Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mlad kuža – lulanje po stanovanju

Mlad kuža – lulanje po stanovanju

Na forumu domače živali jih tako malo piše, zato sem raje tu:

Imamo psa starega 9 tednov, ima svojo kletko v kuhinji, kjer se zadržujemo vsi.Čez dan je spuščen. Če ga redno ne peljemo ven,ko zacvili, se polula po stanovanju. To počistimo s kisovo vodo. Saj vem, da smo sami krivi , ker nas je opozoril, da bo lulal, pa vendar včasih ne moreš vsega spustiti iz rok in tečt ven na travo s psom. Saj ne delamo drugega kot skačemo s psom not in ven. Kaj pa sedaj, ko bo drugi teden ostajal dopoldne sam doma, kam ga dati, da ne bo celo stanovanje polulano, je lahko v kletki, je zelo prostorna, rad je notri.
Kako prakticirate vi, kje je vaš kuža,kam hodi lulat ta čas, ko ste vi v sluzbi? Ima kje časopisni papir? In kako imate organizirano spanje, kam hodi lulat ponoči, kajti mi ga tudi ponoči nosimo po 3x na noč ven lulat, ker v kletki noče, nas zbudi in cvili toliko časa, dokler ga nekdo ne nese ven lulat. Koliko časa psički potrebujejo, da prespijo celo noč?
Hvala za pomoč.

Moji prijatelji so imeli takšen poseben polivinil in nanj so ga navadili lulat, ko njih ni bilo doma. Tega so potem umili in mu ga ponovno nastavili.

Manica
Datum: 26-10-05 09:42

Na forumu domače živali jih tako malo piše, zato sem raje tu:

Imamo psa starega 9 tednov, ima svojo kletko v kuhinji, kjer se zadržujemo vsi.Čez dan je spuščen.

Kako to misliš spuščen?

Prebrala sem, da mora iti mladiček najkasneje petnajst minut po jedi ven, morda ga ne peljete ven po jedi in se zadržuje, kolikor more, potem pa cvili, ko ne more več.

nova
Uredništvo priporoča

če je pes pasme ki je za v stanovanje ga jaz ne bi zapirala v kletko. o tem bi morali premislit preden ste ga kupili.

Nič skrbet, ko smo mi dobili kužka, sem mislila, da bom dobila živčni zlom. V dnevni smo imeli itison in sem cel dan letala z gobo in čistili. Tisti čas sem shujšala za par kil. Potem pa se unese in psu na misel ne pride, da bi noter lulal. To je pač majhen otrok in moraš vzeti v zakup.

LP

Spuščen, da lahko prosto teka po naših bivalnih prostorih kjer smo mi, veliko pa je tudi zunaj, čez noč pa mora spat v svojo kletko.

Jana, saj vem, enako je pri nas, povej mi prosim le še to, koliko časa to traja, približno, no kdaj vaš pes tega ni več počel.Hvala.

Pri 9 tednih kuža še ni dovolj zrel, da bi lahko zadrževal vodo in blato. Če ste se odločili za psa in pri tem prebrali vsaj kako (nujno potrebno) literaturo, bi morali to vedeti. Težko je psa nesti ali peljati ven po 10x na dan.

Vsak ”strokovnjak” navaja svoje metode kako psa odvaditi lulanja po stanovanju. Nekateri predlagajo časopisni papir, nekateri celo ”mačje” stranišče.

Sicer pa to ob pravilnem navajanju mine nekje do 4 meseca, pri nekaterih še prej.

Pri nas doma imamo psičko, ki je pri 10 tednih bila tako majhna, da smo dali ponoči s košaro na posteljo in kužek v svoje gnezdo ne lula. S postelje pa ni znala zlesti sama. Tako smo nočno lulanje omejili od 11h zvečer do 5 zjutraj. Čez dan pa smo ji za vsak slučaj polagali časopis in jo peljali ven čim večkrat. saj so bile lužice, ampak nismo se preveč sekirali, saj je imela omejen prostor na prostore, kjer je na tleh topli pod.

