Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj delajo otroci po šoli

Kaj delajo otroci po šoli

Pozdravljeni forumaši. Imam vprašanje za vse, ki imate šoloobvezne otroke. Sem oče dveh deklic starih 9 let in sem mnenja da jih moja žena ne vzgaja ustrezno. Namreč, ko otroka prideta domov iz šole, so res na. Rsti domače naloge, ki jih sicer naredita, takoj potem pa jima mama dovoli gledanje TV-ja, če je potrebno tudi celo popoldne zdaj jeseni. Poleti pa, ko je lepo vreme ali TV ali ulica. Potem ju, če gre sama kam kvečjemu vzame zraven h kakšni prijateljici na čvek. Kot oče se mi zdi da bi mati mogla vztrajati pri pridobivanju nekih delovnih navad, bodisi učenja, branja knjig, skupnih aktivnosti ali pomoči pri gospodinjstvu, mar ne? Pol se pa zgodi tudi, da ko popoldne pridem domov iz službe, otrok ni doma, ker se potepata naokoli ali sta pa tako zatopljeni v TV da sem jaz drugorazredni. Saj nimam nič proti temu, da bi se prosti čas izkoristil po njihovo, vendar mi tu manjka privzgajanjennekih delovnih navad v smislu najprej delo potem pa zabava.

Sicer je moja žena doma, ne hodi v službo in so ji tudi v njenem dnevnem fokusu bolj prijateljice, telefon in internet, kot pa opravila v hiši in gospodinjstvu (še dva najstnika 19 in 24 let).

Kako mame med vami upravljate s temi pošolskimi domačimi aktivnostmi, bi me zanimalo.

Čaw

Kje si pa ti ves čas?
Na kavču?

Itak je tole zajebancija, čeprav v resnici tako živi folk.

Malo začnite športat. Obvezno! Pa da se nauš u stroške metou, za začetek sprehodi in kšn hrib!

Ja sej jaz jih motiviramnk aktivnostim, kolikor še minpo službi ostane časa, pa urediti vso logistiko, nabave, obrtniki tu in tam, vendar se mi zdi za malo da otroke vedno pregannam jaz. Kaj si bodo mislili? Tečn foter? Z mamo je pa tako brezskrbno …

nova
Uredništvo priporoča

ok, če tole ni provokacija …….

ampak res verjamem, da obstajajo moški, ki takole razmišljajo.

skupni otroci, skupni dogovori o vsem, to je začetek – pogovor, dogovor in določanje ciljev, katerih se morate držat vsi 4je.

9letnici nimata popoldan nobenih obveznosti? izvenšolskih? živali? glede šole? sobe?
če ne, je skrajni čas da jih dobita, naredite urnik in se urnika držite vsi skupaj.

mogoče je tvoja žena samo malo zabluzila in je pozabila kaj je v družinskem življenju pomembno. če ti tega še nisi pozabil je na tebi, da družino sestaviš in pomagaš iti naprej.

ok, ce je to provokacija sicer ne vem ampak. Recimo, da obstaja familja, 4 otroc, od 9 do 20 let, mama doma. Kje mislis, da je fotr? Nagradno vprasanje za jurja. Bingoooo… ja, klik, dela, da zasluzi dnar za prezivet familjo, kje le neki. Vec ali manj skoraj cel dan dela. Se ti ne zdi, da bi v takem primeru se zena lahko za otroke brigala. Drugav pa oba v slizbo oo 8 ur in bosta oba imela pol cas ta otroke.
Eni ste res, delitev dela, brez izjeme, ker je delitev dela in, naj se delo doma deli.

No, če otrok pride iz šole in gre takoj nalogo narest, potem pa šele televizijo gledat ali ven se igrat, v bistvu čisto dobro sledi načelu – najprej delo, potem zabava.

Je pa vseeno pri devetih letih še otrok in tale oče pomoje pretirava. Če žena doma gospodinjstva nima zrihtanega tako, kot bi on želel, naj se to z njo zmeni, ne da otroke buzerira.

