Najdi forum

Pozdravljeni…Poskusila bom čim bolj na kratko opisati mojo zgodbo.Poročena 16 let,dva otroka stara 12 in 14 let.Kot v vsakem zakonu sva tudi midva imela vzpone in padce,čeprav je bilo po mojem več lepih stvari.Težave v najinem zakonu so se bolj intenzivno začele ,ko je možu pred petimi leti umrl oče.Z njim je bil globoko povezan,tako čustveno kot tudi poslovno.Njegova smrt je bila zanj velik šok.Od takrat naprej tudi partner ni bil nikoli več enak.Stala sem mu ob strani,videla da trpi ampak se mi ni znal oz. se mi ni hotel zaupati.Po naravi je tak.da večino stvari obdrži zase in se težko pogovarja o težavah.Kot partnerja sva se začela odtujevati,nekako nisva vseh težav reševala sproti in posledično sva prišla do točke ko je mož predlagal ločitev.Priznal mi je da se je v njegovem življenju pojavila druga ženska.Vložila sva ločitvene papirje ,a je po slabih treh mesecih mož potrkal na vrata,da mu je žal ter da me prosi če lahko poskusiva rešit zakon.Ker sem bila čustveno popolnoma na tleh sem privolila da umakneva ločitven postopek.Prvo leto po vrnitvi sva še nekako vozila po tem pa sva spet obtičala v starih vzorcih.Pred enim mesecem je počilo do konca.KO sva po kosilu pila kavo mi pravi,da se želi nekaj pogovorit.Brez kančka slabe vesti mi pove da ima že eno leto razmerje s sodelavko.Saj nisem vedela,če prau slišim.Jaz trapa pa verjela da nama bo uspelo ponovno zgradit zakon na novi temeljih.Pred parimi dnevi sta s ta novo že najela stanovanje.vložil je ponovno za ločitev.Pravi da je končno našel tisto pravo iskreno ljubezen.Gospodična nima otrok in je od njega mlajša 11 let.Tako sem jezna,žalostna in razočarana,ker sem se pustila tako izigrat.Sprašujem se kako lahko nekdo počne tako podle stvari partnerju,ki naj ga bi imel nekoč rad.Tako je predrzen da je s ta novo prišel po otroka,jo predstavil potem pa so šli skupaj na kosilo.Sredi julija želi ,da gresta otroka skupaj z njima na dopust.Otroka sta popolnoma zmedena.Pogrešata ga,želita si z njim,z njo pa ne.Ampak on vztraja pri tem da gredo vsi.Jaz se nikakor ne morem sprijazniti s tem.Vem da otroci niso moja last ampak tako hitro se vse odvija da ne vem kakšne posledice bo to imelo za otroka.Vesela bom kakšnega mnenja ali pa vsaj kakšne vzpodbudne besede,ker preživljam res turbulentne dni.

žal mi je, da se ti dogajajo take stvari. Verjamem, da si sesuta in ne veš, kako bi se obrnila naprej.
Najprej bi ti svetovala, da v to sceno ne mešaš otrok. Dovolj sta stara, da bosta z očetom razčistila, kako bodo šli na morje ali ne bodo šli. Najbrž je dobro, da gredo, da boš imela čas zase, da se malo umiriš.
Kot sama praviš, sta očitno živela v enem ne preveč posrečenem zakonu, ki si ga ti za vsako ceno želela obdržati (praviš, da te je varal že prej). Čustvene bližine ni bilo, tebi to očitno ne pomeni veliko, če si se šla igrat veliko mamo ubogemu možu, ki mu je umrl oče. Mislim, da si živela v veliki utvari, zelo daleč stran od sama sebe.
Sedaj je čas, da najdeš najprej sebe, nato pa novo življenje. Ob ločitvi poskusi sebi najprej zagotoviti materialni delež (včasih imajo varalice slabo vest in so pripravljene popustiti), nato pa začni živeti svoje življenje, ki ne bo temeljijo samo na zunanjih faktorjih.

Nasvet glede otrok bom upoštevala. Na dopust z očetom bosta šla in se ga veselita,ker vidim da ga zelo pogrešata.Z opazko,da mi čustvena bližina ne pomeni veliko se ne strinjam.Težko se je približati nekomu,ki se pred partnerjem umika,noče ali ne zna komunicirati.Ko sem ga vprašala zakaj se mi ne more zaupati pa je vedno odgovoril da ne ve.Zame je zakon skupnost dveh in mi je logično da vse težave rešujeta zakonca,ne pa da je mož v zakon povabil tretjo osebo.Najbolj enostavno je jamrat eni sodelavki kako je on nesrečen in kako trpi.

no saj ravno o tem govorim. Izbrala si moškega, ki ne more govoriti o težavah in se ti je umikal. Za take je tudi značilno, da si najdejo ljubico, ki ji nakladajo svoje domnevne probleme, ki to v resnici niso. Z resničnimi težavami pa se niso sposobni spoprijeti ne pri ženi, niti pri ljubici.
Ko si se ga rešila, si pravzaprav veliko pridobila. Dobila si priložnost, da zaživiš svoje življenje v polnosti, da resnično najdeš sebe in živiš po svojih zmožnostih. Zato pri financah ne popuščaj, ti bodo še prav prišle.
Ljubica pa bo morala živeti z varalico, nikoli ne bo vedela, kdaj se bo znašla na tvojem mestu prevarane žene.

no saj ravno o tem govorim. Izbrala si moškega, ki ne more govoriti o težavah in se ti je umikal. Za take je tudi značilno, da si najdejo ljubico, ki ji nakladajo svoje domnevne probleme, ki to v resnici niso. Z resničnimi težavami pa se niso sposobni spoprijeti ne pri ženi, niti pri ljubici.
Ko si se ga rešila, si pravzaprav veliko pridobila. Dobila si priložnost, da zaživiš svoje življenje v polnosti, da resnično najdeš sebe in živiš po svojih zmožnostih. Zato pri financah ne popuščaj, ti bodo še prav prišle.
Ljubica pa bo morala živeti z varalico, nikoli ne bo vedela, kdaj se bo znašla na tvojem mestu prevarane žene.

