Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj sem ONA?

Zakaj sem ONA?

Včasih se na obisku pri tašči odmaknem (wc, grem v avto kaj iskat…) in ko se vračam, na hodniku zaslišim besede o meni.Vendar nimam imena, za taščo sem ONA.
Sicer se razumeva, je prijazna do mene, jaz sem tudi do nje.Nikoli še nisva bili v konfliktu.Vedno sem mislila, da imava kar precej dober odnos, ta njena ONA pa mi ne gre iz glave.
Kaj za njo nimam imena?
Niti tega ne ? Jezi me, vendar sem tiho.

Pa kaj se sekiraš za eno staro babo??
Ima še tistih nekaj petkov in to je to. Speljala si ji ljubega sinkota…Tisoč podobnih zgodb je. Pusti ta staro, in uživaj svoje življenje.

Sigurno je nekaj na tem.
Oh, ja….

nova
Uredništvo priporoča

Ni rečeno, da s tem misli kaj slabega. Eni ljudje se preprosto ne znajo izražati. Eni tudi rečejo svojemu možu ali ženi, “moj” in “moja”, kar je idiotsko. Vendar imamo imena.

Meni se sliši ONA namesto imena v slabšalnem pomenu.Kako bi se slišalo, če bi jaz namesto imena ali “mama” govorila za taščo ONA?
Sliši se tako, kot da je praktično odveč in da jo komaj še gledam…
Isto si jaz zdaj mislim, ko tašča o meni tako govori.

Ni res. Če rečem na primer mojemu možu moj, je to mišljeno ljubkovalno. In nikakor ne idiotsko! Če si pa za taščo ona, je pa to mišljeno tako hladno, kot da te ne sprejema..Ženska je tašči pač ukradla ljubega sinkota. in to je to.

Ni res. Če rečem na primer mojemu možu moj, je to mišljeno ljubkovalno. In nikakor ne idiotsko! Če si pa za taščo ona, je pa to mišljeno tako hladno, kot da te ne sprejema..Ženska je tašči pač ukradla ljubega sinkota. in to je to.[/quote]

Kdo bi to razumel? Saj to je prav smešno.Jaz tega prav zares ne razumem.Je pa res, da je tašča že dolgo vdova.

Tudi tvoji mami se čas izteka!

Pri nas tast in tašča želita, da ju kličem ati in mami. Meni je to čisto mimo, tako namreč nazivam lastne starše in tukaj se zadeva zame konča. Vnuka, se pravi moja otroka ju kličeta dedi in babi, ampak prvih 5 let, ko otrok še ni bilo ju enostavno nisem poimenovala. Po imenu klicati ju ne smem, ker je tašča že takoj povedala, da ji je tako nazivanje nespoštljivo in je bila enkrat, ko sem jo poklicala po imenu na smrt užaljena. Tikati ju itak ne smem, se pravi tega nista nikoli predlagala, zato smo na vi + dedi in babi, če pa govorim o njej pa rečem tašča ali tast.

Sigurno je nekaj na tem.
Oh, ja….[/quote]

Sigurno je nekaj na tem? A sta bila z mamo ljubimca?
Pravzaprav se ne čudim, če te ne mara.

Tudi tvoji mami se čas izteka![/quote]

Ta stare ste za na Žale. To je dejstvo. Sam preden crknete morate še zajebavat določene ljudi v glavo! Marš na Žale!!!


ti pa o njej: tašča. si tipkala tako, da je 2x tašča i 2x ona .. še kaj, ali naj te gorjačo čez šimbas, da doumeš


ti pa o njej: tašča. si tipkala tako, da je 2x tašča i 2x ona .. še kaj, ali naj te gorjačo čez šimbas, da doumeš[/quote]

Mislim, da je najbolje, da sam sebe z gorjačo čez šimbas.Mogoče se ti bo zdravje popravilo.


ti pa o njej: tašča. si tipkala tako, da je 2x tašča i 2x ona .. še kaj, ali naj te gorjačo čez šimbas, da doumeš[/quote]

Mislim, da je najbolje, da sam sebe z gorjačo čez šimbas.Mogoče se ti bo zdravje popravilo.[/quote]
raje ne misliti – ti ne gre ☺
btw: če nisi opazila v tej temici: težave imaš TI .. ne jaz ☺ in g.no.j kot si, trpiš ti!! dej crkn, pa ne boš več trpela

Sprijazni se, nisi ji simpatična, si ji pač ena, ki jo je njen sin izbral. Živi s tem.

