Najdi forum

Potrebujem nasvet, tu vas je gotovo nekaj z izkusnjami na to temo. Kako ste reagirali, ko ste ugotovili, da bivsi/bivsa manipulira s skupnim otrokom? ki pride na dan z besedami, da je oci rekel, da me ne sme imeti rada … jaz ji pravim, da je vseeno, ker jaz jo imam pa vseeno rada, ne vem, kaj naj drugega? obupno nizko, da otroka takole ucis, da ne sme imet rad svoje mame, nimam besed, ampak trenutno mi gre za otroka, da pride “skoz” brez obcutkov krivde, zmedenosti in ostale navlake, ki ji bo delala tezave. PS: pogovor z bivsim je nemogoc.

Povej ji po resnici. Da je tip navaden tepec s skisanimi možgani, ker mu ego buta ven na vseh koncih in krajih in ga ni sposoben ukrotit niti zavoljo otroka. Ker je butelj na kubik brez čustvene inteligence.
V prevodu za nedolžna ušeska:
Odrasli smo včasih zelo prizadeti in žalostni in potem govorimo stvari, ki jih ne mislimo. Ati ne misli tega, ampak je žalosten, ker nismo več skupaj, in potem tako govori. Tako kot ti rečeš Micki/Anji/Jožici, da nista več prijateljici, ko se kaj skregate, pa se potem vseeno spet skupaj igrate …

Upam, da ga bo čim prej minilo.

Njabolj vžge resnica, a ne na tak način, kot je predlagala knjižničarka.
Otroku pač poveš, da to ne drži in da jo imaš še vedno zelo rada. To podkrepi tudi z dejanji.
Otroci znajo tudi sami oceniti za kaj gre in kdo podpihuje sovraštvo. Bistveno je, da se ne zaletavaš v to, ravnaš umirjeno in se ogradiš od takega ravnanja.
Na koncu se bodo njegove manipulacije razkrile in njegovo početje bo izpadlo precej bedno.

nova
Uredništvo priporoča

lahko da otrok trpi, ko ji oči reče ne smeš mami imet rad
in potem otrok trpi, ko mu reče..sej ne bom
in i ma občutke krivde, ker se laže
vpraši jo
kaj bi ona rekla na tpo, k ji oči reče
in kaj reče očiju in če ji je lažje naj reče ..ok pa ne bom
ampak vidva pa vesta da se masta, ..a kapiš

New Report

Close