Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 4. Noseča mamin komentar pa da sem nora

4. Noseča mamin komentar pa da sem nora

Dober večer!

Moja mama je bila vedno proti velikim družinam, zanjo je bilo to vedno izkoriščanje države (finančna pomoč) itd. Vnuke ima neskončno rada, vendar se je čisto zgrozila že ob tretjem, kaj še le ob četrtem. Moja in moževa plača je dovolj velika, da lahko imava štiri otroke. Neto imva mesečno okoli 3500€. Hiša je prav tako dovolj velika, za četrtega bova pa preuredila pisarno v sobo. Torej kakšen bi bil odziv?

Ne sekiraj se, tudi moja dva sta bila že ob tretjem zgrožena, češ zakaj ti je tega treba. Pač ne razumejo vsi, da nekateri uživamo v vlogi staršev in nam ni to samo način za nadaljevanje vrste. Ti pa uživaj v svoji nosečnosti in se ne pusti, da te v slabo voljo spravijo drugače misleči.
Vse dobro ti želim. Tudi sama upam, da bom kmalu četrtič noseča. :)))

Torej, o kakšnem odzivu sprašuješ? Maminem? Vprašaj mamo, ljuba duša.

nova
Uredništvo priporoča

Torej, o kakšnem odzivu sprašuješ? Maminem? Vprašaj mamo, ljuba duša.[/quote]

O vašem odzivu pač ne morem mame vprašat

Odlicno, cestitam!

Tvoja mama ima kar prav !!!!

Zadnje čase je itak moderno imeti vsaj tri otroke.

Če ti znese in če zmoreš na način, da (naj)starejši ni nadomestna mama/ata mlajšim, super. Žal poznam zelo zelo malo družin z več otroki, kjer bi (naj)starejši ne bili porinjeni v vlogo nadomestnih staršev in to je edino, kar me moti in se mi ne zdi pošteno do starejših otrok. Pa ne v smislu, da kdaj pa kdaj popazi ali kaj premakne v bajti, to se mi zdi samo po sebi umevno, ampak da najstarejši npr. še pregleduje naloge, kuha, jih umiva in daje spat, jih spremlja in pobira z dejavnosti – je v bistvu “tretji” starš – ta mi je pa prehuda, še sploh, če je tudi sam komaj sredi najstniških let. Pa tega zelo veliko vidim in se mi preprosto ne zdi fer.

Drugače pa – čestitke in srečno in zdravo nosečnost ter zdravo dete želim.


Boš sama zmogla s 4 če se kaj zgodi? Pa ata tudi? In 3500 evrov ni ne vam kakšen denar, če pride do ponovne gospodarske krize računata verjetno na pomoč države, a ne? Pa babice tudi? Mogoče pa bo ona morala še svojo penzijo zraven dat. Razmišljanje o otrocih in denarju v istem postu ?? Vredno razmisleka!


Boš sama zmogla s 4 če se kaj zgodi? Pa ata tudi? In 3500 evrov ni ne vam kakšen denar, če pride do ponovne gospodarske krize računata verjetno na pomoč države, a ne? Pa babice tudi? Mogoče pa bo ona morala še svojo penzijo zraven dat. Razmišljanje o otrocih in denarju v istem postu ?? Vredno razmisleka![/quote]

Glede na to, da 3500€ razdelimo med 6 ljudi je to na vsakega 580€ in toliko pač posamezni otrok ne rabi za čez mesec.

Edina družina s štirimi otroki, ki jo poznam, so četrtega praktično vzgojili starejši trije.

Tvoja mama je zelo pametna ženska, ti pa niti najmanj. Zakaj pa rabiš 4 otroke? Kdo jih bo vzgajal? En drugega? Tudi vaša sredstva na mesec za 6 oseb niso ne vem kaj, bolj slabo. In kaj boš s temi otroki, ko boš ostala sama brez moža in brez 3.500 €? Pa še vojna bo zdaj kmalu. Kaj boš potem? Ne vem, kje imate ljudje pamet. Se mi pa zdi, da boš imela še petega, šestega, itd.

Kokr jih bo Bog dal…

Ubogi tvoj delodajalec, same porodniske…
Kot ena sodelavka – ni še 8 let v službi, pa je petič noseča. 5 nosečnosti v osmih letih. Lahko si mislite, koliko je če odštejemo bolniske in dopuste sploh v službi bila.

Kdo ima zdaj otroka, ti in mož ali ti in mama?
Mama ima pravico izraziti svoje mnenje. Otroke bosta pa vidva vzgojila in hranila in oblačila.
Če ona ni predvidena kot varuška nima kaj sikati.
Kvečjemu mama naj se zamisli, da pri svojih letih tebe ne spoštuje, kot odrasle osebe ampak butne ven kritiko, ki bi bila še za kako najstniško mulo neprimerna, namesto, da bi izrazila svoje mnenje na bolj sprejemljiv način.
Sprejmi, da ti ne boš njenega odnosa od velikih družin spremenila, ona pa ne dejstva, da ima hčerko, ki ima 4 otroke.

