Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pa preživi

Pa preživi

Osebni dohodek 600.00€, 300.00€ priživnine, kredit, položnice, dva srednješolca brez štipendije in brez otroškega dodatka.
Kličem na CSD pa mi reče, da ona ve kako je to hudo samo, da oni nimajo vpliva. Naj počakam, da se reši vloga. Meni tudi teh 200.00€ ogromno pomaga pri preživetju.
Žalostna, obupana in razočarana sedim in premišljujem. Kam naj se obrnem in kako otrokoma, ki sta skozi lačna razložim, da nimam niti za avtobusno karto.

ja ne vem. groza.

To pa res stisne srce…

Verjamem, da otrokoma težko poveš, kako vam gre…

Poskusi se obrniti na socialno za enkratno pomoč, ne morejo te kar tako odkloniti, vem, da obstajajo neke vrste enkratne pomoči.

Če kaj bolj konkretnega zvem, ti še napišem.

Veliko sreče ti želim.

nova
Uredništvo priporoča

pri nas je bilo podobno, samo je hvalabogu ta večja punca že od prvega letnika srednje šole vedno delala, tako da z njo nikoli nisem imela posebnih stroškov (oblačila ipd)
vem, da je hudo.
a nimaš nobene prijateljice, ki bi ti lahko malo na pomoč priskočila, pa vrneš, ko dobiš?

Napiši kakšen kontakt pa ti pomagam. Vem, da je težko, težko je tudi prosit.

Sem bila pred leti na istem in vem kako hudo je, ko moraš pred lastnim otrokom
skrivati v kakšni bedi živiš. Če pustiš ZS ti iz srca pošljem 100 EUR, da vsaj malo
omiliš trenutno situacijo. Pa ne ubopaj, boš vidla, da še bo vse dobro.

zakaj pa ne dobiš otroških dokladov?

Takole sem jaz odrasla, doma nobenega dnarja, mal kmetije, 4 otroci…hudo je, nekak smo preživeli . Mel smo za jest samo kar je doma zrastlo.

Lolita, očitno nas je vedno več…Kam gre ta država?

Evo, moja zgodba…
Stara odločba zapadla 1.1.2012, novo odločbo dobila 29.2. a OD bo izplačan šele v aprilu.

Socialne pomoči mi 2 meseca sploh ne bodo izplačali, da se tako pokrije razlika, ki je bila več izplačana (prej 300€, zdaj 140€).

Brezposelna samohranilka, s šoloobveznim otrokom, z dohodki 200€ preživnine, 100€ OD in po novem 140 € denarne pomoči. Najemnina, položnice, hrana…

V tem mesecu ostanem brez OD in brez socialne pomoči…

A mi lahko kdo pove kako naj preživim? Zmešalo se mi bo…

Če ne gre drugače, pa greš po kakšen paket hrane na rdeči križ ali karitas. Res ni fajn, ampak otroci pa tudi ne smejo bit lačni zaradi ponosa. Pa lahko se jih tudi prosi, da ti plačajo kakšno položnico. Karitas vem da to počne. Če si pa brezposelna, si pa poišči vsaj kakšno delo na črno, da bo vsaj nekaj. Dolgoročno pa seveda išči zaposlitev.

Moj primer….plača ok, skoraj 2000 na mesec, lastno 4 sobno stanovanje, 2 avtomobila, moj možek enkraten, enako otrok, moževa plača še boljša od moje.
Marsikdo bo rekel, da kaj mi vendar manjka.

Ampak….včeraj sem dobila diagnozo….rak na maternici…tako da…..sesuta sem mogoče bolj kot vse ve, ki pišete tu gor.

Vsak primer glejmo individualno.

povej, kakšni so prihodki in razloži kakšni so odhodki, pa ti bomo pomagali prerazporediti te stroške, da bi ostalo vsaj za hrano. Zagotovo se najde kakšna rešitev.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Prosit je izjemno težko. In borka sem že toliko let in hvala bogu imam vsaj pridna fanta. Najbolj žalostno je pa to, da je tamali zelo dober športnik pa mu ne morem omogočit novega kolesa.
Pustila bi kontakt pa mi je tako nerodno in sposojati pa potem vračati, tega nisem bila nikoli vajena.

Pri nas je tudi beda, dela samo mož, jaz bolana, sin brez štipendije, preživljamo se z 600€:(((

Zaposlena sem, plače dobim okoli 600.00€ od tega imam kredita 100.00€. Preživnine fanta dobita 300.00€. Otroškega dodatka pa ne dobim ker sem na čakanju, da pride v obdelavo moj obrazec. Ker fanta še nista polnoletna jima ne pripada štipendija.

Kaj plačuješ tudi najemnino?

kako je res nekaterim hudo, moja sodelavka se pa hvali, da si je njena tašča kar tako mimogrede kupila za 350 eur srajčko.

Pa moja šefica čevlje za 240 EUR… Ko bi bili pol vsaj tiho o tem…

Torej imaš skupno 900,00 evrov prihodka, 100,00 evrov kredita in položnic koliko? Tudi če ne bi dobila otroškega dodatka, niti pod razno nimaš malo, oprosti. Je tistale “čistonakoncu” v bistveno bolj jebeni situaciji kot ti, se ti ne zdi?

Same žalostne zgodbe:(. Upam, da bo letošnja pomlad z več sončka in da se najde kakšna rešitev za vsakogar.

Torej imaš skupno 900,00 evrov prihodka, 100,00 evrov kredita in položnic koliko? Tudi če ne bi dobila otroškega dodatka, niti pod razno nimaš malo, oprosti. Je tistale “čistonakoncu” v bistveno bolj jebeni situaciji kot ti, se ti ne zdi?[/quote] Obe sta v težki situaciji, kaj se greš. Ima pa Loliita tudi dva srednješolca,ki rabita tudi denar za mesečno. Pa športnika. Sem imela sošolca, ki je treniral resno, ne moreš si misliti koliko je pojedel pa je bil suh kot prekla. Moja mami je v šali rekla, ker je bil večkrat na obisku in je videla koliko poje, da bogi njegovi starši, ker toliko dajo za hrano.

morda bi lahko ata še kaj dodal. konec koncev je 300 evrov preživnine za dva srednješolca res malo. Ali pa da ju ima več pri sebi, da ju nahrani.

Nič se ne grem, navajam dejstva. Neki polovične informacije pač ne dajo realne slike, se ti ne zdi?

Torej: prihodki (vsi) – odhodki (vsi) – bo bolj jasno.

Kar se pa hrane tiče, ne boš verjela, vem, pa moj še športnik ni (pa je non-stop v hladilniku). Tako da, me ni treba čisto nič napadati, mi je jasno – pa še vedno trdim, da je druga v hujši situaciji, kot prva.

Od 600.00€ plače imam kredita 100.00€, torej 500.00€. Karta za avtobus je za enega fanta 100.00€. Položnic 400.00€. Kje je pa hrana in obleka? Samo pojesta oogromno, da ne govorim o oblačilih. In seveda redno hodim v službo, brez bolniške.
Strarost otroka 15 in 17 let je bistveno drugačna in seveda bolj zahtevna za preživljanje kot pa pred parimi leti, ko še nista bila toliko zahtevna.
Škoda mi je samo za malega, ki je res športnik, da ne vrže puške v koruzo zaradi novega kolesa, ki si ga želi, da gre stopnjo naprej.

Položnic za 400 evrov je kar velik znesek. Nimate nobene žlahte, staršev, ki bi vam pomagali. za šortnika poskusi dobit kakšnega sponzorja. Kaj pa oče pravi glede preživnine?

New Report

Close