Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fant ali tujina

Fant ali tujina

Živjo.

V Sloveniji sem bila brezposelna ohoho let, sedaj dobila sem službo v Avstriji. Vendar se moram (razdalja) in želim preseliti tja. Dolgoletni fant je v Sloveniji dobil dobro plačano službo, ampak živi še pri starših.
Sedaj pa vprašanje za milijon evrov? Kako rešiti ta gordijski vozel?
1. Naj grem samo jaz, posledično on ostane tu, greva narazen (kar si ne želim)?
2. Naj jaz zavrnem in ostanem tu? Žal sem iz regije, kjer služb in dela NI (prosim, ne mi govoriti, predvsem Ljubljančani, kako naj se potrudim in najdem, ker tega tu NI). K njegovim brez kakršnegakoli prihodka se ne želim preselit, prav tako ne morem z njim na svoje, ker ne morem zgolj parazitirati. Prej bi zadela na lotu, kot dobila službo.
3. Naj se on odpove svoji službi in gre za mano? on je tu s svojo službo in plačo zadovoljen. Imam sploh pravico to od njeg zahtevati?

Obstaja še kakšna varianta, ki je jaz ne vidim?
Življenje nam daje včasih tako grozne izzive. Ali fant/kasneje družina ali služba? Očitno obojega ne morem imeti v življenju.

Res bi vas prosila za mnenje, brez žaljenj lepo prosim. Dovolj sem že potlačena zaradi same situacije.

Hvala.


naj te poroči, vzame k sebi in boš gospa.

Po moje je tvoja dolžnost, da poskrbiš za svojo eksistenco. Na voljo imaš spodobno plačano delo v tujini ali pa vegetiranje doma in čakanje na – kaj??

Če boš sprejela službo v tujini, boš postavila na preizkušnjo vajino razmerje oziroma resnost tvojega fanta. Ali si bo vsaj poskusil poiskati službo blizu tvoje in se s tabo odseliti? Ali ti bo morda jasno povedal, da selil se sicer ne bi, a da si želi v kratkem(!!!) s tabo na svoje in da te je pripravljen preživljati in za selitev na svoje tudi kaj narediti in da ceni, ker se boš odpovedala dobri službi zaradi njega? Ali bo morda dal vedeti, da selil se ne bo, ti pa kakor veš in znaš? Pozorn bodi na njegove besede in na konkretnost njegovih obljub, če ti bo kaj obljubljal.

Osebno bi se v tvojem primeru na daleč ognila le možnosti, da greš živet k njegovim staršem. To bo katastrofa, če boš brez lastnih dohodkov šla živet v njihovo gospodinjstvo. Pa naj so še tako fejst ljudje. Iz ekonomske moči izhaja dejanska moč upravljati svoje življenje. In ti tega ne boš imela nič.

nova
Uredništvo priporoča

Kako dalec pa je ta sluzba v Avstriji, Dunaj, Salzburg ali samo Beljak ali Celovec?

Še dlje. Tirolska.

Pri meni je bilo tako: ker je on zasluzil vec (in imel predvsem vecjo perspektivo), sem jaz vse skupaj pustila in sla z njim v tujino. Odlocila sem se povsem pravilno.

Jaz na tvojem mestu bi vzela to službo v Avstriji. Najprej moraš poskrbeti zase.
Potem pa boš videla kako in kaj. En čas imata lahko vezo na daljavo.
Ko boš imela službo, lahko še vseeno iščeš v Sloveniji. Mogoče se fant odloči iskati v Avstriji.
Vsekakor pa se jaz ne bi šla skupnega življenja brez svoje plače. Splloh pa ne pri njegovih starših.
Glej, vzemi službo in nekaj časa peljita vezo na daljavo pa bosta videla kako in kaj.
Ko boš imela službo, lahko iščeš še naprej v Sloveniji ali pa v Avstriji pa na tak način, da je čim bliže Slovenije.

