Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek katere konzerve kupujete?

katere konzerve kupujete?

Saj vem, da smo tukaj same dobre kuharice. Včasih pa se le zgodi, da moramo nekaj res na brzino pripravit. Katere konzerve kupujete?
Da so okusne.
Meni ‘haše’ , ‘ragu’ in paradižnikovi prelivi za testenine niso dobri – to kupim 2 x na leto.

Kupim pa:
– Mercatorjev golaž,
– ješprenj in prebranac od ‘Mizica pogrni se’
– pa fižol, grah, koruzo
– turistično pašteto in čisto navadne sardele z limono.

Pa še ananasov kompot – drugi mi niso všeč.

Povejte, kaj je vam dobro (kako izboljšate okus …), ker meni včasih res prav pride, da kaj na hitrico postrežem.

Hvala vam! Bom popestrila jedilnik, kadar bo sila….

Uff, prosim da poveste tiste, ki se dobijo pri nas.

Gobe za na pico, pa kako koruzo, včasih fižol, ananas, višnje, jagode – če delam torto. Od paštet najraje tisto v tubi, ni pa nujno. Pa tuno. Pripravljenih jedi v konzervi ne kupujem, ker jih ne smemo 🙁

nova
Uredništvo priporoča

Preberi koliko koliko škodljivih konzervansov in raznih E jev in ostalih škodljivih snovi imajo notri
te “okusne”omake v konzervi.Če si kaj razgledana in se zdravo prehranjuješ ,potem teh konzerv z takimi škodljivimi dodatki ne boš jedla.

O mater.. se je takoj ena najdla, da pametuje o E jih…

Odgovor na vprašanje:

– od pripravljenih jedi kupim zelo redko samo Etin prebranac in ene dvakrat sem njihovo joto,
– delamarisove ribe z zelenjavo, turistično pašteto in tunino argeto, tune v konzervi.
– razne omakce za makarone tudi meni niso dobre
– kupujem pa redno konzervirano koruzo, fižol, grah, šampinjone, šparglje, pelate, lečo, čičeriko, zelo redko kakšen kompot (če rabim za kako pecivo)

evo, to je to

Pametnjakovička! Ne mi čez 20 let jamrat,da si zbolela za rakom ali kako drugo boleznijo.Pa da ne veš zakaj !!

Največrat tuno, kako pašteto, občasno koruzo in fižol. Ananas in višnje poleti večkrat. Verjetno še kaj, pa se trenutno ne spomnim.

Pripravljene jedi v konzervi ne kupujem.
Od rib kupujem le tuno v lastnem soku.
Obcasno kupim kak kompot za kaksno pecivo.
Veckrat kupim fizol, koruzo, pelate in Argeta pastete.

-valfruta ali mercator: rdeč fižol, bel fižol, rjav fižol, grah in koruza
-riomare tuna (zelo redko)
-turistična pašteta (5 kom na leto)
-etine kumarice
-majoneza
-ajvar eta
-etino gorčico
-višnje za v torto (2 kom na leto)
-v lidlu kupujem breskve in občasno ananas v konzervi, pa beluši v kozarcu

Od konzerv že pripravljene hrane pa ne kupujemo ničesar. Nam ni všeč okus. Raje nakuham in dam v skrinjo.

– hofer tuna
– mercator pelati

Aljaja kaj boš pa ti rekla, ko boš čez par let fasala raka ali kakšno drugo bolezen?

Preberi koliko koliko škodljivih konzervansov in raznih E jev in ostalih škodljivih snovi imajo notri
te “okusne”omake v konzervi.Če si kaj razgledana in se zdravo prehranjuješ ,potem teh konzerv z takimi škodljivimi dodatki ne boš jedla.[/quote]

No, če bi ti res brala etikete, potem bi opazila, da konzervansov v konzervah praktično ni. Obstajata dve zadevi, pasterizacija in sterilizacija, ki pomorita vse mikroorganizme, tako da konzervansi niso potrebni.

Ostanejo potem še različni aditivi, ojačevalci okusov, emulgatorji, barvila … ampak ti se dodajajo predvsem v gotove jedi. V konzervah fižola, koruze, tune, paradižnika … jih ne boš našla.

