Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sporočanje sprememb csd

Sporočanje sprememb csd

Mi kdo zna pojasniti prosim…
Na csd sem ob novi zaposlitvi partnerja (prej je bil 3 mesece brezposeln) nesla vlogo za sporočanje sprememb, zraven je bila priložena tudi kopija pogodbe o zaposlitvi, kjer je zapisana tudi višina plače.
Tam pa so mi naročili (in tudi poslali po pošti dopis oz poziv), da moram v naslednjem mesecu prinesti naknadno še kopijo plačilne liste za mesec oktober (oz prvi polni mesec, ki ga partner oddela).
Zanima me zakaj? Ali se ne odloča o višini na podlagi zadnjih 12 mesec prejetih dohodkov?
Vedno je bil na odločbi izračun na podlagi preteklih dohodkov – zakaj potrebujejo plačilno listo? Saj bodo te dohodke lahko upoštevali prihodnje leto, ko bomo spet oddali vlogo.
Se kdo spozna na to?
Hvala za odgovor!

Ker se je zaposlil, upoštevajo v izračunu dejanske podatke, t.j. plačilno listo. Plačo preračunajo na letno raven.

Odločba bo veljala za leto dni oz. manj, če bo prej prišlo do sprememb, ki vplivajo na izračun

Vloga in odločba za kaj?

Hmm. A prav razumem – ali bodo potem njegovo plačo, ki jo bo šele pričel prejemati (in mojo za nazaj) množili z 12 in to delili na družinske člane. Preteklih zaslužkov pa ne bodo gledali? Brez zaposlitve je bil samo 3 mesece – prej je imel službo in prejemal višjo plačo kot jo bo sedaj.
Ali bodo vzeli malo od prej in malo do tega kar bo dobival in naredili svoje izračune? Ta del mi dela težave pri razumevanju…

Oddala sem za otroške dodatke in subvencijo vrtca – ker moraš sporočiti spremembo periodičnega dohodka v roku 8 dni…


Tebi bodo upoštevali zadnjo dohodninsko napoved, njemu 12-kratnik oktoberske plače, obema morebitne prihranke in ostalo premoženje v vrednosti okrog 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
In potem bodo to preračunali na mesečno raven, delili na število članov.


Tebi bodo upoštevali zadnjo dohodninsko napoved, njemu 12-kratnik oktoberske plače, obema morebitne prihranke in ostalo premoženje v vrednosti okrog 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
In potem bodo to preračunali na mesečno raven, delili na število članov.[/quote]

Najlepša hvala

New Report

Close