Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 15 let in Allstarke skozi zimo

15 let in Allstarke skozi zimo

Vaši 15-letniki tudi vztrajajo s to obutvijo skozi zimo.?
Noče slišati za drugo obutev,jaz pa to drugače vidim, in sva na bojni nogi,ker mu tega nočem kupiti za pozimi 🙁 – Pravi da on že najbolje ve zase,jaz se naj brigam za svojo obutev.

Kupi ji podložene in nepremočljive. Obstajajo veš. 😉

Jaz sem preživela. Je sicer takrat tudi mama malo težila ma se nisem dala 🙂
Če živite v krajih kjer je sneg pa lahko potegneta kompromis z zimskimi allstarskami. Imaš usnjene in pa take z mucko not.

Ja, moj tudi samo to drsa. Sem mu kupila zimske in jih nosi, ko je dež in sneg. Drugače v teh celo leto.

Kaj pa če daš na izbiro: denar ti dam samo za zimsko obutev, allstarke pa če hočeš nosit, si kupi sam/a.

Ne iz vidika udobnosti, ne praktičnosti ne vidim smisla pretirane navezanosti na “patike”. Saj smo jih mi tudi radi nosili, ampak jaz sem veliko raje še kaj bolj udobnega, pozimi pa toplega. Pa še zdaleč ni bilo take izbire in ugodnih cen… zdaj bi pa mladina kar raje prostovoljno zmrzovala, ko ni treba. Saj posledice na zdravju se pokažejo potem…

imajo nekaj pri nas, ampak pobrskajte sami.

https://www.google.si/search?q=zimske+all+star&biw=2100&bih=1121&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiDubWVu-vPAhVIC8AKHTkGCVoQ_AUIBigB&dpr=0.8#tbm=isch&q=winter+all+star&imgrc=p-YJYq9tCvUKHM{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A

Sem pogledala,on želi le črne – 45-45,5. Pri nas nimajo (imajo le sive,lanskega črnega modela ni več za dobiti),zdaj če ima kdo kakšne izkušnje kako se da to drugače urediti,bom hvaležna. Aja,,pa tiste z muco noter itak baje ne pridejo v upoštev…

to je zato, ker vsi otroci nosijo allstarke
in noben nima jajc obut zimskih, ker misl
da se bo kdo norčeval z njih
sam zato gre
ko bo kdo prvi obul zimske čevlje bo tud drugoi in tretji

Mass je imel črne usnjene. Ne vem kako je sedaj z zalogo vendar jih načeloma držijo ves čas, če jih trenutno ni naročijo.
Črne usnjene ima tudi Next. Če poznate številko preko neta ni težko naročiti. Spletnih trgovin je veliko in izbira res neomejena.

Uf, je pa je ta moda? Pri nas noben otrok tega ne nosi, so v modi čisto druge znamke, bistveno bolj udobne. Pozimi pa zimski čevlji – brez pardona. V okviru znamke, ki si jo sam zbere, ampak toplo in udobno. Allstarke si je hčerka zaželela 3 leta nazaj, pa jih je komaj nosila.

Sem pogledala,on želi le črne – 45-45,5. Pri nas nimajo (imajo le sive,lanskega črnega modela ni več za dobiti),zdaj če ima kdo kakšne izkušnje kako se da to drugače urediti,bom hvaležna. Aja,,pa tiste z muco noter itak baje ne pridejo v upoštev…[/quote]

Obrni se na našega uvoznika, pa naj ti uvozijo. Vse se da dogovoriti, meni verjemi.

Mulcu pa povej, da al zimske al pa nč!!!

In tako je bilo vedno. Mi smo v osnovni šoli imeli vsi allstarke. Potem je bilo obdobje, ko smo vsi imeli štivale in obdobje, ko smo imeli piščančke. Določene skupine so bile ves čas v črnem in bulerjih. Pa kavbojke so morale biti ozke, majce široke itn. Edini, ki so nekoliko izstopali v za njih ne pozitivnem smislu so biti tisti katerih starših so vztrajalih pri nekih svojih načelih in so namesto kariraste srajce (to se spomnim, da smo nosili) kupili pleten pulover. Zakaj?
Če doma vse štima res ne vem zakaj jim ne bi ugodili pri tako preprostih zadevah. Čevlje je treba kupiti in zakaj ne bi kupili takih kot so njim všeč.

Edini smiselen kompromis zame tukaj je, da v dežju in snegu morajo biti usnjene in ne platnene. Vse ostalo je pa brezvezno kompliciranje.

Klasične allstarke si ne predstavljam za zimo, dež, res ne. Jaz drugače allstarke ne maram, imam pa rada british knights superge, imam dva para in jih tudi pozimi kdaj obujem. Podobne so allstarkam, ampak ne premočijo in so gotovo bolj tople. Ne vem, ali je to za tvojega mladiča dober kompromis. Pa še cenejše so od allstark, tam med 15 in 25 evrov so po navadi.

