Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi zapustili žensko, ki se zredi?

Bi zapustili žensko, ki se zredi?

Berem temo, kjer se zgražate nad debeluškami. Večinoma vas odbijajo.
Me pa zanima ali to pomeni, če bi imeli partnerko (oz. partnerja), ki ima težave s ščitnico pa se močno zredi (+20, +30kg), bi tako osebo zapustili?
Ali pa recimo težave s policističnimi jajčniki ali pa, da jemlje kake tablete, katerih stranski učinek je, da se zredijo (recimo ob transplatacijah se jemlje take zadeve)?

Tule ti bodo vsevedne mone in robi takoj povedali, da so ščitnica in tablete samo izgovor za lenobo in zanemarjenost in kaj vem, kaj še.

v moji družini je polovica žensk na doživljenjskih tabletah za ščitnico in prav nobena nima odvečnih kil, pa so to od 40 do 70 let stare, le pazijo se pri prehrani, ker so bile v naprej opozorjene, da lahko pride do težav s težo.

jaz nimam težav s ščitnico, sem pa bila debela, sem se vzela v roke in počasi shujšala, pri skoraj 50tih.
mož me ni pustil, itak nisem bila res debela.

Haha, res je!
Odgovor _ takoj bi jo zapustil, kravo zavaljeno!
Ona mene seveda ne, tudi ce imam pirovski slauh, loL

Evo, ena iskrena osebna izpoved:
Jaz sem se v zadnjih letih zredila 30+ kg. Nimam težav s ščitnico, tako da ščitnica ni izgovor. Imam pa težave s prenajedanjem, tako da je to razlog viška kil. In še en stereotip: še zmeraj sem fizično zelo aktivna. Malce manj okretna in počasnejša, a vendarle… Govorim seveda o ukvarjanju s športom. Šport je bil in je še zmeraj sestavni del življenja; ne glede na kile!

Ne, mož me ni zapustil, niti si ni poiskal ljubice. Se o tem odkrito pogovarjava. Je pa res, da grem sama sebi na živce, ker je zavaljen človek manj gibljiv. Pa prav po tihem a zanesljivo se pojavijo občasni problemi s koleni, hrbtenico… Ki so zagotovo vezani na prekomerno težo.
Torej: ne, v svoji koži se ne počutim dobro in vsekakor bom prej ali slej mogla narest nekaj v tej smeri…

Ja, sem opazila, da je razgledanost monovska bolj na psu.

Pri meni je podobno (le zredila se nisem za toliko; ne še).

Upam, da ti bo mož še naprej stal ob strani in da ti uspe urediti te težave. Želim ti vse naj naj.

Nimam ravno idealnih kil, pa malo shujšam, pa se spet malo zredim, čeprav “nič ne jem” 🙂
Pa sem zadnjič ravno ujela pri Surviverju, kako je ena punca čisto ošvohnela zaradi premalo hrane. In sem pomislila, da ni hudič, da ne bi tam shujšale tudi vse me, ki “itak nič ne jemo” 🙂
Smo pa itak tako smotane, da ne prenesemo, da bi nam moški kaj rekel glede preveč kil, npr. Ljubica, se ti ne zdi, da si se čisto zapustila? Kaj, ko bi kaj naredila v tej smeri?
Ja, buhnedej, a ne, nos do tal pa hitro na MON pisat, kako me je užalil. Po drugi strani bi pa rade, da nam stoji ob strani tudi, ko želimo shujšat. Ampak to bi morala biti tiha in trdna podpora brez komentiranja, al kaj …

Ne vem no, se mi zdi, da je prenajedanje simptom nečesa in debelost samo posledica. Zato težko verjamem, da bi zaradi debelosti kdo zapustil človeka. Debelost je tisto, kar se navzven vidi, tisto, kar se s človekom navznoter dogaja in ni zdravo, pa je navzven nevidno. Razen partnerju. Ta prej kot okolica vidi, da ima človek probleme sam s sabo. Odvisno, za kake probleme gre, sem pa mnenja, da je to tisto, kar slej ko prej lahko partnerja odbije. To, da se človek ni pripravljen spraviti v red v mentalnem in posledično še telesnem smislu.

Če so policistični jajčniki vzrok za debelost, sem jaz fenomen. Vso svojo odraslo dobo imam to težavo, pa sem vedno normalne teže.

Na monu je itak težko pričakovati, da bi kdo vedel, da se zaradi težav s ščitnico, PCO, tablet, lahko zrediš :).

lahko se zrediš, če se ne paziš, ane?

ne vem, a vi mislite, da se ostali sekirajo zaradi vaše teže al kako? vi se, samo niste pripravljeni naredit kaj za to, da bi se teža zmanjšala, pa pol izgovor iščete v tabletah. če ste zadovoljni sami s sabo, tudi izgovorov ne rabite, če niste, pa naredite kej v smeri da boste … zadovoljni.

lahko se zrediš, če se ne paziš, ane?

ne vem, a vi mislite, da se ostali sekirajo zaradi vaše teže al kako? vi se, samo niste pripravljeni naredit kaj za to, da bi se teža zmanjšala, pa pol izgovor iščete v tabletah. če ste zadovoljni sami s sabo, tudi izgovorov ne rabite, če niste, pa naredite kej v smeri da boste … zadovoljni.[/quote]

Bom malce zlobna: privoščim ti konkretno hipotirozo pa bomo videli kako boš še naprej pametovalva tu gor.

lahko se zrediš, če se ne paziš, ane?

ne vem, a vi mislite, da se ostali sekirajo zaradi vaše teže al kako? vi se, samo niste pripravljeni naredit kaj za to, da bi se teža zmanjšala, pa pol izgovor iščete v tabletah. če ste zadovoljni sami s sabo, tudi izgovorov ne rabite, če niste, pa naredite kej v smeri da boste … zadovoljni.[/quote]

Bom malce zlobna: privoščim ti konkretno hipotirozo pa bomo videli kako boš še naprej pametovalva tu gor.[/quote]

o hvala res 🙂

jaz pa ti privoščim, da bi se imela rada in naredila za svoje telo tisto, kar mu najbolj ustreza, da bi ti čim dlje, ter čim bolje služilo.

