Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Govor za roj. dan

Govor za roj. dan

Olja..

Jaz pa bi nuujno rabila vašo pomoč. Naša oma praznuje 70. rojstni dan in rada bi ji pripravila govor…takšen prav za zjokat….Imela je težko življenje, ki ga lahko sedaj šele uživa…no, kolikor si dovoli, je namreč takšna, da se za vsako stvar zelo sekira…
Ali pozna mogoče kakšne primere takšnih govorov ali mogoče ima kakšne povzetke s katerimi bi si lahko pomagala….to mi namreč ne gre od rok…niti ne vem kako bom zmožna to javno prebrat ?? no, za omiko bo že šlo…

Prosim za kakršno koli pomoč….

lp

Začela bi morda s tem, kak veseli ste, da ste se lahko zbrali ob tej čudoviti priložnosti in kako si želite, da bi se dogajale večkrat. pa vendar jo potolažite, da tudi, ko ne morete biti vedno v bližini, ste z njo vedno v mislih, naj se spomni na to, kadar se bo počutila osamljena. Naj se spomni na vse, ki ste zdaj tukaj in ki jo imaate radi in naj ve, da v vaših srcih ni osamljna.

Njenega težkega življenja v smislu opisovanja tega in tega, kar je hudega doživela, ne bi pogrevala.
morda le na način, kako ste ji hvaležni, ker je vztrajala in bila vedno močna ženska, zato je tudi ostalim, ki jim je blizu, mnogokrat olajšala življenje. Vsak rad sliši, da je imel tudi sam vpliv na pozitiven razvoj svojih potomcev, čeprav so šli kdaj po napačni poti. In lepo je slišati, da se zavedate, da vam je ne glede na vse, stala ob strani. In lepo je tudi slišati, da ste ji sami, če bo le možno, prirpavljeni vrniti za vse njen trud. Ne kot povračilo za njena dejanja, samo zato, ker si želite, da je čimsrečnejša.

Pa mora biti samo en govor samo ene osebe?

Morda bi lahko prav vsak od udeležencev pripravil kratko zgodbo, ki jo opisuje kot dobro osebo. Če ne bo manjkal kdo, ki bo v svoje spomine vtkal nekaj smisla za humor, izdal kakšen zabaven dogodek, ob katerem ste se vsi nasmejali, je to lahko lepa popestritev. Da ne bo samo za zjokat.

Dobra ideja se mi zdi tudi, da ji mali otroci na koncu, namesto dragih daril prinesejo vsak po enobelo vrtnico(ali pač malenkost, za katero veste, da jo ima rada), ji povedo kaj simpatičnega, spontanega (no malo vnaprej jim pa le predlagate, kako naj bi se izrazili). Če imate kakšnega korajžnega, najstnika, ki bo znal narediti lep uvod v ta protokol, še toliko bolje.

Ne preveč napiflano, pa vendar na način: draga babi, vedno si med nami, vedno si tam, ko te potrebujemo, ne zavedamo se, kakšno srečo imamo, da te imamo. Kot simbol tega, da smo ti hvaležni za vse, ti podarjamo to rožico, ki v naših srcih ne bo nikoli ovenela, njeni trnji pa naj te v srccu ne špikajo. Ves čas se bomo trudili, da bodo postali iz ostrine, kakršni so, veno bolj zaoblljeni in na koncu ne bodo več špikali, samo še božali.

To sem napisala kar malo na slepo pa še čisto zabluzeno, ker niti ne poznam načina, kako ste si praznovanje zaamislili

Če bi pa rada kaj bolj natančnega, takega, da bi lahko samo prebrala in basta, pa sporoči, morda mi uspe kak mali čudež 🙂

Pa malo več podatkov, kako in kje ste si vse skupaj zamislili, to na bo škodilo

Jaz imam v Wordu nekaj predlog govorov, ki so povzeti iz ene knjige. Če te zanima, mi pošlji mail in ti jih bom poslal…

aya….hvala ti za ves trud :))

Zbrali se bomo na enem društvu in tam nas bo okoli 30…in jaz bi naj to nekak napisala, pa nimam pojma…a ti pokažem kaj sem do sedaj spacala skupaj:

pazi tole:

sorodniki, prijatelji, zbrali smo se tukaj
da se poveselimo, da proslavimo skupaj.
Naša oma 70. let praznuje
brez muje se še čevelj ne obuje (ne najdem druge rime)

a vidiš kaki talent sem ?? :))