Po moje je to problem večine tašč nad 75 let.Imajo polno predsodkov, držijo se starih načel in oklepajo se starih znanih stvari.
Sicer grem preko takih stvari, kot da ni nič, po drugi strani pa se sprašujem :zakaj toliko izkazovanja nesprejetosti drugih ljudi? Mogoče to pride s starostjo.

Mislim, da je najbolje, da sam sebe z gorjačo čez šimbas.Mogoče se ti bo zdravje popravilo.[/quote]
raje ne misliti – ti ne gre ☺
btw: če nisi opazila v tej temici: težave imaš TI .. ne jaz ☺ in g.no.j kot si, trpiš ti!! dej crkn, pa ne boš več trpela[/quote]

btw :če še nisi opazil: na uho ti povem, da drugi ne bodo slišali :
Psiholog pač nisi in nikoli ne boš, ker imaš v sebi premalo empatije do človeka,
po drugi strani pa se mečeš ven z negativnimi izpadi, ker drugačnega ne premoreš.Toliko o tem, zaključujem s tabo to razpravo.Zaradi mene se lahko še naprej mečeš ven-Imaš nekaj publike, ampak samo to.


raje ne misliti – ti ne gre ☺
btw: če nisi opazila v tej temici: težave imaš TI .. ne jaz ☺ in g.no.j kot si, trpiš ti!! dej crkn, pa ne boš več trpela[/quote]

btw :če še nisi opazil: na uho ti povem, da drugi ne bodo slišali :
Psiholog pač nisi in nikoli ne boš, ker imaš v sebi premalo empatije do človeka,
po drugi strani pa se mečeš ven z negativnimi izpadi, ker drugačnega ne premoreš.Toliko o tem, zaključujem s tabo to razpravo.Zaradi mene se lahko še naprej mečeš ven-Imaš nekaj publike, ampak samo to.[/quote]
glej meni seza ljudi s takimi problemi, kot jih imaš ti je.be toliko, da se mi tudi jebe ne
predlagam ti pa rešitev za tebe: crkn.

Ali samo tebe naziva Ona, ali tudi druge, o jih ni zraven naziva un, tisti, tista. Nekateri si težo zapomnijo imena, še imena otrok in vnukov pomešajo.

Ce te imenuje v 3. osebi za ONO, s tem podzavestno poudarja, da ti nisi NJENA, NJIHOVA, ampak tista , pri tem pa pac izpostavlja tvoj spol. Nisi ji vsec. Morda ji bos kdaj. Ampak taka custva so po navadi obojestranska. Zato nimas bit kaj prizadeta. Saj je ti tudi ne maras kaj prevec. Mirne duse ji lahko reces STARA. Ce ti kdo kaj nasprotuje, lahko poves nazaj, dokler si zanjo ONA, bo ona zate NJEGOVA STARA. Ne,t u ne bo nikdar ljubezni, mogoce le dolznost.

