Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj takšna gneča na morju, če je pa kriza?

Zakaj takšna gneča na morju, če je pa kriza?

Včeraj so poročali, da na Obali ne pomnijo, kdaj bi bila taka zasedenost za prvega maja, trume Slovencev so se valile na Hrvaško, čarterji so menda vsi polni, avtobusni izleti polno zasedeni …

Pa dvomim, da bi ta mesta zasedali neki bogataši, tisti so verjetno na kakih bolj eksotičnih destinacijah.

No, po drugi strani je pa kriza, ljudje nimajo služb, bencin je strašno drag.

Nekako mi to ne gre skupaj …

Kriza ne pomeni, da smo naenkrat vsi, od prvega do zadnjega (razen “bogatašev” in “tajkunov”), revni kot cerkvene miši.

Tudi pri 20-odstotni brezposelnosti (Španija, se mi zdi) je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} še vedno zaposlenih. In tudi če se plače znižajo za 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, to pri številnih še vedno pomeni dovolj denarja.

Gneča pa zaradi lepega vremena, to pa ja lahko razumeš.

Saj je čisto logično: tisti, ki zaenkrat še nekaj imajo (t. i. srednji sloj), dekadentno izkoriščajo poslednje trenutke sladkih užitkov in se omamljajo z razkošjem. Tudi tukaj na MONu lahko zaslediš enak pojav, saj je trenutno v pripravi megalomanski piknik, ki bo presegel razvrat, po katerem je bil znan antični Rim tik pred propadom. Zdaj se pa moram poslovit – grem pa na žur!

nova
Uredništvo priporoča

Včasih so hodili v eksotične dežele, danes pa pač na Hrvaško 😉 Ne, resno… Hvalabogu, da se najde kak prihranek in lahko vsaj za nekaj dni pobegneš v morsko klimo in ti ni potrebno vsak dan znova spremljati samo negativnih novic, ki jih je v naših medijih polno. Možgane na off za nekaj dni ob zdravem morskem zraku – zakaj bi komu zavidal, raje vsakemu to privošči!

Veš, kaj so rekli Dubrovčani, ko je razpadala njihova boržujska republka : “KAD SE PROPADNE, NEK SE GOSPOSKI.” Gospe so se kljub lakoti še vedno nališpale, si nadele lične klobučke in šle z dvignjeno glavo po mestu. Kot da ni nič.
Tako bodo ljudje prišli z morja, kjer so za kratek čas pozabili na vso bedo životarjenja, kjer so pozabili na čakanje na plačo, na zblojenega najstnika, ki se ne vrne domov… Za par dni bodo odložili skrbi in se počutili kot ljudje. Tako kot dubrovniške gospe. Sprehod po mestu in vrnitev v prazno hišo.

Prvič: cene so predsezonske
Drugič: že dolgo ni bilo takega ‘mostu’ za prvi maj
Tretjič: vreme je božansko…
Četrtič: Obala in Istra sta najbližja in posledično so stroški prevoza manjši….

Petič: Tisti, ki nimajo, so bili pač na domačem vrtu ali njivi ob pečenju na žaru…..
Šestič: Tisti, ki zares nimajo, pa so bili doma…..

Mi letos prvič po ne vem kolkih letih ne gremo na morje, sama sem brez sluzbe.

lp

Uživamo na sončku z otroci, tudi jaz ostala brez službe. Pa gremo lepo na kolesa in naredimo kakšno daljšo turo, zavijemo na kakšno igrišče, da se otroci zdivjajo, si privoščimo kepico sladoleda in dan je popoln. Pa kakšno morje, tudi doma si lahko narediš lepe praznike.:)

Petič: Tisti, ki nimajo, so bili pač na domačem vrtu ali njivi ob pečenju na žaru…..
Šestič: Tisti, ki zares nimajo, pa so bili doma…..[/quote]

Sedmič: Tisti, ki imajo komij za preživetje, si bojo sposodili in bojo tudi šli na morje. Slišali so namreč, da je to inn, samo da so v gužvi. Podobno kot je kaka orng razprodaja, samo da si del ekipe pa je kul in, pazi zdaj to, sosedu, onemu iz Šestič se bojo pohvalili, da oni si pač lahko privoščijo.

