Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ugodnost velike družine

Ugodnost velike družine

Kakšne posebne ugodnosti ima mama treh otrok starih manj od 18 let. Vem da ji 1x letno pripada dodatek za veliko družino. Tudi otroški dodatek je nekoliko višji glede na število članov. Kako je pa v primeru njene nezaposlenosti. Ima kakšne dodatne ugodnosti kot na primer mama z manj otroki.

Kot si napisala ji pripada otroški za otroke, subvencionirana malica in dodatek letni za vel. družine…drugega nič….

Če pripada OD dobi pol tisti enkratni dodatek za velike družine. Če ne pa ne.
Drugih privilegijev ni.
Če ste pa finančno bolj šibki pol dobite OD,kakšna subvencija malice in ta letni dodatek .
Da ne bo kdo mislil kakšne bajne denarje dobivajo-mo.
Za otroka se odločaš po drugih kriterijih .

Al pa ne … jaz sem sama s 3 otroci pod 10 let, pa ne dobim nič od navedenega. Ni število otrok noben pogoj za karkoli, temveč je le eden, drugi je še plača in ostali prejemki.

Kakšne ugodnosti? Mar ni splošna mantra tule gor, da imate več otrok zaradi ljubezni do njih in ne zaradi tistega, kar vam da država?

Točno tako. Otroke imamo zaradi želje po otrocih. Dam roko v ogenj, da se nihče ne odloči za otroka zaradi nekih ugodnosti, ki jih nudi država in so minimalne.

Torej ugodnosti ni, so pa stroški, ko otroček malo zraste.

Točno tako. Otroke imamo zaradi želje po otrocih. Dam roko v ogenj, da se nihče ne odloči za otroka zaradi nekih ugodnosti, ki jih nudi država in so minimalne.

Torej ugodnosti ni, so pa stroški, ko otroček malo zraste.[/quote]

Seveda se jih veliko odloči froce štepat samo zaradi svojih blesavih računic, kako bodo doma na debeli riti sedele, vsi jim bomo pa plačevali vse! Avtorica, ki je odprla to temo, je tipičen primer lene riti, ki samo na denar misli, otroci ji bodo deveta briga. Se vidi koliko podivjanih otrok brez pravih staršev je vsepovsod….Take kot je avtorica se pustijo napumpati vsakemu, potem pa letajo okrog za prispevke in ugodnosti, otroci pa jim grejo na živce, v breme so jim.

Točno tako. Otroke imamo zaradi želje po otrocih. Dam roko v ogenj, da se nihče ne odloči za otroka zaradi nekih ugodnosti, ki jih nudi država in so minimalne.

Torej ugodnosti ni, so pa stroški, ko otroček malo zraste.[/quote]

Seveda se jih veliko odloči froce štepat samo zaradi svojih blesavih računic, kako bodo doma na debeli riti sedele, vsi jim bomo pa plačevali vse! Avtorica, ki je odprla to temo, je tipičen primer lene riti, ki samo na denar misli, otroci ji bodo deveta briga. Se vidi koliko podivjanih otrok brez pravih staršev je vsepovsod….Take kot je avtorica se pustijo napumpati vsakemu, potem pa letajo okrog za prispevke in ugodnosti, otroci pa jim grejo na živce, v breme so jim.[/quote]

Če bi bilo tako enostavno, bi vsi imeli veliko otrok. Nihče se ne odloči za otroka zaradi par centov od države. Otrok je velika skrb od prvega dne naprej. Zakaj pa potem toliko splavov?

Al pa ne … jaz sem sama s 3 otroci pod 10 let, pa ne dobim nič od navedenega. Ni število otrok noben pogoj za karkoli, temveč je le eden, drugi je še plača in ostali prejemki.[/quote]

Seveda dobiš vsakoletni dodatek za veliko družino, če imaš tri otroke pod 10 let.Tudi vrtca plačaš precej manj, glede na tvojo plači in preživnino, pa tudi šolarji imajo pravico do brezplačne malice in kosila.Le prošnjo je treba oddati.
Tako da najmanj trije otroci so pogoj, da dobiš dodatek za veliko družino.In seveda vsak otrok v družini dodatno zniža dohodke in si potem upravičena do ugodnosti.
Tako da vse kar si napisala, ne vzdrži…

Al pa ne … jaz sem sama s 3 otroci pod 10 let, pa ne dobim nič od navedenega. Ni število otrok noben pogoj za karkoli, temveč je le eden, drugi je še plača in ostali prejemki.[/quote]

