Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mali mucek – kam naj pokličem?

Mali mucek – kam naj pokličem?

Na dvorišču že ves dan joka mali mucek – star par dni ali kakšen teden, dva. Nisem se ga dotikala, sem čakala, da bo mama prišla ponj. Sedaj pa me skrbi, da je ne bo. Ta mali še ziza – ne morem mu dati nič za pit. Koga naj pokličem, da bi ga odpeljal in poskrbel zanj? Okolica Ptuja.

Pokliči Zavetišče Maribor – mislim, da imajo številko za nujne primere. Ali Mačja hiša, Celje.

Pokliči društvo ali na veterino.

nova
Uredništvo priporoča

pokliči dežurnega vet.
http://www.veterinarskabolnica-ptuj.si/index.php?option=com_content&task=view&id=40&Itemid=108

Ulovi ga v kakšno košaro če imaš mogoče košaro za mačke. Poglej v okolici Ptuja, če je kakšno zavetišče za živali, še bolje je če daš oglas na net. tam kjer ponujajo živali in daš mucka dobrim ljudem to ti še najbolj priporočam. Predvsem pa VZEMI GA SAMA:), če imaš to možnost seveda! Notri ga vzemi, če še vedno ziza, mu daj skledčko mleka, lahko mu daš flaško kot za dojenčke pa notri mleko razredčeno z vodo položi ga v roko na hrbet da bo cucal iz flaške. Joka zato ker je lačen sigurno.

Veterinarska mi je dala številko društva Ptuj, pravkar kličem pa se nihče ne oglasi.
Nimam flaške.

A imaš mucka že notri pri sebi? Ne vem sedaj koliko je velik, a se ti zdi da bi že lahko kakšno hrano jedel ali pil iz sledčke mleko? Kaj pa če bi ga kar direktno k veterinarju peljala pa jih prosi če bi on lahko živalco predal društvu?

Niso mi ponudili te možnosti, le naj na društvo pokličem tam se pa ne javijo.
Tudi v MB ne, za nujne primere piše naj se kliče na 112 – ?
Zdaj je še zunaj. Ni šanse, da bi kaj jedel – vsaj po moje, saj še niti ne stoji. Leži na tleh in joka.

Poslušaj, vsaka kapalka bo dobra, če imaš kakšno kapalko od fiziološke raztopine. Za danes bo dovolj, mucka moraš nahraniti, če nobene druge pomoči ne dobiš. Smo pred 5 leti isto naredili z našim mačkom – našli smo ga v smetnjaku. torej kapalka in razredčeno toplo mleko. Ko spije, z vatko pomasirati po trebuščku – da bo šel kmalu na blato, drugače lahko umre.

Jutri pa k veterinarju, naj ga cepijo, razbolhajo itd. in kupi stekleničko ter mleko v prahu za mlade mucke, če imaš možnost. Če ga daš društvu za zaščito živali, ga bodo evtanazirali, ker se z mladiči, ki še sesajo, ne ukvarjajo.Naš mačkon je zdaj ogromen, krasen maček, pa smo ga dobili starega 5 dni, vsega bolhastega in umazanega v zabojniku za smeti.

pa kaj čakaš???? vzemi ga notri in ga nahrani!!! A ga boš pustila umreti od lakote. Danes ti nihče ne bo pomagal, lahko pa ti pomagaš mucku preživeti.

Društva pa take mlade mucke uspavajo, edina možnost da preživi je, da ga ti vzameš. Lahko ga samo nekaj tednov imaš, da malo zraste, potem pa v društvo. Ko bo jedel gosto hrano, ga lahko oddajo.

Jaz bi ga direkt v veterinarju peljala, ali pa kot je že predhodnica zapisala pred veterinarjem bi mu pa s kapalko dala še nekaj in potem ta masaža ker to sem tudi brala pri takih malih da lahko umrejo. V glavnem pelji ga k veterinarju pa upam da ga obdržiš, jaz sem tudi svojo mačico našla takole zapuščeno kot dojenčka in sem jo pitala s flaško sedaj je pa že 9 let stara mačkonka skoz notri leži srčkana res kot otrok mi je, sem tako hvaležna takrat ko sem jo našla. Žival ti tako veliko da.

Ne kapiram vas, res. Ves dan kliče na pomoč in mijavka, vi pa kar nič, ali kako??????

In kaj zdaj? boš ukrepala in mu dala na kapalko kaj mleka ali boš jutri tukaj ugotavljala, da je umrl zunaj in sam?

