Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KOVČEK potovalni

KOVČEK potovalni

Kupujem večji kovček in kolebam med mehkim in tistim plastičnim. Kakšne izkušnje imate in kaj naj kupim? Hvala za nasvet. Zanimajo me tudi približne cene.

Odvisno, za kam ga bos rabila. In koliko teze ti lahko vzame.

Imam trdega iz Samsonite-a, ki je prezivel ze nesteto potovanj z letalom in se se vedno odlicno drzi. Cim manj zunanjih kolesckov in ostale navlake…

Za v avto je pa storast na polno.

Potrebujem ga za dopust, toplice, kolesca morajo biti ker ga ne morem nositi, te ki sem jih gledala so 18-20 kg, sedaj sem imela majhnega in sem morala obvezno imeti še potovalko, za prenašanje pa je bilo bolje. Eden ki sem ga gledala ima spodaj 4 koleca, drugi 2 večja. Kaj naj kupim?

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem imela bolj v mislih, da ne imej zunanjih kolesc, ki se vrtijo (recimo spinerji od Samsonite https://www.google.si/search?q=spinner+samsonite&rlz=1C1TEUA_enSI492SI492&oq=spinner+sam&aqs=chrome.2.69i57j0l5.4017j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8), ker se jih ne da zamenjat.

Kolescka so pa seveda OK. Opcija je tudi vecja torba, ki je lazja, ima pa dve kolesi in teleskopsko drzalo, ki se ga izvlece iz torbe.

Govorim ti pa o tezi kovcka samega. Ki se seveda avtomaticno steje ze v tvojo dovoljeno tezo, ce kovcek uporabljas na letalu. In ob dovoljenih 20kg je 6 do 7 kg (toliko tehtajo tavelili trdi kovcki) ze kar nekaj.

Če bos veliko po letalih, potem nujno trdega. Drugace pa mehki ali pa torba na kolesih.

Lepi so ti samsonitovi a zame predragi. Tudi z letalom ne potujem, grem le na morje, toplice, vse v Sloveniji, kljub temu pa se ne bi rada prenaglila in bi mo kovček morda ne ležal. V trgovinah sem gledala dva,plastičnega in takega mehkejšega in čeprav nista draga vsak okoli 60 evrov kolebam kaj naj se odločim. Prevoz imam največkrat z avtobusom, a kljub temu hvala za nasvet in vaše mnenje.

Kar se rokovanja na letališčih tiče, je vsekakor boljši mehek. Ko vidiš, kako jih mečejo, se ti oni trdi takoj poripsajo, mehki pa so tudi precej lažji. In obvezno na 4 kolesa.

New Report

Close