Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vzgojiteljica,ki bi naj vrgla otroka ob tla v vrtcu v Slovenski Bistrici

vzgojiteljica,ki bi naj vrgla otroka ob tla v vrtcu v Slovenski Bistrici

Berem v Slovenskih novicah in drugje o domnevnem incidentu v vrtcu v Slovenski Bistrici.
Kakšna laž!
Žalostno kam smo prišli,dandanes lahko že vsak objavlja fotografije in piše o ljudeh grde in podle neresnice,ki jih nič in nihče ne bo zmogel popraviti.Meče slabo luč na celo institucijo,dela preplah med starši,med otroci,očrni človeka do kosti…
Upam,da ljudje ne “kupijo” te zgodbe – če bi to dejansko storila (kar ni),je logično,da bi otrok imel vsaj buško…

Upam,da bo vzgojiteljica podala ovadbo proti vsem,ki sodelujejo v tej zaroti.

Sem proti nasilju,samo to,kar je iz te zgodbe nastalo je ena sama velika kosmata LAŽ. In laž ima kratke noge-upam,da zaradi vseh udeleženih pride do razkritja dejanske zgodbe!

Ne postavljam se na nobeno stran.Ne poznam vzgojiteljice in njenih metod, ne poznam ženske, ki jo je kao videla.Nikoli ne veš, kaj nekateri vidijo, ker vidijo včasih stvari, ki niso čisto resnične.
Možno je, da je bilo res kaj na tem, možno je pa tudi, da jo ta babnica ne mara in je to naredila nalašč.
Saj piše , da se je mama enega od otrok prikradla do okna in od zunaj spremljala dogajanje v notranjosti vrtca.Se pravi, da je špijunirala.To pa delajo ljudje, ki imajo nekaj za bregom…Možno, da ji je bila ta vzgojiteljica zoprna, lahko se ji je kaj zamerila, pa ji je hotela dati revanž.Milo za žajfo…
Možno je pa tudi, da ima vzgojiteljica pred penzijo slabe živce in da se je res zgodilo kaj, kar se ne bi smelo.Če pa otroku ni nič, kako bo babnica dokazala, da je bilo res?

Če bi vzgojiteljica res otroka vrgla na tla, bi si zlomil nogo, udaril v glavo, bi imel buško ali vsaj modrice.
Včasih stvari sploh niso take kot se zdijo. Morda ima kdo načrt, kako vzgojiteljici škodovati.
Itak se danes otrok ne sme niti pobožati.

nova
Uredništvo priporoča

To, da bi otrok moral biti poškodovan od padca na tla, seveda ni res. Vem pa, da se za štirimi stenami lahko dogaja marsikaj.

Starši, ki najbolj kritizirajo delo učiteljic, se z otroki najmanj ukvarjajo! To je ena in edina resnica!

Mene je pa pošteno groza – nič ni dokazano, tu pa spet veselo operirajo s sliko in osebnimi podatki.(((. Vsi pozabili na ravnatelja?

Kako ves, da je kosmata laz? In ne, buske niso dokaz ali protidokaz!

Malo poglrdat, kdo pise od kod. Sumljiva si, a ste sorodnice od te vzgojiteljce?? Namerno pisete o tem na forume z namenom ubranitve vam znane osebe?

Če se ne motim, je tam bilo dokazano. Tukaj pa mogoče tudi še bo…

Moje splošno mnenje… vzgojiteljica ali pomočnica vgojiteljice je lahko – pardon izrazu – vsaka kura, ki naredi najlažji faks na svetu (predšolska vzgoja) oz. tisto enoletno izobraževanje za pomočnico vzg. Sama imam otroka v Waldorfskem vrtcu, ker hočem za svojega otroka najboljše možno, ampak slišim marsikaj od drugih, ki imajo otroke v javnem vrtcu. Med drugim tudi to, da imata samo dve vzgojiteljici v skupini po 15-20 otrok in ko je ena na bolniški, je druga sama. Ker otrok seveda ne obvlada, jih ne more niti uspavati, da so potem cel dan utrujeni itd. Poleg tega te ženske niti ne dobijo pravega znanja, kako z otroki ravnati, kako jih umiriti oz. kako obvladati mir v igralnici, kaj otroci rabijo, zakaj se vznemirijo ipd. Če pride vzgojiteljica že zjutraj vsa utrujena in tečna na šiht, je logično, da otroci to čutijo in povzamejo, ker otroci pač posnemajo najbližjega odraslega. Če bi se samo tega zavedale, bi jim bilo lažje, ampak jih verjetno niti nihče ni poučil o tem, zato pa se dogaja, da imajo kaos in pride morda tudi do nepotrebnega nasilja. Če znaš z otrokom, je vsaka sila odveč. Ampak pač… moraš znati.

