Najdi forum

Ali naj povem njegovi ženi?

Moj najboljši prijatelj vara ženo, ki je moja najboljša prijateljica. Smo družinski prijatelji in se ves čas družimo tako familjarno. Oba imam zelo rada, še bolj pa njo. Tudi on ni slab človek, vse naredi, je priden, skrbi za familijo, je zelo družaben, zabaven….. skoraj popoln. Njegova šibka točka so ženske. Dobesedno pogleda za čisto vsako žensko…..mora, ne more iz svoje kože. Ko smo bili skupaj na morju v kempu, sem ga zalotila v skupnih tuših z drugo žensko! Kar tam eno, ki jo je srečal in jo lepo na wcju podru! Tip je res dober in se mu nobena ne upira…. mislim, da lahko dobi skoraj vsako. Ko sem ga zalotila, sem mu rekla, da se želim pogovoriti z njim. Ko sva se začela pogovarjat in dobesedno kregat, ker sem se jezila nanj, kako more to narediti….. skratka takrat me je močno zgrabil in stisnil k sebi in me hotel poljubit! Čisto sem znorela in rekla kaj se gre, ga odrinila stran in mu zagrozila, da bom vse to povedala njegovi ženi. Sedaj pa kaj naj naredim? Naj ji res povem ali ne. To me žre že od poletja in ne vem ali imam pravico povedati to ali ne? naj ji napišem anonimno pismo kaj počne? Vem, da tista ženska na morju ni bila edina! Čutim to, ker mu v očeh piše, da je babjak! Več mi pomeni prijateljica, kot pa on! Ne želim se vtikovati v njun lajf, ampak ali je prav da molčim? je prav, da povem? Kaj naj naredim? Naj dobim dokaz da jo vara in ji pokažem-anonimno? Bojim se da bom jaz tista kriva za vse, čeprav nimam nič pr tem? Običajno tisti, ki hoče bit iskren, najbolj najebe!

Ne govori ji, ne pošiljaj neumnosti, ne vtikaj se v privat zadeve, če ne gre za kaznivo dejanje (nasilje ipd). Vsak nosi svoje breme.
Obstaja velika verjetnost, da boš prijateljico izgubila, če ji poveš ali pa če ji ne in izve kasneje. Vendar ti bo tisto “kasneje” lažje oprostila, malce solz pa bosta zakrpali zadevo. Ko bo ugotovila, to pa glede na opisano bo prej ali slej, te bo potrebovala.
Pazi vsaj, da te ne bo podrl…ker zna bit, da si že na radarju…

To je pač tak tip človeka in mu ni pomoči. Sam na tvojem mestu tega vsekakor ne bi osebno šel razlagati prijateljici, saj obstaja velika verjetnost da ti ne bo želela verjeti in si boš pokvarila odnos z njo. Mogoče bo celo tebe obtožila, da zapeljuješ njenega moža. Raje napiši anonimno pismo ali kaj takega in jo s tem opozoriš. Potem pa je na njej kaj bo naredila.

nova
Uredništvo priporoča

Vsekakor povej.
Moraš razumeti eno stvar : Nisi ga ti dala tam kje je ampak se je dal sam.
Ti se nimaš česa sramovat.
Zapomni se tega.
In ne rabiš biti anonimna. Kar povej…

ojla

ne ji povedat, vsaj jaz mislim tako

jaz sem naredila veliko napako , ko sem prijateljici , s katero se druživa od vrtca pa vse do najini 50 let, namignila za njenega partnerja , da ji verjetno ni zvest
to pa sem jim namignila zato, ker je on bil nonstop nanjo ljubosumen, kamorkoli smo šle ženske same ven, jo je zmerom klicaril, kontroliral – reva nikoli ni mogla bit sproščena z nami

vsi so govorili da jo je varal – in čeprav ga jaz nisem osebno pri tem videla, sem ji to namignila

začela je poizvedovati pri drugih, prišla je do konkretnih dokazov in sta se z veliko trpljenja in kreganja razšla

ampak po enem letu sta se spet nazaj pobotala – in takrat mi je rekla, da naj bo prekleti dan, ko sem ji namignila o njegovem varanju, in da bi bilo boljše, da ona nebi tega nikoli zvedela, ko pa itak eden brez drugega ne zmoreta biti

zdaj sta spet skupaj – kar nekaj let sta bila kot na novo zaljubljena in vsi smo jima dobesedno zavidali njuno srečo

ampak

spet so začele krožiti govorice, da on hodi k eni drugi v mestu….

jaz si sedaj sigurno tega več namignila ne bom 🙂

razšla sta se , hudo sta imela

Pozdravljena,
te popolnoma razumem, kaj doživljaš.