če imaš konkretno hipotirozo jo zdraviš ane
ne živiš kar tako brez tablet

In kot vedno, kadar se govori o debelosti, postane MON zbirališče vseh, ki so debeli zaradi ščitnice, zdravil ali kateregakoli drugega razloga, ki ni prenajedanje.

Se en dokaz da je debelost zaradi scitnice navadna fama…ze fizicno ni mogoce da bi se clovek zredil, ce vnasa manj kalorij kolikor jih porabi…babe si pa se kar naprej zatiskajo oci , ce zvecer unicijo kilo piskotov…

ne, če bi mi dala mir, ker bi natepaval kakšno ali več postavnih ☺

Seveda. Od kar jemljem tablete so kg šli dol. Grenak priokus vseh teh pametnjakovičev tu gor pa ostane.
Če si pa transplantiranec, moraš pa do konca življenja jemat tablete, ki povzročajo debelost (pa recimo sivo mreno in še marsikaj hudega).

Bom malce zlobna: privoščim ti konkretno hipotirozo pa bomo videli kako boš še naprej pametovalva tu gor.[/quote]

o hvala res 🙂

jaz pa ti privoščim, da bi se imela rada in naredila za svoje telo tisto, kar mu najbolj ustreza, da bi ti čim dlje, ter čim bolje služilo.[/quote]

Ti se posmehuješ, doleti pa lahko tudi tebe. Potem pa ne vem, če boš še takole pametovala in pisala budalščine. velja zate in vse ostale, ki pišejo take traparije kot ti.

Imam prijateljico, ki jemlje zdravila za ščitnico, in ima enako kilažo kot prej. Nikoli ni bila pretirano suha in enaka je tudi zdaj. Je za moje pojme normalno.
Jaz imam ščitnico sicer v mejah normale, imam pa res počasno presnovo in moram prekleto pazit, da se ne zredim. In temu ustrezno prilagajam vnos kalorij – prevedeno, jem kot ptiček. Veliko športam in se premikam. Zato se ne redim. Če bi jedla več, bi bila debela. Ta moja prijateljica poje bistveno več kot jaz …
Nekaj časa sem jemala KT in sem se že začenjala redit … sem se hitro ustavila. Slovenci na splošno pojemo čisto prevelike količine, ko sem kje na obisku, sem naravnost zgrožena, koliko si naložijo.

Hipotirka, hvala za lepe želje!! Tudi jaz ti želim enako, iskreno!!!

Za mojo debelost mi je jasno, da sem si kriva izključno sama.
Je pa težko shujšati….
Sem že parkrat v svojih preteklih letih shujšala. Pri 18.letih skoraj 40 kg. Ampak DEJSTVO je, da nisem mladostnica in DEJSTVO je, da over 40 kilograme bistveno težje izgubiš. Je potrebno vložiti še več energije in volje za isti učinek, kot ko jih imaš 20….
Najbrž se mnogi ne boste strinjali s trditvijo. Ok, vsakemu svoje.

A dej no nakladat. Očitno ste vse hipertirozne, če nimate težav s težo. Jem polovične obroke, večino sadje in zelenjavo, po 16 uri sploh ne smem več jesti za tisti dan,, pa se vseeno redim in to kljub telovadbi in miganju – en dan na teden, da si “privoščim” mal počitka brez telovadbe. Pa se redim, redim in redim sploh odkar se počasi začenja mena, je spet poskočila kilaža. Tako da ne me ti zaje******, da pri vas pa noben nima teh težav. Očitno imate take gene ali pa kot sem že zgoraj napisala hipertirozo in NE hipotiroze

A dej no nakladat. Očitno ste vse hipertirozne, če nimate težav s težo. Jem polovične obroke, večino sadje in zelenjavo, po 16 uri sploh ne smem več jesti za tisti dan,, pa se vseeno redim in to kljub telovadbi in miganju – en dan na teden, da si “privoščim” mal počitka brez telovadbe. Pa se redim, redim in redim sploh odkar se počasi začenja mena, je spet poskočila kilaža. Tako da ne me ti zaje******, da pri vas pa noben nima teh težav. Očitno imate take gene ali pa kot sem že zgoraj napisala hipertirozo in NE hipotiroze[/quote]

slabo bereš?
sem napisala v drugem odstavku mojo “težavo”, tudi trenutno nisem suha, imam in vzdržujem pa normalno povprečno postavo za svoja leta in življenjski slog.

o hvala res 🙂

jaz pa ti privoščim, da bi se imela rada in naredila za svoje telo tisto, kar mu najbolj ustreza, da bi ti čim dlje, ter čim bolje služilo.[/quote]

Ti se posmehuješ, doleti pa lahko tudi tebe. Potem pa ne vem, če boš še takole pametovala in pisala budalščine. velja zate in vse ostale, ki pišejo take traparije kot ti.[/quote]

se ne posmehujem, predlagam pa ti, da 1 teden napišeš prav vsak grižljaj, ki ga daš v usta, pa potem pošteno do sebe preceniš, ali poješ preveč ali ne, ter kje in kdaj delaš napake.
z manj vnosa se ne moreš redit in to je dejstvo, morda z napačno kombinacijo, ampak to je že druga tema ..

New Report

Close