem pripravljena na novo zvezo?
Kako si naj pomagam?
Predstavljala sem si, da ko bom z nekom začela zvezo, da bom srečna,
malce v oblakah…zdaj pa je ravno obratno. Zveza mi povzroča bolečino…
ali je to sploh normalno?

Živjo!

Imela sem podobno izkušnjo, pa sem jo uspešno prebrodila. Epilog je bil, da sem se odločila, da je razmerje zame preboleče in sem ga zaključila.

Preberi knjigo “Najina ljubezen” H. Hendrix – verjetno ti bo marsikaj bolj jasno, zakaj doživljaš vse to, o čemer pišeš.

Po vsej verjetnosti si našla osebo, ki v tebi zbuja in poglablja stare čustvene rane. Vsakič, ko ti kaj ni prav, v miru razmisli, zakaj. Zakaj te tako boli, zakaj imaš neugodne občutke? Ali svoje veselje do življenja vežeš na obnašanje druge osebe?

Ob temu moškemu se boš veliko naučila o sebi. Ampak zveza pa verjetno ne bo dolgo trajala, saj je zate preveč boleča. Edina možnost je, da te čustvene rane prepoznaš in aktivno začneš delati na tem, da jih pozdraviš. To pa je dolg in ne prav enostaven proces. Pri tem pa veliko pomaga, če so v tvoji bližini ljudje, ki na te tvoje čustvene rane dobro delujejo.

Lp

Ne vem Maja. Tole bo le kramljanje, ko imam ravno čas. Sam sem kmalu po ločitvi spoznal punco, močno sva se zaljubila, bilo je strasti in zaljubljenosti za izvoz… A ves čas sem bil ob njej negotov. Težko bi rekel kaj, a nekaj v njenem obnašanju, značaju, zgodovini in posameznih izjavah mi ni dalo miru. Prepričeval sem se, da si vse skupaj le domišljam in da je vse v redu. Pa ni bilo. Na koncu me je pustila zaradi drugega, prej pa me je še kak mesec in pol varala, ko sem bil (bedak) tako zaposlen z enim projektom, da sploh ničesar opazil nisem; še vzpodbujal sem jo, naj se druži in hodi ven, ker od mene en mesec (delal cele dneve, v bistvu nisem imel izbire) nič ne bo..
Kaj ti hočem reči. Včasih podzavestno vemo, da nekaj ni dobro za nas, na zavestni ravni pa si raje lažemo in se tolažimo, ker bi izguba preveč bolela.
No, mene je ta izguba, po dveh letih, bolela bolj kot ločitev, ker mi ni bilo nič jasno in mi še danes, po skoraj enem letu ni kaj dosti bolj. Le čas zabriše ostrino in vse skupaj postane neboleče in nepomembno. Zgodovina pač.

Ne poznam vajinega razmerja in povsem mogoče je, da ni mogoče povleči vzporednice z mojo zgodbo.

LP, brane

strinjam se z branetom: res je, da čutimo, kdo je pravi za nas in kdo ne.
če smo v dvomih je to bržkone podzavest, ki malo več ve, kot naš razum. sama imam podobne izkušnje.

veš, da nekaj ni prav, čeprav si zaljubljen, da se kar iskre krešejo.
včasih pa si miren, takrat je prav.

če pa je nastal dvom le zaradi nas samih, potem je čas, da se malo ustavimo, razčistimo stvari pri sebi in šele potem gremo daje (v razmerjih).

oj, Majci
vse je v redu. Rad bi ti pa rekel, da imej najprej sebe rada. In ce zelimo spremeniti svet, spremenimo sebe in svet se bo spremenil (hmm, kako sem pameten, samo se sam to udejanim pri sebi, pa bo ;-)))
Resno, fokus preusmeri nase, na to, da se dobro pocutis tudi sama s seboj in ne le, ko te ljubi klice, ko sta skupaj. Kajti sedaj se fokusiras le na to kaj tvoj ljubi pocne ali ne pocne…
Lepo se imej sama s seboj! Ko se dobro pocutis sam v svoji kozi, potem se obctuljivost zmanjsa in scasoma izgine. Ko se pojavijo negativne misli, jih sprejmi, a se jim ne vdaj, to pomeni, da jih ne potlacujes ampak si reces npr.: v redu, sedaj mislim to pa to … tega ne potrebujem, hvala in dovolis, da misel odide. In se prepustis prijetnim opravilom, necemu, ob cemur si reces: hmm, tole sem pa dobro opravila in to cisto sama, pa cetudi si le privila vijak stolu, ali flomastrom po 20 letih spet narisala soncek na list papirja 😉

Ej, lepo se imej v svoji kozi, le kdo se bo, ce ne ti ! ;-)))
Klemen

No zelo lepo in prav zagledal sem se v lustno punco ki je resnična in poštena .
Vendar sem doživel hud prepad med ljubeznijo .
Dovga leta sem bil zalubljen v eno dekle ki meje varala .
Seveda slišal sem da se ne smem družiti z njo .
No leta 2010 smo bili na morju v Kraljevici kjer so se delali norca od mene .
K meni je prišla prizna lustna punca ter mi rekla da sem od nje srček potem vse povrsti uzmerjala .

New Report

Close