Najdi forum

Nezvestoba, zapustiti partnerja

Pozdrav,

Preden mi boste pisali komentarje, Vam povem da sem prebrala veliko zgodb na tem forumu, in tudi sama sebi se zdim neumna da sem naredila vse te neumnosti.

Kratka verzija moje zgodbe : po 15 letih veze ( 2 otroka ) sem se v vezi počutila zapostavljeno, neželjeno. In to je bil prelomen trenutek, ko je prišel v moje življenje ljubimec ( do tistega dneva nisem varala partnerja ) . Z lepimi besedami, z vsemi dejanji – skratka zaljubila sem se v poročenega moškega , in z njim po 2 mesecih afere zanosila . ( splavila sem ) in seveda je moj partner izvedel za nosečnost in splav. Nikoli ni izvedel kdo je oče otroka. Seveda je ljubimec z menoj končal, jaz pa sem ostala v vezi s partnerjem, ki ne morem preboleti, da sem zanosila z drugim, Sledilo je nasilno obnašanje partnerja do mene in do najihnih otrok ki traja še danes . Po 2,5 letih od tega še vedno poslušam od partnerja očitke. pri vsakem prepiru, čeprav se prepirava zaradi drugih stvari.

Ali mi bo partner kdaj oprostil ?
Ko mu omenil da se razideva , ne želi slišati nič o tem. Kaj bi naredili na mojem mestu ?

Otroka ( 9, 12 ) vse to spremljata, in sta mi že rekla, da bi se odselili ker ne moreta več prenašati “tečnega atija” . A vse to je moje ” maslo ” popraviti se ne da več. Kako rešiti?

2 leti sem skušala vse popraviti, zdaj pa nimam več moči niti volje . Je razhod edina rešitev ?

hvala za vašo pomoč

Vsaj povej mu, da otroka za to nista nič kriv. Je pa to tipična zgodba. Vsega preveč, ne ceniš kar imaš, potem pride kao boljši in ti zmeša glavo. Jaz bi se na tvojem vprašal če je bilo vredno vse to. Lastnima otrokoma si že tako sesula predstavo o življenju in itak bo na koncu tečen ati kriv. Iz zapisa pa je jasno da se ti ne kesaš lastnih dejanj, nekako se ne znaš vživeti v čustva drugih, zato tudi tvoj Partner tako reagira. Potrebna sta takega iskrenega pogovora, predvsem on, najbrž jezen sam nase kaj je narobe storil da si ga tako grdo izdala. Povej mu kaj želiš, poskrbi zanj.

https://www.youtube.com/watch?v=OZvY7gGuMrM

nova
Uredništvo priporoča

imaš slab nadzor nad svojim življenjem in slabo ga furaš. Če si imela slabo zvezo, potem greš to reševat in vidiš, če se da kaj naredit. Če ni druge, se ločiš in potem iščeš novo ljubezen.
Seveda pa je lažje zmehčat kolena pred prvim nakladačem, ki te je zavohal. Če že varaš, je osnova, da se zaščitiš, da tako vsaj spolne bolezni ne prenašaš na nič hudega slutečega partnerja.
Ampak varalice mislijo itak samo nase, drugi so jim en drek pomembni.
Glede na to, da je tvoj partner s teboj očitno samo zaradi tega, da se lahko znaša nad teboj, pa morda še zaradi kakšnih materialnih razlogov, je edina rešitev ločitev.


To ni relevantno. Vidva sta v resnici že ločena, trpita pa otroka.

Očitno tvoj zakon že prej ni bil bohvekaj, ampak ti si tista, ki je naredila svinjarijo. Takoj, ko enkrat prestopiš ta prag, je čisto vseeno, kaj je bilo prej. In ko si naredila eno napako, si še drugo, da se nisi zaščitila. Ampak zdaj je, kar je. Še največja napaka pa je, da si predstavljaš, da bo tvoj mož še vedno s tabo, medtem ko se tebi ne zdi vredno, da bi mu povedala, s kom si ga varala. Sprašuješ, kako rešiti zakon – prvi korak bi bil, da bi mu že zdavnaj odgovorila na vsa vprašanja. Vsa. Si sploh lahko zamisliš, s čim mora živeti? Si se sposobna vživeti v to, kaj doživlja človek, ki se vsak dan sprašuje, kaj je bilo, kdo je tisti, zakaj se je zgodilo? Ti pa sprašuješ, če bo kdaj tako, kot je bilo. Ne, ne bo. Ne opravičujem nasilja, ampak včasih pa ni tako težko razumeti, zakaj do njega pride. Zakaj točno bi pa ti rada bila s tem človekom, do katerega nimaš niti kančka spoštovanja, kaj šele ljubezni? Ker je tako bolj komot?

Ne bi rada bila na mestu tvojega moža. Seveda se noče raziti, ker mu boš odpeljala otroka. In kolikor zagovarjam, da ima mama že po naravi večjo pravico do skrbništva, to ni ta primer. Si pomislila, da bi otroka pustila njemu ali šla vsaj v skupno skrbništvo? Vse bo bolje kot to, kar imate zdaj. Ta tečni ati ne bo več tečen, ko mu ne bo več treba gledati ženske, ki ga je tako prizadela in ponižala.

ribca74, ti ne razumeš osnovnih pojmov – družina, partnerstvo, ljubezen.
Ko boš enkrat to osvojila, ti bo kristalno jasno zakaj imaš sedaj tako nevzdržno stanje.
Za sedaj pa lahko le jamraš in čakaš kaj bo prinesel naslednji dan, ker si zavrgla vse bistveno kar bi ti lahko prineslo srečo v življenju in partnerstvu.

New Report

Close