Priporočam ti začasno, da kupiš ali pa kje najdeš predloge, Toje plenicam podobna 60*90 cm velika podloga, ki je narejena iz plastične zaščite in na vrhu je podobno vati.
Mi smo našega navajali na te predloge, pa enostavno je počistiti.
Traja pa res kar kakšen mesec ali dva da se kuža odvadi lulanja v stanovanju.

Psa imate v kletki?
Halo?
Pa saj ni ptič…

Pri 9 mesecih bi pa že mogel znat lulat samo zunaj. Morate pa si vzeti čas za to, da ga to navadite. Če se res polula v stanovanju, potem mu na določeno mesto nastavite časopini papir ali pa kako staro rjuho….potem pa to pomikajte proti vratom. In če vas pes že opozori na to, da ga lulat je pač treba vse skupaj spustit iz rok in mu odpret vrata. Ali boš pa še vedno tečna in brisala za njim. Kaj se ti bolj splača?
In ja seveda se ne bo polulal v kletki! Noben pes se ne polulat tam, kjer spi, leži!

aha, star je devet TEDNOV…. ja vsaj še pol leta bo lulal in kakal po stanovanju, navadite se in ga čimprej naučite, da se lula zunaj. Ekspresno je treba it ven, ko zacvili!

Ma ne pol leta…to se navadijo v nekaj tednih.
Najbolje ga je peljat ven že prej (tako kot je rekla Beba), ne pa šele ko zacvili ali nakaže, da bi šel ven.

Pri nas je trajalo 14 dni, da se je navadil, včasih smo ga peljali ven tudi 20x dnevno, tudi enkrat ali dvakrat ponoči, sicer pa vedno po obroku. Potrudite se, saj psički so učljivi, pa fuuuul ga pohvalite vsakič, kolula na “pravo” mesto. Nam se je trud obrestoval, saj od takrat ni več niti enkrat lulal v stanovanju. Srečno!

o kletkah si preberi tukaj:

Gre za dokaj velik boks, v katerem ima pes dovolj prostora, da počaka nekaj ur, da se gospodarji vrnejo. Itak v tem času predvsem spi (in dela neumnosti)
Ko preide obdobje zobenja in pes ne uničuje več, lahko počaka tudi spuščen po hiši. Take bokse uporabljajo tudi vzreditelji in kinologi.

Kaj pa ponoči, kje spi, ali takrat nič ne lula, saj je čez dan tudi naš priden, spusti edino, če smo sami premalo pozorni na opozorilo da ga lulat, čez dan hodimo ven tudi po 20x in več, ni nam težko, težka je le noč, hoditi ven na vsake 2-3 ure.kako je bilo ponoči pri vas? Hvala za besede!

Naš pri 9 tednih ze lepo lula in kaka zunaj, notri le če smo sami krivi, če ga ne peljemo ven ko prosi! Moti nas le noč, ali je res treba tolikokrat ponoci vstati da ga nesemo ven lulat?

ti bo morda ta odgovor v pomoč?

KOPIRAM malo pokrajšano:

Avtor: drejka1
Datum: 19-10-05 10:47
……

NOtri (v kletko) daš kakšno žvečilno kost, da se zamoti, ko je sam, njegovo igračko, če je manj kot dva tedna iz legla še kakšen vonj od mame, njegovo posteljico in nič drugega. Vode ne, ker se bo samo nalival in potem seveda zahteval, da opravi potrebo – govorim seveda samo za ponoči. Seveda je možno, da bo malo izsiljeval, a poskusi naslednje. Zvečer pojdite na daljši sprehod ali pa ga bolj zdirkajte z igro, da se zmatra, lahko že začenete z malo šole (odpoklic, igranje z žogico, skrivanje, čim več različne socializacije itd.) in potem je več možnosti, da bo čez noč mir. Glavno pravilo je, da tudi če cvili, ga pusti pri miru. Če si nekajkrat vstala in ga peljala ven, mu bo sedaj dosti težje dopovedati, da se ponoči to pač ne dela. Moja, sedaj pol letna psička je od dveh mesecev naprej šla zadnjič ven ob 22h (sedaj smo premaknili že na 21.20 in naslednjič med 5-6h. In je zdržala, nekajkrat cvilila in se potem umirila. Odkar je ponoči spala, sem jo nehala zapirati v kletko, ampak spi v svoji posteljici zraven moje postelje – če se mi seveda ponoči ne priplazi v posteljo…

