Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odpiram privat šolo v Ljubljani

Odpiram privat šolo v Ljubljani

Resno sem začela z dokumentacijo. Zdaj so prave razmere za to. Imam nekaj keša, ki ga bom vložila v eno stavbo, šola bo za prbl. 300 učencev OŠ. Izobrazbeni standardi bodo taki kot pri državnih OŠ, s tem, da bo pri nas poudarek na resnem delu, tekmovanjih na različnih šolskih področjih, raznih projektov itd.. Kdor bo želel res delati in se truditi, bo imel pri nas prostor, država bo tako kot za ostale privatne šole sofinancirala denar v znesku 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stroškov na učenca. Vzdrževanje stavbe je naša domena. Imam že ogledane profesorje, konec koncev sem že 20 let v šolstvu. Šolnina bo cca. 300€ mesečno, del. zvezki in prehrana seveda posebej, zagotovljeno znanje za učence, ki želijo delati. Kdor delati ne želi, pri nas seveda ne bo imel mesta. Sprejmemo vse učence, ki se bodo držali internega šolskega reda.

Pričakujemo odprtje v šol. letu 2013/14.

Zainteresiranih je po naših ocenah kar veliko staršev. Tudi kdo med vami?

Pa ima ta šola/zavod kakšno ime?

Torej, če prav razumem bodo starši plačali le 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od 300eur mesečno, torej 60 Eur in stroški prehrane-delovnih zvezkov. Boljše bodo te šole od državnih po ?

nova
Uredništvo priporoča

Kaj je šel v Avstrijo na prostitutke, kot je pisalo v včerajšnji temi?

Ne, starši bodo plačali vseh 300€, saj stroški na učenca (program OŠ izobraževanja, materialni stroški, drobni inventar itd. niti zdaleč niso samo 300€ na učenca).:)) Saj se hecaš, ne?

Boljša bo pa ta šola od državne po tem, da bo resna, akademsko naravnana, opremljena z računalniki in interaktivnimi tablami , učencem bo posredovala najnovejša znanja itd. Pri nas ne bo prostora za nedelo, izzivanja, šikaniranja in podobne stvari. Učenci pri nas se bodo počutili varne. Vsak poskus fizičnega obračunavanja, šikaniranja, namenskega izzivanja itd. bomo obravnavali kar se da resno in takoj. S starši in vsemi strokovnimi delavci. V kolikor se zadeva ne bo izboljšala, sledi seveda izpis iz šole. Kar ne pomeni, da ne bo zabave. Še kaj?

to je 3000 na let, k faks…no ja otroke premožnih staršev boste poučevali.

Hm, bodo kadri tako sitni kot si ti?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Tole deluje mučilnica za sončke…..

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Dobr, a ne vidte da je tema namenjena vsem, ki pljuvate po javnem šolstvu?

Eno težavo vidim v tem, da želiš imeti pri sebi zgolj tebi ustrezne učence (“če se bodo držali internega reda…”, “kdor bo želel in se trudil…”). Žal na to nimaš prav dosti vpliva, vpisovali se bodo tako pridni kot leni in/ali poredni, klepetavi, tudi manj sposobni. Če moraš delovati v istih okvirih kot javne šole (verjetno moraš, glede na to, da dobiš noter 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} subvencij), potem nimaš prostih rok pri temu, koga boš sprejemala in koga boš ‘metala ven’, če ti ne bo ustrezal.

Drugače pa ja, večina staršev si želi dati otroka v šolo, kjer ni motečih elementov, ni nasilja, ni sivega povprečja in nezainteresiranosti učnega osebja, itd. Ampak take šole ni. Tudi če nabiješ ceno na 500EUR, še vedno dobiš noter poleg pridnih in sposobnih še celo kopico porednih in manj sposobnih.

Ne, starši bodo plačali vseh 300€, saj stroški na učenca (program OŠ izobraževanja, materialni stroški, drobni inventar itd. niti zdaleč niso samo 300€ na učenca).:)) Saj se hecaš, ne?

Boljša bo pa ta šola od državne po tem, da bo resna, akademsko naravnana, opremljena z računalniki in interaktivnimi tablami , učencem bo posredovala najnovejša znanja itd. Pri nas ne bo prostora za nedelo, izzivanja, šikaniranja in podobne stvari. Učenci pri nas se bodo počutili varne. Vsak poskus fizičnega obračunavanja, šikaniranja, namenskega izzivanja itd. bomo obravnavali kar se da resno in takoj. S starši in vsemi strokovnimi delavci. V kolikor se zadeva ne bo izboljšala, sledi seveda izpis iz šole. Kar ne pomeni, da ne bo zabave. Še kaj?[/quote]

s tole ceno pa ne vem, če se vamo bo izšlo. V današnjih časih je to veliko denarja. good luck

Ne me hecat a res?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

….in nesposobne in nemogoče otroke prepotentno blazno bogatih staršev, ki jim nič ne boš mogla

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Na to imamo ogromno vpliva. Interni šolski red daje šoli možnost delovati v okviru svoje življenjske filozofije. Vse, kar moramo narediti, glede na to, da bomo OŠ, je to, da imamo zmenjeno z drugimi OŠ, da se otroka v primeru, da ne more slediti pri nas in da se zadeve ne dajo urediti, po treh vzgojnih opominih (po Pravilniku o vzgojnih opominih) prešola na eno od teh šol. Kar ne bo noben problem!

In ja, pri nas prostora za lenarjenje, izzivanja in ostalo kar spada sem, pač ne bo.

Niti malo nisem zagrenjena in tečna, moji učenci so me vedno imeli za izredno “kulsko” učiteljico. Pač zahtevam veliko, dajem veliko, pričakujem pa tudi veliko nazaj. Še kaj?