Pa kliči Celje ali kam drugam, nekje se ti bodo že oglasili. In imajo morda oni med seboj kakšne druge kontakte in bodo posredovali.
Ker se pa zunaj hladi, je za tako malega muca hitro prehladno, zato bi bilo fajn, če mu naštimaš kaj toplega in ga pokriješ, poskušaj pa mleko malo razredčiti in mu z mezičkom poskušaj okrog gobčka malo mleka pokapati. Ali, če imaš kakšno malo plastično injekcijo, da mu ga malo nakapaš po malem.

Ne kapiram vas, res. Ves dan kliče na pomoč in mijavka, vi pa kar nič, ali kako??????

In kaj zdaj? boš ukrepala in mu dala na kapalko kaj mleka ali boš jutri tukaj ugotavljala, da je umrl zunaj in sam?[/quote]

Nisem se ga hotela dotikati, ker sem nekoč sliašla, da mati zapusti mladičke, če zvoha, da se jih je človek dotikal. Pa tudi nisem bila ves dan doma. K veterinarju ga zdaj ne morem peljat, ker mi otrok spi in ga ne morem pustit samega. Se bom potrudila po najboljših močeh.

Lahko pa pokličeš še enkrat na veterino in povprašaš veterinarko, kaj lahko storiš do jutri. ker se ti tam ne oglašajo, da ne bo poginil.

Mama muca bi sigurno že zdavnaj ponj prišla, očitno je mali odtaval, ali ga je mačka zavrgla ali kaj veš kaj je mačka lahko poginila…Ni važno, pojdi ven vzemi mucka ga nafutraj s kapalko kot so ti svetovali, jutri zjutraj pa k veterinarju, pa res upam da ga boste obdržali takle mucek če je zdrav ga boste hitro spravili k zdravju je lušno imeti mucka.

Ne kapiram vas, res. Ves dan kliče na pomoč in mijavka, vi pa kar nič, ali kako??????

In kaj zdaj? boš ukrepala in mu dala na kapalko kaj mleka ali boš jutri tukaj ugotavljala, da je umrl zunaj in sam?[/quote]

Nisem se ga hotela dotikati, ker sem nekoč sliašla, da mati zapusti mladičke, če zvoha, da se jih je človek dotikal. Pa tudi nisem bila ves dan doma. K veterinarju ga zdaj ne morem peljat, ker mi otrok spi in ga ne morem pustit samega. Se bom potrudila po najboljših močeh.[/quote]

Ma daj no, to o dotikanju ne velja za domačo mačko.:)) Poleg tega nobena mati mačka ne bi pustila ves dan jokati svojega mladiča, če bi bila v okolici. Ta muc je zapuščen. Ali ga je kdo odnesel od mačke ali pa je mačka umrla ali kaj podobnega. Skratka, ti moraš danes zanj poskrbeti, si edino bitje, ki mu danes lahko pomaga. pot pod noge in not ga pripelji. Ponoči ga vsaj enkrat še nahrani.

pa saj smo ji tukaj povedali, kaj narediti, no. Saj ne gre za krokodila ali sovo, da človek ne bi vedel. Že marsikdo je imel iste izkušnje, jaz npr. tudi. Ni drugega danes kot da ga sama nahrani s kapalko, zmasira trebušček in ga da v toplo košarico spat. Hranjenje vsake štiri ure, če bo v službi, pač preden gre in takoj ko pride nazaj, pa potem bolj pogosto. Veterinarja, če nima časa, lahko preskoči do sobote, po službi pa naj kupi v veterinarski trgovini mleko v prahu za muce in flaško. saj ni neka znanost, no.

Torej, malega sem prinesla noter, dala v škatlo in zavila v bodi in topel pulover – žal drugega nimam. Z brizgalko sem mu spustila par kapljic, naredil je nekaj požirkov. Zmasirala sem trebušček, kakal ni, je pa lulal. Ves čas leze nekam, tako da pokrit ne bo nonstop. Pa mijavka. In to zelo ter nenehno. Je pa dobil bolj močan glas, ko je nekaj popil. Zunaj nikjer nobene mačke. Tudi gobček sem mu sčistila – je bilo en kup blata notri. Veterinarska me ne šmirgla, pravijo, da takšnih mačkov ne smejo jemat. Na društvu Ptuj mi je rekla naj mu dam vodo in morda mi bo prinesel srečo. Žal nimam denarja, da bi kar koli kupovala, ker sem v zelo slabi situaciji. Trenutno si tudi iščem možnost za selitev in mucka žal ne morem obdržati. Upam le, da preživi noč in bom jutri ponovno poklicala. Hvala vsem za nasvete.
Bi ga dala ven s škatlo vred, da ga bo stara slišala in ga prišla iskat, če se morda pojavi ali naj bo raje notri čez noč?