Meni se sliši ONA namesto imena v slabšalnem pomenu.Kako bi se slišalo, če bi jaz namesto imena ali “mama” govorila za taščo ONA?
Sliši se tako, kot da je praktično odveč in da jo komaj še gledam…
Isto si jaz zdaj mislim, ko tašča o meni tako govori.[/quote]

Točno tako- ker samo slabše, ki ga lahko izusti nekdo, je samo še ONO….AVtorica, ne sekiraj se, poliniji najmanjšega, prijaznega odpora. Ti imaš moža in njenega sina, ona pa verjetno copato( če imaš še moža) in sina, ki ji ni več vedno na voljo.

verjetno ji mož (tvoj tast) reče: da draga, seveda draga, kakor boš ti rekla, draga – samo da ima pred njo mir 🙂

Tudi tvoji mami se čas izteka![/quote]

Ta stare ste za na Žale. To je dejstvo. Sam preden crknete morate še zajebavat določene ljudi v glavo! Marš na Žale!!![/quote]

Grem stavit, da imaš kar nekaj let več od mene :-)))))))))))))
Pa tudi z močvirja nisem in Žale čakajo tebe, ne mene :-PPPPPPP
Drugače pa še enkrat: TVOJI MAMI se čas izteka, verjetno ji bo lepše kot živeti s teboj !!!!!!

Imam podobno, morda celo še bolj nehumano taščo. Nikoli zanjo nisem bila taprava snaha, po njenih merilih dovolj dobra za njenega sina ( ker je jasno imela izbrano že drugo, njej je ustrezala predvsem zaradi tega, ker ji je bila nekaj časa, ko ji je zaradi bolezni umrla mama, njena nadomestna mama sama pa nikoli ni mogla imeti hčerke, čeprav si jo je možno želela – torej je imela popolni paket snaho in hčerko v enem – a le zase, za sina je bilo žal to preveč, pa še druge stvari so bile ključne zanj, ki jih je naredila ta njegova žena in snaha), njen sin je bil poročen z njo, pa se je ločil od nje ( je bila bolj kopija njegove matere, sta skupaj držali). Je delala tako sranje, kot da ima hčerko, ne pa sina, ko ji je sin povedal, da se bo ločil.

Mene vedno imela v zobeh, jezikala, pletla zgodbice in laži v njeni glavi , ker je bila mnjenja, da sem njenemu sinu zmešala glavo, pa sploh ni bilo res, ker se je on pametno umaknil iz vsega tega, ker ni hotel več tako živet. Zveza je zamrla tudi zaradi njene krivde, mati tega verjetno (še) ne ve…. Ločil se je po hitrem postopku ( otrok ni bilo).

No in ta tašča je meni pila kri 15 let, dobesedno si izmišljala stvari o meni, mojiih bližnjih, laala in ngovorila vsem po vrsti, ki so jo bili pripravljeni poslušati. Posledica je bila distanciranje in omejevanje dajanja vnukov ( zažela je tudi spet intenzivn piti alkohol). Tudi sin z njima ni govoril pol leta po tistem, ko mu je povedala, ta ONa( jaz) pa že nikoli ne bom stopila v njeno hišo..

Potem pa je žal narava naredila svoje, narava je naredila “red”, konec temu obrekovanju – zaradi pitja alkohola je pridelala bolezev, rezali so ji del ustne sluznice in del jezika, pobrali tudi vse zobe, del čeljusti.. Rak šel naprej., ker še vedno pije -pila je že v mladosti, ni začela pit zaradi te sutiacije, morda se je samo začela bolj zapirat vase, ker je začutila svojo nemoč n svoj neuspeh, ker nimogla več imet stvari pod kontrolo – je tudi po naravi velik “control freak”, vse po vrsti hoče komandirat innadzirat, da je po njeno – težek karakter, zelo. Žal sedaj rak že toliko razširjen po telesu, da so ji šteti meseci. Se zaveda, je že v fazi, ko ji je za nekater stvari žal- menirekla še ni, če bo rekla, ji bom seveda oprostila, a rekla, da pozabila ne bom nikoli.

Bodite samske, pa ne boste imele tašč.

ni za verjeti,vendar je res.Poznam fanta nad 30 let z družino,ki svojima staršema reče on,ona. Ne bo recimo rekel,kaj si kaj videla mamo ali očeta,temveč kje je on ali on.Meni zelo,zelo čudno.

New Report

Close