Najdi forum

Bivši zahteva najemnino-odškodnino

Pozdravljeni,

partner s katerim sva živela v izvenzakonski skupnosti me je po 4 in pol leta skupnega življenja izselil iz svoje hiše. Ko sem bila izven hiše me je po telefonu obvestil, da se je odločil, da gre svojo pot, da nimam več dostopa v njegovo hišo, zamenjal je klujčavnico ter mi moje stvari po dveh tednih dostavil na parkirišče trgovskega centra.
Pač njegov način, da se znebi ženske…čeprav zelo krut in nespoštljiv.

Po razhodu zahteva najemnino-odškodnino za čas, ki sem ga preživela pri njem, se pravi mesečna najemnina+ stroški oz odškodnina – 100 evrov + 30 evrov.
V času najinega skupnega življenja sem kupovala špecerijo ter hrano za njegovega psa, stroške kurjave sva si delila. Plačala sem mu stroške za nove zobe, tudi stroške za zdravljanje njegovega psa, tudi kakšen dopust etc.
On je plačeval stroške za elektriko, vodo in telefon ter seveda popravila v zvezi s hišo, ki je njegova.

Po izselitvi zahteva najemnino za čas bivanja pri njem – za 4 leta in pol.
Pravi, da mu to pripada, ker da sva živela v izvenzakonski skupnosti in ker se vse premoženje , ki sva ga ustvarila z delom, šteje v skupno premoženje.
Ker pa je bila njegova plača nižja kot moja, zahteva, da mu polovico razlike med njegovo in mojo plačo izplačam kot najemnino oziroma odškodnino, ker je z mano živel. Za štiri leta in pol je določil 8.000 evrov, ki mu jih moram plačati, odštel je denar za zobe, tablico etc in tako prišel do cifre 5.000 evrov.
Že sama nenadna izselitev me je prizadela, izsiljevanje z denarjem pa me je povsem sesulo.
Kako se naj odzovem na ta izsiljevanja?

Definitvno rabiš odvetnika oz. odvetnico in dokaze, ki ti bodo pomagali…
Sicer ne razumem zakaj tako ravna, se mi pa zdi, da nisi povedala cele zgobe.

Life is tough, but is tougher if you're stupid.

Pa vse piši. Če noče on napisat, napiši ti v smislu…. če sem te prav razumela, želiš … vse pride kasneje lahko prav pri morebitni tožbi. Kar pa… misija nemogoče.

Če nista imela pogodbe ali pisnega zapisa o skupnem življenju, pa si imela stalni naslov tam,… nimaš se veliko za bat. Tak na hitro, bodi vesela, da si odšla čeprav na tak način. V vsakem primeru, razen če si komu stregla po življenju, to ni pristop. Ni vredno živali, kaj šele človeka. In vedi, ti veš kje je doma – on nima pojma in lahko varno in srečno nadaljuješ življenje!

nova
Uredništvo priporoča

Najemnine za nazaj ne more zahtevat. Oziroma on lahko zahteva tudi tvojo ledvico, ampak če mu je ti nočeš prostovoljno dati, je ne bo dobil. Kvečjemu lahko ti zahtevaš povračilo morebitnih vlaganj v njegovo nepremičnino. Zakon govori o dobroverni uporabi – torej ti si njegovo nepremičnino uporabljala v dobri veri, da si bila tja povabljena, si bila tam dobrodošla, in nikakor ne proti njegovi volji in vedoč, da brez dovoljenja uporabljaš nekaj, kar ni tvoje (nedobroverna uporaba).

Ti je zahtevek poslal prek odvetnika ali samo nekaj blebeta?
No glej tako situacijo, če bi bilo to, kar dela on, res možno: ti bi najela stanovanje, pa bi ti najemodajalec čez tri leta poslal zahtevek za vsa leta nazaj za višjo najemnino. Ne bo šlo, a ne. Zaenkrat v Sloveniji velja, da če nekoga gledaš štiri leta pri sebi brezplačno in nisi v tem času nikoli vložil tožbe za izselitev oziroma mu dal pogodbe v podpis, potem pri tebi biva na tvoje povabilo in brezplačno.
V bistvu bi ga ti lahko tožila za motenje posesti, ker te je vrgel ven, pa te na tak način ne bi smel, temveč bi ti moral dati rok za izselitev.
Kakšen bumbar.