Tako, da ne zganjaj panike po nepotrebnem.

Pri nas kupujemo v konzervah paradižnik, fižol, tuno, čičeriko, kakšen kompot … Bolj po potrebi kot na zalogo kupim še kakšno vloženo zelenjavo, olive, ribe … Prve štiri naštete pa so stalno na zalogi.

Zgoraj pišete še o ajvarju, majonezi, kumaricah,.., jaz jih sploh ne štejem med konzervirano hrano.

Potem bi morala še dopolnit seznam.

Preberi koliko koliko škodljivih konzervansov in raznih E jev in ostalih škodljivih snovi imajo notri
te “okusne”omake v konzervi.Če si kaj razgledana in se zdravo prehranjuješ ,potem teh konzerv z takimi škodljivimi dodatki ne boš jedla.[/quote]

No, če bi ti res brala etikete, potem bi opazila, da konzervansov v konzervah praktično ni. Obstajata dve zadevi, pasterizacija in sterilizacija, ki pomorita vse mikroorganizme, tako da konzervansi niso potrebni.

Ostanejo potem še različni aditivi, ojačevalci okusov, emulgatorji, barvila … ampak ti se dodajajo predvsem v gotove jedi. V konzervah fižola, koruze, tune, paradižnika … jih ne boš našla.

Tako, da ne zganjaj panike po nepotrebnem.

Pri nas kupujemo v konzervah paradižnik, fižol, tuno, čičeriko, kakšen kompot … Bolj po potrebi kot na zalogo kupim še kakšno vloženo zelenjavo, olive, ribe … Prve štiri naštete pa so stalno na zalogi.[/quote]

Zaradi mene ti jej karkoli…Karkoli je konzervirano in dolgo časa obstojno so tem jedem ali omakam dodane razni škodljivi dodatki.

🙂 to sploh ni nujno res. Se pravi da je moja marmelada iz domačih češpelj nevarna, ker ima rok trajanja par let? Ja, če smatraš da je sladkor škodljiv dodatek.
Pasterizacija, sterilizacija, vakumsko pakiranje, hlajenje, … vse pripomore k daljši obstojnosti živil.
Mleko je npr. živilo ki se relativno hitro pokvari, ampak tudi tisto iz mlekomata (ali pa mislis da ima tudi ta dodatke) ti zdrži v hladilniku več dni. Vse je sterilizirano, mleko je takoj ohlajeno. Ko naredim iz njega jogurt ali kefir, je užiten več kot en teden.

konzerviranje je že dokaj star proces, ki so ga obvladali že v začetku devetnajstega stoletja. brez dodanih konzervansov. Postopek je odkril Nicolas Apert v letu 1810.
konzerva, kot jo poznamo danes, z dvojnim zapiranjem, je bila razvita leta 1888.

ti pa kar naprej še sanjaj o škodljivih dodatkih….

🙂 to sploh ni nujno res. Se pravi da je moja marmelada iz domačih češpelj nevarna, ker ima rok trajanja par let? Ja, če smatraš da je sladkor škodljiv dodatek.
.[/quote]

da sploh ne omenjamo nevarnosti kislega zelja…. dolgo obstojno, ziher povzroča raka.

Hudič je, k največkrat glih tiste zadane, ki se najbolj merkajo;-))

Občasno kupim tuno, koruzo, turistično pašteto, fižol in ananas. Zelo redko (2x letno) pa kupim tudi ragu, saj je moji hčeri najboljši :-).

Živi in pusti živeti

Vsem hvala za trud.

Ti Aljaja pa še 1 x prepreberi moj post. Sem napisala, da občasno oz. redko kupim tudi kakšno konzervo.
REDKO ali OBČASNO!!! Pa tudi če bi jih jedli vsak dan 3x,, nisem spraševala o škodljivosti.
Nauči se brat in prebrano razumeti!!!!

kupujem Hoferjev golaž, chilli con carne, polnjeno papriko, špagete z bolonjsko omako, vse je dobro. Naturetina polnjena paprika pa ni najboljšega okusa, tudi vonj ni “pravi”.

šampinjoni ,sladka koruza,baby koruzni storžki,bel fižol,ananas,losos u lastnem soku,koščki tune,etin prebranac.

Yonix

New Report

Close