V škatlo daj plastenko s toplo vodo in jo ovij v brisačo ali nekaj, naj ga to greje. Predvsem mu mora biti toplo.

Pokliči Mačjo hišo, takoj zdaj.

GSM: 031 326 877, v primeru nedosegljivosti pošljite sms, poklicali vas bomo v najkrajšem možnem času

pa saj smo ji tukaj povedali, kaj narediti, no. Saj ne gre za krokodila ali sovo, da človek ne bi vedel. Že marsikdo je imel iste izkušnje, jaz npr. tudi. Ni drugega danes kot da ga sama nahrani s kapalko, zmasira trebušček in ga da v toplo košarico spat. Hranjenje vsake štiri ure, če bo v službi, pač preden gre in takoj ko pride nazaj, pa potem bolj pogosto. Veterinarja, če nima časa, lahko preskoči do sobote, po službi pa naj kupi v veterinarski trgovini mleko v prahu za muce in flaško. saj ni neka znanost, no.[/quote]

Pa saj sem ji tudi sama povedala, no. Prav v tej temi. Včasih veterinar zraven še kaj pove, kar morda nekdo ni. Saj ni treba takoj v luft. Je pa treba takšnega hraniti na dve uri.

Tu je nekaj iz foruma mačji svet:
NEGA MAČIC – VZREJA MLADIČEV

Prvih nekaj tednov so mladiči popolnoma nemočni in potrebujejo veliko pozornosti. Za vse, kar potrebujejo v tem času, poskrbi njihova mati, kasneje pa že začenjajo raziskovati bližnjo okolico in postajajo samostojnejši.

Postopoma se mladiči odvajajo materinega mleka, v njihovo prehrano pa začnemo uvajati netekočo hrano. Pri starosti deset do dvanajst tednov naj bi bili mladiči popolnoma odstavljeni in sposobni zapustiti mater.

PRVI DAN
Pravkar rojeni mladič je popolnoma odvisen od svoje matere. Njegove veke so zaprte, ušesa pa zavihana nazaj, tako da niti ne vidi niti ne sliši.

EN TEDEN
Po sedmih dnevih se mladičem odprejo oči. Še vedno so zelo ranljivi in nemočni in potrebujejo mamo. Med spanjem se mladiči tiščijo skupaj, da se počutijo varne in jim je toplo.

TRIJE TEDNI
Nekaj tednov kasneje se mladiči že popolnoma samostojno gibljejo in hočejo raziskovati. Zdaj jim že lahko damo malo netekoče hrane (glej spodaj).

ŠTIRJE TEDNI
Ko preidejo na netekočo hrano, jih lahko začnemo privajati na posodo za iztrebke. Posodo namestimo na mirno mesto, mucke pa postavimo vanjo po vsakem obroku. Nikoli ne potiskajmo mucki gobčka v iztrebke, če ji je ponesreči ušlo drugje.

PET TEDNOV
Mladiče hranimo z raznoliko hrano, da bodo pridobili dobre prehranjevalne navade za kasnejše življenje. Poleg konzervirane hrane za mladiče jim lahko dajemo tudi drobno zmleto kuhano meso in kuhane bele ribe.

ŠEST TEDNOV
S poskakovanjem na igračko se mladiči učijo lovljenja. Bučne igre z bratci in sestricami so priložnost za učenje napada in obrambe.

OSEM do DEVET TEDNOV
Pri starosti osem do devet tednov je treba mladiče cepiti proti mačji gripi in okužbam črevesja. Mladičev ne smemo pustiti na prosto, dokler niso cepljeni.

UMETNO HRANJENJE – Hranjenje po steklenički

Mladiče brez matere lahko vzredimo tudi sami. Mladiči brez matere morajo biti na toplem, dobro hranjeni in čisti. Na začetku jih moramo hraniti vsaki dve uri s posebnim nadomestkom za mačje mleko. Po hranjenju moramo mladiču z navlaženim kosmom vate nežno obrisati zadnjik, da spodbudimo iztrebljanje.
Za navodila in nasvet povprašamo veterinarja.

Od kod pa so?

muci112, najlepše ti hvala za ta kontakt. Sem govorila z gospo.

Kaj ste se dogovorili?

V teh primerih bo Mačja hiša še najbolj pomagala, imajo izkušnje z dudarčki. Upam, da bo mucek v redu

New Report

Close