Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Preuredila bi dnevno sobo z malo denarja – kako?

Preuredila bi dnevno sobo z malo denarja – kako?

Spravljam se v beljenje in manjšo “obnovo” dnevne sobe, no, v bistvu bi tudi druge prostore. Ob pomanjkanju finančnih sredstev me mineva, ampak tako bi rada malo drugače. Kupila bi novo sedežno. Kotno. Rada bi usnjeno (vsaj videz usnja), vendar imam problem, ker imamo kužka, ki skoči tudi na sedežno in ne vem kako se usnje (ali imitacija) obnese pri krampanju po njem. Trenutno imam mikrofibro in smo zadovoljni edino strgala se je :(. Potem bi stene. Trenutno sta dve v svetlo rumenem odtenku. Rada bi bolj intenzivno barvo, pa sploh nimam idej. Enkrat bi zeleno, drugič bi rumeno grrrrr. Verjetno zato, ker razmišljam kako bom z denarjem. Zavese bodo ostale. So ene take iz NKD-ja, ampak so mi všeč (kombinacija bela, zelena, rjava, minimalistične). Omara je nizka v barvi naravnega lesa. Rada bi tudi kakšen dodatek. Recimo tiste nalepke za na steno, kao “bordure”, ampak se nalepijo v en kot (recimo gledala sem mak-cvetje, ali pa kak bambus, …). Skratka mela bi vse, nimam pa nič 🙂

Prosim za pomoč.

Glede na to, da imaš psa, bi ti priporočala tak kavč, ki ima snemljivo prevleko, da jo lahko opereš in po potrebi nadomestiš z novo. Lahko imaš dve in tako poskrbiš za spremembo v prostoru.
Če bi rada v en kot dala nalepke, bi mogoče bila dobra ideja zelene stene, na beli steni poleg pa potem nalepke rož.

Nabaviš še kako fletno preprogo in je.

Verjemi , manj je več. Največji učinek dosežeš z najcenejšim, to je barvo.

Torej, zavese ostanejo, sedežna tudi.

Pojdi v jub barvni studio http://www.jub.si

Poišči dnevno, ki je tvoji najbolj podobna po barvi pohištva, svetlobi, pa barvaj. Sedaj so moderne tople rjave barve, npr. 1192,1193, bi pasale mogoče tudi k tvojim zavesam.
Menda se rumene barve najhitreje naveličamo.

Če so zavese zelo vzorčaste, ne dajat vzorcev še na stene, če pa je nek minimalističen vzorec, ga lahko ponoviš na delu stene, če le nimaš obešenih slik.

Sedežno lahko poživiš z novimi velikimi blazinam, ali pa obstoječe preoblečeš. Jaz sem preoblekla le strgani sedalni del dvo in troseda, me je prišlo 150 EUR.
Skratka z amlo denarja se daleč pride, samo ne naredit vsega, o čemer razmišljaš.

nova
Uredništvo priporoča

Stene pobarvaj v belo, potem pa samo del dveh sten ali vogal, malo ene stene in več druge pobarvaj s toplimi barvami diagonalno kot sončne žarke. Na moji usnjeni se ne pozna, da je v hiši kuža, ker ne praska, le skoči gor poćivat, sedežno pa obrišem.
Kakšna blazina v toplih intenzivnih barvah bi tudi popestrila, prestavi slike drugam kot so sedaj, drži pa se tega, da je manj več.
Ko ti stvari sedejo, po recimo mesecu dni lahko še kaj dodaš ali odvzameš.
Za prenovo je potrebno malo denarja in domišljija, če ravno ne menjaš pohištva.

Greš tako kot ostali v Ikeo 🙂

Pred kratkim smo preurejali in ti povem, da barvanje ni tako zelo poceni, kot se zdi. Da pride barva res lepa, moraš na steno nanesti kar nekaj osnovne (bele) podlage, nato pa še barvo. Barvo res zmešajo po želji, vendar ena roka je NIČ! Moraš dat vsaj dve roki, da pride lepo in uniformno. Verjemi, imam pridnega moža, ki je zelo pedanten, jaz pa sem bolj na “fr fr” in sem si mislila ah, ena roka bo dovolj, za kogar je – dobro je. Pa je dal eno roko in je blo res bolj tako tako. To smo delali v spalnicah in mi je žal kolikor imam las na glavi.
V dnevni smo pustili stene bele, saj zaradi pohištva, sedežne, zaves ipd, nismo vedeli kako bo izpadlo in smo se odločili, da bomo barvo dali kasneje, ko bo vse not, da bomo z barvo zaokrožili v harmoničen prostor. No, na koncu sem se totalno premislila, pustila bele stene, kupila dobre tapete in jih nanesla le na del sten. Izpadlo je 100x boljše kot ene in iste prežvečene barve, bog ne daj tiste “poševne sončne žarke”, to je že tako izpeto in tako kiči kiči…
Za vse skupaj pa sem porabila precej precej manj, tako denarja kot dela.
Razmisli. Tapete dobiš že zelo poceni in zelo lepih vzorcev, niso več samo neke brezvezne rože.

