Najdi forum

dovolila bi mu več partnerk

Pozdravljeni,

Parnter me je prevaral, po prevari je bilo hudo. Ugotovila sva razlog za prevaro. Dejansko sva skupaj 20 let , on je imel pred mano samo 1 žensko (za seks). Mikajo ga ženske , mika ga imeti spolne odnose z drugimi ženskami brez obveznosti. Jaz bi mu dovolila, da bi imel še kakšen sex s kakšno brez obveznosti. A mislite da mi to lahko ogrozi zakon, edino tega me je strah.

Lp

Pozdravljena!
Sprašujete se, ali bi, če bi partnerju dopustili varanje, to lahko ogrozilo vajin zakon?
Izgleda, da ste partnerju pripravljeni “požegnati” varanje zato, da bi ga obdržali?
Občutek imam, da imate nizko samospoštovanje, da ste mu pripravljena dopustiti tovrstne skoke čez plot. Ali bi tudi on enako storil za vas in vas toleriral, če bi si poželeli spolnosti z drugimi partnerji? Jaz bi ga na vašem mestu vprašala!
Temu se sicer reče odprt zakon, ampak če je tako potem mora biti obojestransko, in ne da eden samo požira, medtem ko si drugi jemlje karkoli si želi!

--- Klementina Sambolič, magistra znanosti, zakonska in družinska terapevtka http://zavod-druzinskaharmonija.si/

ON MENI NE DOVOLI SEKSA z drugimi, sem ga že vprašala, ker meni, da se ženska lahko zaljubi in se boji, da bi ga potem jaz zapustila. Za sebe pa govori, da to moški jemljejo drugače, sex in nič drugega.

Lolita, žal mi je, ampak vaš odgovor mi kaže samo na to, da ste v podrejenem položaju pri partnerju; vtis dajete kot da ste celo nekoliko odvisni od odnosa z njim. Namreč občutek imam, da za vse morate vprašati njega in težko razmišljate “s svojo glavo”. Na tak način, vam bo lahko “prodal” vse in kljub temu, da vam bo vaš notranji občutek govoril, da ni tako, se boste težko osvobodili!
Svetujem vam obisk strokovnjaka, po možnosti psihoterapevta, kjer bi se v procesu terapije lahko “osvobodili” njegovega vpliva na vas. To bi po mojem mnenju doprineslo k velikim spremembam tako v vašem doživljanju, posledično pa tudi mišljenju in vedenju! In seveda srečnejšem življenju, o katerem boste odločali sami!
Če se boste odločili za ta proces, lahko po želji kontaktirate tudi mene, ali pa kateregakoli drugega terapevta!

Lepo vas pozdravljam,

--- Klementina Sambolič, magistra znanosti, zakonska in družinska terapevtka http://zavod-druzinskaharmonija.si/

ON MENI NE DOVOLI SEKSA z drugimi, sem ga že vprašala, ker meni, da se ženska lahko zaljubi in se boji, da bi ga potem jaz zapustila. Za sebe pa govori, da to moški jemljejo drugače, sex in nič drugega.[/quote]

Ta njegova izjava se mi pa res bruha!!!
Verjemi, če bi bil on moj partner, bi medtem, ko ima on 1 ljubico, sama imela že 3 ljubčke! Ne vem, zakaj se mu takole pustiš ponižeati?!

Ne vem kakšen odgovor naj dam osebi ,ki se spusti na takšen nivo.Kako lahko sploh pomisliš,da si njemu takšna sploh všeč? To kar si vprašala je popolnoma na psu manj od nule.Svetovala bi ti najraje ,da pojdi nekam po pomoč zase,ampak ne bom,ker ti zase ne storiš ničesar ,vse pa zanj.

Naj te rajše kot za propadli zakon skrbi tvoja pamet.

Lolita, vi ste pričakovali (in ponujali?) zvestobo.
Ne zdi se mi, da se je on oziral na to ….

Koncept, da nekomu nekaj dovoliš v razmerju je meni tuj.

On si je dovolil poteptati vaše zaupanje, vaša pričakovanja in (če sta poročena) vajih dogovor.
Hkrati pa vam “ne dovoli”, da bi isto počeli.

Oprostite, ampak mislim, da ni niti v položaju, da bi pričakoval vašo zvestobo, kaj šele, da bi vam lahko “ne dovolil” početi nečesa. Saj vendar niste njegova lastnina.

Vso moralno legitimnost, ki jo je imel pred varanjem, da vam česarkoli ne bi “dovolil” – je preprosto nima več.

Tudi to, da mu vi “dovolite”, da seksa z drugimi, je – oprostite moji iskrenosti – lari fari. A si vi to res želite? Ne. Se vam zdi pa bolje, da se vsaj navidezno strinjate, kot pa da mu to “prepoveste” in vas bo spet prevaral.

Ta pot za vas ni dobra.

Njegova utemeljitev, da se ženske s seksom z drugim prej zaljubijo – je lari fari. Če ga res tako skrbi, da bi vas izgubil, potem naj zato nekaj naredi – naj bo zvest. Če mu je to “preveč”, da bi vas obdržal, potem ne razumem, zakaj za vas pa mora biti samo on čisto dovolj.

Odprti odnosi imajo možnost, da se obnesejo zgol v zelo uravnoteženih razmerjih, kjer si oba to želita in zdaj dovolj “zrela” za to. Vaše razmerje ni uravnoteženo. Vaš mož misli, da ste kot ženska manjvredna (on se pa res ne more zaljubiti v ljubico – kot da ni še noben moški pustil žene in otroka za ljubico…).
Vaš mož definitivno ni zrel za odprt odnos, vi pa si tega ne želite.

Če boste njegov predlog udejanjili, ne boste nikoli srečni. Živeti z nekom, kjer veš, da si vedno “drugo kolo”, da so njegove želje vedno pomembnejše od tvojih, da je ljubezen do tebe manj močna in manj vredna od priložnostnega seksa s katerokoli žensko. Nikoli nisi resnično srečen. To je grenak kompromis.

Če ne boste udejanjili predloga, imate vsaj možnost, da si vaš mož v glavi poštima stvari in se odloči, kaj so njegove prioritete. Če so njegove prioritete drugje, potem itak veste, pri čem ste. Verjetno se bojite, da je upanja, da so na pravem mestu, bore malo.

ON MENI NE DOVOLI SEKSA z drugimi, sem ga že vprašala, ker meni, da se ženska lahko zaljubi in se boji, da bi ga potem jaz zapustila. Za sebe pa govori, da to moški jemljejo drugače, sex in nič drugega.

sem se prav nasmejal…;) ..še sedaj imam nasmeh na ustih…

New Report

Close