Res je…drži kot pribito!

In tudi on je bil iz sb. 🙁

NIC NI DOKAZANEGA MEDIJI PA ŽE BLATIJO IN LJUDJE SE IZŽIVLJAJO.
TORE BI LAHKO BIL VSAK OD NAS V KOŽI DOTIČNIH. A NOBEDEN NE ODGOVARJA?!!
LAŽNIVCEM SE PRIDE NA SLED. SLEJ KOT PREJ!


Čigava pa je naloga znati otroka dati pravočasno spat, da ni siten cel naslednji dan, zaradi česa je lahko motena dinamika celotne skupin, ne samo delo vzgojiteljic in/ali pomočnic?
Pa nisem vzgojiteljica, ampak pogosto od staršev slišim, kako otrok zvečer nikakor ne zaspi, da se boji teme, da vedno ob odhodu v posteljo postane lačen, žejen, da vstaja na pet minut, ker bi rad mamico pa očija še enkrat objel in poljubčkal za lahko noč (beri: sedmič, osmič, devetič…), da se, odkar je dobil bratca ali sestrico, zbuja vsako uro in išče pozornost… In ko tako neprespan pride v vrtec, je seveda vse narobe, lahko tudi cel dan… Ampak krive so pa vzgojiteljice, a ne?

Ko sem prebrala tvoje mnenje, je moje mnenje takole :

Prav nič dosti ne veš o delovanju javnih vrtcev.To, da ima pomočnica enoletno izobraževanje – je čista laž, saj imajo vse pomočnice danes najmanj srednjo izobrazbo in obvezen strokovni izpit.Vzgojiteljice pa visoko izobrazbo!
Tudi ostalo, kar pišeš, je eno bla – bla – bla …takole na oko nekaj.
Waldorfski vrtec ni nujno, da je najboljša možna stvar – je samo ena od možnosti.

Pozabila si pa povedati, da ga mastno plačuješ.In da imaš dokončano samo osnovno šolo.
Če imaš pa slučajno kaj več, glej punca – kar si napisala , je za cvek .Tepka si, na žalost!

Ti pa si ena zelo izobražena kura. Sodeč po zgoraj napisanem.

Za uporabnico waldorfskega vrtca: ti si živ primer novodobnih mam. Kar imej otroka v tem posebnem dragem vrtcu. Glede na tvojo razgledanost bo še zelo potreboval strokovno pomoč.

Vsak od nas kdaj otroka,………. tudi vnukeca, ki ga vidi 2 x na 14 dni….. ozmerja, po tačkah ali celo udari po riti. Kaj šele, da ti ne dvigne pokrov!
Samo če se je treba oblečt, pred bajto na dovorišče…. ‘neeeee v blato!’ neeeee tja….v trgovini-….:(
potem doma kaj ustavrjaš, en sam smeh…..A res???

Sem PROTI nasilju na otrokom!! Sem proti nasilju nad vsemi. Imeti 12, 15 mulčkov pod kontrolo….

. je NESPREJEMLJIVO, DA ENA TASTARA ZGANJA NASILJE!!!!!!

Jih pa očitno premalo vzgajajo – ker je ta problem v OŠ še bolj očiten.
Ker vzgojiteljice z njimi preživijo čas od 06- do 17 ure!!!

Hm, v našem vrtcu je 20 otrok in 3 vzgojiteljice, pa imajo otroci tudi doma mlajše sorojence in gredo kdaj pozno spat, ampak v vrtcu se ne zgodi, da otroci ne bi šli spat in bili spočiti. Zgleda, da smo vsi skupaj ena čudna sekta in imajo skrajno čudne otroke, da se z njimi da vse normalno delati. :))