Kupi dobro barvo. Jaz sem barvala na stene, ki niso bile prekitane, torej na fini omet, prvo bela za podlago, nato pa svetlo rjava-bež, rjava, rumena in živo rdeča. Vse enkrat, le rdečo dvakrat. Za rdečo je fino imeti spodaj rumeno ali bež podlago, sicer bela hitro udari skoz.

Ampak, barvala nisem tako, kot vidiš kake mojstre, z velikim valjčkom, pa potegnejo po celi dolžnini 3x gor-dol. Ne, jaz sem z malim, pa po navideznih kvadratih. Gre hitro, roka se tako ne utrudi, pa dovolj je enkrat.

Jubove barve.

Tudi tapete so cenovno ugodne, če jih položiš sam. Zato pa moraš vzeti boljše, ne papirnate.

Hvala vsem za odgovore. Sedežno bom mogla novo, ker je strgana in tudi spodaj smo že nekaj podlagali letvice. Najrajši bi, da bi mi nekdo rekel kupit to sedežno, pobarvaj s to barvo, dodaj to in ono, jaz bi plačala in rekla uf sem zadovoljna 🙂 Nekako nimam volje do izbire, bi pa. Nekako sem si zamislila temno rjavo steno (eno), pa mogoče rumeno sedežno (???), pa rjave blazine. Preveč depresivno? Rada bi ŽIVLJENJE v stanovanju, pa mi nekako ne rata :)) Pozna kdo kakšno spletno stran za lažje odločitev (razen JUB-a)?

Hvala.

Za barvanje sploh ni poceni – kakšne tapete in kje si kupila in kako si jih dala le na del stene. So kje kake fotke, kako to zgleda?

http://www.google.si/search?tbm=isch&hl=sl&source=hp&biw=1239&bih=598&q=dnevne+sobe+slike&gbv=2&oq=dnevne+sobe+&aq=2&aqi=g5g-S5&aql=&gs_l=img.1.2.0l5j0i24l5.2303.9511.0.13411.12.6.0.6.6.0.85.438.6.6.0…0.0.SOruVVwhcmA

Jaz ti predlagam obratno … kupi, če so ti že pri srcu te barve, raje rjavo sedežno preprostih oblik, blazine pa v rumeni barvi. Če se naveličaš te kombinacije, enostavno zamenjaš samo blazine in kombinacijo narediš s turkiznimi, rdečimi, belimi, oranžnimi, zelenimi, bilo kakimi blazinami … Dodatek, ki poživi, je lahko tudi preproga, razpoloženjska razsvetljava, knjige …

Tudi kuža in rumena zofa mi ne gresta skupaj. Umetno usnje odsvetujem, če bi rada imela zofo več kot pet let.

Rjave stene – absolutno depresivno, za moj okus. Jaz, osebno, bi pustila bele stene in bi jih raje popestrila s kakšnimi živahnimi slikami. No, šablonske nalepke, tapete in vzorci so spet stvar okusa … razmisli, kako hitro se naveličaš stvari.

Pomemben podatek je, kako svetla in velika je soba. Če je majhna in temna, absolutno bele stene, morda kvečjemu rahlo bež. Če pa je prostor visok, svetel in velik, pa si lažje privoščiš tudi bolj intenzivne barve sten in poigravanje z barvami.
Uspešno!

Tapete lahko naročiš v Obiju, dobiš jih preko ebay, vtipkaj v google TAPETE in boš dobila nekaj spletnih prodajaln.Kataloge imajo tudi v Harvey Normanu. V merkurju dobiš lepilo in valjček.

fotke pa recimo, snete z neta, to ni moje stanovanje sicer…

Jaz ti predlagam obratno … kupi, če so ti že pri srcu te barve, raje rjavo sedežno preprostih oblik, blazine pa v rumeni barvi. Če se naveličaš te kombinacije, enostavno zamenjaš samo blazine in kombinacijo narediš s turkiznimi, rdečimi, belimi, oranžnimi, zelenimi, bilo kakimi blazinami … Dodatek, ki poživi, je lahko tudi preproga, razpoloženjska razsvetljava, knjige …

Tudi kuža in rumena zofa mi ne gresta skupaj. Umetno usnje odsvetujem, če bi rada imela zofo več kot pet let.