Hey.Imam psa starega 3mesece.Po sprehodu pride v hišo in se pulula in pokaka.Kako naj to popravim?


ne ga kregat. Brez besed poberite, nato pa skupaj odnesita kakec oziroma polulan papir ven. Odložite tam kjer želite da opravlja potrebo, lahko rečete ‘tukaj lulat/kakat’.

Ven vsakič, ko se zbudi, po igri, po hrani, po razburjenju. Striktno, čeprav te trenutno film na tv bolj zanima. Tudi ponoči, seveda.
Druga varianta, najprej papir v stanovanju in navajaj psa tam – velja isto kot zgoraj, ko ti bo dopizdilo, ponovi vajo od začetka in ga navajaj opravljat potrebo zunaj. No, tega nisem nikoli štekala.

Zakaj ven?
Zakaj vodite pse srat in scat ven?
Če ste si umislili, kao “hišnega” psa, ga imejte v svoji hiši, v svojem stanovanju, pa naj vam cucek v bajti serje in ščije.
Aja, vi bi radi psa peljali srat in scat na sosedov vrt, ker to bojda vam smrdi, sosedom pa, po vaše, ne.

Zakaj mislis, da vsi vodijo pse na SOSEDOV vrt? Tvoj kos zemlje je pomemben tebi, ni pa sredisce vesolja. Pac obesi tablo za tiste nekulturne, ki ne razumejo tuje zasebnosti in tudi svojo potrbo opravijo na tujem vogalu. Vsi normalni pa peljejo psa tja, kje je posebej oznaceno oz nikogar ne moti in potem pospravijo.

Navajanje psa na sobno cistoco: Poleg tega, kar je napisala Yo, v vmesnem casu psa OPAZUJES. Ko opazis, da isce prostor ali se pripravlja lulat, ga hitro primes in neses ven. Ko zunaj opravi, ga izdatno pohvalis. Nic hudega, ce bo malo uslo po poti. Pac vzames krpo in cistilo in gres obrisat. Dosledno tako, pa bo hitro povezal, kam se hodi lulat.
Za mini pse imajo eni kar notri stranisca, kot macja. Postopek je isti.


Zakaj tabla? Zakaj bi moral en lastnik parcele, zaradi TEBE si on delat neke stroške in neke table obešat pa ograje postavljat itd…..TI, kot lastnica psa, bi morala biti toliko pametna. in kulturna, da bi že sama po sebi morala vedeti, da tebi scanjne in sranje ni dovoljeno kjer koli.
A da nekatere ljudi ne moti, če ti vodiš svojega psa srat in scat na njegov vrt? A da jih ne moti? Ja zakaj pa tebe moti, če se tvoj pes poserje in poščije na tvojem in V TVOJEM stanovanju?
Nisem vedu, da lastniki parcel celo označijo svoje parcele, s tablo, kjer je narisano, da vam pesjanarjem dovolijo srat na tej parceli.

Kje pa to živiš, da ti ljudje vodijo pse na vrt srat? In si kar tiho, pa potem na mon-u pizdiš čez vse povprek?


Vi ne vodite svojih psov srat SAMO na moj vrt. Svoje pse vodite srat tudi na ostale parcele, ki pa praviloma nobena od teh parcel ni vaša. Nobena. In ti, kot pesjanarica prekleto dobro veš katere parcele so tvoja osebna last. SAMO po svojih parcelah ti lahko delaš kar želiš, torej SAMO o svojih parcelah lahko ti in tvoj pes serjeta. Ostale parcele, ki niso tvoje, pomeni, da so od nekoga drugega. Torej pusti jih pri miru in ne seri gor!
Težko razumet a ne? Itak da, sicer ne bi bila pasja.

New Report

Close