Seveda dobiš vsakoletni dodatek za veliko družino, če imaš tri otroke pod 10 let.Tudi vrtca plačaš precej manj, glede na tvojo plači in preživnino, pa tudi šolarji imajo pravico do brezplačne malice in kosila.Le prošnjo je treba oddati.
Tako da najmanj trije otroci so pogoj, da dobiš dodatek za veliko družino.In seveda vsak otrok v družini dodatno zniža dohodke in si potem upravičena do ugodnosti.
Tako da vse kar si napisala, ne vzdrži…[/quote]
Če ima gospa zelo velike dohodke, potem jim OD ne pripada. In če OD ne pripada, potem tudi dodatka za veliko družino ne dobi. trije otroci ne pomenijo nič, če je denarja pri hiši dovolj. Poznam družino s šestimi, kjer so dohodki taki, da niso do ničesarupravičeni.

Točno tako. Otroke imamo zaradi želje po otrocih. Dam roko v ogenj, da se nihče ne odloči za otroka zaradi nekih ugodnosti, ki jih nudi država in so minimalne.

Torej ugodnosti ni, so pa stroški, ko otroček malo zraste.[/quote]

Seveda se jih veliko odloči froce štepat samo zaradi svojih blesavih računic, kako bodo doma na debeli riti sedele, vsi jim bomo pa plačevali vse! Avtorica, ki je odprla to temo, je tipičen primer lene riti, ki samo na denar misli, otroci ji bodo deveta briga. Se vidi koliko podivjanih otrok brez pravih staršev je vsepovsod….Take kot je avtorica se pustijo napumpati vsakemu, potem pa letajo okrog za prispevke in ugodnosti, otroci pa jim grejo na živce, v breme so jim.[/quote]

Ali so jim v breme ali ne, ampak če imaš otroka, otroški dodatek itd. nikoli niso dovolj visoki, da se ti splača imet tega otroka. Nikoli nisi tolk v plusu, da bi lahko rekel, evo, zaradi denarja, ki ga dobim, ga imam.

Mislim, pa kje imate pamet??? Otroka je potrebno nahraniti, ga je potrebno oblečt, obut, plačat brezplačno OŠ, izlete in vse to, če že spustimo malico. Kje je še vse ostalo.

Seveda se jih veliko odloči froce štepat samo zaradi svojih blesavih računic, kako bodo doma na debeli riti sedele, vsi jim bomo pa plačevali vse! Avtorica, ki je odprla to temo, je tipičen primer lene riti, ki samo na denar misli, otroci ji bodo deveta briga. Se vidi koliko podivjanih otrok brez pravih staršev je vsepovsod….Take kot je avtorica se pustijo napumpati vsakemu, potem pa letajo okrog za prispevke in ugodnosti, otroci pa jim grejo na živce, v breme so jim.[/quote]

Ali so jim v breme ali ne, ampak če imaš otroka, otroški dodatek itd. nikoli niso dovolj visoki, da se ti splača imet tega otroka. Nikoli nisi tolk v plusu, da bi lahko rekel, evo, zaradi denarja, ki ga dobim, ga imam.

Mislim, pa kje imate pamet??? Otroka je potrebno nahraniti, ga je potrebno oblečt, obut, plačat brezplačno OŠ, izlete in vse to, če že spustimo malico. Kje je še vse ostalo.[/quote]

Ne vem no, če dobijo tam cca 500 eurov samo dodatka, to ni tako zanemarljiv znesek, mar ne? In ne govorim na pamet, imela odločbe v rokah in to ne samo ene.

Na splošno:
Če je en otrok še predšolski, lahko do njegovega vstopa v šolo uveljavljaš krajši delavnik zaradi starševstva.
Drugi starš lahko to koristi do zaključka 1. razreda.

Če avto prvič registirate v Slo, ste opravičeni plačila DMV, morate pa avto potem imeti vsaj 3 leta v svoji lasti.

Za brezposelnega starša ni nobenih posebnih ugodnosti. Družina dobi nekoliko višje OD, v primeru dovolj nizkih prihodkov še brezplačno malico v šoli, zaposlen partner ga lahko uveljavlja kot vzdrževanega družinskega člana, če nima svojih dohodkov, višjih od cenzusa.

Brezposelne osebe imajo nekatere ugodnosti v določenih ustanovah, npr. ni jim treba plačevati članarine v knjižnicah.

Točno tako. Otroke imamo zaradi želje po otrocih. Dam roko v ogenj, da se nihče ne odloči za otroka zaradi nekih ugodnosti, ki jih nudi država in so minimalne.

