Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek do kdaj boste imeli okrašeno?

do kdaj boste imeli okrašeno?

novoletno smrečico in pa vse ostalo v stanovanju in na balkonih,oknih?

Mi ponavadi do Velike noči ali pa še dlje, do 1. maja. Je tako prijetno gledati drevešček …

Vsaj do 14. januarja

ta konec tedna podremo, nima več smisla

Jaz sem pospravila včeraj. Postavili smo pa za miklavža.

Do kdaj? Najverjetneje bom ta vikend vse pospravila.

Do Svečnice bom imela postavljeno božično drevo in jaslice.

okrašeno imam že od lanskega leta (ja, eno celo leto), potegnila bom pa verjetno še do naslednjega – dandanes čas tako hitro beži, da ga je treba racionalno izkoristit.

Ta vikend pospravljamo.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- Ponudba oblačil, obutve, opreme in igrač za malčke: http://www.mojalbum.com/marsha.

Sem hotela pospravit ta vikend, ker mi gre smreka že na živce ampak ne bo časa. Je tako lep vikend napovedan, da grem raje smučat kot, da bi pospravljala.

Ker je mož pravoslaven, imamo vedno okrašeno vsaj do 14. januarja.

A vi pa kar malo po svoje? Pa saj to nima nobenega smisla, da se ne držite nobenih običajev,…ne vem no,….

Mi postavljamo na božični večer in podiramo 6., ko so sv. trije kralji.

Ravnokar pospravila. Zdaj pa si že želim kakšnih svežih, pomladnih aranžmajev 🙂

Postavimo, ko pridemo na dopust (malo pred božičem) in podremo, preden gremo domov (2. januar). Doma se nam ne da dodatno krancljat, da bi morali 2x podirat. Itak bi podrli čim prej. Prazniki so vedno tako lepi, da je potem kar malo tesno gledati lučke tja do marca.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

Postavili 24., pospravili 2. 1.

Ko bodo kralji odpeli, bomo pospravili.

Postavljamo na božični večer, pospravljamo po treh kraljih, torej ta vikend.

Jutri, bi že danes, pa ne bo časa.

A vi pa kar malo po svoje? Pa saj to nima nobenega smisla, da se ne držite nobenih običajev,…ne vem no,….

Mi postavljamo na božični večer in podiramo 6., ko so sv. trije kralji.[/quote]

Mi tudi postavljamo smrekico kakšen teden pred božičem, pa kaj potem? Če nam tako paše, bomo tako naredili. Itak se nam gre v večji meri za praznično vzdušje, kot pa to da se držimo nekih običajev, samo zato, ker je cerkev tako rekla. Pospravili bomo pa verjetno v naslednjih dneh.

A vi pa kar malo po svoje? Pa saj to nima nobenega smisla, da se ne držite nobenih običajev,…ne vem no,….

Mi postavljamo na božični večer in podiramo 6., ko so sv. trije kralji.[/quote]

Ja res, en red bi pa moral bit tud pri smrekcah, ne?
Kaj, če bi meli kar referendum in zadevo uzakonili, da se ve, kako in kaj. Ne pa, da se že od začetka decembra grunta, kdaj postavit in pol v januarju, kdaj podret …

A vi pa kar malo po svoje? Pa saj to nima nobenega smisla, da se ne držite nobenih običajev,…ne vem no,….

Mi postavljamo na božični večer in podiramo 6., ko so sv. trije kralji.[/quote]

Ja res, en red bi pa moral bit tud pri smrekcah, ne?
Kaj, če bi meli kar referendum in zadevo uzakonili, da se ve, kako in kaj. Ne pa, da se že od začetka decembra grunta, kdaj postavit in pol v januarju, kdaj podret …[/quote]

Pa dajmo ustanovit inšpekcije, ki bodo hodile po domovih in devale kazni za morebitne prekrške, ker hej-če postaviš samo minuto prej kot je običaj, potem je to hud zločin!

Ja res, en red bi pa moral bit tud pri smrekcah, ne?
Kaj, če bi meli kar referendum in zadevo uzakonili, da se ve, kako in kaj. Ne pa, da se že od začetka decembra grunta, kdaj postavit in pol v januarju, kdaj podret …[/quote]

Pa dajmo ustanovit inšpekcije, ki bodo hodile po domovih in devale kazni za morebitne prekrške, ker hej-če postaviš samo minuto prej kot je običaj, potem je to hud zločin![/quote]

Po takem primitivnem mišljenje se sploh ne čudim, da postajamo družba brez vrednot!!!!

Pa normalno, da se običaje in navade spoštuje. Drugače pa ne vidim smisla, da sploh postavljate smrekco,…a da se mal sveti po hiši,…..brez veze,…..lahko obestie tudi lučke na omaro, pa bo isti učinek!

Ni res, vsak se sam, po svoji lastni presoji in volji svobodno odloči, katere običaje in navade bo spoštoval.

Enako tudi pri nas. S tem, da smo del adventne dekoracije že pospravili. Ostalo pa čez ta vikend.

Ni res, vsak se sam, po svoji lastni presoji in volji svobodno odloči, katere običaje in navade bo spoštoval.[/quote]

Se popolnoma strinjam s tvojo izjavo. Samo ne moreš si pa vseh običajev in navad prirejat in spreminjat, ker potem to nima ne repa in glave. ALi ga sprejmeš ali ne, ne moreš ji pa sprejet in jih obrnit na glavo.

Nisem se zapela samo zaradi smrekice, če bi bilo to samo to, z lahkoto spregledam. Problem je, ker si današnja družba vse običaje in navade prireja sebi v prid in se ne ozira na spoštovanje tradicije. Si samo zamisliš kaj od tega bo imela generacija čez 100 let?

Npr. miklavž dva dni prej, ker je vikend ali da otroci ne vstajajo zgodaj, smrekca se postavlja in podira kakor jim paše, za pusta hodijo namaškadrani cel teden in še dlje, velikonočni zajček je začel nositi igrače in ostao plastično navlako namesto pirhov, zajtkujejo itak ne skupaj, ker otroci velike noči še ne kapirajo,sveče znosijo na grob že teden dni pred 1.11., da se potem ne gužvajo…….Da bi za kakšen praznik izobesili zastavo, pa itak ne pride na pamet več kot polovici ljudi.

No zato me to prirejanje moti.

New Report

Close