Huda dilema. Po vsej verjetnosti bi ji namignila…v smislu, da se dogaja nekje pač.Da si pač ne predstavljaš, kaj bi bilo, če bi se tebi to zgodilo. Vprašaj jo, kaj bi ona naredila, če bi slučajno izvedela, kaj podobnega o tvojem možu. Potem boš videla njeno reakcijo.

Zaradi tega, ker želimo verjeti v tistega, ki ga ljubimo… odstvetujem direkten pogovor. Če kaj sumi, pa tega ni želela deliti s teboj, se morda skriva za tem, da je vse ok dokler tega ne veste družinski prijatelji. Se zna obrniti proti tebi, da lažeš, da ju želiš ločiti…morda da želiš iz ljubosumnosti povzročiti težave. Ostane grenak priokus v vajinem prijateljstvu, da si ti tista zaradi katere se je začel nekakšen konec, ker si ji povedala.
Ona bo vsekakor razmišljala o vajinem pogovoru. Morda bo postala malo pazljiva na dogajanje z njenim možem. Morda pa ve in namenoma ignorira te signale…ker vidi interes kje drugje…imata otroka, skupno hišo…ja, kam bom pa šla..pa saj je tako dobro, dokler skrbi za nas…ipd.

Nekoč je moja teta rekla, da če bi videla mojega moža, da bi bil z drugo mi ne bi povedala…če bi mislila, da sem srečna in zadovoljna z njim. Da bi me ponovno izprašala in če bi videla, da mislim da je ok mi ne bi povedala. Sem bila milo rečena zgrožena nad to trditvijo…ampak, ko sem bila v podobni situaciji, kot si sedaj ti…pa se stvar obrne. Pa imam zeeelo nizek prag tolerance pri varanju. Zaenkrat lahko 100% trdim zase, da tega nisem naredila…za moža pa nekoliko manj…mu zaupam in mislim, da me ni, tako tudi ona pravi, kadar pač nanese na pogovor o tem…ampak nikoli ne veš kaj se še lahko zgodi v življenju.

Upam, da boš rešila tako, da bo prav za obe. Ti najbrž želiš rešitev, rezultat takoj…ne pozabi, da se moraš samo na nek način razbremenit, ne reševati tujega zakona.

Ne govori in se ne vtikaj v druge zakone. Ona verjetno ve, če že ne ve, pa vsaj sluti. Ko bo hotela vedeti kaj več, bodi brez skrbi, da se bo pozanimala, našla dokaze in ukrepala. Ali pa tudi ne. Skratka, ne kvari vajinega prijateljstva in njene “sreče”.

bravo tašinka – povedala si kratko in jedernato in zadela bistvo !
če in ko bo hotela zvedeti – bo ukrepala sama

Eno vprašanje za vse vas, ki ji svetujete naj ne pove… A vi sploh veste kaj je to prijateljstvo?

ste pa res povezani, le ,da ste vi neiskrena. če se tako dobro poznate se vprašajte ali bi vi želeli, da vam prijateljica, ki ji tako pravite, pove o vašem možu?

kakršenkoli je izzid, naj bo le fer. nikoli se ne ve… mogoče pa vašo prijateljico čaka nekje moški, ki ji tega ne bo počel??!!

veliko pove o njemu, ko pravite, da ste ga zalotili v tušu v kampu ta, kr ze neo žensko… ho ho.. ter na njegov izgled, mu verjetno ni bila prva in ne zadnja..

manipulator, narcist!!

pa tudi glede zdravstvene varnosti vaše prijateljice, mogoče bi tudi k temu pripomoglo soočenje..

bodite prijateljica v pravem pomenu in ji povejte.

logično, je, da ne bo kričala od veselja, vendar za dežjem vedno posije sonce ter čas celi rane.

srečno in pogumno

jaz ji tudi nebi povedala,če mož zna dobro skrivat bi bila potem bolj obremenjena ko bi ji povedala kot zdaj ko nič ne ve in še ne čuti problemov v zakonu

