Najdi forum

Izpovedala bom svojo zgodbo, ki pa me mori iz dneva v dan. Zaljubila sem se v sodelavca, naprej so bili samo dolgi pogovori, ki pa so kasneje prerasli v več in več in zdaj sva tako daleč, da je zgodbo zelo težko zaključiti. Sama imam družino, otroka starega 4 leta, pa si ne znam pomagat. S partnerjem sva skupaj okoli deset let. Imam ga še vedno rada, verjetno ravno zato ker sem se ga navadila kljub temu pa mi ta sodelavec požene kri po žilah že samo ko ga srečam.. Je človek po karakterju res zelo podoben meni in mi totalno ustreza a kaj, ko je za to vse skupaj prepozno..
Hvaležna bi bila kakršnega koli nasveta pa prosim brez obtoževanja… zgodilo se je kar se je in bi rada tudi zgodbo zaključila, ker ne želim da se nazadnje vse skupaj izve in sem celo ob družino. Sicer pa kakšna menjava službe ne pride v upoštev ne pri meni ne pri njemu.

Zdravo

Povedano iz izkušenj (bivša žena je “padla” v isto situacijo)…
Brez menjave službe ne bo šlo, ker nimaš karakterja oz samodiscipline…očitno!

Najboljše pa je, da končno poveš iskreno vse možu – po dolgem času bo to edina pravilna poteza s tvoje strani in začni spoznavati samó sebe, ker zakon kakršen je, brez da bi ti vedela kaj hočeš, ni vreden nič!

Če te zanima še kaj bolj določenega, piši!

Lp

Saj ne gre za to, kdo ti bolj ustreza in kdo manj. Odločiš se za človeka, ki se ti zdi dovolj dober in za katerega se ti zdi, da bi z njim lahko dolgoročno živel, ki ti je privlačen in h kateremu se rad stisneš, ga rad poslušaš, se pogovarjaš z njim. To je potem to. Seveda je na svetu še polno boljših, lepših, primernejših, ampak ti si se odločila za moža. Če si pred desetimi leti premislila, kaj počneš, potem ti zdaj ne bi smelo biti težko zaključiti.
Lahko pa seveda vse življenje loviš boljšega.

nova
Uredništvo priporoča

Rabis samo dobro in trdno odlocitev za katero stojis. Odloci se v svoje dobro…ce bi bilo doma vse ok, verjetno ne bi sploh pogledovala naokrog.
Odloci se

Tole je zanimiva iztočnica vsem, ki ne vedo kaj v resnici želijo.
Tem ljudem se vedno znova dogaja, da se ujamejo v krog iskanja nekoga, ki je boljši, jim bolj paše, jim požene kri po žilah.
In vedno znova ugotavljajo, da so takega človeka že našli in to je bil tisti prej, ki so ga zavrgli.

Lej ti to ….kurba se okoli in pravi da ne bi izgubila družino. Jebem ti lude babe…. A nisi mislila na družino ko si dajala noge narazen ? A nisi vedla da boš storila sramoto sebi in lastni familiji ? Kaj pa si sploh pričakovala ? Zdaj bi hotela vse pomest pod preprogo ampak kaj ko je tako fajn dajati noge narazen sodelavcu. Uhhh….prava dilema. Ne vem kaj naj ti rečem….Hmmm…kaj ko bi za začetek držala noge skupaj ? Čez en čas boš seveda prišla pameti in ugotovila da si storila partnerju najhujšo stvar kar si lahko ampak zaenkrat nisi te pameti. Ma tebe ni sram da imaš majhnega otroka ki bo mogoče odraščal brez očeta samo zaradi tega ker ne znaš držati noge skupaj ? Kaj misliš da ti bo otrok rekel jutri ? Bravo mama ???! Bedno….vse skupaj je tako bedno ….

ojla

nisi nič napisala ali je ta kolega samski ?

ker če je samski in si te želi za resno zvezo – bi bila tvoja ločitev od moža dosti lažja, čeprav dvomim da bi ti mož ustregel glede skrbništva otroka

če pa je tudi on vezan – pa opusti vsako razmišljanje o vajini zvezi, menjaj službo in prekini vse stike oz beži daleč vstran od njega

čeprav si zaljubljena , od hormonov zaslepljena in sedaj prepričana da je ta moški tebi dosti bolj primeren kot tvoj mož – poskusi nekak vklopit možgane in če se odločiš, da boš zanj razdrla tvojo družino, ga res pred tem dobro spoznaj!