Torej ugodnosti ni, so pa stroški, ko otroček malo zraste.[/quote]

Seveda se jih veliko odloči froce štepat samo zaradi svojih blesavih računic, kako bodo doma na debeli riti sedele, vsi jim bomo pa plačevali vse! Avtorica, ki je odprla to temo, je tipičen primer lene riti, ki samo na denar misli, otroci ji bodo deveta briga. Se vidi koliko podivjanih otrok brez pravih staršev je vsepovsod….Take kot je avtorica se pustijo napumpati vsakemu, potem pa letajo okrog za prispevke in ugodnosti, otroci pa jim grejo na živce, v breme so jim.[/quote]

Tudi ti imaš vse možnosti froce štepat in potem boš tudi ti doma sedela na debeli riti in ti bodo drugi plačevali za vse!
Ampak ni tako enostavno, veš. Če bi bilo, bi imele vse mame vsaj tri, štiri, pet otrok. Pa jih nimajo. Mnogim je še eden prevelik napor!

Na splošno:
Če je en otrok še predšolski, lahko do njegovega vstopa v šolo uveljavljaš krajši delavnik zaradi starševstva.
Drugi starš lahko to koristi do zaključka 1. razreda.

Če avto prvič registirate v Slo, ste opravičeni plačila DMV, morate pa avto potem imeti vsaj 3 leta v svoji lasti.

Za brezposelnega starša ni nobenih posebnih ugodnosti. Družina dobi nekoliko višje OD, v primeru dovolj nizkih prihodkov še brezplačno malico v šoli, zaposlen partner ga lahko uveljavlja kot vzdrževanega družinskega člana, če nima svojih dohodkov, višjih od cenzusa.

Brezposelne osebe imajo nekatere ugodnosti v določenih ustanovah, npr. ni jim treba plačevati članarine v knjižnicah.[/quote]

Imam 3 odrasle otroke (šola se samo še en) in sem prijavljena na Zavodu. Lahko povem, da smo mi dobivali samo OD in dodatek za veliko družino – enkrat letno in subvencionirano malico. Ampak malico samo dokler so bili vsi 3 v šoli,- osnovni, srednji ali faksu Čim je najstarejši končal faks, smo nekaj časa še dobivali otroške oz štipendijo, ko so postali polnoletni, dodatka pa nič več.

Kar se tiče avta že nekaj časa ni več tega, da bi zaradi treh otrok bilo manj davka za plačat. Pri nas so bili še vsi trije v OŠ, ko so tole ukinili

Kar se tiče članarine v Knjižnicah nima veze z otroci ampak je treba bit samo prijavljen na Zavodu, ne glede na število otrok (ali nič ali pa sto otrok), članarine ne plačaš, mesečno za avtobus imaš po polovični ceni, v nekatere muzeje ni treba plačati vstopnine. Sicer tole za v muzeje velja tudi za zaposlene. Mislim da je vsako tretji vikend v mesecu brezplačen vstop v muzeje, samo bi bilo treba preverit. Nisem čisto sigurna

Kar se pa tiče otrok, se pa splača imet vsaj 4 ali pa več otroke, V tem primeru ti do otrokovega vstopa v šola (najmlajši otrok) teče delovna doba. Vsaj tako mi je pravila sestrična, ki ima 4 otroke. Naslednja ugodnost je da delaš polovični delovni čas do otrokovega 6 leta (4 ure), prispevki so pa plačani za polni čas in še nekaj takih hakelcov je, kjer so ugodnosti za večje družine. Samo kot sem napisala, vsaj 4 otroke, če ne več. Pri treh razen otroški dodatkov oz štipendije od otrokovega 18.leta naprej, dodatka za veliko družino 1x letno in subvencionirano malico ni nekaj ful denarja več na račun sociale. Dejansko vse to troje lahko dobivajo tudi starši, ki imajo minimalno plačo, sta oba zaposlena in imata 3 otroke .

Ali so jim v breme ali ne, ampak če imaš otroka, otroški dodatek itd. nikoli niso dovolj visoki, da se ti splača imet tega otroka. Nikoli nisi tolk v plusu, da bi lahko rekel, evo, zaradi denarja, ki ga dobim, ga imam.

Mislim, pa kje imate pamet??? Otroka je potrebno nahraniti, ga je potrebno oblečt, obut, plačat brezplačno OŠ, izlete in vse to, če že spustimo malico. Kje je še vse ostalo.[/quote]

Ne vem no, če dobijo tam cca 500 eurov samo dodatka, to ni tako zanemarljiv znesek, mar ne? In ne govorim na pamet, imela odločbe v rokah in to ne samo ene.[/quote]

Za koliko otrok? To je pomembno. Pa koliko dohodka je na družinskega člana?

