Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delo v Leku v proizvodnji v Mengšu

Delo v Leku v proizvodnji v Mengšu

Zdravo,

Fant gre na razgovor za omenjeno delovno mesto in me zanima, če lahko kdo iz prve roke poda malo splošnih informacij o samem delu, delovnem okolju, plači, odnosih, pritiskih…

Ena kolegica dela v Mengšu v laboratoriju, prej je dela v Ljubljani, pa pravi, da tisti ki šinfajo čez Lek in agencijsko zaposlovanje in pogoje dela v Leku, kaj dosti ne vejo, sama je zelo zadovoljna, tudi večina njenih sodelavcev…

V glavnem še kako mnenje, hvala

Odnosi so zelo slabi… odbijajo od plače denar, če pride kakšna reklamacije… v prizvodnji se dela drugje se zajebava. Odpustijo te čez noč, kot da nisi nikoli tukaj delal. Zelo slabi odnosi. Tisti, ki so zaposleni preko agencije niso vredni nič.

Konec koncev bo pa sam videl.

Odnosi so zelo slabi – a te šef grdo gleda, ko greš na čik pavzo, ti pa moraš molčati in delati?
odbijajo od plače denar, če pride kakšna reklamacije – se pravi, da ne dobiš bonusa, če slabo ali nekvalitetno delaš?
Odpustijo te čez noč, kot da nisi nikoli tukaj delal – kako pa naj bi te drugače odpustili? Z rdečo preprogo in belo oblečenimi deklicami, ki bi metale cvetje?
Zelo slabi odnosi. Tisti, ki so zaposleni preko agencije niso vredni nič. – vreden si toliko kot je bil uspešen tvoj zadnji projekt. Cenijo te toliko kot cenijo projekt na katerem trenutno delaš.

Dobrodošel v globaliziranem svetu 21. stoletja.

Bivši sošolec mojega sina dela v Leku v Mengšu že več kot leto dni.

Prek agencije v proizvodnji.

Pa nisem slišala popolnoma nič slabega.

Sicer je pa odvisno tudi od tebe.Ljudje smo si različni.

Naj bo vesel,da bo imel sluzbo.Delat pa tako moras povsod.

Jaz sem slisala same pozitivne stvari( sicer od ljudi, ki so delali tam ze dolgo nazaj, upam da se ni veliko spremenilo). sem ze veckrat tudi sama poslala prijavo, ampak nisem bila med srecnim izbranci. Kaksno izobrazbo sploh moras imeti za delo v njihovi proizvodnji? Je res, da v proizvodnji delajo predvsem moski? BI bila vesela vsake informacije tistih, ki jim je uspelo priti do razgovora na agenciji, kako jim je to uspelo. Ste poslali prijavo, ko je bilo razpisano prosto delovno mesto ali ste bili v njihovi bazi iskalcev in so vas sami poklicali. Ze vnaprej se zahvaljujem za kaksen namig.

Lep pozdrav

Danes več ne vprašaš kakšna služba je, ampka rečeš samo da je! To si si mogoče lahko privoščil še lani, sedaj pa se je vse obrnilo za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (na slabše). Delavec pa tako ni vreden nič. Šuti, muči in delaj! Srečno, upam da ne bo hudega!

Glede na to, da jaz delam v proizvodnji v Mengšu lahko povem, da član “umiranje po delih” verjetno nikoli ni povohal Leka od blizu.

Delam tam preko agencije kot operater in sem zelo zadovoljen. Odnosi so profesionalni in korektni, seveda pa se zahteva, da se delo opravlja natančno, konec koncev lahko pač glede na naravo proizvodnje hitro zajebeš šaržo in vržeš v luft po 150.000 €.. Tudi to se dogaja.

Jaz, kot zaposleni preko agencije, se ne počutim nič manj vrednega, konec koncev tudi jaz dobim maksimalno izplačan regres, dobim tudi 13 in 14 plačo v obliki božičnice(okoli 1400 bruto fiksno+20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tvoje bruto plače) in letne nagrade v obliki izpolnjevanja letnih ciljev(okoli 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} letne plače).

Za delo v proizvodnji v Mengšu pa res iščejo izključno moške oz. bolje rečeno fante, saj večinoma vzemajo same mlade. Delo je sicer daleč od fizičnega, ampak včasih je potrebno prestavit kakšen kontejner ali pa recimo šaržirati 20kg žakelj robe v reaktor, glavno pa je, da se dela tudi z kemikalijami, ki so teratogene, zato ženske odpadejo za proizvodnjo v Mengšu.

Kar se mobinga tiče, imajo na globalni ravni v Novartisu(lastnik Leka) celo svoj oddelek, kamor lahko vsak zaposleni pokliče, v primeru da je žrtev mobinga s strani sodelavca.

Sam sem delal npr. tudi že v Krki in še dveh priznanih firmah, pa lahko rečem, da se recimo edina Krka lahko po plačah kosa z Lekom, vse ostalo je tule na res visokem nivoju.

