Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Onkološka klinika – Ljubljana

Onkološka klinika – Ljubljana

Naslednji teden ima mami pregled na onkološki kliniki v Ljubljani.
Obstaja kakšna možnost, da do tja pridem z avtom? Vem, da se ne da parkirati za rampo, ampak ali se da vsaj pacienta pripeljati noter, parkirati za 3 minute, da se ga pospremi do čakalnice in nato odpeljati avto?
Mami namreč ne bi zmogla poti od garažne hiše do klinike, pa čeprav je to praktično čez cesto.
Rešilec ji ne pripada, ker na noge se pač postavi, a največ kar zmore je pot do wcja.
Taxi bi bil pa malo predrag.

Če ima kdo podobne izkušnje, bom vesela vsakega nasveta oz.predloga. Hvala!

Če stopiš do vratarja, ki odpira rampo in mu tole razložiš mislim, da ne bi smel biti noben problem. Še vedno so pustili.
Srečno

mene so vedno spustili. in tudi ko sem jo prišla iskat sem rekla, da jo grem iskat in je spustil.

ampak včasih je NEMOGOČE parkirat za minuto!!!! enostavno ni placa. na je počaka na notranji strani vhodnih vrat, če se ne bo znašla.

rešilec ji ne pripada?? je pa tako, da npr njej pripada, ti pa ne smeš z njo ampak imajo zato medicinca spremljevalca. moji mami vedno pripada rešilec, pa ni nepokretna. je onkološka bolnica in zanjo neprimerno, da se vozi z vlakom/avtobusom.

nova
Uredništvo priporoča

No, to, da ji rešilec ne pripada, ker se zmore postaviti na noge, to preprosto ni res. Pripada ji nenujni reševalni prevoz. Sicer je to lahko precej zamudno, ker reševalci potem pobirajo ljudi po dolgem in počez in jih po bolnišnicah v Ljubljani razvažajo in potem pobirajo in se na prevoz lahko kar precej čaka. Ampak pripada pa ji, osebni zdravnik ji mora napisati napotnico za prevoz.

Če pa imaš možnost, pa ji je seveda bolj ugodno, da jo pelješ, tako kot si se namenila. In pri vratarju pojasni, pa te bo zagotovo spustil noter.

Če imaš kartonček za kontrolo na OI je to možno. Tudi z napotnico. Je pa problem kasneje za šoferja kje bo parkiral.

Meni se strošek za taksi ni zdel tako pomemben z izgubljenim časom za pojasnjevanje in iskanje parkinga, ki je itak plačljiv.

Mamina zdravnica mi je zatrdila, da ji rešilec ne pripada. Se ne spoznam na te stvari, zato sem ji verjela.
Mami ni iz Ljubljane, zato taxi res ne pride v poštev.
Bom poskusila pri vratarju, upam, da mi uspe.

Rekla bi, da te je mamina zdravnica majčkeno nategnila. A je privatnica? Al pa mogoče ne ve? Kdo pa pravi, da imajo vse mame otroke, ki imajo dopoldan čas/avto/lahko vzamejo dopust, da starša pripeljejo v bolnišnico? Ne rečem, enkrat, dvakrat…ampak pri onkolokih bolnikih to ni tako enostavno.
Daj se še malo pozanimaj in ne pusti se tako enostvno odgnat.

Seveda lahko storiš točno tako, kot sprašuješ.
In noben problem ni zapeljati čisto do glavnega vhoda, ker sedaj tam reševalci ne smejo več parkirati.Samo za minutko, dve, da odložijo paciente.
Če mama težje hodi, ni noben problem dobiti inv. vozička, imajo jih pri informativnem pultu takoj desno od vhoda v pritličju stavbe D. Tu so prostovoljci, ki jih lahko prosiš za pomoč in bojo mamo pospremili, kamor je treba in ji ( po želji ) delali družbo.
Srečno.

To pa nisem vedela. Ampak stavba D ni nova klinika, a ne?

Hvala vam, punce!

Ja, to je tista nova steklena stavba, kjer je v pritličju glavna sprejemna pisarna za paciente.
V nadstropju so pa oddelki H, D in E.

tati hodi na obsevanja v lj..kar vem je njegov zdr. dr.rajer.sem iz kopra…kam lahko poklicem da mi kaj povejo?

New Report

Close