Težka odločitev, predvsem svetujem pogovor s fantom. Kako on gleda na to?

Nenazadnje – bi se ti selila na tuje za vedno oz. se imaš nekoč željo vrniti?

In nenazadnje, če poskušata oba poskušata razvrstiti, na kakšno mesto bi dala: služba, domači kraji, fant oz. dekle.
Morda bo potem odločitev vsaj delček lažja, jo pa morata najti v sebi – drugi se ne morejo odločiti namesto vaju, saj to ne bi bilo to, kar čutita.

Se tudi jaz strinjam podobno, čeprav sem že zgoraj pisala. Je pa zdaj, ko (še) nimata otrok tako službo lažje vzeti. Potem boš morda lažje videla, kako bo stvar šla.


Točno tako. Jaz bi rekla, da je fant tisti, ki bi moral zdajle mozgat, kaj naj naredi, ne ti. Kaj pa on pravi?

Sprejmi službo!!! Drugih možnosti sploh ni.

Seveda moraš še pred nastopom službe rešiti razmerje s fantom.
:/

Se ti ne zdi smiselno, da greš najprej dejansko poskusiti delo, videti, ali je to res to, kar si pričakovala od tega, potem pa dejansko sprejemati dolgoročnejše odločitve glede tega, ali ostaneš tam sama, ali se najde kakšna možnost dela še za fanta ali da se raje vrneš v Slo?

Oba morata razmišljat, kako in kaj. Potem pa primerjat svoja razmišljanja, sklepe,ugotovitve. Pa bo še težko odločit se in to pravilno. Če je (bilo) pravilno, bo pokazal šele čas.
Tirolska? Ni prav blizu…tako za hodit na vikend domov.

Se tudi jaz strinjam podobno, čeprav sem že zgoraj pisala. Je pa zdaj, ko (še) nimata otrok tako službo lažje vzeti. Potem boš morda lažje videla, kako bo stvar šla.[/quote]

Otrok brez službe pa upam, da si res ne bo namislila :).

Seveda sva se pogovorila. in prišla do tistih zgornjih treh zaključkov. Odločitev pa je seveda samo na naju. Na forum sem pisala zato, če mogoče najde kdo še kako varianto, ki sva jo midva spregledala.

Fant me podpira in razume, da tu zame ne bo nič. Vendar pa vseeno upa. V stilu, kaj pa če bo.
Meni se odkrito povedano Slovenija upira. Toliko neke negativne energije, klientelizma, korupcije, nepotizma, ampak to ta trenutek ni pomembno. Sem pa to najprej opazila, ko sem se vrnila nazaj v Slovenijo z razgovorov.

On pravi, da bo šel za mano. Po drugi strani pa upa, kaj pa, če bo itd. Jaz tega od njega ne morem zahtevati in imam slabo vest, da mora on nekaj tu pustiti, kar si je želel in dela z veseljem. Službo bom vzela, to je jasno, ampak res imam slabo vest, da mora sedaj on pustiti vse tu in oditi za mano.

Ona varianta, da se je preselim k njemu in pičim gospo ne pride v poštev, ker želim tudi sama nekaj početi/delati. Te službe se veselim kot mali otrok, da sem končno lahko tudi jaz koristna in nisem samo (neprostovoljna) gospodinja.

Najlepša hvala za vaše komentarje.

očitno sta oba trezna in odgovorna človeka, ki želita biti skupaj .
Na tvojem mestu bi zagotovo šel v tujino, on pa naj ostane začasno še tu….ko se tam malce udomačiš in vidiš kako laufajo stvari, kakšne so možnosti zanj itd, pa se bosta odločala naprej.
Mogoče boš videla tudi, da tudi na tirolskem ni vse v rožicah in boš po par mesecih doma…..mogoče se ti bo takoj odprlo kakšno delo ali možnost bližje doma (recimo beljak, celovvec…) pa se potem ustalita nekje na sredi poti……možnosti je veliko za pametne ion odgovorne ljudi…za naprej pa tudi ne veš kakšna presenečenja ti pripravlja življenje……