Jaz jih imam 6. Pa nimam niti blizu 500€ dodatka.
Vrtec plačujem 150€. Internat normalno, kosila normalno. Že samo vrtec, šola so več, kot dodatek. Kje je pol ta opevani bajni zaslužek????

Tukaj gor berem, kako bogati smo, koliko denarja nam kr dajo. Pismo, jaz pa še vedno čakam, da obogatim.

Pa nočem nič, sam to flancanje, da imaš otroke zaradi denarja… Če si normalen in otrokom omogočiš tako kake počitnice, kot dejavnosti, ti je dodatek tista minimalna pomoč. Nič več.

Ja, pa je.
Neplačevanje DMV za velike družine še vedno velja.
Za prvič registrirana vozila v Sloveniji.


Kar se tiče članarine v Knjižnicah nima veze z otroci ampak je treba bit samo prijavljen na Zavodu, ne glede na število otrok (ali nič ali pa sto otrok), članarine ne plačaš, mesečno za avtobus imaš po polovični ceni, v nekatere muzeje ni treba plačati vstopnine. Sicer tole za v muzeje velja tudi za zaposlene. Mislim da je vsako tretji vikend v mesecu brezplačen vstop v muzeje, samo bi bilo treba preverit. Nisem čisto sigurna
[/quote]
Beri moj citat – lepo piše: Brezposelne osebe, ne brezposelni starši!

Plačilo prispevkov zaradi zapustitve trga dela ne velja samo do vstopa v šolo, ampak do zaključka 1. razreda najmlajšega otroka, če ima družina vsaj 4 otroke.

Krajši delovni čas, ni nujno, da polovični, velja do zaključka prvega razreda mlajšega otroka za vse starše, ki imajo vsaj 2 otroka. Od tega mora vsaj eno leto koristiti pravico drugii starš. V praksi torej lahko en starš koristi pravico največ do vstopa najmlajšega otroka v šolo.

Al pa ne … jaz sem sama s 3 otroci pod 10 let, pa ne dobim nič od navedenega. Ni število otrok noben pogoj za karkoli, temveč je le eden, drugi je še plača in ostali prejemki.[/quote]

Seveda dobiš vsakoletni dodatek za veliko družino, če imaš tri otroke pod 10 let.Tudi vrtca plačaš precej manj, glede na tvojo plači in preživnino, pa tudi šolarji imajo pravico do brezplačne malice in kosila.Le prošnjo je treba oddati.
Tako da najmanj trije otroci so pogoj, da dobiš dodatek za veliko družino.In seveda vsak otrok v družini dodatno zniža dohodke in si potem upravičena do ugodnosti.
Tako da vse kar si napisala, ne vzdrži…[/quote]

Pa kako goniš … pač presegam cenzus in ne, ne dobim nič. Prošnjo sem seveda oddala …
Vrtec je ravno tako vezan na cenzus (so itak že v OŠ), v šoli pa ni nobenih ugodnosti. Pa od kje vam te fantazme. Beri z razumevanjem zapisanega, število otrok ni dovolj velik pogoj za karkoli od naštetega.

jaz imam 4. Mož ima plačo cca2500 eur jaz 700 eur ((z vožnjo in malico vred). Šolarji naju stanejo okoli 500 eur na mesec (kosilo, malica, razni izleti, dnevi dejavnosti, dodatna gradiva , športni treningi in glasbena šola). Hrane še nisem nikoli računala ampak večinoma jaz hodim v trgovino po hrano za sproti in vsak mesec porabim celo svojo plačo za to in za bencin. Obleke za otroke zelo veliko dobimo in pa seveda mlajši ponosi za tavelkim. Za vrtec za enega otroka dava 125 eur.
Od dobim okoli 150 eur. Na mesec,
In enkrat letno dobim okoli 400 eur dodatka na veliko družino.
Pri plačevanju cestnine ob registraciji avta je mož uveljavljal tudi nek popust na veliko družino.
Otrok absolutno nimava zato da bi bolje živela, ampak zato ker sva oba želela veliko družino.
Imamo toliko kolikor rabimo in ni nam hudega.


Polovični popust na višino cestnine, velja za družine z vsaj 4 otroki.

Če mož dobi 2500 eur (pa četudi je to neto, z malico in prevozom), zaradi dohodninske olajšave za 4 otroke, dobi preko 300 eur več, kot brez upoštevanja otrok – tako da tudi to je denar, ki pride v družino zaradi 4 otrok – ta podatek zagotovo drži, ker je podan iz prve roke!
Če za štiri otroke dobite okrog 150 eur, pomeni da znaša vaš dohodek nad 53 in do 64{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače v RS, kar nadalje pomeni, da vam “država” da mesečno cca 500 eurov za vzdrževanje otrok (nekaj čez 300 pri dohodnini, 150 OD, 480 letno (kar je 40 mesečno) dodatka za velike družine in polovična olajšava pri cestnini).
Torej po zgoraj navedenih podatkih (4 otroci, neto med cca 530 do 640 eur/osebo), družina od države dobi cca 500 eur, če so otroci OŠ (če pa starejši pa nekaj več (državna štipendija, subvencija malice v srednji šoli).

