Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partnerju zaračunat najemnino?

Partnerju zaračunat najemnino?

Situacija je taka.
S partnerjem imava približno enaki plači. Jaz malo manj kot 1000, on malo več kot 1000€.
Jaz sem nabavila stanovanje, plačujem 300€ kredita. On se je priselil k meni. prej je bil v najemu, plačeval je 320€ na mesec.
Zdaj pa plačujeva stroške vsak pol. Kredit pa plačujem sama. Posledično ima on več kot 300€ več na mesec za svoje potrebe.
Po dveh mesecih skupnega bivanja, sem že naveličana. Občutek imam, da moram jaz stiskat pri denarju, on pa veselo zapravlja. Aja, stanovanje sem tudi jaz opremila.
Sem razmišljala, da bi mu rekla, da naj mi da recimo 160€ (pol toliko kot je prej plačeval najemnine).
Ko sem se to malce s kom pogovarjala, so bili čisto zgroženi, da bi partner plačeval najemnino meni.
Samo meni pa tudi ni ok, da moram jaz stiskat kar se denarja tiče, on pa uživa.
Ja, po dveh mesecih se je začela veza krhat, zaradi denarja.

Kaj pa, če bi on prevzel celotne stroške bivanja?

Kaj se sekiraš. Kredit bi plačevala ravno tako, tudi, če ne bi živel pri tebi. Ker pa že po dveh mesecih prihaja do takšnih težav, je verjetno, da ne bosta prav dolgo skupaj. Zato hrani vse račune.

Če je stanovanje pisano na oba, je logično da plačuje zanj. Če pa ni, si ali tolk usekana, materialistična, ali pa samo provociraš.

Zakonsko ima prav on, moralno pa seveda ti. A menim, da si bila precej naivna, da si ga spustila v stanovanje, ne da bi se poprej zmenila o takšnih pomembnih stvareh. Ga razumem, da mu je zdaj lažje dihati, ker prej zaradi najemnine ni mogel, razumem pa tudi tebe. Kaj pa če bi ti lepo odplačevsla kredit, on pa veliko večino skupnih položnic (stan. Gosp., elektrika, internet, plin, gretje), ostali stroški pa pol/pol?

Vsekakor se morata pogovoriti, brez konsenza, ki se ga bosta začela oba držati, je bolje da gresta takoj narazen.

Res je, kredit bi plačevala ravno toliko kot prej.
Samo on je prej plačeval 320€ najemnine, zdaj pa to dobi zastonj.
Stroške pa mu ni do tega, da bi plačeval kaj več kot jaz.
Sem ja slabe volje, ker jaz moram stiskat pri denarju, on pa se gre luksuz :(.
V bistvu razmišljam, da ga bom izselila. Sva se ravno včeraj spet sprla.
Veza je bila prej vse fajn, super, uživala sva. Dokler nisva skupaj zaživela. Zdaj pa sem vse bolj slabe volje.

Ti kar plačuj. Itak je stanovanje nate pisano. Če se bosta ločila, pa napravi to en dan prej, kot pred dvema letoma njegovega bivanja v tvoji nepremičnini.

če sta par kar tako .. kot dva cimra, brez prijave na UE – mirno lahko zaračunaš najemnino.
Pofočkani pari imajo status “skupno ” in od preje premoženje.
Za pofočkanega v skupnosti se smatra, da stanuje brezplačno

Jaz bi na tvojem mestu vsekakor stvar dala na papir. Njemu bi ponudila dve možnosti:
a) jasno napišita, da ti plačuješ najemnino s svojim denarjem in da on v to ne vlaga nič, ampak denar zapravi zase; v primeru če gresta narazen je nepremičnina 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tvoja
b) naj ti plačuje polovico kredita, v tem primeru če gresta narazen, ga moraš izplačati, kar je vlagal, da bo stanovanje še vedno 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tvoje, če pa ne, postane solastnik.

Tako bi jaz naredila – oz. bom. Sem v obratnem položaju, fant je kupil stanovanje in želi, da se preselim k njemu. Dobil bo ti dve možnosti na izbiro, saj ne želim na koncu, če se stvar ne izide, ostati brez vsega, on pa s stanovanjem. Če se bo odločil za primer a, bom jaz tisti denar dajala na stran in varčevala za primer, če bova šla narazen in bom potrebovala streho nad glavo.

Jah tako pač je. Stanovanje je samo tvoje in je tudi kredit samo tvoj. Če bi bila lastnika vsak pol bi tudi kredit odplačevala vsak pol. Položnice si delita na pol kot je prav. Ne kompliciraj, ker boš drugače še položnice kmalu plačevala sama. Vprašaj ga, če je sploh pripravljen kaj več prispevati pa boš takoj videla pri čem si.