Pa še moj pogled:
Zakaj imamo prijatelje?A zato, da nam povedo samo stvari, ki jih želimo slišati ali tudi stvari, ki bolijo in so grde. Če smo in imamo prijatelje potem smo prijatelji v dobrem in slabem. Prijatelj ni tisti, ki je kriv varanja, kriva je oseba, ki to počne. Jaz imam raje prijatelja, ki mi ji zmožen v obraz povedati tako dobro kot slabo novico in zato je moj prijatelj, vsi ostali so moji znanci. Pred leti sem bila sama v tem zosu, da sem bila prevarana in prijatelj ter okolica so vedeli za varanje, pa so bili vsi tiho. Kljub temu, da sem prijatelju velikokrat povedala, da želim vedeti, če me partner vara. In ko sem končno prišla do dokazov, da sem prevarana in ko sem ugotovila, da je oseba, ki se je izdajala za prijatelja to vedela, sem bila dvojno prizadeta. Prijatelj je resnično vedel ves čas s čim se spopadam in kako težko mi je ko sem iskala dokaze za varanje. Danes izredno previdno izbiram kdo si zasluži moje prijateljstvo. Pravo prijateljstvo je vez/odnos med dvema osebama, za katero druga za drugo vesta, da si bosta stali ob strani tako v lepih kot manj lepih trenutkih in pravih prijateljev v življenju posameznika ni veliko.


odgovor si že prejel/a. V kolikor ni posredi kaznivih dejanj, se nihče nima pravice vtikat v nikogaršnje zasebnost/življenje.
Lahko pa seveda poskusiš, pa potem jamraj in tu odpiraj temo:
Zakaj me je prijateljica nagnala, ko pa sem ji želela le dobro?!? bueeee

Tu ne gre za prijateljstvo. Tu gre za osebnostno zrelost prevarane. Če ta ni zrela, možno je da ni, ker se je obesila na neodgovornega in čustveno nezrelega babjaka, bo ob posredovani novici zamerila prinašalki novice in ne krivcu oz. tistemu, ki je za nastanek te novice odgovoren.

Za siskec in BTDT:

Vaju bi vsekakor raje imel za sovražnika, kot pa za prijatelja…bi vsaj vedel pri čem sem!

JAz bi vsekakor povedal z zavedanjem, da lahko prijatelja izgubim. Nekateri ljudje vseskozi živijo v zanikanju pa so srečni. Ampak sam si ne bi oprostil da bi lagal v obraz svojemu prijatelju. Niti enkrat ne bi bil sposoben česa takega storiti. Ali bi mu povedal ali bi se oddaljil od njega. Preprosto bi me vest preveč pekla

Absolutno ne, saj to sploh ni tvoja stvar. Ne vem, zakaj bi prijateljici unicila zakon in dom.
Raje se vprasaj, zakaj te toliko ta zadeva moti, ko pa s tabo nima nic opraviti. Tvoja prijateljica sigurno ve in je zaenkrat pripravljena ziveti s tem. Bosta ze sama uredila, saj sta par… Navsezadnje sigurno nista ne prva ne zadnja… oziroma ogromno moskih ima razmerja z ljubicami, a na koncu ostanejo z zeno in obratno. Samo neuk in hudoben clovek se bo vtikal v intimna zivljenja drugih.

skupaj letajo. Ponavadi imamo take prijatelje, s katerimi imamo podobne vrednote.
Torej zakaj so ravno varalice tvoji najboljši prijatelji?

Za Pedenjped in iste sorte tiči:

V družbi veljajo neka pravila. Kršenje teh pravil praviloma naredi vihar v glavah nezrelih ljudi.
Za to, da ostanemo na nivoju, je včasih treba preprečiti nastanek takega viharja, ker ta lahko naredi zelo veliko škode. Tu ne mislim na izgubo prijateljice, ampak na precej hujše stvari. Čustvena prizadetost prevaranega ob obelodanjenju neljube novice je premnogokrat trigger za premnoge psihične težave, včasih celo kriminalna dejanja.
Moje komentarje pač berite s tem zavedanjem in vam bo jasno – ne prenese vsak slabe novice in ker teh ljudi v resnici ne poznamo in ne vemo kako je stanje njihove psihe in kakšne bodo posledice. Edino za prevaranta nam je vsem jasno.

pošlji anonimko

New Report

Close