Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam peljati 6-letnega otroka

Kam peljati 6-letnega otroka

Za nekaj dni bo k meni prišel 6-letni nečak. Zanima me predlog kam naj ga v Ljubljani ali njeni okolici peljem. V mislih imam aburetum volčji potok (je neka razstava dinozavrov), za hišo ekspirimentov je verjetno še premali, živalski vrt mi ne diši preveč pa tam je tudi ne dolgo nazaj že bil.

Za predloge že v naprej hvala.

Lumpi park Tivoli, zagotovo bo navdušen.

Lumpi park v Tivoliju, Atlantis, Šmarna gora…

Jaz bi kupila kupon za voznjo po Ljubljanici. Mislim, da ima 1nadan aktualno ponudbo… Poglej… Sem peljala svoja dva necaka, se mlajsa, kot vasa in sta uzivala, vkljucno z mano….

Vreme nič kaj prida ne kaže, morda muzej Bistra.

==================================================== Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.

Mislim, da mu bo Hiša eksperimentov čist všeč.
Kakšno kopališče?
Kino?
Na Lj. grad, Mostec …

Če ni hendikepiran od stalne rabe računalniških igric in glupih risank, mu bo hiša eksperimenotv špica. Pri nas sta bila oba precej pred 6. letom tam, pa vsako leto gremo, pa vsakič je še vedno zanimivo. Bistra je tudi zanimivam pa z vlakcem na grad, pa peš na Šmarno (le zakaj ne???) in gor na sladoled ipd. Saj ni treba vedno samo “fertig ware” servirat, naj mulci naredijo nekaj za to, da jim bo fajn. Pa za kako popoldne v Tivoli – ne vem, kako daleč je in če imata kolo – greš s kolesom do tam, pa je. Zelo lep je tudi Iški vintgar, samo vreme bolj za en drek sodeluje.

Nikar se preveč ne trudi in ne imej v mislih da moraš pa zdaj z njim biti aktivna 24 ur na dan in ga moraš vlačiti po dolgem in počez. Tudi 6 letniki rabijo počitek in malu miru. Lej kak dan doma kaj ustvarjata, se igrata, morda greš iz njim po nakupih in skupaj nabavita hrano za 6 dni ter skupah kuhata kosilo, večerjo in morda še kaj spečeta, se igrata družabne igre. Morda kakšna vožnja z vlakom ali morda samo z mestnim avtobusom in obisk knjižnice in morda kakšne delavnice, morda res en dopoldne obisk atlantisa ali samo kakšnega parka kje imata piknik in kjer se skupaj žogata……

Skratka ti se mu posveti in skupaj počnita stvari je več vredno kao bilo katera predstava in mu bo ostalo v spominu ker si si vzela zanj čas.

Namesto kinma doma ogled kakega CD-ja in velika skleda doma narejenih kokic

New Report

Close