Hvala za izkušnje, ki jih z mano delite … ne, ni fake, ni provokacija. Res sem moški in res imam ta problem. In res je, da je moja žena zabluzila … predavanja o duhovnosti, koncu sveta, človeški pogubi, marsovcih okoli nas itd … 🙁

no, sedaj odgovorim se avtorju. Sem tudi mama doma in zjutraj je bilo treba mladino v solo spravit.

Glej, cisto mozno je, da ti je zena zabluzila. Biti samo doma, ves koliko lepse je prezivet 8 ur v pisarni, delas, nekaj se vidi, da si naredil, si pomemben, napredujes in se pogovarjas z odraslimi ljudmi. Jaz sem tudi doma in moj moz je oz ima prav na to temo malo strahu, da bom zabluzila, ker doma je res drugace, se ti to hitro zgodi. Tudi pri nas moz dela cele dneve, pa se vse sluzbene poti. Ce se vam je to zgodilo poskusi hitro resiti, kar se resiti da. Da dobi neke nove zadolzitve, da bo spet akcija. Mogoce celo kaksno mini delo od doma, da tebi kaj pomaga ali nekaj cisto x, bosta mogla sama pogruntat kaj bi ji najbolj ustrezalo.
Ja, meni se tudi zdi malo huda, domaca in potem cel popoldne TV. Saj se tudi pri nas gleda TV, to ni tabu, samo ne cel popoldne in ne vsak dan. Kaj pa, da mali dve zacneta kaksno popoldansko dejavnost? In ja, poskrbi, da bo tvoja zena spet tudi med odraslimi ljudmi, ne samo mama scartancem Pa srecno.


V bistvu te moti bolj žena, ne otroka, a ne? Otroka imata službo v šoli + domače naloge (v kolikor jih ne naredita v šoli) ter še kakšno učenje (ki pa ga pri 9 letih še ni veliko). Potem pa sta lahko prosti. Nič ni narobe s tem. Tudi če kakšen dan popoldan gledata samo tv. Za vsak dan pa bi bilo dobro, če gresta še kaj ven, se zunaj igrata. Pomoč pri gospodinjstvu – itak to paše zraven, vsaakodnevno, mimogrede. Otroka sta torej čisto ok. Problem je žena. Zakaj pa je ostala doma? Zakaj pa ni v službi? Sta se odločila, da bo doma in skrbela za dom in družino, ali je pač tako naneslo?

Ja, v bistvu si zadel-a poanto. Moti me pa samo zato, ker smatram, da bi morala več pozornosti nameniti vzgoji otrok, ne pa ju v celoti prepuščati TV-ju in ulici. O.K. saj imata tudi interesne dejavnosti popoldan. Pa vendarle ali mora biti TVS vsak dan? Saj veš, občutek, vsak dan delaš v službi, prideš popoldne zmozgan domov, potem pa žena na telefonu ali na čveku ob kavi, deklice za TV-jem. Ti pa … dajmo glupane, delaj in omogočaj lagodno življenje.

Ni ji treba skrbeti za nobeno položnico, za noben strošek, nobeno nabavo … nič. Pravzaprav kot “mizica pogrni se” DOma pa … ja saj je kolko tolk porihtano (likarco plačujem jaz), ampak … Mislim, da bi se nekdo lahko potrudil vsaj dati videz, da želi prispevati k skupnemu dobremu, če ne drugače skozi odnos … da prisede k meni, se kaj pogovori, skupaj začrta kakšen plan itd … Ja, saj vem, bo kdo rekel, da sem sam kriv. Res je, vendar je ne morem na silo spraviti na delo.

Zakaj je tvoja žena pravzaprav doma?
Dva otroka sta praktično odrasla, deklici sta že stari devet let.Veliki in dovolj samostojni.Torej, tvoja žena naj gre delat, drugače se ji bo doma skisalo.Kot vidiš, se sama očitno ne zna dobro zaposliti in izredno ji manjkajo stiki z ljudmi.Zato je tudi brezvoljna.Nihče ne funkcionira dobro, če je vedno sam in osamljen cele dopoldneve.Zato internet in zato prijateljice.
Ker je starejši star že 24 let, predvidevam, da se je v teh letih naveličala stalnega čiščenja, kuhanja in pranja.Tudi ti bi se, verjemi.
Torej, tvoja žena rabi nove izzive, delo, ki jo bo osrečevalo, dalo novo veselje , zagon in svoj denar.
Puncam je pa potrebno dati delo.Za šolo in za dom.