1. To, da ima pomočnica končano najprej osnovno šolo, potem srednjo šolo in šele potem prekvalifikacijo, mi je bilo tako samoumevno, da si nisem mislila, da ste ljudje tako …. (vstavi sama, da ne bom žaljiva), da bi morala to posebej naštevati. Pa očitno je enim treba zelo nazorno napisati vse po vrsti. Pa še potem ne vem, če bi znali prebrati. 🙂
2. Vrtca ne plačujem tako zelo “mastno”, kot mislite tisti, ki nimate pojma in ste samo nekje enkrat slišali, da obstaja tudi drugačen vrtec od javnega, kjer so vzgojiteljice preobremenjene, premalo plačane in tako samo čakajo, da mine čas, da pridejo starši po otroke… in tako dan za dnem.
Med drugim naš vrtec za starše organizira tudi kakšna brezplačna predavanja o razvoju in vzgoji otrok, da nam je lažje. Pa ne samo nam, tudi otrokom, ki nam še marsičesa ne znajo povedati tako, kot da bi mi nedvoumno razumeli, kaj jih moti oz. kaj potrebujejo od nas. Včasih je to zelo malo… samo veliko ljubezni in razumevanja. Nobenih dragih igrač in ne vem kakšnega cirkusa. Če poznamo par enostavnih pravil, si lahko zelo olajšamo življenje z majhnimi otroki in prihranimo batine, za katere nekateri še vedno mislite, da so tako zelo nujno potrebne pri vzgoji. To je zelo žalostno!
3. In kaj ima moja izobrazba pri vsem tem? Sicer te nič ne briga, ampak imam diplomo iz visokošolske izobrazbe. Pa še dva alternativna poklica imam. In rada berem, ker me veliko stvari zanima. Grem tudi na kakšno izobraževanje, predavanje in si širim obzorja. Za razliko od tebe, predvidevam. 😉 Pa tudi, če bi bila čistilka s končano samo o.š., to nima veze s tem, kaj si mislim o izobrazbi vzgojiteljic v vrtcih, ki vzgajajo in so odgovorne za otroke, ko so le-ti v najbolj občutljivih letih svojega življenja.

Da o prehrani v javnih vrtcih in šolah sploh ne začnem… in o tem, da bojda otroci nočejo jesti zdrave hrane. O tem sploh ne bom začela, ker vsi pozabljajo, da otrok ne more jesti zdravo, če mu tega ne ponudiš in ne vztrajaš. Ko bo lačen, bo jedel tudi polnozrnat kruh z dmačo marmelado. Če mu daš samo beli kruh, bo pa seveda jedel belega. Simpl ko pasulj.

A proti tebi tudi? Jaz za to zgodbo niti vedela nisem, preden nisi objavila tega posta. Torej tudi ti seješ…

1. To, da ima pomočnica končano najprej osnovno šolo, potem srednjo šolo in šele potem prekvalifikacijo, mi je bilo tako samoumevno, da si nisem mislila, da ste ljudje tako …. (vstavi sama, da ne bom žaljiva), da bi morala to posebej naštevati. Pa očitno je enim treba zelo nazorno napisati vse po vrsti. Pa še potem ne vem, če bi znali prebrati. 🙂
2. Vrtca ne plačujem tako zelo “mastno”, kot mislite tisti, ki nimate pojma in ste samo nekje enkrat slišali, da obstaja tudi drugačen vrtec od javnega, kjer so vzgojiteljice preobremenjene, premalo plačane in tako samo čakajo, da mine čas, da pridejo starši po otroke… in tako dan za dnem.
Med drugim naš vrtec za starše organizira tudi kakšna brezplačna predavanja o razvoju in vzgoji otrok, da nam je lažje. Pa ne samo nam, tudi otrokom, ki nam še marsičesa ne znajo povedati tako, kot da bi mi nedvoumno razumeli, kaj jih moti oz. kaj potrebujejo od nas. Včasih je to zelo malo… samo veliko ljubezni in razumevanja. Nobenih dragih igrač in ne vem kakšnega cirkusa. Če poznamo par enostavnih pravil, si lahko zelo olajšamo življenje z majhnimi otroki in prihranimo batine, za katere nekateri še vedno mislite, da so tako zelo nujno potrebne pri vzgoji. To je zelo žalostno!
3. In kaj ima moja izobrazba pri vsem tem? Sicer te nič ne briga, ampak imam diplomo iz visokošolske izobrazbe. Pa še dva alternativna poklica imam. In rada berem, ker me veliko stvari zanima. Grem tudi na kakšno izobraževanje, predavanje in si širim obzorja. Za razliko od tebe, predvidevam. 😉 Pa tudi, če bi bila čistilka s končano samo o.š., to nima veze s tem, kaj si mislim o izobrazbi vzgojiteljic v vrtcih, ki vzgajajo in so odgovorne za otroke, ko so le-ti v najbolj občutljivih letih svojega življenja.

