Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Velika mesta

Velika mesta

S hčero (14 let) bova poleti za 3-4 dni obiskali eno od velikih mest v Evropi. Zbirava predloge …

Dosegljivo naj bo z vlakom (po možnosti brez presedanja), pot naj traja nekje največ 6-8 ur.

Sedaj sta v prvem planu Dunaj in Munchen, zaželeno pa je čimveč predlogov.

če nočeš presedanja, pojdi na stran od slovenskih železnic in poglej, kam lahko prideš z vlakom iz ljubljane.

Vzemi zemljevid in šestilo, zapiči v začetno točko, raztegni na 600km ter zariši krog. Boš videla rezultat.
Muenchen pride v poštev med Oktoberfestom, Dunaj je pa vedno odlična izbira.

Jaz pa predlagam Budimpešto. Je sicer malo več vožnje, vendar je res prekrasno mesto. Mi smo bili navdušeni.

Praga. Malo več vožnje, a nepozabna.

Dunaj, najbliže in veliko za videti. Direktni vlak iz Lj.

Iz Lj imaš direkten vlak do Soluna, nato lahko prestopita in gresta v Atene.

Benetke ..

Poleg Dunaja predlagam še Muenchen – tudi če ni Oktoberfesta, je ogromno za videt. Pa Nuerberg je tudi nepozaben. In če bosta od tam še malo zaokrožili, se lahko zapeljeta še do Ulma in Bodenskega jezera.

No, jaz pa tudi slučajno ne bi šla v München med Oktoberfestom. Ker me tisto, kar se takrat dogaja, čisto nič ne zanima.

Ja, na Dunaj pa kadarkoli. Sploh za začetek takih potepanj po Evropi je po moje zelo v redu, ni prevelik, dokaj lahko “obvladljiv”, ogromno za videt.

Krasen živalski vrt v Muenchnu

V Münchnu je tudi čudovit tehniški muzej s planetarijem, samo tam bi jaz preživela vsaj tri dni.

Lahko pa najdež kakšno budget varianto in greš za mali denar kam z letalom. London je krasen recimo.

Z vlakom bi jaz izbrala Dunaj, Budimpešto, Prago, Benetke ali Firence.

Uhhh, ste mi naredile še večje lušte kot sem jih že imela! 🙂

Predlogi so še vnaprej več kot dobrodošli, čez nekaj dni izbereva in začneva z načrtovanjem.

Low cost…, lahko prilepiš kakšen link do letalske budget variante? Do sedaj smo potovali le organizirano, tole bo prvo “najino” potovanje.

Za prvo “samostojno” potovanje zelo priporočam Dunaj. Vozovnica za vlak je praktično zastonj, pojdi se pozanimat, že za 29 evrov jo dobiš. Imaš na Dunaju veliko poceni hostlov (najdeš na internetu in rezerviraš), že za 20 evrov na noč. Če vama Dunaj ne bo dovolj, lahko skočita še do Bratislave, s tem, da ves čas ostajata locirani na Dunaju, ker Bratislava je eno uro vožnje stran, se zjutraj podata z Dunaja in zvečer vrneta nazaj na Dunaj.

Če bi vama bilo slučajno na Dunaju dolgčas (kar je težko verjetno – glej ), se lahko odpeljeta tudi na kak izlet z ladjo po Donavi.

Ryan air, Easy jet ima vozovnice za včasih smešno nizke cene. Sploh če lahko izbiraš in greš ko so karte cenejše. Letališke takse in ostale pristojbine te potem nekaj stanejo, ampak vseeno ni drago. Poglej, od kod letita in kam, pa premislita. Na njihovih spletnih straneh boš vse našla. To je pač prevoz – ostalo si še vedno zrihtaš po svoje – prenočišče, prevoz z letališča…

Pa iz Dunaja lahko naredita enodnevni izlet do Bratislave, je blizu.

Poleg vsega zgoraj naštetega je tudi Salzburg za začetek krasna destinacija.

Kaj se bosta vozili z vlakom in cijagali, če lahko ob izletu še fajn letita in ne izgubljata časa ter sta hitro in ugodno na cilju?
Torej iz Klagenfurta letijo letala v različna nemška mesta, preveri na:
http://www.tuifly.com/de/index.html
Priporočala bi Berlin.
Za pubertetnike je fajn če gredo še v London, Paris.
Nekih srednje velikih mest pa sama ne bi vzela, ker to je vse nekaj na pol, sicer zanimivo in vsepovsod je kaj za videt, se pa že sliši bolje če si bil v kakšnem glavnem mestu.

Kljub vsemu, se fajn odločita in imejta super!

Rim. Lahko z vlakom ali pa z Ryanairom iz Trevisa.

New Report

Close