Kolega ne vem ali je samski ali ne, je sicer nekaj let starejši od mene, ampak kolikor vem nima nobene punce. Vem storila sem veliko napako, sicer ni nikoli prišlo do seksa, ker iskreno niti ni bilo možnosti pa tudi sicer nama je tak odnos zadostoval. Dejstvo je da sem pogrešala ta občutek, ker več pri parterju poljubov in objemov skoraj da nisem deležna in sem res hrepenela po tem. Rada bi zaključila vendar je tako težko, že vsak dan ko se vstanem, ko se zavem da ga bom videla me spreleti en tak dober občutek… Priznam, ni mi žal da sem počela kar sem, vendar pa bi rada zaradi mene to zaključila.

Dozivljala sem dokaj podobno zgodbo, otrok, druzina, skupno zivljenje….ce bi danes vedela kako bo bi zagotovo ze zakljucila.
Pri nama je bilo tako, prisel je domov iz sluzbe se vrgu na kavc in gledal tv po cele dneve in noci, druzga razen jedu in s*** dobesedno ni plus tega sem pod njegovo streho in veste sami kako je to, slabse skoraj ne more bit.

S casom mi je vse skupaj presedlo in odlocila sem se za ljubimca, mlajsega, postavnega med drugim tudi sodelavec in sva furala skupaj dve leti…zaljubila sem se vanj, rada sem ga imela ampak na koncu je sam predlagal da zakljuciva, meni je bilo tako tezko, tako tezko.. Res nemogoce je razlozit to bolecino, po slabe pol leta sem dala odpoved. Vsi so se seveda sprasevali zakaj in kako, ker je to le mala firma ampak pac tako se je zgodilo. Se vedno ga pogresam, velikokrat se spomnem nanj, to je ena oseba, ki te zaznamuje za celo zivljenje, pa ce se se tako trudis pozabit.

Resitev ena in edina je da zamenjas sluzbo, ker drugace to ne bo mogoce kar pozabit, lahko se se nevem kako tolazis da bos pometla pod preprogo ampak vrjemi nisi tako mocna, ce bi bila ze v startu nebi parterja prevarala.

Ce rabis pogovor ti z veseljem se karkoli povem in malo podebatirava.

Jah dejstvo je da si ga prevarala… kaj naredit veš ti sama najbolj. Tako kot je ze nekdo zgoraj omenil, če bi vse štimalo doma do tega nebi prišlo, to je dejstvo. Kaj sta delala narobe veš samo ti, ce ves sama, da bi rada uredila vse doma in če se tega res želiš držat te bo čakala zelo težka in dolga pot ampak končni učinek bo tako največ vreden..

Obsojam te ne, ker nisi ne zadnja ne prva, ki je kaj takega naredila… Za začetek res razmisli o menjavi službe, sicer ne vem če je tip samski ali je v zvezi, če je samski, mogoče mu sama omeni če bi on zamenjal službo glede na to, da maš predvidevam da tudi nek skupni dom v bližini.

Ljudje smo krvavi pod kožo, to je dejstvo in ko enkrat začutiš, da gre vse v napačno smer narediš veliko napako, sploh če nisi dovolj močen tip človeka, ki bi se znal brzdat.
Kar bi ti predlagala je to, vsedita se skupaj pogovorita se najdita neko rešitev, ki bo za oba najbolj neboleča, prebolevanje razmerja, sploh če so vpletena čustva je hudičevo težko, če maš pa človeka še vsak dan zraven sebe pa je to še 100x težje.
Je pa tudi tako, spremenilo se med tabo in partnerjem ne bo dejansko nič, navadila sta se en drugega in vama je vse skupaj le še nek dnevni ritual ravno zato pa pride tudi do takšnih posledic..

Njeni ‘možgani’ se nahajajo malo pod popkom…. Izguba časa. Kako prenehat ? Res idiotsko vprašanje.
Če bi držala roko nad ognjem bi takoj vedela da je treba umaknit. Ampak kaj ko je jahanje sodelavca tako zabavno ….Pa še mož nič ne bo zvedel.