Pri nas je velikokrat podobno, le da je namesto TVja internet.
Velikokrat gremo zato na daljši sprehod, če le ni preveč popoldanskih obveznosti.
Mislim, da ni otroka, ki ne bi potreboval prostega časa. To je čas, ko gre njegova pamet na pašo. Včasih rišejo, včasih se igrajo, včasih gledajo TV. Prosti, nestrukturiran čas vsak otrok potrebuje.

Kar se tiče tvoje žene in njenih “marsovcev” se pa pomeni z njo. Zeli ji škodi, da je njeno delo zgolj delo doma in naj si vsaj za 4 ure kaj najde. Tudi če finančno to ni potrebno, mora zaradi svoje osebnosti ostati vpeta v neko normalno realnost.

ce ti to resno, potem jo pelhi v najblizjo ustanovo, da ji prwprogramirajo mozgane!
zal vidim okoli sebe vliko takih izgubljenih dus, ki padajo vse globje in globje!

ona doma, ti pa likarco plačuješ :-))) in še … 24letniku rečeš najstnik 🙂

mislim da je čas, da tudi ti malo pospraviš po svojem podstrešju. Če bi te vse skupaj res tako zelo motilo, bi izvlekel kable za net in pobral daljince in bi bil mir pri hiši 🙂

aja, pa namest € za likarco raje ženo kakšen vikend odpelji kam na lepše, pa bosta imela čas za pogovor, planiranje in postavljanje prioritet v lajfu.

Kako to misliš na silo? Kaj nima nobenega poklica? Kako pa misli dočakati svojo penzijo?
Res ne razumem takih žensk.
Sama že dolga leta hodim v službo in nikoli mi tudi na misel ni prišlo, da bi ostala doma.Poznam pa tri take, ki so ostale doma in so doma že 20 let.In ti povem, nobena ni preveč srečna.Ker nimajo denarja, ki bi ga same zaslužile in prispevale k družinskemu življenju, poleg tega ti uresničevanje v svojem poklicu daje določeno zadovoljstvo in uresničevanje.

pa začniva pri tebi
tako, kot nočeš, da bojo otroci rekl, da si tečen

tako si ženi že zdavnaj do nje samo in samo tečen.žal je tako, da ji je s tabo zoprno in je raj na telefonu al pa rač.
zakaj, zato, ko spregovoriš z njjo, spregovoriš o problemih.in kažeš s prstom kka da je.
to se človek naveliča in začne res delat najnujnejše in začne razmišljat da tole ne bo šlo.
žena razmišlja ali pa ti je že rekla, da tole ne bo šlo-s teboj život
pa sploh nočeš vedet, kolk je v eni družini odtenkov..že ko grejo jest
a misliš, da se punce usedejo in jih žena streže–ne verjamem
po moje punce pomagajo, ampak pač ti jih glih vidiš zvečer gledat tv
a hočeš, da ko vidijo da si se pripeljal, da hitr ugasnejo in se delajo da neki delajo
hočem povedat, da je ženska utrujena in od otrok in še bolj od tebe …
grenm stavit, da j4e sploh ne vidiš kot človeka, pa nasploh si sebe izključil in ste tabor
ona in otroc
ti in služba
ne da se mi več pisat, ho0čewm sam povedat
da si si naredil sam ječo, ker si ti pomemben ona pa je nula in ko enemu skoz najedaš, se začne drugač obnašat

Kakšen zmazek je pa to? Saj se sploh ne da prebrati.
Nisem dobila občutka, da je on pomemben, sploh ne in kar si napisala tule gor, je vsebinsko in slovnično za čisti – cvek!

