Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolečine v vratu,….katero prehransko dopolnilo bi pomagalo?

Bolečine v vratu,….katero prehransko dopolnilo bi pomagalo?

Zaradi narave dela imam bolečine v vratu. Žal mi samo telovadba ne pomaga in imam občasno tudi mravljinčaste prste na rokah. Vem, da je na trgu cel kup preparatov, ki pomaga pri lajšanju teh simptomov. Kaj je vam pomagalo? Zanimajo me predvsem prehranska dopolnila…

Najbolj ti bo pomagalo razbremenilno ( breztežnostno) razmigavanje v topli vodi- torej plavanje. Pa kakšna joga ( ho t joga pod infrapaneli), , morda pilates tudi, pa infra savna bi ti tudi pomagala, ker pregreje vezivna vlakna malo v globino

Doam tudi gretje ( termofor, ali blazina z ajdovimi lušinami) po potrebi, ko so težave aktivne.

Hja, če boš pa še vedno prisegala na moč prehranskih dopolnil – glej, da zadeva vsebuje hidroliziran kolagen v taki obliki, da se čimbolj absorbira na mesto, kjer je potrebno in vgradi -verjetno potrebuješ tudi “mazivo” , sklepno tekočino med vretenci, ker se ti hrustnec obrablja, poseda, drgne. Hrustanec je potrošni material in včasih tudi zmanjka sklepnega maziva mes posameznimi sklepi in vretenci, ki je blažilec trenja med vretenci – to boli.

Imam sorodnico, ki ji je jemala pripravek Artrilane (hidroliziran kolagen, hialuronska kislina) -njej je pomagalo. Ima sedaj po cca 3 mesečni kuri boljši občutek premičnosti, ne občutek ribanja in peska v vratu, bolečine so manjše. Sem pa slišala, da ga bodo v Sloveniji umaknili iz prodaje ; je pa to španski izdelek, uporablja se kot dopolnilo pri bolečinah sklepov – ni sicer poceni 15 fiol stane cca 40 eur…

drugače pa tudi želatina, ampak mora bit iz kurjih parkljev, ne svinjaska ali goveja…. Mislim, da ima Medex KolagenFlex -preveri.

Telovadba, knajpanje, od prehrane pa paziš, da si dobro hidrirana in zdrava prehrana: veliko surove, pa tudi kuhane zelenjave in sadja in čim manj predelane hrane.

nova
Uredništvo priporoča

Nobena hrana ti ne bo pomagala!

Razgibavaj vrat,očvrsti vrat,ter gretje.Težava je bolj v zategnjenosti mišic in otekline,ki pritiskajo na živce,v vratu pa skupaj vlečejo vretenca.

S katerega konca si?
Najbolj pomaga terapija pri manualnem terapevtu. Jaz sem bila včeraj in ja, definitivno pomaga( ni kiropraktik, tega si ne bi upala)

Bolečine v vratu so lahko znak osteoporoze, tako so mi povedali farmacevti v lekarni. Dobro bi bilo, da greš na pregled za osteoporozo in jemlješ kombinacijo kalcija, magnezija in še kaj v primernem razmerju in obliki.

Očitno ne delaš pravih vaj za tvoj problem, pa tudi to upoštevaj, da se dolgoletna zanemarjanja ne pozdravijo po enem tednu.
“Preparati” ti pa po mojem mnenju ne bodo pomagali prav nič!

Kaj ti je rekel zdravnik? Najbrž te je napotil na kakšno slikanje, k fizioterapevtu?

New Report

Close