Forum: Starševski čvek

Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo! Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore!

Koliko € za hrano na dan?

Nova tema
Default avatar €€€ 15 Mar 2012 11:53

Koliko približno zapravite za hrano na dan ali na mesec na osebo?

Jaz zapravim 70-100€ na mesec, kupujem pa na akcijah.
S fantom greva živeti na svoje, pa me zanima.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar eeemmm 15 Mar 2012 11:55

Odvisno kje kupujes in kaj kupujes. Ce sedaj zase zapravis 100€, bos pac potem 200€.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar bela kača s kronico 15 Mar 2012 11:56

3 osebe, okoli 5 EUR/dan/osebo, na mesec tako med 500-600 EUR..
Ne jemo najslabše, pa tudi ne pretiravamo.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar Kensington 15 Mar 2012 11:56

Nic €. ;)

フォロー
Powered by: Toucan internet services and Shibe tech support doge!

...
I'm not as think as you drunk I am
And we all fell down
When the sun came up
I think we've had enough

Alright, alright, it's a hell of a feeling though
It's a hell of a feeling though (2X)
...
Champagne, cocaine, gasoline
And most things in between
I roam the city in a shopping cart
A pack of camels and a smoke alarm

Trance <3

Drop bears are vicious creatures. Praying on trees for you to pass by and drop on you. Then they scratch you and possibly eat you.

Visit Australia where everything wants to kill you. :)

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
 
Default avatar 2302 15 Mar 2012 11:56

Okoli 80€ na mesec za hrano. Ena oseba.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar PV 15 Mar 2012 12:00

Po približnem izračunu okoli 600 EUR mesečno. Hrana in pijača, da se razumemo. Smo štirje.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar ne morš verjet 15 Mar 2012 12:00

Vsak teden se tu piše o tem. Pa se mi zdi, da smo na dveh bregovih. Meni ni jasno kako ena družina z dvema najstnikoma da samo 300 eur za cel mesec.Pa nimajo svojega vrta.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar zaja34 15 Mar 2012 12:00

midva ene 10 € na dan, tam na koncu meseca je od 300-350 strošek hrane, no vmes so še kašni šamponi, čistila...

Dan je lahko tudi ustvarjalen :)
http://unikatnazaja.com/

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar 19-4 15 Mar 2012 12:03

bela kača s kronico napisal:3 osebe, okoli 5 EUR/dan/osebo, na mesec tako med 500-600 EUR..
Ne jemo najslabše, pa tudi ne pretiravamo.


Za 500-600 € hrane na mesec????? Kaj pa jeste?? Mi smo tudi trije, pa niti slučajno ne porabimo toliko za hrano. Šparamo pa na hrani tudi ne.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar ni mi jasno 15 Mar 2012 12:09

Kaj jeste za 600e?Pa naj se kdo reče da so v sloveniji revezi.Pa to je moja plača.Mi damo s čistili vred in plenicami največ 300 pa sem preveč rekla prej 200e.Smo pa 4.Ja kupujem pa večinoma v hoferju, spinu in tusu.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar ne morš verjet 15 Mar 2012 12:14

ni mi jasno napisal:Kaj jeste za 600e?Pa naj se kdo reče da so v sloveniji revezi.Pa to je moja plača.Mi damo s čistili vred in plenicami največ 300 pa sem preveč rekla prej 200e.Smo pa 4.Ja kupujem pa večinoma v hoferju, spinu in tusu.
No o tem govorim, da smo na dveh bregovih. Samo 200 za štiri ljudi mi pa ni jasno.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar ni mi jasno 15 Mar 2012 12:22

A ti nastejem kaj kupimo.Jogurte,mleko,moko,sladkor,piskote,sok,kroglice za v juho,kaso za v juho,gres,polento,evrokrem,3 vrste kosmičev za v mleko,kavo,nekaj sadja in zelenjave,hrenoveke,pastete,sir,redko kaksno salamo,riz,olje,kis.Je pa res da sem meso do zdaj dobila od svojih,ok tukaj priznam da prisparam nekaj.Je pa tudi res da ne pojemo ne vem koliko mesa.Tako da tudi če bi ga kupovala me nebi prislo toliko.Je pa res da gremo po fasngo enkrat na mesec in takrat kupimo vse.Sproti gremo po kaksen kruh,če ga ne spečem doma in po sadje.Sparamo na zalost tako je.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar verjamem 15 Mar 2012 12:26

Mislim da lahko 200e za 4 osebe, saj špageti 500g so tudi cca 0,50e (eurospin...) in kakšne omake in solata ali zelenjava, potem kruh za 1,20e/kg in če ne pojedo veliko potem bi lahko bilo res. Tudi krompir ni predrag ali riž, če osebe ne jedo salam, pršutov, sira....ne pijejo sokov....jaz verjamem.
Odvisno tudi če se pije kava in kakšno mleko, priboljški...
Pri nas 100e/osebo.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Mi tudi toliko 15 Mar 2012 12:27

ni mi jasno napisal:Kaj jeste za 600e?Pa naj se kdo reče da so v sloveniji revezi.Pa to je moja plača.Mi damo s čistili vred in plenicami največ 300 pa sem preveč rekla prej 200e.Smo pa 4.Ja kupujem pa večinoma v hoferju, spinu in tusu.