Osmič – ostali bomo ostali doma, sadili krompir in delali drva…


tudi to pravzaprav je vožnja s kolesom do vrta tudi užitek!

Nebi jst rekel,da je neka kriza…… Mal se po ljubljanskem Btc zapeljite…. boste videli …razkoš….. V Hervisu prodajajo recimo nogavice, ki so 20 evrov…. to se njim zdi čist normalno in ne boste verjeli te nogovce tud prodajo….., kolesa po 2000 evrov itd….. pa spet prodajo….avtomobili taki da glava boli …vse tam nekje od 20 000 evrov gor oz več kot polovica takih….. Ni krize … je pa res da ljudem pade v oči, ko nekdo zastoka, da ne more preživljat…… s tistim kar ima…. ampak kot vidte rezerve obstajajo in to kar hude rezerve….. očitno. Sicer ap poznate tisto….. kruha in iger…. to je vedno bilo in vedno bo…..

Po moje je pa tudi to neke vrste pokazatelj, da je kriza… Prej je verjetno večina teh gostov letovala kje drugje (Grčija, Španija, Hrvaška, ipd.), sedaj pa zaradi krize letuje pač na našem primorju. Pa mislim, da je razlika tudi, da so včasih šli za cel teden, sedaj pa jih gre veliko le za eno, dve, tri nočitve.

Petič: Tisti, ki nimajo, so bili pač na domačem vrtu ali njivi ob pečenju na žaru…..
Šestič: Tisti, ki zares nimajo, pa so bili doma…..[/quote]

Sedmič: Tisti, ki imajo komij za preživetje, si bojo sposodili in bojo tudi šli na morje. Slišali so namreč, da je to inn, samo da so v gužvi. Podobno kot je kaka orng razprodaja, samo da si del ekipe pa je kul in, pazi zdaj to, sosedu, onemu iz Šestič se bojo pohvalili, da oni si pač lahko privoščijo.[/quote]

Osmič: Jedača in pijača iz nahrbtnika – domači kruh (moka iz akcije), domača jajca, čebula z domačega vrta, domači bzgovc, Poli salama v akciji za otroke, pir iz Eurospina (6pack – 0,99€)

Mah, veliko je tudi dnevnih “izletnikov-sprehajalcev”, ki pač želijo izkoristit čudovito vreme. Zjutraj v koloni na obalo, popoldne pa lačen domov.
Je pa to vseeno bolje, kot čmenje npr. v nekem blokovskem stanovanju.
Kriza gor ali dol, za tistih nekaj litrov bencina do morja se že nabere – seveda pa nekateri res zelo težko živijo, ampak tistih ni v btc-ju, na smučiščih in na portoroški rivi….

Bencin pa iz? Ne tolaži se s tem. Dve tretjini ljudi v Sloveniji odlično živi, ena tretjina so pa upokojenci in luzerji, ki niso v življenju nič naredili in so na minimalcu in drugam tudi nikoli ne bodo prišli.

Sedmič: Tisti, ki imajo komij za preživetje, si bojo sposodili in bojo tudi šli na morje. Slišali so namreč, da je to inn, samo da so v gužvi. Podobno kot je kaka orng razprodaja, samo da si del ekipe pa je kul in, pazi zdaj to, sosedu, onemu iz Šestič se bojo pohvalili, da oni si pač lahko privoščijo.[/quote]

Osmič: Jedača in pijača iz nahrbtnika – domači kruh (moka iz akcije), domača jajca, čebula z domačega vrta, domači bzgovc, Poli salama v akciji za otroke, pir iz Eurospina (6pack – 0,99€)[/quote]

Devetič: anti delec in jst – hi hihi, vso to sceno naful štekava ;-)))))
a ne, prjatu!