Da o prehrani v javnih vrtcih in šolah sploh ne začnem… in o tem, da bojda otroci nočejo jesti zdrave hrane. O tem sploh ne bom začela, ker vsi pozabljajo, da otrok ne more jesti zdravo, če mu tega ne ponudiš in ne vztrajaš. Ko bo lačen, bo jedel tudi polnozrnat kruh z dmačo marmelado. Če mu daš samo beli kruh, bo pa seveda jedel belega. Simpl ko pasulj.[/quote]

A se spet razburjaš, pojdi raje v temo o čarobni mizi, tam ti je ušel zadnji post in še nisi replicirala nanj ;)))))

1. To, da ima pomočnica končano najprej osnovno šolo, potem srednjo šolo in šele potem prekvalifikacijo, mi je bilo tako samoumevno, da si nisem mislila, da ste ljudje tako …. (vstavi sama, da ne bom žaljiva), da bi morala to posebej naštevati. Pa očitno je enim treba zelo nazorno napisati vse po vrsti. Pa še potem ne vem, če bi znali prebrati. 🙂
2. Vrtca ne plačujem tako zelo “mastno”, kot mislite tisti, ki nimate pojma in ste samo nekje enkrat slišali, da obstaja tudi drugačen vrtec od javnega, kjer so vzgojiteljice preobremenjene, premalo plačane in tako samo čakajo, da mine čas, da pridejo starši po otroke… in tako dan za dnem.
Med drugim naš vrtec za starše organizira tudi kakšna brezplačna predavanja o razvoju in vzgoji otrok, da nam je lažje. Pa ne samo nam, tudi otrokom, ki nam še marsičesa ne znajo povedati tako, kot da bi mi nedvoumno razumeli, kaj jih moti oz. kaj potrebujejo od nas. Včasih je to zelo malo… samo veliko ljubezni in razumevanja. Nobenih dragih igrač in ne vem kakšnega cirkusa. Če poznamo par enostavnih pravil, si lahko zelo olajšamo življenje z majhnimi otroki in prihranimo batine, za katere nekateri še vedno mislite, da so tako zelo nujno potrebne pri vzgoji. To je zelo žalostno!
3. In kaj ima moja izobrazba pri vsem tem? Sicer te nič ne briga, ampak imam diplomo iz visokošolske izobrazbe. Pa še dva alternativna poklica imam. In rada berem, ker me veliko stvari zanima. Grem tudi na kakšno izobraževanje, predavanje in si širim obzorja. Za razliko od tebe, predvidevam. 😉 Pa tudi, če bi bila čistilka s končano samo o.š., to nima veze s tem, kaj si mislim o izobrazbi vzgojiteljic v vrtcih, ki vzgajajo in so odgovorne za otroke, ko so le-ti v najbolj občutljivih letih svojega življenja.
Da o prehrani v javnih vrtcih in šolah sploh ne začnem… in o tem, da bojda otroci nočejo jesti zdrave hrane. O tem sploh ne bom začela, ker vsi pozabljajo, da otrok ne more jesti zdravo, če mu tega ne ponudiš in ne vztrajaš. Ko bo lačen, bo jedel tudi polnozrnat kruh z dmačo marmelado. Če mu daš samo beli kruh, bo pa seveda jedel belega. Simpl ko pasulj.[/quote]
Mami, pa ti veš zakaj je tale tvoj poseben vrtec sploh nastal. Ker so v rudarskih krajih imeli tako zaostale otroke,da so jim morali pripraviti posebno šolo z manj zahtevnim programom. Ker nekaj o tej šoli vem, ti povem, da kar verjemi v svojo odločitev, tako vsaj ne boš nadlegovala osebja v javnih vrtcih s svojim pogledom na svet. Ker imaš sploh in oh izobrazbo, pa še veliko stvari te zanima se veselim,da boš uspešna v življenju še naprej. Le nekaj me muči! Takale “talaktualka” in “trogloditinja” kot si, pa moraš še vedno na izobraževanja in na širjenje obzorij, le kdo ti lahko še kaj novega pove.
Upam samo,da ne živiš v Sloveniji in so tvoje izkušnje z W od drugod. In upam,da tvoje dete poje kar se da največ kruha z domačo marmelado ( ki zagotovo ne pride od drugod kot iz domače vrtčevske kuhinje ali bližnjega kmeta- a ne, pa ostale zdrave hrane.
Bo zrasel v vsaj takega ……. kot si ti!
Pa zdrava ostani!

Če se ne motim, je tam bilo dokazano. Tukaj pa mogoče tudi še bo…[/quote]

Ja, mogoče bo, nisem rekla, da ni možno. Dejstvo pa je, da trenutno imamo samo izjavo ene mame in uvedeno preiskavo. Kaj, če se ugotovi, da si je ta mama to izmislila? Misliš, da bodo Novice, pa Siol in ostali to objavili na prvi strani?