Mislim, da lahko vse skupaj preprosto ignoriraš.
Če bo pa hotel pa naj gre na sodišče, tam bo pa trajalo leta za tak banalen znesek.

Razumem, da ti je bilo težko, vendar si se rešila pravega butlna, da ne napišem še nasilneža zraven. Pojdi s prijateljicami nekam ven in proslavite to!!!

Za njegove trapaste zahteve (ki nimajo nobene pravne podlage se ti ni treba preveč sekirat), ignoriraj jih, če ne gre drugače, pa si najemi odvetnika. Predvidevam, da ne boš imela večjih težav tukaj, kajti zahteve tvojega bivšega ne pijejo vode, pa še vprašanje je, ali se bo spravil v tožbo proti tebi, ker mu bo vsak pošten odvetnik to odsvetoval.

Te pa čaka nekaj resnega dela na sebi. Kako, da si toliko časa zdržala s takim karakterjem, ker ne verjamem, da se je čez noč spremenil – kako da nisi prej opazila, kakšen je in še to, kako, da si toliko (materialno) vlagala v vajin zakon – zakaj ni sam kupoval hrane za psa, zakaj si ni sam popravlajl zob, in tako dalje.
Vsekakor tvoj bivši ni bil nobena čuteča in prijazna oseba, ampak človek, ki skrbi le zase in če drugi ne živijo – delajo tako kot on hoče, potem jih ne mara več – zato je tudi tebe čez noč vrgel iz hiše. Kako da si tako dolgo zdržala z njim? ti je bilo res dobro pri njem? Premisli, premisli, da boš v bodoče znala ravnati drugače.

Odlično šolo si imela, nauči se kaj iz nje.

Vprašaj ga, če je najemno pogodbo prijavil Gursu???

Kazni za ne prijavo so velike.

Skratka ignoriraj ga, ker nima nobene podlage za kaj takega. Bi kvečjemu ti lahko uveljavljala kaj, če bi bila žleht, ne pa on.

Ampak res, keri bumbarji vse tlačijo to zemljo.
Dobr si je model zamislu, kar pet jurjev mu boš šenkala na lepe
oči pa LOL no. Najbolj všeč mi je una (sej ne morem pisat od smeha),
da mu boš vračala razliko, kar je on manj zaslužil od tebe….pa kje se
najdejo?
Dej, za hec (ker resne osnove itak nima) dej pejt do enga odvetnika,
pa naj ti sestavi zahtevek za 10 jurjev, kar ti je on dolžan za kuhanje,
pospravljanje, pranje – ena gospodinjska pomočnica računa cca 10 €
na uro, pa lepo seštevaj…ene 50 € na dan si pa že zaslužila, a ne?
Če se ti pa ne da zafrkavat, mu daj kontakt svojega odvetnika, pa naj
njemu razlaga, kaj vse si mu ti “dolžna”…pa naj mu on (potem, ko se neha
režat) pojasni, kako stojijo zadeve….

nič ti ne more
ignoriraj
jzsem se tud narežala, kaj on od tebe zahteva
se pa ne zaveda, če si bila prijavljena 2 leti pri njem, sta tako kot zakonca
ok, bajta je njegova, ampak v 4 letih sta skupaj ustvarjala, tudi ti si financirala
zato, bi lahko komot zahtevala kak e nazaj
ker njemu ostane hiša, plus tist kar sta skupi naredila.pa tud če neb imela šihta, se šteje gospodinjenje
pojd do odvetnika , kake 15 tisoče ti bo moral izplačat
najemnina..kaki kreten majkemi..to se ne more kr zmislit
da hoče najemnino..to bi bilo treba imet pogodbo, pol pa bi bilo drugače
tko sta pa živela kot partnerja.
torej, pripada ti nekaj od tebe pa je odvisno kaj boš….

New Report

Close