Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako prijateljici povedati, da si od nje želiš nekaj več?

Kako prijateljici povedati, da si od nje želiš nekaj več?

Imam problem. Že nekaj časa prijateljujem s punco na katero sem kot sem ugotovil čedalje bolj navezan. Ko nisva v stiku jo pogrešam, ko sva v stiku se tega razveselim. od vseh ljudi, ki sem jih spoznal do sedaj je ona nekaj posebnega, boljšega. To kar čutim ni več samo prijateljstvo, zdaj pa ne vem kako ji povedati, da mi veliko pomeni. Ali ji sploh povedati? Ne vem kako se bo odzvala, ker mislim, da imam jaz več čustev do nje kot ona do mene…

predlogi?

Povej ji. Tako, kot si tukaj napisal, saj si super napisal, kaj čutiš do nje. Boš vsaj vedel, pri čem si.
Bolje to, kot nenehna negotovost in slaba volja, ker jo imaš rad. Kar pogumno!

Mačo prime za krtačo!

nova
Uredništvo priporoča

nikarte ji kar na suho govorit.
malo počakaj na dobro priliko (npr. žurka, koncert, itd), kjer bo že bolj tako vzdušje, potem pa ji počasi zmehčaj kolena in povej, kar čutiš, malo stisni itd……

Zasnubi jo:)
Če pa se ti zdi, da bi bilo to preveč, pa ohrani raje prijateljstvo !

Hm, tole se zelo lepo sliši. Ne razumem, zakaj moški tako skrivate svoja čustva? Anonimno znate tako lepo napisati, tega pa ne znate povedati. Zdaj pa namig – Ali je ta tvoja prijateljica do sedaj naredila kaj takega, da bi lahko ti iz tega sklepal, da do tebe čuti več kot prijateljstvo? Npr. čustveno je reagirala, če si omenil kakšno drugo žensko, čudno se je začela obnašati, če se ji nisi oglasil….Tudi ženske znamo ljubiti, samo včasih se bojimo, da bomo izigrane. Prav tako nas je strah poraza. Če prijateljujeta že dolgo, potem je tudi ona vsaj navezana nate. Prava žensko-moška prijateljstva, če sta oba samska, so redka.

Ma, ne nooo! 🙂 Potem boš pa pokvaril sanje tistih, ki pravijo, da imajo super prijatelje nasprotnega spola, pa da med njimi ni res nič, razen prijateljstva. :-)))
Ok, zdaj pa zares – torej – povej ji, samo če misliš,d a so ta čustva bolj enostranska, to pomeni konec “prijateljstva”. Žal. Ampak -verjemi, vseeno bolje, kot pa da 20 let potihem upaš, da bo pa mogoče nekrat vendarle kaj več. To je šele zgrešeno in izguba časa, energije!
Skraka – povej. Če bo, super, čepa ne – jah, j.b.g., bo pa druga, boljša prišla.

Podpišem!

Če je deklina s pametjo, ti bo na zelo eleganten način povedala, da ne želi nič in ti ostane kvazi prijateljstvo. Sem zagovornica, da moški in ženska ne MORETA bit frenda, ker slej kot prej preskoči nekaj. Torej zgubiš lahko samo upanje…ali pa čakaš in čakaš in čakaš, pa se ne bo nič zgodlo. Čez 15 let se bosta pa pogovarjala in ti bo povedala, da je bila noro zaljubljena vate, ti pa nič.

Povej ji, da bi z njo rad imel 5 otrok.

ja, prišlo je do precej normalne faze teh mešanih prijateljstev, eden hoče več od tega.
Kaj narediti – ja povej ji. Ni druge. Povej zato, ker mogoče mogoče tudi ona čuti kaj več. Ali pa zato, ker boš drugače tam ob njej koprnel in se pretvarjal, zatiral nekaj v sebi, brez veze.

Ne ji še povedat, ker
nisi še prepričan kaj ti čutiš oz
nisi še zaljubljen…
mal jo pusti pri miru, ne skoč na vsak klic, ne skoć na vsako vabilo na kafe,
daj ji možnost, da tudi ona tebe pogreši….

No, jaz na njegovem mestu ne bi vrgla puške v koruzo. Ni hudič, da do sedaj ni dala čisto nobenega znaka. Naj se samo opogumi in ji direktno reče. Zgolj “namigi” ne bodo dovolj, ker jih ona verjetno ne bo razumela. Nekaj že mora biti med njima, jaz tudi ne verjamem v moško-ženska prijateljstva, ki bi bila izključno to. Če že dolgo prijateljujeta, neka kemija mora bit. Sploh, če sta se morebiti že odpovedala kakšni potencialni vezi. Imam občutek, da onadva oba v sebi trpita, ker ne upata storiti naslednjega koraka.

Se ne morem srinjat. Jaz imam kar nekaj dolgoletnih prijateljic.

Problem tega fanta pa vidim v tem, da si ne upa. Kaj naj ena punca počne z fantom al pa frendom, ki si ne upa? Mnoga mlada dekleta mi glih tole pojamrajo…

Zato dečko dragi, prim pa odpel, ko se bo bunila jo na nežno-grobi način objemi da se pomiri, pol je pa že prpravljena kaj slišat… Če bo pa ta cajt kaj preveč jezikala, morš pa kuj nazaj! Po francosko….