[img]http://images.linnlive.com/547b3d68c93e199cbd048cb886b17ccc/312478d5-c081-4553-843f-341b47e2e3d3.jpg[/img]

Sem pogledala,on želi le črne – 45-45,5. Pri nas nimajo (imajo le sive,lanskega črnega modela ni več za dobiti),zdaj če ima kdo kakšne izkušnje kako se da to drugače urediti,bom hvaležna. Aja,,pa tiste z muco noter itak baje ne pridejo v upoštev...[/quote]

itak da ne, nimam najstnika, sta mlajša…sem pa bila sama ena taka najstnica…se mi je takoj zdelo, da muca pri vas ne pride v poštev, sploh, če se vidi;-)


Kje se pa te dobijo?

In tako je bilo vedno. Mi smo v osnovni šoli imeli vsi allstarke. Potem je bilo obdobje, ko smo vsi imeli štivale in obdobje, ko smo imeli piščančke. Določene skupine so bile ves čas v črnem in bulerjih. Pa kavbojke so morale biti ozke, majce široke itn. Edini, ki so nekoliko izstopali v za njih ne pozitivnem smislu so biti tisti katerih starših so vztrajalih pri nekih svojih načelih in so namesto kariraste srajce (to se spomnim, da smo nosili) kupili pleten pulover. Zakaj?
Če doma vse štima res ne vem zakaj jim ne bi ugodili pri tako preprostih zadevah. Čevlje je treba kupiti in zakaj ne bi kupili takih kot so njim všeč.

Edini smiselen kompromis zame tukaj je, da v dežju in snegu morajo biti usnjene in ne platnene. Vse ostalo je pa brezvezno kompliciranje.[/quote]

Prosim te, Savrinka, da previdneje opletaš z besedo VSI, ker si na zelo spolzkih tleh. Zmeraj so/smo bili otroci, ki smo bili cepljeni proti črednemu nagonu. Tako se nekako čudežno uspemo izognit vsem tem “modam”. Piščančki – bognedaj, ker jih nosijo vsi. Allstark – ga ni denarja, ker jih nosijo vsi. In jim z veseljem ugodim. 🙂 Nikakor pa nikoli in nikjar v zgodovini niso nečesa nosili “vsi”. Vidim pa, da so taki otroci bili že takrat za nekatere “čudni”. Veš, zame so čudni pa taki, ki zmeraj slepo sledijo, ne da bi se vprašali o smiselnosti. Kot so allstarke sredi zime.

Kaj pa so to štivale?

zime niso več hude, hkrati pa mladež vozakate od enih vrat do drugih, tako da ni nevarnosti, da bi prezebel v svoje nožice. kupi olstarke in boš imela mir.

Tako se obnasajo presiti otroci v vseh pogledih. Da prezirajo pozimi toplo obutev in raje zmrzujejo v platnu? Kam je prisel ta svet, do skrajnosti. Se bo pa ta mulec v prihodnosti se spomnil na vse moznosti , ki jih je imel, pa jih je preziral. Vsaj kar nam napovedujejo…

Sem pogledala,on želi le črne – 45-45,5. Pri nas nimajo (imajo le sive,lanskega črnega modela ni več za dobiti),zdaj če ima kdo kakšne izkušnje kako se da to drugače urediti,bom hvaležna. Aja,,pa tiste z muco noter itak baje ne pridejo v upoštev…[/quote]
Mi narocujemo iz def-shop.de ali pa kickz.de..

Moji dve sta ena srednješolka in ena frišna študentka. Nobena več ne nosi all stark. Kolikor vem, je to mimo.

Štivale: http://www.bolha.com/oblacila-obutev-modni-dodatki/moska-oblacila-obutev/obutev/skornji/kavbojski-skornji-43-mozna-menjava-1303752445.html

Kaj pa so to štivale?[/quote]

Stivali = škornji.

Primorci pačijo italijanske besede.

Okoli leta 1980-1982 so bili pri nas blazno moderni semiš čevlji – semiške.
Nepodložene sem nosila celo zimo, v dežju in snegu, drselo mi je in me zebli kt psa, pa kaj potem.
Z mulcem sklenita kompromis – kupi mu usnjene All-starke, da jih jo nosil pozimi.
Spletnih štacun je na tone.


Kje se pa te dobijo?[/quote]

V Sport Direct trgovini v BTC-ju gotovo, mogoče pa še kje. Prav tako v Sport Direct trgovini na internetu, kjer so mogoče celo še cenejši, ampak tam upoštevaj poštnino. Vsekakor pa bi jaz najprej v trgovini poskusila, da se prepričaš, katera številka je zate ta prava.

New Report

Close