Ma, ne jemo nič takega, res ne. 500-600 EUR: všteti tudi prehranski dodatki in vsa pijača. Doma imamo ves čas sokove, pivo in vino, ker imamo kar pogosto obiske. Ves čas imamo doma sveže sadje in zelenjavo, kar žal ni poceni. Pa zalogo slaščic in prigrizkov (Hofer, Lidl variante). Hči pije neke športne in proteinske napitke, sin je v ta lačnih letih... Ne vem... na mizi sicer nimamo nič posebnega.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar bela kača s kronico 15 Mar 2012 12:32

19-4 napisal:
bela kača s kronico napisal:3 osebe, okoli 5 EUR/dan/osebo, na mesec tako med 500-600 EUR..
Ne jemo najslabše, pa tudi ne pretiravamo.


Za 500-600 € hrane na mesec????? Kaj pa jeste?? Mi smo tudi trije, pa niti slučajno ne porabimo toliko za hrano. Šparamo pa na hrani tudi ne.


V znesek je všteta celodnevna prehrana cele družine.
(torej šolska malica, malica v službi, ter zajtrk, kosilo in večerjo, ki jih jemo doma)
Jemo veliko sadja, zelenjave, rib, morskih sadežev, perutnine, jedi iz polnozrnate moke, stročnic, mlečnih izdelkov.
Ne hodimo na hrano k staršem, nimamo lastnega vrta in sadovnjaka, domačih živali za zakol tudi ne.

In - za porabljeno iz mojega žepa se mi menda ni potrebno opravičevati, ne? :)

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar ni mi jasno 15 Mar 2012 12:34

Mogoče sem malo grdo nastopila s temi revezi pa to.Ampak meni je to res veliko,sama imam minimalca,moz dosti bolje ampak pri kreditih in vseh poloznicah in dva otroka,si ne morem privosčit dat 600e za hrano.Res ful gledamo kaj kupimo.Če mi pa ne bi bilo treba gledat pa bi z lahkoto tudi jaz zapravila 600e za hrano.No na koncu vam lahko rečem samo blagor da pač lahko kupite vse kar imate radi.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar   15 Mar 2012 12:44

bela kača s kronico napisal:3 osebe, okoli 5 EUR/dan/osebo, na mesec tako med 500-600 EUR..
Ne jemo najslabše, pa tudi ne pretiravamo.
3*5*30=450 EUR.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar bela kača s kronico 15 Mar 2012 12:49

  napisal:
bela kača s kronico napisal:3 osebe, okoli 5 EUR/dan/osebo, na mesec tako med 500-600 EUR..
Ne jemo najslabše, pa tudi ne pretiravamo.
3*5*30=450 EUR.


Beri odebeljeno zgoraj...

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar cck 15 Mar 2012 12:53

  napisal:
bela kača s kronico napisal:3 osebe, okoli 5 EUR/dan/osebo, na mesec tako med 500-600 EUR..
Ne jemo najslabše, pa tudi ne pretiravamo.
3*5*30=450 EUR.



Pa saj ne moreš verjet da ste šli računat, cccccccc

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Miicka 15 Mar 2012 12:57

Doma kuhamo samo za vikend, pa še to ne vedno. Oba z možem jeva kosilo v službi, otrok v vrtcu. V trgovini zapravimo za vse (hrana, pijača, kozmetika, čistila...) od 300-350€ na mesec, potem še vsak zapravi po 100€ za kosila, otroška hrana je na vrtčevski položnici in ne vem kolk pride. Torej, na mesec cca. 600€ za tričlansko družino, šparamo pa niti ne.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar resnica_ 15 Mar 2012 13:42

ne morš verjet napisal:Vsak teden se tu piše o tem. Pa se mi zdi, da smo na dveh bregovih. Meni ni jasno kako ena družina z dvema najstnikoma da samo 300 eur za cel mesec.Pa nimajo svojega vrta.


Verjetno kupujejo prehrano pri diskontnih ponudnikih, kjer lahko za en bolj poln voziček živil odšteješ četrtino manj, kot pri drugih ponudnikih . Ampak kako kvalitetno in zdravo jedo, pa vedo samo oni...

