Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba RAZVELJAVITEV zakonske zveze/zakona/poroke ali ločitev PROSIM NASVET

RAZVELJAVITEV zakonske zveze/zakona/poroke ali ločitev PROSIM NASVET

Iščem in iščem po internetu pa nisem našla nič pametnega razen razlogov zanjo. In ene diplomske iz leta 92, ki tudi ne vem, če so zakoni še enaki…
Torej, ALI JE KDO DAL TO SKOZI da lahko iz prve roke pove ali ve za koga, kako je potekalo v realnosti?

Stanje:
Glede na pogoje za razveljavitev “ustrezam oz.ustrezava”, ni pa bistveno, da tu naštevam.
Z možem nimava nobenega skupnega premoženja oz.vse dogovorjeno ok, nimava otrok in oba sva preskrbljena, torej ne rabi eden za drugega skrbeti po razvezi ali razveljavitvi ali…
Čeprav nisva skupaj že več let, se ločila ali razveljavila poroke nisva, enostavno ker naju ni motilo, vedela sva, da slej ko prej jo bova, a nisva bila žleht eden do drugega in malo lena in enostavno tega nisva še storila, čeprav živiva vsak po svoje.
Imam novega partnerja in z njim sem zanosila, sedaj pa želim prejšnjo poroko kar najhitreje prekiniti, s strani “moža” ne pričakujem komplikacij.

Vprašanja:
1) Ali kdo ve, kaj je NAJHITREJŠI NAČIN PRENEHANJA ZAKONSKE ZVEZE če se oba strinjava s prenehanjem le-te (je to sporazumna ločitev ali ločitev s tožbo ali razveljavitev)
2) Predvsem za razveljavitev me zanima, ker res nisem nikjer našla. Kako poteka? Na sodišče vložiš tožbo (ali je potreben notarski zapis, če nimaš ne skupnega premoženja ne otrok in oba preskrbljena?), ali v vsakem primeru sledi poziv na sodišče ali ne, koliko časa traja, potrebuješ priče ali kakšen pisni dokaz, še kaj pomembnega??
3) Ali obstaja kakšen vzorec vloge oz. tožbe za razveljavitev, našla sem le za ločitev in še to plačljivo..če kdo ima, se priporočam?
4) Pravne posledice – če prav razumem zakon, če vložim tožbo zoper moža za razveljavitev zveze, ne vložim pa dodatne tožbe,da se ga sodno preganja zaradi razloga, iz katerega je zvezo sklenil, je edina posledica razveza, ni pa tudi kazensko preganjan? Bilo je kar je bilo, napisala sem že, da nimam namena biti žleht ne glede na preteklost in če bi mu s tožbo za razveljavitev dejansko škodovala, se v to ne bom spuščala. Rada bi le dosegla prekinitev zveze po najhitrejši poti in vem, da je tudi to opcija, ki jo lahko dokažem.
5) Stroški za vse tri opcije za moj primer (nič skupnega premoženja itd)? Bistvena hitrost postopka, to me zanima zgolj informativno.

New Report

Close