Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pobiranje denarja rdeči križ

pobiranje denarja rdeči križ

v naši mali vasici, blizu lj, so začeli pobirati denar za rdeči križ. okej, damo denar. pobira ga ena upokojenka, ki te kar čaka kdaj prideš iz službe, tudi pred vrati, (doživela sama), samo da dobi denar.ampak, mene zanima nekaj drugega. ali je to sploh še po zakonu, tako pobiranje denarja? in še drugo vprašanje, ki me bolj muči; gospa je prišla z zvezkom, v katerem so bila napisana že vsa imena stanovalcev v vasi, oz po ulicah ( kot na referendumu, ko te samo odkljukajo, da si bil), tako da je gospa z prstom pokazala moji mami kam naj se podpiše in napiše znesek denarja. a ni v navadi, da dobiš list papirja, na katerega sam napišeš ime in priimek in pa znesek?

To je goljufija.
Gospeni nihče poslal iz RK, niti oni pe ‘kasirajo’ na tak način!

preveri, če je gospa RES pobirala za Rdeči križ. Prvič slišim za kaj takega po domovih. Pokliči na upravo RK in naj ti povedo če v tem obdobju kdo v njihovem imenu hodi po vašem kraju in zbira prispevke. Prav lahko, da gre za (dobro načrtovano) goljufijo. Tole z zvezki in obiski na domu mi “smrdi” res. V tem primeru nemudoma prijaviš policiji, morda jo/jih še dobijo.

nova
Uredništvo priporoča

Rdeči križ pa ne zbira denarja na takšen način. Pokliči jih in ti bodo to gotovo povedali.

Pa redno (ves čas) opozarja Policija, da ne nasedajte takim!!

Oz. ti mora pokazat ‘dovoljenje’ organizacije, sebe legitimirat (da veste kdo je) pa še so ene cake.
Jaz na vratih ne dam nikomur nič!!
Razen gasilcem, samo njih poznam, pa prideta dva – isto je okenček da podpišeš in okenček v zvezku, koliko si dal.
Pri nas hodita dva, da ne bi kasneje kdo zbrisal kakšne, ničle hehehee

Samo neee! Če komu priviščim keš so to gasilci.

Pri nas ga na ta način zbirajo samo v decembru, ko talajo RK koledarje v zameno za prostovoljne prispevke.

Madona, kako si naivna. Ta ženska ne kasira za RK, ampak za sebe. Pokliči policijo, če jo vidiš.

Od kar vem ga pri nas tako zbirajo.

Mah, kaj pa vem, pri nas doma smo tudi že imeli take pobiralce denarja. Od mene ne dobijo nič, moja mami pa se čuti dolžno nekaj prispevati, pa ne zaradi Rk, ampak zato, da je sosedje ne bodo opravljali. Prispevke ravno tako pobira neka vsiljivka, ki je hkrati tudi glavna vaška opravljivka. Hodi od hiše do hiše, malo posedi pri enem, malo pri drugem, tukaj kava, tam sokec, pa še vršiček kakšne rožice, pa malo pošnofa, kako imajo ljudje opremljeno, pa si spotoma izbori še kakšno klobaso, vrtni pridelek, hkrati pa pobira denar in prenaša marnje. Jaz bi take vse nagnala, vaške mamice pa si seveda ne upajo. Ker ne gre od moje plače in ker živim v drugem naselju se s tem ne ukvarjam, mi je pa idiotsko, kako ljudje kot ovce plačujejo in to ne malo. Koliko od tega dejansko dobi RK je seveda vprašanje. Mislim pa, da se pobiralcem prispevkov to kar splača, zato ne bi bilo narobe, da se malo preveri, kako in kaj je s tem.

Pri nas tudi tako zbirajo, ker je večina prebivalcev starejših, nimajo mobilcev, nimajo kartic. Torej, če ste nekje bogu za hrbtom, ja, potem je še vedno možno.

Sicer pa jaz za RK nič ne dam. Že nekaj let, odkar je bila tista afera s Kirnom in vezavo denarja in se je “izgubilo” oooogromno denarja.

Po mojih izkušnjah žal ne ukrepajo.