Če tvoj fant dobi, verjami da mu ne bo žal, delo ni težko, le natančen moraš biti kot sem rekel. Gre pa za izmensko delo.

Iščejo kemijske in farmacevtske tehnike večinoma, vendar lahko dobijo tudi drugi, z plačo pa verjami da bo zadovoljen, o konkretnih številkah pa raje ne bi.

lp

To je delo za tekočim trakom – normirano. Vedno bilo in vedno bo. Kaj to pomeni, pa preceni sama. Če daš lahko možgane napašo in delaš ene in iste gibe po 8 ur v večih izmenah, pa če zdržiš leto, dve, si lahko čestitaš. Zaslužek je krvavo zaslužen, pa ni bajen. Če ima kdo majhne otroke, naj se zamisli, ka to pomeni delat v treh ali štirih izmenah.

Zato je bolje se tudi čimprej med knjige zakopat, če prej ni uspelo in je to začasna rešitev za vir zaslužka, pa se malo več izborazit za lepšo prihodnost in družinsko življenje -kolikor toliko. Ne jemljejo samo tehnikov, ampak tudi delavce s IV. stopnjo izobrazbe.

Drugo je delo v analiznih laboratorijih. Delaš vzorčenje surovin, polizdelkov in končnih izdelkov, štih probe šarž, kromatografije, ipd. – samo za to pa rabiš strokovno izobrazbo farmacevtske, kemijske, laboratorijske smeri – s faksom, da ne bo pomote.

Kjer se izdeluje tudi biološka zdravila in dela s kemikalijami, ki lahko kasneje čez leta vplivajo na funkcije telesa, je vedno dodatni riziko za zdravje – sploh za tiste, ki še nimajo lastnih potomcev. Agencije za posredovanje kadrov pa iščejo seveda mlade na vrhuncu svoje storilnosti.

Še eden, ki proizvodnje v Mengšu ni povohal niti v blizu. Tam ni nobenega tekočega traku, gre za biosinteze in organske sinteze. Delo poteka preko nadzornih sistemov, potrebno je poznavanje vsaj osnovnih kemijskih procesov kot so ekstrakcije, uparevanje, refluktiranje, kolonska kromatografija, filtracije itd… V glavnem, pojma nimaš kakšna proizvodnja sploh to je. Jaz sem po izobrazbi kemijski inženir in sem šel delat na izmene po diplomi zaradi izkušenj. Ni mi žal.

Kar se tiče izpostavljenosti kemikalij. Te izpostavljenosti seveda so prisotne, se pa naredi zares ogromno, ampak zares, da se le to minimira na minimum, sistemi so zaprti, na voljo imamo ves čas tudi maksimalno zaščitno opremo. Pač ja, težko pa rečeš, da v 20 letih ne dobiš svoje porcije, ampak splošno je okolje ok, popolno pač ni nikjer.

Še eden, ki proizvodnje v Mengšu ni povohal niti v blizu. Tam ni nobenega tekočega traku, gre za biosinteze in organske sinteze. Delo poteka preko nadzornih sistemov, potrebno je poznavanje vsaj osnovnih kemijskih procesov kot so ekstrakcije, uparevanje, refluktiranje, kolonska kromatografija, filtracije itd… V glavnem, pojma nimaš kakšna proizvodnja sploh to je. Jaz sem po izobrazbi kemijski inženir in sem šel delat na izmene po diplomi zaradi izkušenj. Ni mi žal.

Kar se tiče izpostavljenosti kemikalij. Te izpostavljenosti seveda so prisotne, se pa naredi zares ogromno, ampak zares, da se le to minimira na minimum, sistemi so zaprti, na voljo imamo ves čas tudi maksimalno zaščitno opremo. Pač ja, težko pa rečeš, da v 20 letih ne dobiš svoje porcije, ampak splošno je okolje ok, popolno pač ni nikjer.[/quote]

Kje pa piše, da velja za Mengeš? Tekoči trak: pišem po izkušnjah iz Verovškove enote….. Tabletirni
oddelek je tekoči trek, pa ampulni oddelek v sterilnem okolju, precej težki pogoji dela.. potem pa kasneje še analizni lab na obeh lokacijah-preizkušeno tud to.

in ja, gede na to, da je v Mengšu tudi sinteza bioloških zdravil, ste mladi, predvsem moški, zelo izpostavljeni, vaš genetski material za vaše potomce, vaša polovična udeležba.

Še eden, ki proizvodnje v Mengšu ni povohal niti v blizu. Tam ni nobenega tekočega traku, gre za biosinteze in organske sinteze. Delo poteka preko nadzornih sistemov, potrebno je poznavanje vsaj osnovnih kemijskih procesov kot so ekstrakcije, uparevanje, refluktiranje, kolonska kromatografija, filtracije itd… V glavnem, pojma nimaš kakšna proizvodnja sploh to je. Jaz sem po izobrazbi kemijski inženir in sem šel delat na izmene po diplomi zaradi izkušenj. Ni mi žal.