fantov bo še ful, ampak ti boš izgubila njegaaaa


jep – tipov je povsod zadosti … službe so pa redke ☺

Vzemi službo na Tirolskem, a že od prvega dne dalje delaj na tem, da boš dobra v tem, kar delaš in ambiciozno pridobivaj konkurenčna znanja in izkušnje.
Cilj na ti bo postopna selitev v AT, da boš bližje meji s Slovenijo, tako, da boš lahko že v petek popoldan doma in boš šla v nedeljo zvečer nazaj ali pa šele v ponedeljek zgodaj zjutraj. Tako bosta narazen 4 noči. Del tvojega in njegovega dopusta skombinirajta tako, da boš ti 5 dni letno pri njemu doma, on pa 5 dni pri tebi v Avstriji, ostali dopust koristita skupaj.
Delaj nadure in jih menjaj za proste dni.
Saj je tu še Skype in vsa sodobna komunikacija…..
Osredotoči se na delo in na fanta, potem še na svojo družino, ostalo črtaj, pa ti bo zneslo.
Tako bosta s fantom kvaliltetni prosti čas preživljala skupaj.

Če ti je všeč služba, jo sprejmi. Najprej štalca, za kravce maš še cajt.

Jaz bi se odločila brez dvoma za službo, pa ne zato, ker bi bila materialistka ali gledala na denar, ampak prva je vedno zagotovljena eksistenca. Sicer te ne poznam in ne vem, kako močna je vajina ljubezen, vendar ko boš v zrelih letih, boš istega mnenja kot zdaj jaz. Moški pridejo in grejo. V tujini boš lahko spoznala še koga in se morda tam zaljubila. Zveze na daljavo se zelo redko obnesejo. Enostavno je tako = daleč od oči, daleč od srca. Ker si pa dobila službo celo v Avstriji, pa sploh ne bi razmišljala. Na tvojem mestu bi se tja preselila in tam ostala. Da sem na tvojem mestu, se v Slovenijo vračam samo še na dopust. Srečno ti želim, pa kakorkoli se že odločiš.

jaz zivim v tujini in to prav lepo, ce ne zelooo lepo, financno super, druzina super, stanovanje super, skratka pravljica. Ampak, tujina je tujina, to bos opazila, ko bos ne le en dan v tujini, pac pa nekaj let. Saj ni, da te kdo hudo ne mara, tujina ni domovina, to je to.

Pusti življenju, da bo pokazalo, kako in kaj. A si si to zamislila tako, da ga pustiš in greš delat v Avstrijo?
Pač greš delat v Avstrijo in vidiš, kako se obnese ljubezen, razdalja, ta šiht … nobene odločitve, razen te, da greš delat, ti ni treba sprejet. Sploh ne vidim vprašanja za milijon dolarjev.

jaz zivim v tujini in to prav lepo, ce ne zelooo lepo, financno super, druzina super, stanovanje super, skratka pravljica. Ampak, tujina je tujina, to bos opazila, ko bos ne le en dan v tujini, pac pa nekaj let. Saj ni, da te kdo hudo ne mara, tujina ni domovina, to je to.[/quote]

Ta zadnji komentar je pa še kako resničen. Kdor ni tujine sprobal, tega ne more verjeti. In bolj si star, bolj je to res. Žal.

Bolje malo manj denarja in domovina.

Jaz sem pa drugačna. Tudi pomislila ne bi na službo tako daleč, fant bi bil pa doma. Ne vem. Meni več pomeni veza kot pa služba. Denar mi ne pomeni veliko. Midva sva raje na manj denarja skupaj, kot da bi bila narazen. Tudi mož je imel priložnost iti za 3 mesece v tujino, zaslužil bi več kot tu v enem letu, pa je odklonil, ker mu jaz in družina pomenita več. Sama veš kaj je pa tebi bolj pomembno.

New Report

Close