Fant bo res moral tvegat ker:
1. lahko je tako kot piše Antilopa. Možno, da ona tudi čuti kej več. Pa čaka na njegovo pobudo.
2. lahko da ona sicer zaznava rahlo zaljubljenost na njegovi strani, kar ji ne odgovarja, ker od njega pričakuje zgolj in le prijateljstvo. In zato se dela, da nič ne vidi.
3. lahko da se njej res nič ne sanja, in bo tole zanjo mali šok.

V primeru 1. bo happy end. V primeru 2. in 3. bo nakladanje “bodiva sam prijatelja”, kar pomeni, da bosta počasi to nehala biti. Kar sta že sedaj nehala biti.

Poklopec, še en namig, upam, da ti bo v pomoč – če sta že imela kakšno nesoglasje, prepirček, potem je to znak, da se med vama “iskri”, kemija torej je. Če v tem primeru še vedno vztraja s tabo, te ima sigurno rada.

Se ne morem srinjat. Jaz imam kar nekaj dolgoletnih prijateljic.

Problem tega fanta pa vidim v tem, da si ne upa. Kaj naj ena punca počne z fantom al pa frendom, ki si ne upa? Mnoga mlada dekleta mi glih tole pojamrajo…

Zato dečko dragi, prim pa odpel, ko se bo bunila jo na nežno-grobi način objemi da se pomiri, pol je pa že prpravljena kaj slišat… Če bo pa ta cajt kaj preveč jezikala, morš pa kuj nazaj! Po francosko….[/quote]

Situacija ‘malce nerodnega’ fanta in ‘preveč sramežljive’ punce je stara kot človeštvo.
Ona čaka, ker je kao prav, da moški začne – on v strahu pred zavrnitvijo vztraja v reku bolje vrabec v roki (prijateljstvo) kot golob na strehi (razmerje) in ne zna stopiti iz pat pozicije.
Koliko srečnih koncev bi bilo, če bi punce znale kdaj pokazati pravi namig, opogumiti, ‘pripraviti teren’ da se stvari premaknejo iz mrtve točke.

Poba, posluši Brklca ker ti na hudomušen način pove kaj moraš narediti – izgubiti nimaš nič, ker sedaj tudi nič nimaš. Strah pred zavrnitvijo je pač del življenja, toda to ne pomeni, da zato obtičiš pred odločilnim korakom. “Zagrabi” jo oziroma spregovori z njo o vajini prihodnosti. Dobil boš neprecenljivo – razmerje, v nasprotnem pa če te zavrne, pa si na istem kot sedaj (brez punce) in z vednostjo, da moraš iskati drugje. Če pa ta korak ne boš storil, boš pa večno brez punce a z lažno iluzijo, da pa enkrat mogoče le bo.

sta oba samska? če sta ji kar povej, saj se tudi ona ne druži s tabo brez razloga. razen, če imata kakšne skupne dejavnosti, to je potem drugače. 🙂

tudi jaz ne verjamem v prijateljstvo moški-ženska, vedno je eden izmed niju vsaj malo zaljubljen v drugega 😉

Ne vem, sem v bolj težki življenski situaciji in ona mi je dosti stala ob strani, samo vseeno mislim, da me ima samo za prijatelja in zaupnika…
Je tudi to, da je ona dosti bolj družabna oseba od mene in tudi priljubljena v družbi in se bojim, da nisem konkurenčen drugim fantom s katerimi je v stiku.

No evo, pa si se izdala! Zato me nočš povabit na kofe, k se bojiš da se boš zacuprala vameeee!

Jest si pa tok obupno prizadevam najti družbo v vaših krajih…

Bodi odločen, fant. Res. In bodi vztrajen. Ne kroži kot kakšen jastreb in ne bodi na preži kot kakšna antilopa. In ne vzemi vsega, kar boš slišal, za suho zlato. Ker dostikrat ni.

kaj si večina punc, žensk želi? Fanta, ki bo odločno povedal in pokazal kaj hoče. Jamčim.

Ne mencaj da ti nisi družaben, pa da se bojiš da nisi konkurenčen ostalim – o marija, saj nisi na licitaciji, no. Varianta “jaz tarzan, ti Jane” se ti bo mogoče zdela primitivno preprosta, ampak sploh ni tako napačna.

A si moral omeniti antilopo? :)) Ja, ženske imamo rade odločnost.

Pokliči jo in ji na skrivnosten način povej, da se ti je ponoči vkradla v sanje. Sanje so bile tako lepe, da si želiš, da bi samo spal in sanjal… ko bo hotela izvedeti kaj več, ji poveš ali ne poveš, da si sanjal, da sta skupaj. Takoj boš videl odziv, ali bo ja, ali pa ne. Veliko sreče!

Oprosti, saj vem, da je tvoj namen dober, ampak ni nujno, da bo ženska razumela ta namig. Mogoče bo mislila, da ima humorni trenutek in da se samo šali. Posledica tega bo lahko nesporazum – ona ne bo razumela, da hoče biti z njo, on pa bo mislil, da ga je z neustrezno reakcijo zavrnila. Prav tako ne veš, kako se ona tisti dan počuti – če ima slab dan, mu to “okolišenje” ne bo čisto nič pomagalo. Torej, samo direktno.

A si moral omeniti antilopo? :)) Ja, ženske imamo rade odločnost.[/quote]

Soriiiii 🙂

Ja vztraja ob meni že dlje kot kdorkoli, samo to še ne pomeni, da čuti kaj več, imava itak čisto drugačno življenje.
Ja vem, da sem reva da me je strah reči, da mi toliko pomeni to med nama… 🙁

New Report

Close