Problem pri parih je ta, da se smatra, da oba vlagata notri in po zakonu bi on lahko po razpadu zveze zahteval vrednost polovice tiste vrednosti kredita, ki je bila vplačana v času trajanja zveze. Ne glede na to, na koga je stanovanje pisano!! Razen, če ti dokažeš, da si s svojim in ne skupnim premoženjem plačala stanovanje (kar pa plača ni, plača je skupno premoženje). Zato tak dogovor vnaprej, da lažje dokažeš, da je tisti denar res TVOJ

Ja, obeta se ena uspešna, ljubeča in zelo dolgotrajna veza, ni kaj. Še preden se odpre vrč z medom, ena stran že razmišlja kaj bo, če bo…

Ne vem kaj bom naredila. Trenutno sem na tem, da ga ven vržem pa naj gre kamor hoče. Sem pa še besna od zadnjega prepira. Tako, da sem v afektu jeze.
Namreč tudi na dopust greva vsak po svoje. On si lahko privošči, jaz si žal ne morem takega kot on. Zato sva se potem sprla in gre sam na dopust. Jaz bom pa šla tudi sama, na ceneješo varianto.
Prej pa veza 3 leta super laufala. Dokler nisva skupaj zaživela.


S tem začneš prodajati stanovanje, ki si ga kupila!

Del stanovanja sem plačala z gotovino. Pred enim letom. Ostalo imam kredit.

Začni mu računat usluge, vse po vrsti. 😉

Usluge?
Delo si deliva. Nisem njegova gospodinja. Ampak si porazdeliva.

No, če ne do tega trenutka, si si zdaj odgovorila sama. Iščeš blagoslov? Evo, jaz ti ga dajem. Ma da bi mi v preteklosti kakšna od bivših rekla, da gre ona na Mallorco, zame pa je dovolj dobra Savudrija. Čauuuuuuu!!!


vidva nista ne partnerja niti v vezi.
Največ kar sta sta f.u.kFrenda ☺

tole morate vedeti vsi, ki pisarite neumnosti avtorici. Žal je v Sloveniji tako, da se v primeru, da se nekdo vseli k jebachu, to šteje kot izvenzakonska, ki je izenačena z zakonsko zvezo.
z vsemi pravicami in dolžnostmi.
v konkretnem primeru bi tegale tipa vrgla iz stanovanja danes, upam da ga trapa vsaj nisi prijavila na stalno bivališče pri tebi, ker potem pa ne bo enostavno.

Je ta vajina zveza resna? Nacrtujeta druzino? Si ga prijavila na svojem naslovu?
Imata kaksne skupne financne nacrte? Varcujeta skupaj?

Moje mnenje je, da te stvari razcistita cim prej.
Kot so zgoraj omenjali, dajta na papir.
Opcija je tudi, da preracunata, koliko stanovanja je se za odplacat in ta del v ZK vpiseta na oba pol-pol ter lahko recimo tudi on vzame kredit za ta del, da bosta na koncu oba placevala po 150€.

Ce se ne strinjata s tem, pa ga brcni ven, ker potem ocitno ne ti, ne on, nimata resnih nacrtov s skupnim zivljenjem.

tole morate vedeti vsi, ki pisarite neumnosti avtorici. Žal je v Sloveniji tako, da se v primeru, da se nekdo vseli k jebachu, to šteje kot izvenzakonska, ki je izenačena z zakonsko zvezo.
z vsemi pravicami in dolžnostmi.
v konkretnem primeru bi tegale tipa vrgla iz stanovanja danes, upam da ga trapa vsaj nisi prijavila na stalno bivališče pri tebi, ker potem pa ne bo enostavno.[/quote]

po 2 (dveh) letih skupnega bivanja … pa stalno bivališče pri tem nima nič, se mi zdi

Pogovori se o lastništvu stanovanja. Vsak naj bo lastnik 1/2 in vsak na plača polovico kredita.
(Meni se vse kaj ni skupen proračun družine zdi neumno-to sicer ni predmet teme)

tole morate vedeti vsi, ki pisarite neumnosti avtorici. Žal je v Sloveniji tako, da se v primeru, da se nekdo vseli k jebachu, to šteje kot izvenzakonska, ki je izenačena z zakonsko zvezo.
z vsemi pravicami in dolžnostmi.
v konkretnem primeru bi tegale tipa vrgla iz stanovanja danes, upam da ga trapa vsaj nisi prijavila na stalno bivališče pri tebi, ker potem pa ne bo enostavno.[/quote]

po 2 (dveh) letih skupnega bivanja … pa stalno bivališče pri tem nima nič, se mi zdi[/quote]

to velja za pravice ZZZS, plačevanje kredita pa se bo štelo od dneva vselitve. stalno bivališče pa ima veze z metanjem iz stanovanja ven.

pa ti ni nora. naj ti dal pol kredita, pol ga boš nogirala, pa mu boš to vračala ali kaj? NO GO.
najprej poskrbi, da si vse kupila sama pred “izvenzakonsko skupnostjo”, no da bo to tvoje tudi pravno, ne samo moralno. flet je tvoj in pika.
da mi gre tip po svoje na dopust, po 3 letih veze, kako bo šele po 9 letih, ko bodo otroci, rutina itd. itd. NO GO! no tukaj bi ti pa lahko malo pomagal, ker v resnici nikomur ne plačuje najemnine.

New Report

Close