Kar se tiče izpostavljenosti kemikalij. Te izpostavljenosti seveda so prisotne, se pa naredi zares ogromno, ampak zares, da se le to minimira na minimum, sistemi so zaprti, na voljo imamo ves čas tudi maksimalno zaščitno opremo. Pač ja, težko pa rečeš, da v 20 letih ne dobiš svoje porcije, ampak splošno je okolje ok, popolno pač ni nikjer.[/quote]

Kje pa piše, da velja za Mengeš? Tekoči trak: pišem po izkušnjah iz Verovškove enote….. Tabletirni
oddelek je tekoči trek, pa ampulni oddelek v sterilnem okolju, precej težki pogoji dela.. potem pa kasneje še analizni lab na obeh lokacijah-preizkušeno tud to.

in ja, gede na to, da je v Mengšu tudi sinteza bioloških zdravil, ste mladi, predvsem moški, zelo izpostavljeni, vaš genetski material za vaše potomce, vaša polovična udeležba.[/quote]

Ne bi bilo slabo, če bi si še enkrat prebral naslov teme in kaj avtorica sprašuje, tako pa si čisto offtopic in opisuješ proizvodnjo, ki je čisto nasprotno od tega v Mengšu, kar avtorica sprašuje. V glavnem, ona sprašuje o hruškah, ti pa na dolgo in široko klamfaš o jabolkih.

V glavnem, da skrajšam za avtorico in se še zadnjič oglasim tule – operaterji v Mengšu so v veliki večini zadovoljni s službo. Mislim, da če se odločijo za tvojega fanta, naj službo sprejme in bo sam videl kako pa kaj. Ima možnost tudi kasnejše Lekove podobe, če pa ima primerno izobrazbo(recimo diplomant katerekoli smeri na FKKT ali kakšne farmacevtske, strojne ali elektro smeri), pa tudi daleč najboljše pogoje za razvoj svoje kariere.

Meni ni bilo žal, da sem po diplomi delal 4-izmensko skoraj dve leti kot operater in pridobil izkušnje, konec koncev pa na koncu tudi dobil službo v Ljubljani kot tehnolog.

Javi, kako se je izšlo.

Lep pozdrav

Pozdrav, hvala vsem za odgovore, posebej tebi Luka. Fant je bil sprejet, naslednji teden ima zdr. pregled in alergološke teste, nato pa podpis pogodbe z agencijo adecco za pol leta. Začetna Plača okoli 850 bruto, kar baje z vsemi dodatki na izmensko oz. nočno delo in vikendih nanese okoli 900€+prevoz+organizirana prehrana. Lekovci z recimo 10 letno dobo dobijo približno 300€ več. Tudi agenciji dobijo kar zajetno božično in letno nagrado za del uspešnost in regres, tako da je bil kar zadovoljen. Uspel je govoriti tudi z dvema operaterjem, ki sta rekla da sta zadovoljna z vsem, da dela se ne veliko oz. Način proizvodnje je takšen da recimo vsaj tretjino delovnega časa preživijo za računalnikom in vse kar delajo je to da spremljajo parametre sintezo, ponoči komot tudi zaspijo… Upam da bo zadovoljen, lp

Samo za dodatek: pri 850€ govorim o bruto osnovi, z dodatki pride slabega 1400 bruto, kar nanese okoli
900€ je neto.

osnova je 780-820€ bruto
operater-mehanik
6dni dopoldan
6dni popoldan
5dni nočna
nema veze če je nedelja all praznik
vglavnem vse skup z vikendi in prazniki in nocnimi in potnimi max-950€

isto se potegujem za to službo in me zanima kaj so ga dejansko spraševali na razgovoru v Mengšu?
hvala

Živjo

Zanima me, če mogoče vese ali lahko kot operater dela samo človek s primerno izobrazbo ( strojna, elektro itd), sam sem ekonomist vendar z izkušnjami na mogih področjih.
Hvala

Mogoče kdo kaj ve ?

Tudi jaz še zanimam za delo operaterja. Ima mogoče kdo kakšne informacije o trenutnem zaposlovanju?

V proizvodnji je delo operaterja večinoma več izmensko. Zaplosloavnje je preko agencije, z začetno plačo 900 € bruto (ja prav si prebral! potem nanese malo več zaradi nočnih, nedeljskih…).
Na delavnem mestu operaterja lahko dela tudi človek tudi z visoko izobrazbo, kakor še posebej radi zaposujejo v teh časih. V proizvodnji se boš na skoraj vsakem koraku srečeval s toksičnimi in jedkimi snovmi (organska topila, halogenidi, baze, kisline…)

zdravo!
mene pa zanima glede napredovanja v leku. delam v proizvodnji in me zanima glede na to da imam srednjo kemijsko šolo, če bi lahko delala na kontroli. ali kjer koli samo da ni proizvodnja??
hvala

Na lokaciji mengeš ni nobene ženske osebe v proizv., samo lab.

Ksko bi se lahko zaposlila v leku.zelo si zelim delat tam

New Report

Close