Tvoj kmalu bivši mož je eno pravo budalo. Ne samo, da te je varal, zdaj je novo žensko domov pripeljal. s tem po nepotrebnem rani tebe, pa tudi svoja otroka. Vsaj mesec ali dva bi jima lahko dal, da se sprijaznita z novim stanjem, ne pa kar na vrat na nos. Ampak tak je in temu se boš morala prilagoditi. Povej pa mu, kaj čutiš ob tem in kaj čutita otroka in mu povej, naj z nova ne prihaja k vam, dokler nista ločena in se stvari ne pomirijo.
Otroke pusti na počitnice, boš imela mir, da lahko premisliš, kako boš naprej. Pazi, da se premoženje pravično razdeli in da se dobro uredijo stiki z otroci. Drugače pa uživaj svobodo v dnevih, ko sta otroka pri fotru, poišči nove dejavnosti, nova druženja, nove znance, zlasti ženski krog. Od začetka ti ne bo fajn, čez dve leti pa boš drug človek.

Mama,
prosim, dovoli otrokom očeta! Ne bodi zamerljiva, otroci niso krivi.
Ne bom komentiral partnerstva – vse faze boš šla skozi, 12 mesecev… vsi dogodki se odvijajo po tem “ritmu”….

Vsekakor, kaj je dobro za otroke?
Ja, dovoli jim, da so ćim več skupaj – ko so s tabo naj bodo s tabo! Kvalitetno koristi čas.

Žal, boš morala biti dogovorjena z bivš, da otroci ne bodo izigravali obeh – otroke naj vodijo starši! Po moje, če boš čez čas zaupala njegovi novi, ja, to bo tudi vredu! Verjemi, otroci zavohajo sovraštvo in grde komentarje.

OSTALE, komentirate o možu, o bivš,…. res ste mone – a niso bistvo otroci? Boga mi, malo se poglejte v ogledalo… aja, ogledalo pokaže samo zunanjost ….

Živjo…Tvoj komentar sem si prebrala desetkrat in ga zdaj berem drugače kot prvič.Zdaj ko razmišljam kaj hudiča sem delala tako narobe in sem prišla do zaključka da prauzaprau ne veliko.No malo verjetno že,saj sta za vsak odnos kriva dva.On pač tak je.V bistvu verjetno drugače ne zna,saj je tudi njegov oče varal mamo celo življenje.Tako kot praviš samo čas rabim,da si zacelim rane,in potem mogoče nekje,nekoč srečam nekoga ki me bo imel rad tako kot sem. V bistvu sem čist cool punca in verjamem da me čaka še veliko lepega

Samostalna55,prau imaš da se moj bivši obnaša kot največji bedak. Prosila sem ga da naj zaradi otrok počaka s tem da jima predstavi novo prijateljicom.Pa me ni poslušal ker itak zdaj ko je zaljubljen ne vidi in ne sliši nič.Kakšn vpliv na otroke bo imela celotna situacija ne vem.Enoatavno nima niti malo morale.Glede stikov in tega da je kar takoj predstavil ta novo sem se pozanimala tudi na centru za socialo pa so mi rekli da nimam pravice kakorkoli ugovarjat.Saj za stike z očetom mi je to povsem razumljivo da jih bosta imela o tem sploh ni debate.Me je pa zmotlo da se mu tako mudi predstavit ta novo. Glede tega sm pa dobila odgovor da sicer moralno ni ampak bom mogla kar sprejet.

se strinjam, da naj v to ne vpleta otrok oz. pusti, da se bodo že otroci zmenili z očetom in tanovo, saj so dovolj stari.
Samo ne morem, da ne bi. A očetu so tudi bistveni otroci, ki jih na vrat na nos sili v družino s tanovo?
Kako se pa on pogleda v ogledalo?

Nikjer nisem napisala da možu branim stike.Kar me moti je njegov način kdaj oz .kako kmalu je otroke predstavil ta novi. Tud na centru so mi rekli da otrok povprečno rabi pol leta da sploh sprejme dejstvo da starša ne živita skupaj. Pa še ena stvar.Zakaj hudiča bi jaz mogla sprejet ta novo? Nikoli je ne bom.Če jo bosta otroka ok ampak meni jo pa res ni treba.Otroci pa slej ko prej izstavijo račun.Kateremukoli ,da ne bo pomote.

Sprejela njegovo ta novo? Ni ti treba.
Otroke pa boš samo odbila od sebe, če boš pljuvala po njunem očetu in ta novi.
Ravnaj pragmatično in poskušaj biti čimbolj nevtralna, ko se o teh tečeh pogovarjaš z otrokoma. Ne otroci ne odrasli ne marajo ljudi, ki neprestano pljuvajo po drugih. Tudi tebi osebno se bo to, da se ne boš ukvarjala z njim in s ta novo, samo olajšalo življenje in omogočilo nek nivo notranjega miru, ki ga potrebuješ za normalno funkcioniranje. Naj te čustva ne prevzamejo, vsakokrat, ko te neko dejanje, nek dogodek, pripravi do razburjenja, se najprej pomiri in nato trezno premisli kako in kaj. Vzdrži se čustvenih izbruhov. Otroci ne potrebujejo tega, ampaka vodstvo premišljene in mirne osebe.

New Report

Close