Najdi forum

Imam težave s partnerjem. Oba sva v 40. letih. Imava otroka. Veliko dni je zunaj s svojimi kolegi.Pravi, da naj si najdem prijateljice in grem ven. Pravi, da me ima rad in da druge nima, kar mu verjamem. Problem je, da ne čuti potrebe po nežnosti in spolnosti. jaz pa to rabim.Vsak dan ima drug izgovor.Noče komunicirati z mano in pravi, naj mu dam mir. Velikokrat je slabe volje. Pravi, da mu preveč težim, ker mu stalno govorim in pišem, kje ste mora popraviti. Pravi, da ima zunaj mir, da gre zato ven.

…she want’s to control my life!

To kar počneš je zlivanje strupa in gnojnice po vajinem odnosu. Premisli, kako bi se ti počutila na njegovem mestu.

Kar opisujete, je zelo pogost sindrom demontaže partnerskega odnosa. Če kdo, se imata oba “za popraviti” oziroma se oba zavedati, da OBA soustvarjata vajino zvezo. Očitno nič več ne vlagata, žal tudi vi ne toliko, da bi partner želel biti doma ob vas in otrocih. Partnerski odnos je vzajemno sodelovanje in podpora, seveda takrat, ko se oba partnerja zavedata, da točno in zgolj samo onadva oblikujeta taisti odnos. Seveda si želite nežnosti in spolnosti, ki vam jo on odteguje, ker se rajši zateče v družbo “sotrpinov”, kot da bi se vidva usedla skupaj zvečer na balkon, si nalila kozarec vina ali skodelico čaja ter se iskreno pogovarjala o tem, kje se je zataknilo, zakaj, kaj narediti z nakopičenimi zamerami, očitki itd…ki jih imata oba eden do drugega za cel kamion.

Eno je gotovo: lahko se še naprej mrcvarita v odnosu in sta s tem zelo slab zgled otrokom (vprašajte se, kakšen vzorec in kakšna sporočila prejemajo vajini otroci od vaju, ki ne zmoreta biti iskrena eden do drugega), življenje pač mine, imamo pa zgolj eno tukaj in sedaj. Ali pa začneta iskati rešitve kako razrešiti to vajino dramo. Ker vedno obstaja rešitev, se je pa treba zbrcati iz trenutne zone bolečega udobja.

Srečno!
Melita

Melita Kuhar www.svetovalnica.si [email protected] tel: 031 666 168
nova
Uredništvo priporoča

Kaj zdaj hočeš : spolnost ali nežnost ?
Človek nima stikala da bi kar vklopil ‘nežnost’. Spolnost pa itak.Dvomim tudi da ga tvoj mož ma.
Sicer iz tega kar si napisala oprosti ampak tudi meni se zdiš kot kakšna neuravnovešena baba. Kaj je s tem tvojim ‘teženjem’ oziroma ‘pisanjem’ ?
Kaj mu lepiš plonke na hladilnik ? Dihaš za vrat ? Če človek beži iz hiše neki je narobe s tabo. Res….Kot je rekla Melita dajte malo se odkrito pogovarjat.
Če je slabe volje tudi za to ima neki razlog a ne…. Če to ni tvoja faca Torquemade potem verjetno nekje drugje. Firma ? Recimo jaz,ko pridem v firmo, sem že slabe volje. Poslušat same Einsteine ni od heca.

Pozdravljena,

kot da bi sam to napisal. Podobna zgodba…

A nočem se tule preveč izpostavljat. Če želiš, se mi javi na [email protected]

Poklepetajva, čakam

Hej,… dežurni potrebnež …
Kdaj misliš nehat s tem ?
Kako ti se sploh da toliko email naslovov odpirat mi ni jasno.
Nobena ne ‘vgrize’ ali kaj ? 🙂

????

kakšnih mailov, “vgrizne” ?

Samo napisal sem, da imam podobne tegobe, in če se avtorica želi pogovorit z nekom, ki je na istem, naj se javi. To je to.

New Report

Close