Rjave stene – absolutno depresivno, za moj okus. Jaz, osebno, bi pustila bele stene in bi jih raje popestrila s kakšnimi živahnimi slikami. No, šablonske nalepke, tapete in vzorci so spet stvar okusa … razmisli, kako hitro se naveličaš stvari.

Pomemben podatek je, kako svetla in velika je soba. Če je majhna in temna, absolutno bele stene, morda kvečjemu rahlo bež. Če pa je prostor visok, svetel in velik, pa si lažje privoščiš tudi bolj intenzivne barve sten in poigravanje z barvami.
Uspešno![/quote]

Hvala. Si me sprvila v malce boljšo voljo. Prostor je majhen ja (cca 5×3,5m), je pa zelo svetel (na eni krajši steni samo okno, na eni daljši steni pa okno in balkonska vrata, pa še velb v vežo, ki ima tudi okno). Stropi so visoki. Trenutno sta dve steni (ena krajša – tista z oknom in ena daljša – tista brez okna) svetlo rumeni, drugi dve beli. Jaz bi pa ravno rada žive barve. Imam kuhinjo v pomaranča oranžni – ne celo, pa kar zaživim, ko stopim notri, zato sem si tu zamislila limona rumeno, ali trava zeleno. Potem me pa kar naenkrat vse mine :(( Nasvete in brco v rit rabim … vem. Hvala

V kuhinji se priležejo živahne barve, rdeča in oranžna bojda celo vzpodbujata dober tek, verjetno tudi lažje pomivanje posode 🙂 Dnevna soba bo morda bolj namenjena počitku … kričeče barve in močni kontrasti so lahko zelo dražeči (tudi za živali, ne le za ljudi).
Smo pa ljudje različnii. Recimo, jaz obožujem bele stene, ker nanje rada obesim slike, grafike, fotografije … in tudi najlažje se jih popravi, če se kaj zapacka, če se kaj vrta ipd … Stanovanje zato deluje svetlo in večje in celo bolj pospravljeno, kot je v resnici 🙂 Če pa imaš rada bolj tak pisan brlogek , potem pa seveda pobarvaj, ni kaj. Če imaš visoke stene, si lahko morda tudi privoščiš, da pobarvaš samo en pas pod stropom ali se poigraš z borduro, če si ljubiteljica vzorcev.
Tople barve so fine tudi, če je stanovanje sicer bolj hladno.
Ampak še vedno mislim, da je bolje imeti večje kose (omaro, zofo …) v nevtralnih tonih.

Mi je všeč tvoje razmišljanje. Ja res je imam rada žive barve, ker me nekako dvignejo (večkrat žalostna). Se mi zdi, da, če bi mi ti preuredila sobo oziroma stanovanje, da bi jaz letela :). Saj iščem tudi na spletu ideje, upam, da mi tudi v glavi preklopi. Visok strop je ja … ampak soba je majhna in jaz ne znam iz nje izvabiti tistega, kar bi rada. Smešno vem 🙁 Saj včasih dodam kakšen detajl. Recimo rada imam kamne mmmmmm … jih imam na omari, pa veje posušene, nenavadnih oblik (na okenskih policah recimo), pa okrasne buče, … narava me kliče, torej bi nekaj v tem stilu. Zato sem na rumeno in zeleno. Še kakšna ideja?

Joj, resnično nimava istega okusa … na rumeno ne smem niti pomisliti 🙂 imam pa rada kamne 🙂 Jaz bi morda zraven zelene namesto rumene izbrala zlato. Zelena in zlata, to je travnik in sonce. Zelena in rumena mi deluje kislo, limonca … No, zelo odvisno, katere odtenke izbereš, kako intenzivne so barve. Zelenih in rumenih je milijone in tudi kaj daš zraven, rumena in modra, fuksija, opečnato rdeča, zelo spremeni celo podobo.
Če imaš namen dekorirati s kamni, koreninami in bučami, potem se raje izogni vzorcem in tapetam. No, ali pa ne, včasih je tudi kaj zelo skrajnega lahko zanimivo.
Vtipkaj v googlov iskalnik slik yellow green living room (oz. druge barvne kombinacije) in ni hudir, da ne boš zagledala nečesa, kar ti bo všeč, in dobila malo smernic, kako skombinirati posamezne barve.

Hvala za namig. Čeprav ne mislim, da imava različen okus 🙂

New Report

Close