Na to imamo ogromno vpliva. Interni šolski red daje šoli možnost delovati v okviru svoje življenjske filozofije. Vse, kar moramo narediti, glede na to, da bomo OŠ, je to, da imamo zmenjeno z drugimi OŠ, da se otroka v primeru, da ne more slediti pri nas in da se zadeve ne dajo urediti, po treh vzgojnih opominih (po Pravilniku o vzgojnih opominih) prešola na eno od teh šol. Kar ne bo noben problem!

In ja, pri nas prostora za lenarjenje, izzivanja in ostalo kar spada sem, pač ne bo.

Niti malo nisem zagrenjena in tečna, moji učenci so me vedno imeli za izredno “kulsko” učiteljico. Pač zahtevam veliko, dajem veliko, pričakujem pa tudi veliko nazaj. Še kaj?[/quote]

Hahahaha, in ostale šole komaj čakajo da sprejmejo otroka, ki se ga očitno ne da spravit v red?!?!?!?
Ker ostale šole si pa želijo takih učencev in oglašujejo, da pri njih pa je prostor za lenarjenje, izzivanje in fizično obračunavanje?
Nisi resna!

.in nesposobne in nemogoče otroke prepotentno blazno bogatih staršev, ki jim nič ne boš mogla[/quote]

Napaka! Vsi starši plačajo isto ceno. Prepotentne otroke prepotentnih bogatih staršev bomo ravno tako postavili na hladno kot prepotentne otroke staršev, ki komaj uspejo spraskati skupaj tistih 300€. Pri nas bo znanje vrednota, pri nas bo pomoč slabšim vrednota. Za nemogoče otroke blazno bogatih staršev pri nas prostora ne bo. Bo pa za malo manj intelektualno sposobne otroke manj bogatih staršev, ki želijo delati in iz sebe nekaj narediti. Še kaj?

Jaz se ne strinjam s tem, da ne bo nobenega problema. Sicer je res, da ne poznam zakonodaje na področju osnovnega šolstva, imam pa dobro prijateljico, ki je ravnateljica na eni osnovni šoli in mi pripoveduje take stvari, da pogosto ne morem verjeti, da je to res. In premnogokrat ima zvezane roke, ne more ukrepati na način, da bi težave rešila hitro in učinkovito.

A lahko tudi odrasli pridejo v to šolo, kak večerni program?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

A ime bomo že končno izvedli?

Na to imamo ogromno vpliva. Interni šolski red daje šoli možnost delovati v okviru svoje življenjske filozofije. Vse, kar moramo narediti, glede na to, da bomo OŠ, je to, da imamo zmenjeno z drugimi OŠ, da se otroka v primeru, da ne more slediti pri nas in da se zadeve ne dajo urediti, po treh vzgojnih opominih (po Pravilniku o vzgojnih opominih) prešola na eno od teh šol. Kar ne bo noben problem!

In ja, pri nas prostora za lenarjenje, izzivanja in ostalo kar spada sem, pač ne bo.

Niti malo nisem zagrenjena in tečna, moji učenci so me vedno imeli za izredno “kulsko” učiteljico. Pač zahtevam veliko, dajem veliko, pričakujem pa tudi veliko nazaj. Še kaj?[/quote]

Hahahaha, in ostale šole komaj čakajo da sprejmejo otroka, ki se ga očitno ne da spravit v red?!?!?!?
Ker ostale šole si pa želijo takih učencev in oglašujejo, da pri njih pa je prostor za lenarjenje, izzivanje in fizično obračunavanje?
Nisi resna![/quote]

… in komaj čakajo da bodo sprejele nemogoče otroke iz tvoje šole….

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Ker je birokracije ogromno in ker nimajo (po domače povedano) jajc, da bi naredili, kar bi morali. Roke niso tako zelo zvezane, samo bati se ne smeš morebitnih groženj z inšpekcijami itd. Kjer so stvari čiste in kjer se ljudem da delati in si vzeti čas za individualizirane programe učencev, ki dobijo vzgojne opomine, so stvari jasne. Se da. Če se jim ne ljubi, potem so roke “zvezane”. In za tisto plačo 1000€ se marsikomu ne ljubi. Zdaj se bo pa še manj.:)))

Monika, a se ti sploh zavedaš, kako zakompliciran je postopek izključitve učenca? Sploh pa ne vem, kako bi tak postopek še skozi na podlagi tega, da se učenec ne trudi dovolj, ni dovolj sposoben in podobno. Eno je vedenje, drugo pa zainteresiranost in sposobnost. Na podlagi prvega imaš določene poti, postopke kako ukrepati, na podlagi drugega pa niti ne.

Aha, ne bo nič z imenom,…no ja glede na prebrano se mi je zdelo, da s te moke ne bo kruha,….

Hahahaha, in ostale šole komaj čakajo da sprejmejo otroka, ki se ga očitno ne da spravit v red?!?!?!?
Ker ostale šole si pa želijo takih učencev in oglašujejo, da pri njih pa je prostor za lenarjenje, izzivanje in fizično obračunavanje?
Nisi resna![/quote]

… in komaj čakajo da bodo sprejele nemogoče otroke iz tvoje šole….[/quote]

Šole si take učence izmenjavajo že ves čas.:)) Obstaja tihi dogovor med šolami, ki si učence izmenjavajo. Verjemi, da to ni noben problem, v praksi obstaja že dolgo. Sploh na šolah, ki imajo premalo učencev in jim jih primanjkuje ter se borijo za vsakega učenca.

Malo težko tukaj debatiram, če nimate osnovnih znanj s področja šolske zakonodaje.

Imena ne bom zdajle izdajala, ker je zadeva šele v nastajanju. Boste pa že pravočasno izvedeli, kdor bo zainteresiran.

New Report

Close