Potem sem vidla, da pesnit ne znam in sem se odločila za premi govor, da lepo samo prečitam in zdaj sedim tak že 3 ure in gledam v list…pa tema … nimam pojma….pa razmišljam, da bi pač nekak spisala, da kako lepo je vzgojila svoja otroka, sama, brez moža, ker je umrl pri 22-ih, ima 2 vnuka, 2 vnukinje (ena sem jaz) in pravnuka. Je pa zelooo verna in skoz moli za vse nas 🙂 Pa kaj še…rada ima vino? :)) jap, ni ga čez merlota :)) Pa skromna je, vsakemu želi pomagat…v glavnem, vsi jo imamo zelo radi…Ko pa si omenila prigode razne, pa sem se spomnila enkrat je pozabila kako je enemu izmed vnukov ime in mu je rekla : ej, ti fantek, prideš malo sem :))) samo to ne vem če bi vključila v govor kaj :)))

Kaj pa vem…rada bi spacala skupaj neki lepi govor…za eno osebo ali pa razdeljeno…kakorkoli….

Pa tud tebi kavico častim, kot sem Dushanu tud :))

lp

Joj, za govore sem popolnoma trda. Mi ne gre. Sem pa bila presenečena, da je moj mož hčeri za rojstni dan napisal govor v verzih in to tako dobro, da sem dol padla.

No, jaz za svoj rojstni dan ne bi želela govora in tisti, ki bi mi ga pripravil bi postal moj sovražnik 🙂 No, saj itak vsi to vedo in si ne bi drznili.

Mogoče bi bilo bolje začeti na manj klišejski način. Dragi sorodniki in tako naprej, se mi zdi že precej izpeto.

Če pa bi rada rime, dvomim, da bi ti uspela napisati tako preprosto, da bi bila razumljiva tudi preprostejšim. morda nekaj iz mojega starega repertoarja pesmic, ki se sicer ne rimajo:

BABICI

tcoji srebrni lasj govorijo
o poti
ki si jo prehodila z dvignjeno glavo
in s toplim naročjem
ki je tolažilo trpeče
in grelo prezeble

stene poti
in brstičje
posluša in odmeva besede
kot med sladke
nežno ležejo med visoko hribovje
ki se neslišno in negibno
smehlja

tvoji prsti božajo kamen
ki to ni več
je ptica
– za to

-hvala ti

MAMI

takrat
še nisi vedela zanj
čeprav so tvoje oči videle
smehljaj
niso vedele za
svet
srce
solze
čeprav so bile solze slane

zdaj veš zanj
čeprav so oči zaprte
čutiš note
tudi, ko svetloba pojenja

vse črke so preskromne

ko poboža nekje znotraj
veš
da so vse besede premalo.

Če ti je všeč, ti odstopim avtorske pravice:)

Najbrž pa je za takšno stvar to res pretežko, se bom probala spomniti kaj pimernejšega.

Npr: draga mama. Vem, da si zaslužiš veliko več besed, več, kot le žvenket kozarcev, več kot kratko rimo, ki sem se jo zares potrudila napisati samo zate. Talenti so različni in ob tej priložnosti ti raje poklanjam rimo iz pesmi, za katero vem, da ti je segla v srce (saj sama veš, katera je to, morda Stari čebelar, morda na planincah, slakovo: Mama prihajam domov….)

Ne znam povedati z besedami, kako hvaležna sem, kako spoštujem tvoje življenje in kako močno si želim, da bi til ahko odvzela z ramen več bremena, kot sem ga lahko.
Ne zameri mi, ker sem si spododila že napisano, a sama bolje od pesnika ne bi znala povedati.
Predobro se zavedam, da nas, ko smo bili še mali prefriganci, ni čuval samo bog, ti si bila tista, ki je bila takrat naš bog, ki nam je polagala obveze na rane, ti si nas tolažila, ko smo izgubljali prvi zobek in ti si bila tista, ki smo ji bili hvlaležni, ko nas je vzela v naročje v trenutkih žalosti. Za vse povedano in vse, kar je š izpuščenega, se tiiskreno zahvaljujem in ti želim premnogo lepih in srečnih let.
Nič ni narobe, če potem spustite prav ta komad, ki ga ima najraje

Kakšno čisto osebno noto pa le dodaj

Ena rima tako za na konc, na hitro, nedodelana:

So časi minevali,
časi solza
in časi gorja.
Ne, nismo prepevali,
se vedno ne da.

Hrabrost, pogum,
ohranjen razum,
je redka vrlina,
se čuti toplina.