Mah, kaj pa vem, pri nas doma smo tudi že imeli take pobiralce denarja. Od mene ne dobijo nič, moja mami pa se čuti dolžno nekaj prispevati, pa ne zaradi Rk, ampak zato, da je sosedje ne bodo opravljali. Prispevke ravno tako pobira neka vsiljivka, ki je hkrati tudi glavna vaška opravljivka. Hodi od hiše do hiše, malo posedi pri enem, malo pri drugem, tukaj kava, tam sokec, pa še vršiček kakšne rožice, pa malo pošnofa, kako imajo ljudje opremljeno, pa si spotoma izbori še kakšno klobaso, vrtni pridelek, hkrati pa pobira denar in prenaša marnje. Jaz bi take vse nagnala, vaške mamice pa si seveda ne upajo. Ker ne gre od moje plače in ker živim v drugem naselju se s tem ne ukvarjam, mi je pa idiotsko, kako ljudje kot ovce plačujejo in to ne malo. Koliko od tega dejansko dobi RK je seveda vprašanje. Mislim pa, da se pobiralcem prispevkov to kar splača, zato ne bi bilo narobe, da se malo preveri, kako in kaj je s tem.

Mah, kaj pa vem, pri nas doma smo tudi že imeli take pobiralce denarja. Od mene ne dobijo nič, moja mami pa se čuti dolžno nekaj prispevati, pa ne zaradi Rk, ampak zato, da je sosedje ne bodo opravljali. Prispevke ravno tako pobira neka vsiljivka, ki je hkrati tudi glavna vaška opravljivka. Hodi od hiše do hiše, malo posedi pri enem, malo pri drugem, tukaj kava, tam sokec, pa še vršiček kakšne rožice, pa malo pošnofa, kako imajo ljudje opremljeno, pa si spotoma izbori še kakšno klobaso, vrtni pridelek, hkrati pa pobira denar in prenaša marnje. Jaz bi take vse nagnala, vaške mamice pa si seveda ne upajo. Ker ne gre od moje plače in ker živim v drugem naselju se s tem ne ukvarjam, mi je pa idiotsko, kako ljudje kot ovce plačujejo in to ne malo. Koliko od tega dejansko dobi RK je seveda vprašanje. Mislim pa, da se pobiralcem prispevkov to kar splača, zato ne bi bilo narobe, da se malo preveri, kako in kaj je s tem.

Ko sem jaz poklicala vodjo naših prostovoljnih gasilcev, da po našem naselju hodi en goljuf in pobira za gasilce, je očitno obvestil policijo, ker sta v roku pol ure prišla k nam na vrat policaja in me spraševala, kako je tip videti in če bom vložila kazensko ovadbo. Tako da v splošnem ni res, da policaji ne reagirajo.

Me zanima ali bo ta denar ponovno dobil Jelenič? Da ga bo pokasiral oz poslal v Nigerijo??

Če je pokvarjen šef (v tem primeru zelo bivši, ki si je v RK lastne žepe polnil), ni nujno, da je pokvarjena cela organizacija.

Ta finta z babico in zvezkom je bila pa v preteklosti že objavljena v medijih, da gre za prevarantstvo.

je MIT. Absolutno reagirajo, tudi dolžni so reagirati v primeru prijavljene goljufije. In če se takoj podvizajo imajo še srečo da se s primerom ne bodo rabili ukvarjati preveč dolgo tako da: reagirajo. In vse je to treba prijaviti preden se razpase do neobvladljivih razsežnosti.

Samo ste res naivni, da je groza. A potem tudi za elektroko, vodovod itd. hodijo z zvezki naokoli pobirat, ker starejši prebivalci nimajo mobilcev in kartic?

ne tudi pri nas pobira.
reče se članarina za rk.pobira pa vaščanka, ki jo poznamo.tudi jaz ne vem, kaj naj si mislim…

verjetno velja na vseh enotah podobno (http://www.ljubljana.ozrk.si/sl/Dokumenti/Poslovnik_KORK/):
‘Člani Rdečega križa se prostovoljno včlanijo v Rdeči križ in članstvo evidentirajo na krajevnem območju, na katerem deluje KORK ter so vpisani v register članstva OZRK Ljubljana.

Član Rdečega križa prejme člansko izkaznico in plača letno članarino.’

New Report

Close