Najdi forum

Pozdravljeni,

da na kratko povem svojo zgodbo:
Imam moža, dva otroka, hišo, avto,…torej na zunaj perfektna družina, ki pa je v resnici vse prej kot to. Moža skoraj nikoli ni doma in otroka sta se že navadila na to in niti ne sprašujeta več, kje je. Meni je grozno, ne samo, da nimam več moža, ampak tudi po hiši je potrebno marsikaj postoriti in sem za vse sama. Teden dni nazaj sva se tako sporekla (hvala bogu, da otrok ni bilo doma), da vsak skrbiva le za svoje stvari (jaz seveda za svoje + otroci). To ne vodi več nikamor – sem že parkrat razmišljala o ločitvi in bi takoj šla, če ne bi bilo tukaj kredita za hišo, naslednji problem je ta, da delam v njegovi firmi (vendar konstantno iščem drugo službo) in problem je tudi, da je veliki otrok začel obiskovati prvi razred, kar pomeni, da če se odselim, mora tudi otrok v novo šolo.
Kaj naj naredim? Prosim za nasvete…
Sem jaz čudna ali pač ni normalno, da je vse na meni in on gre kadar hoče kamor hoče?

LP

Vprašanje je kaj pomeni “Moža skoraj nikoli ni doma…”
Gre za to, da banda naokoli ali je to zaradi dela? Mo je morda težko biti doma, ker se počuti ogroženega zaradi neprestanega nerganja?
Moj primer: Vsak dan sem bil doma, nisem delal v tujini, vedno sem bil družini na voljo in se prilagajal na ta način, da sem tudi hobije planiral za čas, ko je ostali del družine gledal mehiške žajfnice in visel na igricah. Ampak tudi to ni bilo dovolj. Moral bi sedeti z njo na kavču in budno spremljati bebave zaplete v žajfnici. Po končani epizodi pa obvezna kavica in debata o tem kaj je bilo in kaj bo…
Vzemi si čas, poskusi se realno lotiti analize z dejstvi ne z občtuki, ki so ponavadi lahko zelo zavajajoči. Poskusi se z njim pogovoriti o tem kako se počutiš, kaj doživljaš… pogovori se mirno, brez prilivanja na ogenj in čustvenih izbruhov.
Najprej dejstva nato čustva in premisli še enkrat, da to kasneje ne bo žal.

In kako je bilo preden si rodila dva otroka?
Je bil doma, izkazoval veliko skrb za otroka?
Glede na to, da ima firmo, potem denarja ne manjka in lahko naročiš, da ti doma popravljajo stvari za denar?
Kje pa je, ko ga ni doma?
Dela ali se zgolj zabava po svoje?
Ene ženske danes pričakujejo, da jim bo mož zrihtal hišo, denar, zraven pa še na polno za otroke skrbel. Kako sta si delo razdelila?

New Report

Close