V waldorfu, ker otroku hočeš najbolje?
A to je vic, al kaj?

1. To, da ima pomočnica končano najprej osnovno šolo, potem srednjo šolo in šele potem prekvalifikacijo, mi je bilo tako samoumevno, da si nisem mislila, da ste ljudje tako …. (vstavi sama, da ne bom žaljiva), da bi morala to posebej naštevati. Pa očitno je enim treba zelo nazorno napisati vse po vrsti. Pa še potem ne vem, če bi znali prebrati. 🙂
2. Vrtca ne plačujem tako zelo “mastno”, kot mislite tisti, ki nimate pojma in ste samo nekje enkrat slišali, da obstaja tudi drugačen vrtec od javnega, kjer so vzgojiteljice preobremenjene, premalo plačane in tako samo čakajo, da mine čas, da pridejo starši po otroke… in tako dan za dnem.
Med drugim naš vrtec za starše organizira tudi kakšna brezplačna predavanja o razvoju in vzgoji otrok, da nam je lažje. Pa ne samo nam, tudi otrokom, ki nam še marsičesa ne znajo povedati tako, kot da bi mi nedvoumno razumeli, kaj jih moti oz. kaj potrebujejo od nas. Včasih je to zelo malo… samo veliko ljubezni in razumevanja. Nobenih dragih igrač in ne vem kakšnega cirkusa. Če poznamo par enostavnih pravil, si lahko zelo olajšamo življenje z majhnimi otroki in prihranimo batine, za katere nekateri še vedno mislite, da so tako zelo nujno potrebne pri vzgoji. To je zelo žalostno!
3. In kaj ima moja izobrazba pri vsem tem? Sicer te nič ne briga, ampak imam diplomo iz visokošolske izobrazbe. Pa še dva alternativna poklica imam. In rada berem, ker me veliko stvari zanima. Grem tudi na kakšno izobraževanje, predavanje in si širim obzorja. Za razliko od tebe, predvidevam. 😉 Pa tudi, če bi bila čistilka s končano samo o.š., to nima veze s tem, kaj si mislim o izobrazbi vzgojiteljic v vrtcih, ki vzgajajo in so odgovorne za otroke, ko so le-ti v najbolj občutljivih letih svojega življenja.
Da o prehrani v javnih vrtcih in šolah sploh ne začnem… in o tem, da bojda otroci nočejo jesti zdrave hrane. O tem sploh ne bom začela, ker vsi pozabljajo, da otrok ne more jesti zdravo, če mu tega ne ponudiš in ne vztrajaš. Ko bo lačen, bo jedel tudi polnozrnat kruh z dmačo marmelado. Če mu daš samo beli kruh, bo pa seveda jedel belega. Simpl ko pasulj.[/quote]
Mami, pa ti veš zakaj je tale tvoj poseben vrtec sploh nastal. Ker so v rudarskih krajih imeli tako zaostale otroke,da so jim morali pripraviti posebno šolo z manj zahtevnim programom. Ker nekaj o tej šoli vem, ti povem, da kar verjemi v svojo odločitev, tako vsaj ne boš nadlegovala osebja v javnih vrtcih s svojim pogledom na svet. Ker imaš sploh in oh izobrazbo, pa še veliko stvari te zanima se veselim,da boš uspešna v življenju še naprej. Le nekaj me muči! Takale “talaktualka” in “trogloditinja” kot si, pa moraš še vedno na izobraževanja in na širjenje obzorij, le kdo ti lahko še kaj novega pove.
Upam samo,da ne živiš v Sloveniji in so tvoje izkušnje z W od drugod. In upam,da tvoje dete poje kar se da največ kruha z domačo marmelado ( ki zagotovo ne pride od drugod kot iz domače vrtčevske kuhinje ali bližnjega kmeta- a ne, pa ostale zdrave hrane.
Bo zrasel v vsaj takega ……. kot si ti!
Pa zdrava ostani![/quote]

Polnozrnat kruh, ne pozabi. 🙂

W.vrtec, w.šola, w.gimnazija… Nivo ni primerljiv drugim šolam. Le zakaj večina w.gimnazijcev potrebuje še dodatno peto leto, da sploh naredijo maturo? Če jo… W.gimnazija je, neuradno sicer, edina 5 letna gimnazija. Jah, s plesom, ploskanjem in poskakovanjem res težko osvojiš gimnazijsko znanje.

Kdo pa otroke vzgaja in čuva v W. vrtcih?
Drugače pa, naprej bodo šli verjetno v W. šolo. Cel smeh, ko jih videvam, kako se razmigavajo na igrišču :)))))

New Report

Close