Se strinjam. Jaz sem bila nadomestna mama mlajšima bratoma in tega ne privoščim nobenemu otroku. Imam dva otroka in oba sem vzgojila samo jaz in seveda mož. Več kot dva nisem mogla (pa ne zaradi denarja, imamo precej višje dohodke kot vi), ampak ker imam samo dve roki in nič več in samo za dva časa in živcev.

Če bi se moja hči odločila za tretjega, ne bi bila zadovoljna. Mislim, da jim gre z dvema odlično, imajo sina in hčerko, kaj bi bilo lahko še lepšega.

Torej, o kakšnem odzivu sprašuješ? Maminem? Vprašaj mamo, ljuba duša.[/quote]

O vašem odzivu pač ne morem mame vprašat[/quote]

Moj odziv?
Tvoja (vajina) stvar. Res nimam o tem nobenega mnenja.

Za odziv sprasujes?
6 clanska druzina z manj kot 600€ na druzinakega clana?! Mislim, da nimata dohodkov za 4 otroke.

Koliko je pa razlike med njimi? Sem nekaj dni videvala druzino s stirimi predsolskimi… groza! Starsa sicer zelo prakticna, ne komolicirata, ampak sta bila cisto zmozgana…

Vsi jo napadate v brezveze. Jaz sem odrasla v družini, kjer smo bili 4 otroci. Pa ne zamenjam za nič drugega. Starša sta zobozdravnika, nikoli nam ni nič manjkalo. Najlepše je bilo okoli božiča. Smo šli vsako leto v London za ene 5 dni. Joj že danes se spomnim, kot da je bilo včeraj Harrodsa in tistih porcelanastih lutk ter krožnikov. Se mi zdi, da smo s takim veseljem okraševali našo veliko smreko. Pa potem darila odpirali:)) Mama nam je vedno pripravila tako veliko kosilo, pa vedno je govorila, da naj pazimo na krožnike pa kozarce, ki so bili porcelanasti pa takoo dragi. Se mi zdi, da so bili mamin ponos. Potem pa je po kosilu, ko je pomila posodo, s takšnim veseljem spila skodelico kave ali pa čaja. Če ne bi vedel, da so predniki Slovenci, bi rekel da je Britanka. Pa ne glede na to ali je bil ponedeljek ali nedelja je bila vedno urejena. Njena satinasto rdeča šminka. Pa vedno nasmejana. Mi pa seveda špičili bedarije, da je le hitro osivela zaradi nas:)) Joj kaj bi dala, da bi dobila te čase nazaj. Je pa samo odlomek:)

A imate vsi tako velike plače? Ker 3500 napol je 1750 neto in a res vsi toliko zaslužite, da se vam to zdi malo?

Kako zivijo trije s 1750€ dohodka?
No, pa si predstavljaj, kako jih zivi 6 s 3.500€.

Ni revscina, ni pa tudi nek dohodek.

Nisi nora.

Jaz bi cetrto dete, ce bi bila ziher, da ne bo naporen karakter ali s posebnimi potrebami. Trenutno vec energije kot za tele 3 pac nimam.

V teoriji pa… kaj te brigajo mamine ideje. Moja je po odzivih sodec menila, da je prvorojeni dovolj. Mah slika se naj. Moj lajf. Sofinancirat / vahtat / pomagat pa ne rabi.

Kar solze mi tečejo, tako se mi smili delodajalec.

Men je vseeno.
Je pa fer, da se greš veliko družino, če jo časovno, čustveno, finančno in vse ostalo zmoreš ti kot starš in tvoj partner. Če otrok ne obesiš starim staršem. Če imaš denarja za normalno preživet.
Plača, ki jo navajaš je sicer zadosti za 4 otroke, če mate stanovanjske stvari urejene (kar praviš, da imate). Pa če ti je jasno, da starejši niso varuške mlajšim. Tisti, ki so to bili, te groze ne pozabijo nikoli. Tudi do otrok jim morda sploh ni, ker so v mladosti izkusili to “srečo”.
Jaz pa zase priznam, da si ne predstavljam, kako imaš ob zahtevni službi čas za vse kar 4 otroci rabijo. Od pozornosti, pomoči, prevozov, zdravnikov …

Ne sekiraj se. Mone pač. Danes se jim zdi 3500 malo, jutri bodo pa spet tekmovale, katera lahko družino preživi s 350 na mesec, se pravi 10x manj, kot imate vi.
Midva imava 4 otroke in nižji dohodek, kot vidva, pa gre.

New Report

Close