Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko časa plačuje država prispevke pred upokojitvijo

koliko časa plačuje država prispevke pred upokojitvijo

Mogoče bi mi uspelo dobiti zavod za 25 mesecev. Zanima me, koliko časa plačuje država prispevke pred upokojitvijo 1 ali 2 leti?

Pozanimaj se na Zavodu za zaposlovanje. Meni so jih plačevali 6 mesecev, sem pa bila v tem času brez nadomestila.

Ves cas prejemanja nadomestila
Čas prejemanja denarnega nadomestila je odvisen od zavarovalne dobe, in sicer:
2 meseca za zavarovanca, ki je mlajši od 30 let in je bil pred nastankom brezposelnosti zavarovan najmanj šest mesecev v zadnjih 24 mesecih,
3 mesece za zavarovanje od devet mesecev do 5 let,
6 mesecev za zavarovanje od 5 do 15 let,
9 mesecev za zavarovanje od 15 do 25 let ,
12 mesecev za zavarovanje nad 25 let,
19 mesecev za zavarovance, starejše od 50 let in za zavarovanje nad 25 let ,
25 mesecev za zavarovance, starejše od 55 let in za zavarovanje nad 25 let.

To ze, dokler dobivas nadomestilo, itak. Ampak ce ti po izteku nadomestila manjka nekaj malega do penzije, ti drzava placuje prispevke, dokler ne dosezes prvega pogoja. Koliko casa je to, pa pise nekje na strani od zavoda.


2 leti.

Samo prispevke ti plačuje max 11 mesecev – po preteku 25 mesecev z nadomestilom.

36 mesecev pred penzijo si torej krit za prispevke (25 m še nadomestilo + 11m brez nadomestila)
Pa za “zaščitene”, torej starejše delavce velja, da ne smejo biti odpuščeni iz poslovnega razloga, da gredo lahko na zavod.


Narobe. Samo prispevke ti plačajo max 24 mesecev po poteku nadomestila. (velja do 1.3.2018). Preberi si zakon, ki je citiran nadtvojim postom.


Narobe. Samo prispevke ti plačajo max 24 mesecev po poteku nadomestila. (velja do 1.3.2018). Preberi si zakon, ki je citiran nadtvojim postom.[/quote]
Popravek. 2 leti velja sedaj, ampak če bo sedaj šele šel na 25-mesečno nadomestilo, ga bo prejemal do nov 2018, torej bo uveljavljal pravico do prispevkov šele takrat in je ta rok v zakonu zamudil. Potem pa mu velja 1 leto.


Narobe. Samo prispevke ti plačajo max 24 mesecev po poteku nadomestila. (velja do 1.3.2018). Preberi si zakon, ki je citiran nadtvojim postom.[/quote]

Jaz sem žal ali na srečo še premlada, da bi lahko razmišljala o upokojitvi 🙂 To kar sem napisala je bilo rečeno dva meseca nazaj, ko si je moj oče to urejal in uspešno uredil. V njegovem primeru bo 25 mesecev na zavodu z nadomestilom + 5 mesecev samo s plačanimi prispevki (poudarjeno je bilo, da je znotraj 11ih mesecev), potem gre pa v penzijo – po 40 letih pokojninske dobe. Tole zgoraj piše o starostni pokojnini, mogoče je to razlika, ne vem.

New Report

Close