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar vajin skupni izračun 15 Mar 2012 13:47

€€€ napisal:Koliko približno zapravite za hrano na dan ali na mesec na osebo?

Jaz zapravim 70-100€ na mesec, kupujem pa na akcijah.
S fantom greva živeti na svoje, pa me zanima.


Čisto odvisno od vajinih oz. njegovih potreb. Sicer pa: take stvari se pogovori skupaj; se pač vsedeta in pogovorita, naredita plan.

Če ješ pretežno po fast food variantah, potem si znaš sama že takoj zračunat: večš, koliko stanejo sestavljeni obroki pri fast food ponudnikih, veš, koliko stane pica ali dve in dve pijači.
če ješ doma, si boš znala zračunat, koliko jogurtov in ostalih živil potrebujeta čez teden za domač hladilnik. In seveda upoštevaje, če jesta čez dan na študenstke bone. Če pa nista študenta, pa ima verjetno vsak možnost jesti pri svojem delodajalcu (veš, koliko na mesec dobiš za prehrano in koliko dejansko porabita), približno ocenita, koliko pojesta na teden, nakupita toliko za v hladilnik, kruh pa morda vsak drug dan in je. Bo pretežko? ;)

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar o € 15 Mar 2012 13:51

Po vseh plačanih stroških mi ostane 80€.
Zapravim lahko le 2 - 3 € na dan. Pač, penzija 380€.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Loris Sirol 15 Mar 2012 13:57

PV napisal:Po približnem izračunu okoli 600 EUR mesečno. Hrana in pijača, da se razumemo. Smo štirje.


mi smo tudi 4-je. toliko kot ti damo za nakupe v TRGOVINI (všteta pijača, čistila, toaletne potrebščine, kava, hrana za mačko, ) ne pa le za HRANO.

Koliko damo za hrano ne vem, ker ne vodim evidence. Bi bilo pa zanimivo voditi evidenco samo za HRANO.

Včasih se zgodi, da sploh kak dan ne grem v trgovino, ker skuham hrano iz domače zaloge, včasih pa kupim več, ker kupim olje, moko, fižol, jabolke, limone, maslo, mleko, sladkor, kavo,.....torej zalogo hrane za več dni.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar laanna 15 Mar 2012 14:00

Midva s partnerjem porabiva mesečno okoli 250 evrov za hrano.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar fda 15 Mar 2012 14:03

Glede na to, da vedno bolj gledamo, da jemo kvalitetno hrano, v zadnjem času večinoma kupujemo od (znanih in prverjenih) kmetov, uradno in na črno. S te, kar zapravimo še v "živilskih" trgovinah za čistila in podobno pridemo za 3-člansko družino skozi z nekako 500-600 euri. Dokler se bo dalo se bom nizkocenovne hrane izogibal, razen redkih izjem, kjer se da potrditi da ni sumljivega izvora in sestave. Imam raje slabši avto.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Queen nepr. 15 Mar 2012 14:14

Po mojem ene 100€ na mesec, z boni vred. K sreči mam eat smarta v bližini, kjer mam smutije zastonj, tk da visim večinoma pr njih :D

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar jojmenejoj 15 Mar 2012 14:16

dnevno za sendvič, čike in pir - 5 eur (če sn skromna)
dnevno za kosilo - 5 eur
dnevno za hmeljevo večerjo 2 do 5 eur

torej, skupaj 15 eur - krat 30 dni, je groznih 450 eur

adijo, pamet, moram nekaj zmanjšat

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar ;):) 15 Mar 2012 14:24

jojmenejoj napisal:dnevno za sendvič, čike in pir - 5 eur (če sn skromna)
dnevno za kosilo - 5 eur
dnevno za hmeljevo večerjo 2 do 5 eur

torej, skupaj 15 eur - krat 30 dni, je groznih 450 eur

adijo, pamet, moram nekaj zmanjšat


:)

Ja, malo pa res zmanjšaj, če pa imaš višjo plačo in si lahko privoščiš pa nadaljuj tako.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar jaz veliko 15 Mar 2012 14:27

Jaz verjamem, da se da z zelo malo denarja skozi mesec. Ker vem, da moja dva znata z minimalnimi sredstvi in ooooogromno svojega dela iz nič ustvariti kosilo in večerjo. Pri nas doma se je kuhalo 3 x dnevno. Še zdaj se. In ne verjamem, da zapravijo 150 eur za tri osebe za hrano. Ne, gotovo manj.

No, jaz pa imam družino v Ljubljani. Ne gledamo na denar. Kupimo, kar nam paše in kar komur paše. Tudi zmečemo stran, če ne pojemo. In zapravimo tudi 800 eur za 4 osebe kakšen mesec. Kakšen mesec manj, okrog novega leta pa več.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Na vrh