Če mož dobi 2500 eur (pa četudi je to neto, z malico in prevozom), zaradi dohodninske olajšave za 4 otroke, dobi preko 300 eur več, kot brez upoštevanja otrok – tako da tudi to je denar, ki pride v družino zaradi 4 otrok – ta podatek zagotovo drži, ker je podan iz prve roke!
Če za štiri otroke dobite okrog 150 eur, pomeni da znaša vaš dohodek nad 53 in do 64{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače v RS, kar nadalje pomeni, da vam “država” da mesečno cca 500 eurov za vzdrževanje otrok (nekaj čez 300 pri dohodnini, 150 OD, 480 letno (kar je 40 mesečno) dodatka za velike družine in polovična olajšava pri cestnini).
Torej po zgoraj navedenih podatkih (4 otroci, neto med cca 530 do 640 eur/osebo), družina od države dobi cca 500 eur, če so otroci OŠ (če pa starejši pa nekaj več (državna štipendija, subvencija malice v srednji šoli).[/quote]

Pa kaj si nor kam se ljudje spuščate. Da vas ni sram. Družini, ki se sama preživlja in ima kakšnega otroka več očitate dohodninsko olajšavo. Pa saj si niso oni izmislili olajšave.
Raje poglejte malo okrog sebe, kdo pa zares odžira proračunski denar.

Če mož dobi 2500 eur (pa četudi je to neto, z malico in prevozom), zaradi dohodninske olajšave za 4 otroke, dobi preko 300 eur več, kot brez upoštevanja otrok – tako da tudi to je denar, ki pride v družino zaradi 4 otrok – ta podatek zagotovo drži, ker je podan iz prve roke!
Če za štiri otroke dobite okrog 150 eur, pomeni da znaša vaš dohodek nad 53 in do 64{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače v RS, kar nadalje pomeni, da vam “država” da mesečno cca 500 eurov za vzdrževanje otrok (nekaj čez 300 pri dohodnini, 150 OD, 480 letno (kar je 40 mesečno) dodatka za velike družine in polovična olajšava pri cestnini).
Torej po zgoraj navedenih podatkih (4 otroci, neto med cca 530 do 640 eur/osebo), družina od države dobi cca 500 eur, če so otroci OŠ (če pa starejši pa nekaj več (državna štipendija, subvencija malice v srednji šoli).[/quote]

Pa kaj si nor kam se ljudje spuščate. Da vas ni sram. Družini, ki se sama preživlja in ima kakšnega otroka več očitate dohodninsko olajšavo. Pa saj si niso oni izmislili olajšave.
Raje poglejte malo okrog sebe, kdo pa zares odžira proračunski denar.[/quote]

Ne gre za to, v kaj se spuščam. Gre le za to, da se pokaže, koliko zares družina dobi za otroke od države – ker namreč ravno na dohodninsko olajšavo zaradi otrok ljudje zelo radi pozabljajo. Mi ni treba prav nič očitati. Imava midva z možem tudi 4 otroke, in podobne dohodke kot avtorica – zato sem pojasnila kako je dejansko z denarjem, ki ga država da za otroke v tem primeru. Drži pa, da imam rada številke že od malega, in je to pač moj hobi (pa nisem ekonomistka).

Mislim, da je precej pomemben podatek, da je del tega zneska zaslužen s strani staršev neposredno in da torej ne gre za denar, ki ga država da, ampak za denar, ki nam ga od svojega zaslužka država ne vzame.

In 500€ je dovolj za zrihtat 3 otroke? Že za osnovne stvari ni dovolj, če daš pa zdraven še vrtec pa sploh.
Midva si želiva še enega otroka, dva imava, in bi kaka okajšava veliko pomagala glede na to da moja kljub visokošolski izobrazbi dela za minimalca… seveda, ko pa bo dobila boljšo službo bodo pa tudi ugodnosti nižje… in to mi bo v veselje!
Vem pa da so tudi ljudje ki so doma na socialnih prejemkih, otroke štepajo zato da dobijo zdraven še tistih nekaj evrov, pa drlajo na črno… to pa so izmečki družbe v kateri živimo

New Report

Close