Krize zaenkrat še ni. Narod se samo buni ker jim pobirajo tisti keš , ki so ga lužili od države brez da bi ga bili zaslužili. Kot samohranilke na papirju – socialna , pa zraven fajn plačano delo na črno itd. Narod ima dovolj denarja – samo buni se,ker bo moral načet rezerve in začet služit tisti manjko ki jim ga je prej podarila država.

Mi za enkrat še imamo, pa nam ni za gužvanje na morju.

Osmič: Jedača in pijača iz nahrbtnika – domači kruh (moka iz akcije), domača jajca, čebula z domačega vrta, domači bzgovc, Poli salama v akciji za otroke, pir iz Eurospina (6pack – 0,99€)[/quote]

Devetič: anti delec in jst – hi hihi, vso to sceno naful štekava ;-)))))
a ne, prjatu![/quote]

Desetič: kdor res nima je tiho, ker ga je sram…….večina pa govoriči, da nima denarja le zato, da so IN, in da ne izstopajo….

Mi za enkrat še imamo, pa nam ni za gužvanje na morju.

Podpišem, tudi mi zaenkrat ne smemo jambrati, službe imava oba, lahko si kaj privoščimo, ni nam treba gledati na vsak €, pa smo vseeno doma. Ker smo radi doma. Otroci so si zaželeli k babici na počitnice, midva pa brkljava okrog hiše, sadiva zelenjavo, mož pospravlja zunanjo klet, kosi travo, ureja okolico hiše, ko pa pride čas kosila, pa prižge žar in nama pripravi okusno kosilo. Prav tako moja sestra z družino, pa imajo drugače precej visok standart – pa so prav tako doma. Smo pa šli na dopust 14 dni nazaj, takrat ni bilo gužve in uživali smo v družbi drug z drugim. Če pa pogledam okrog sebe, vidim, da so tudi povečini vsi doma – razen enega, ki je šel na avtobusni izlet.

Se mi pa zdi, da od doma beži precej takih ljudi, ki živijo pri starših in v blokih. Da se vsaj za kakšen dan umaknejo.

…”v blokih” ??? :-)))))))
Še ena s podeželjske mega hiše, a? Ki še sedaj ni dojela, da bloki niso samo za socialce. Dragica, to je bilo nekoč. Danes obstajajo pa penthousi v vrednosti treh tvojih hiš plus vrta zraven. In obstajajo ljudje, ki ne želijo v podeželjske hiše, so pač bolj urbani tipi. In raje čez vikend hodijo na izlete kot pa sekajo polena in urejajo vrtove.

Pa saj najbrž nima smisla tole razlagat. Vsak ima pač svojo optiko….

Da je kriza?

Od kdaj?

...”v blokih” ??? :-)))))))
Še ena s podeželjske mega hiše, a? Ki še sedaj ni dojela, da bloki niso samo za socialce. Dragica, to je bilo nekoč. Danes obstajajo pa penthousi v vrednosti treh tvojih hiš plus vrta zraven. In obstajajo ljudje, ki ne želijo v podeželjske hiše, so pač bolj urbani tipi. In raje čez vikend hodijo na izlete kot pa sekajo polena in urejajo vrtove.

Ma ne nabijaj, moja mega hiša ima 300 kvadratov – zato, ker sem si takšno pač želela in k sreči sva si z možem lahko to omogočila. Živim na obrobju mesta, vendar na hribu, s katerega imam razgled na celo mesto. Mene ne moti, če ima kdo željo živeti v bloku, prav tako nisem rekla, da v njej živijo socialci. Edino kar je, po mojem mnenju mogoče tisti ljudje, ki živijo v bloku bolj, izkoristijo dneve, da lahko gredo v naravo, kot pa mi, ki živimo v hišah in imamo vrtove. Ti se pa kar nekaj usajaš – pojdi malo na zdrak, da si prevetriš možgane.

New Report

Close