Kje pa piše, da si tam recimo pri 20+ letih enga izbereš in moraš biti z njim celo življenje? Ne vem zakaj ljudje delajo takšno dramo in mislijo, če se 2 dasta skupaj, morata skupaj tudi ostati?
S sedanjim si 10 let in morda si se v tem času tako spremenila, da pač čutiš, da ti le ni več tako pisan na kožo, kot ti je bil takrat. Sedaj bi morda bilo ustrezneje, da si skupaj s kom drugim in ni nič narobe zato.
Edino kar se mi zdi narobe je to, da ljudje ne daste kart na mizo pred trenutnim partnerjem, poveste kako stvari so in potem gresta vsak svojo pot. Skrivanje in zahrbtno varanje, to pa obsojam, ja. To, da se 2 po xy letih razideta in začneta na novo z drugimi, pa se mi ne zdi nič tragičnega.

Seveda ni nus da sta skupaj… Tragično pa je ko takšna individua ima otroke. Ljudski mladiči rabijo precej časa da se osamostalijo in v tem času narava (z milioni let prakse) predvideva da jim starši dajo vse pogoje dokler se ne znajdejo. Če pa se psica goni okoli, ne more se reči da se familiji obeta srečen konec a ne ? Človeštvo je skozi evolucijo vedno izločalo kurbice kot model mamice in prav zaradi tega niti en moški ki da kaj nase ne bo vzel takšne osebe za ženo. Hej, če je varala moža bo tudi jutri mene. A ne ? In zaradi tega so takšne žene skozi zgodovino dobivale etiketo “kurba”. Ne gre mešat z prostitutko ker moški imajo več spoštovanja prema prostitutkama kot proti kurbicam. To v bistvu ni nič novega. Ena zadeva, na katero kurbice niti pomislijo ne, je kakšno sramoto delajo najprej sebi in zatem lastni familiji. “nomen est omen” so govorili stari latini. Dobro ime familije gre rakom zvižgat ko se prevara odkrije. In za koga ? Da si en egoist da oduška? Najbolj zanimnivo je to da si kurbice ne dajo povedati da je tudi statistika proti njim. V 99% procentih takšne idile doživijo prej ali slej neizbežen konec. Najbolj žalostno je to, da tudi če jo partner vzame nazaj, bo moral živeti z žalostno istino da ima “kurbo” za ženo. Družba že ve kaj to pomeni.

Da, sekvenčni zakoni. Deset let in en otrok, z naslednjim spet deset let in en, dva otroka, potem bo že verjetno prestara za rojevat in bo vsaj samo nov tip za naslednjih deset let. To res ni nič takšnega, če otroci dajo skozi par očimov, imajo dve, tri sorte polbratov in polsester …
Realno gledano se večina ljudi, ki ima otroke, za partnerja ne odloča z mislijo, da je to samo začasna varianta. Če je takrat vedela, kaj počne, zakaj si ga je izbrala, se splača to obudit. Če pa se ravna po trenutnem navdihu, potem pa ja, kot sem že rekla, naj se poda na pot večnega iskanja in romantičnih sekvenc.

…če je pa tako težko iti naprej brez podpore bivšega. Na žalost je tako, da je precej takih, ki pogledajo najprej na svoje ugodje, ker danes dobro ime in poštenje ne velja popolnoma nič.
Velja pa sposobnost “nadmudrivanja” in občudovanje ljudi s temi sposobnostmi.

Ahhh….zdaj pa zadnjič vlečem to ‘mačko’ za to individuo…
Da odgovorim BTDT na : “danes dobro ime in poštenje ne velja popolnoma nič”.
Ni res.To velja za nekatere ne pa za vse. Obstaja precej ljudi ki ve kaj “čast” pomeni.
Avtorici tega posta se še ne sanja ne. Kako samo groteskno zvenijo tista stokanja v stilu “zgodilo se je”,”zarečenega kruha…” in podobno. Ne drage moje, kar ste hotele ste tudi dobile. In če verjamate v boga ,vse kar ste slabega doživele ni nič v primerjavi z tem kaj vas čaka. 🙂
Kako je rekel tisti demon v Hellraiser’ju – “We have such sights to show you”

New Report

Close