Ostani kar si,
ker taka si svoja,
ker taki smo vsi,
kar taka si moja

uf spet sem zabluzzila, na kavo pa vseeno grem 🙂

če se ne mudi preveč, bom probala še jutri kaj, ker bom pravkar od utrujenosti v posteljo padla:)

uf aya hvala ti :))

Zelooo lepo si to napisala…vidiš takim talentom bi morali take naloge dajati, ne pa meni :))

Praznujemo pa jutri ob 13-ih, tako da če se še kaj spomniš…bom uporabila…

Hvala ti za vse…

Kafe te čaka 🙂

lp pa lepo spi

jaz bi tudi naredila stvar kratko in pestro, ce ne jo bo res kar prevec stisnilo pri srcu in boste imeli jokajoco slavljenko.
A ste vnuki in pravnuki kaj glasbeno navdahnjeni? TO bi bilo fino, ves. Tako se govor skrajsa in zakljuci s kaksno pesmico.
Ali pa – kaj ce bi ti napisala (ayini pomoci ;-)) govor, ki bi bil razdeljen v vec delov, vsak vnuk prebere del. Bilo bi malo podobno solski proslavi, a ves kaj, njeni vnuki ste, fino se ji bo zdelo.
Skratka – delaj na tem, da ne bo tak klasicni govor, da bo bolj “na poskok”.
LP!

Ja, tudi to smo zrithtali…eden od vnukov igra klarinet in ji bo zaigral, drugi pa igra bobne, ampak ne bo igral :)) bo raje pel :))

Govor pa bom razdelila ja, da bo vsak malo povedal..

hvala za nasvet

lp

škoda, da sem imela preveč obveznosti in se mi ni uspelo javiti prej. Drugače pa se z veseljem potrudim za koga, ki bo v podobni stiski.

Ker te stvari izredno rada počnem.
Če spregeledam kakšno prošnjo oz objavo tule, se mirno obrnite na mail

živjo aya!
a še slučajno pišeš kakšne govore za 18 rojstni dan?
fulll bi nujno rabla en dober sestavljen govor
mislim da ti to obvladaš!
lp ;D

Gospa Aya!Tudi jaz pišem in pišem,vendar mi negre najbolj od rok,govor za starša ki praznujeta 50 roj dan.Mi lahko pomagate?

Mene pa zanima ce mi lahko kdo pomaga pri sestavljanju govora za babico ki v kratkem praznuje 60 rojstni dan. Vnuki smo prisli na idejo, da bi ji nekaj povedali….ampak ker so vsi razmeroma majhni (od 6 do 13 let) je odgovornost da napišem govor padla name, ker jih imam 18. Problem pa je v tem, da meni to ful negre. Dobrodošla bi bila kakršnakoli pomoč. Se zahvaljujem že vnaperej.

moj ati bo kmalu praznoval 40 let moja babica pa 60 let in rabila bi govor za 40 in 60 let oba mi zelo veliko pomenita .draga aya prosim če mi lahko čimprej pomagaš sestaviti govor. hvala ti že v naprej monika

Pozdravljeni!
na spletni strani sem zasledila, da pomagate iz zagat ljudem, ki se ne znajdemo najbolje pri pisanju govorov. Prosila bi vas, če bi našli kaj časa in mi napisali govor moji babici za 60. rojstni dan.

vnajprej se vam zahvaljujem.
LP

rabila bi govor za moškega za 40 let.prosim će mogoće ve kdo kakšnega

živijo
nujno rabim govor za mamino praznovanje 40 let, naj bo ganljiv
lepo prosim za pomoč!

Jas bi potrebovala do jutri govor za 30 rojstni dan botri.. prosim za pomoc 🙂

Pozdravljen dushan!

ker sem prebrala, da imate v wordu nekaj besedil me zanima, če bi mi lahko kako pomagal, saj jaz potrebujem verz ali nekakšno besedilo ob rojstnem dnevu za očeta(60let).hvala in lep popoldan, jana

POzdravljeni Dušan. ker sem zasledila da imate primere govorov, vas prosim, če mi jih lahko pošljete na mail: [email protected] Hvala 🙂

Ps. če ima tudi kdo drug kak govor se toplo priporočam.

zdravo, moja mami praznuje 40. rojstni dan. pripravljam ji govor. ne preveč solzav. nekaj smešnega, ampak ddosti čustvenega, tako da se dotakne srca. zanima me če imate kaksne predloge….

Pozdravljeni. Rabim govor za sestrično ki bo stara 18 let. Hvala že vnaprej.

Pozdravljeni. A mi lahko prosim kdo pomaga pri govoru ?

New Report

Close