Ce se deklici vkljucita v kak sport zunaj sole, bosta imeli 3x tedensko neko obveznost in s tem tudi njuna mati, da ju razvozi.

Potem moras tudi zeni dati beko vrednoat, ker dejansko je tvoje zivljenje bistveno lazje, ker je ona doma.
Tudi jaz sem doma, zal nezaposlena, a moj moz se zaveda, da je njegovo zivljenje zaradi tega kot pravljica. Ni samoumevno, da sama poskrbim za vse!

Tale izlet tvoje drage med duhovnost in marsovce je po moje se najvecji problem. Zal poznam kar nekaj ljudi, ki so popolnoma zabluzili in se na koncu tudi locili.
Po moje, da se izkoplje iz tega beda, potrebuje zamotitev na drugem podrocju, najboljsa zamotitev pa je delo in obveznost, torej smo spet nazaj pri kaksni izvensolski dejavnosti, ki bo obveznost tudi za mamo.

Hvala za iskrene misli, vendar ne pozabi … da jaz mojo ženo prepričujem, da bi šla ven, med ljudi, nekaj delat, da bi se počutila koristno. Predlagal sem ji že, da bi nekje delala kot prostovoljka ali karkoli. Ona pa samo doma in kolegice in kevice in čveki in… ja likarca, ki je obenem tudi njena prijateljica (plačljiva). Ne rabi nič ali pa zelo malo zaslužit (samo toliko za boljši vtis), ker zaslužim jaz dovolj. In ne, punci ne pomagata pri kosilu, ampak bolj sedita, mama pa servira …

Ja, tvoj mož im aživljenje kot v pravljici. Jaz žal ne, ker sem jaz tisti, ki moram voditi kompletno družinsko logistiko, pa dva mulca ki sta bolj ko ne brez vizije, se z mamo ne razumeta – null. Žena pa večerni prehod s psom izkoristi za uro trajajoč obisk pri prijateljici – in ja … ne enkrat na teden ampak vsak dan, po nekajkrat na dan!!!!!

Ja, tvoj mož ima življenje kot v pravljici. Jaz žal ne, ker sem jaz tisti, ki moram voditi kompletno družinsko logistiko, pa dva mulca ki sta bolj ko ne brez vizije, se z mamo ne razumeta – null. Žena pa večerni prehod s psom izkoristi za uro trajajoč obisk pri prijateljici – in ja … ne enkrat na teden ampak vsak dan, po nekajkrat na dan!!!!!

Samo v vednost. 24-letniki niso vec najstniki, najstniki so mladostniki stari od 11 do 19 let, to so leta, ki se zakljucijejo na koncnico -najst.

Ja, ampak moj moz je prej delal doma vse od A do Z, ko sva oba hodila v sluzbo in zdaj, ko sem jaz doma, se zaveda, da mu je edina skrb sluzba in nic drugega ter da je zato njegovo zivljenje veliko bolj kvalitetno.
Ti se tega ne zavedas.

Zakaj pa zena ne placuje poloznic, ne skrbi za servis avta in podobno?
Ti jo imas samo za gospodinjo in varusko otrok, normalno da potem sama nima nobene cene in se zateka v hude neumnosti!

Daj, danes se vsedita in se zmenita, da bo ona skrbela za poloznice. Je to tak big-dil?

Boš moral narediti red.Zakaj bi bilo vse breme na tebi? Reci , da si utrujen in ne moreš več, uleži se na kavč ali pojdi na pir.
Delo lepo razdeli na vse otroke in ženo,Zapiši naloge na list in samo preverjaj, če je narejeno.Če ni, zaropotaj in odtegni pritok denarja.Vsem po vrsti.
Žena naj gre lepo delat, kaj ima za bluzit?
Če boš vsem odnašal rit, kot si to delal do sedaj, se bodo okoli tebe zaredile same lenobe.Lenobe in to na tvoj račun.
Marco, pamet v glavo, svinčnik v roke in začni pisati delovne naloge.Pa ne pozabi vsak dan preverjati.

New Report

Close