Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se kdaj obremenjujete z vprašanjem, kaj si drugi mislijo o vas?

Se kdaj obremenjujete z vprašanjem, kaj si drugi mislijo o vas?

Vam veliko pomeni, da v očeh drugih izpadete ‘dobri’ in ste zato prijazni in uvidevni tudi takrat, ko vam kdo ‘stopi na živec’?
Ali vam je za to vseeno in vsakemu poveste kar mu gre?

Mene boli qurac kaj si drugi mislijo. Vse jim povem kako jaz gledam na zadeve. Zato pa nimam prijateljev in jih niti nočem.

Ja, konstantno in čisto preveč živcev mi gre za to. Ampak to ne v smislu, da bi hotela izpasti boljše, jaz samo hočem izpasti normalna. Imam namreč vedno občutek, da si delam bruke, reagiram čudno, imam neprimerne odzive, predvsem kar se tiče socialnih veščin. Vem, kaj bi bilo optimalno, ampak v tistem trenutku kar zablokiram.

nova
Uredništvo priporoča

Mene boli qurac kaj si drugi mislijo. Vse jim povem kako jaz gledam na zadeve. Zato pa nimam prijateljev in jih niti nočem.[/quote]
Vseeno mi je kaj si drugi mislijo, povem svoje poglede na zadeve, zato imam kup prijateljev, čeprav jih ne potrebujem.

Ženskih prijateljic nimam. Zakaj, ni potrebno razlagat…Imam moškega prijatelja, ob katerem je komunikacija čisto nekaj drugega, kot ob ženski.

O tem kakšno mnenje imajo ljudje o nas, se največkrat sprašujejo tisti, ki imajo slabo samopodobo. In taki se na vse pretege trudijo ugajati in boh ne daj, da bi komu v obraz povedali kaj si mislijo o njem.

Danes sem že enkrat delal samomor zaradi tega, kar si drugi mislijo o meni, pa mi ni uspelo! Le kaj si bodo sedaj mislili??♫♪☺☺♫♪

Nesposobnež!

Na mnenja drugih se ne oziram. Živim po svoji vesti zaradi sebe, ne zaradi drugih ljudi.

Kot prvo, je razlika ali gre za prijatelje, znance, sodelavce, stranke….

S tem, kaj si drugi mislijo o meni, se sicer ne obremenjujem. Običajno povem, kaj si mislim, zelo redko, da ne, pa še to zaradi tega, ker se mi v danem trenutku ne zdi primerno ali pa se mi ne ljubi.

Poznam pa osebe, ki želijo biti vsesplošno priljubljene, pri takih pa sem zelo previdna. Običajno gre za zahrbtne in pokvarjene ljudi, ki jim ni vredno zaupati ali pa za totalne riti, ki se nikoli ne bodo potegnili na za sebe, ne za druge. No, tega jim pa ne povem v faco, ker se mi zdi brez veze. No, ne gre za prijatelje.

Nesposobnež![/quote]
A imaš kakšno idejo???☺☺☺

Nesposobnež![/quote]
A imaš kakšno idejo???☺☺☺[/quote]

Hm, jaz imam idej veliko, sam kaj ti bodo, če je moje mnenje o tebi, da si nesposoben.
Pa ne jemlji tega osebno, da ne bom potem imela še tebe na vesti.

Obremenjujem se s tem, kaj o meni mislijo ljudje, ki so mi blizu, te pa lahko preštejem na prste ene roke.


A imaš kakšno idejo???☺☺☺[/quote]

Hm, jaz imam idej veliko, sam kaj ti bodo, če je moje mnenje o tebi, da si nesposoben.
Pa ne jemlji tega osebno, da ne bom potem imela še tebe na vesti.[/quote]
Zelo osebno sem vzel, ampak žiletka je tud skrhana!!☻☻☻

Mama, ata, babica, dedek in brat?

Mama, ata, babica, dedek in brat?[/quote]

Malo drugače, si pa blizu.

Hm, jaz imam idej veliko, sam kaj ti bodo, če je moje mnenje o tebi, da si nesposoben.
Pa ne jemlji tega osebno, da ne bom potem imela še tebe na vesti.[/quote]
Zelo osebno sem vzel, ampak žiletka je tud skrhana!!☻☻☻[/quote]

Logično, da je žiletka skrhana, če pa nimaš občutka in ustreznega grifa.
Kaj naj ti rečem, da se ne bom preveč ponavljala?

Res pa je, da vaja dela mojstra in upanje umre zadnje.

Mama, ata, babica, dedek in brat?[/quote]

Malo drugače, si pa blizu.[/quote]

Brat, dedek, babica, ata in mama?????

Včasih sem se, sedaj ne več. Mi gre pa na živce, ko nekateri ne ločijo med povedati kar si mislijo in nesramnostjo. Navadno trdijo, da osebi vse povedo v obraz…

Ko mi stopijo na živec, jim povem, kar jim gre, skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Samo sebi na žalost potem pogosto očitam, zakaj sem čakala tako dolgo, da je mera polna. Morala bi prej meje postaviti, pa ne bi bila potem jezna in ostra. Čeprav, imaš ljudi, ki se ne ozirajo, ” ne slišijo”, dokler ne poveš ostro in nekoliko z višjim tonom.

Nimam nič od tega!

Ja – če mi kritiko povedo ljudje, ki so mi blizu, ki jim zaupam in oni meni. V takem primeru se zamislim nad rečenim, pretehtam kaj so rekli, zakaj in dostkrat se zgodi, da imajo prav, saj me vidijo z drugimi očmi kot se vidim sama.

Ne – če gre za ljudi, ki mi niso blizu, ki z mano nimajo v bistvu nič. Sicer pa kakšne nagativne kritike, če že, do mene pridejo po kakšnem tretjem kanalu, ne direkt…

Da bi pa posebej razmišljala, kar tako, o tem kaj kdo misli, pa ne razmišljam. To sem počela tam pri 15-tih, mogoče še pri 20-tih kdaj pa kdaj…

Žal je veliko takih, če jim poveš v obraz kar misliš, te označijo za nesramnega.
Večina ima raje, da se jim ljudje smehljajo v fris in glumijo navidezno prijaznost, pa čeprav takoj, ko jim obrnejo hrbet jih že opravljajo in širijo neresnice o njih.

Zadnji stavek si dobro napisala.
Jaz bi samo še dodala, … ko jim poveš ostro in z nekoliko višjim tonim ti pa rečejo, da iščeš samo prepir …

Žal je veliko takih, če jim poveš v obraz kar misliš, te označijo za nesramnega.
Večina ima raje, da se jim ljudje smehljajo v fris in glumijo navidezno prijaznost, pa čeprav takoj, ko jim obrnejo hrbet jih že opravljajo in širijo neresnice o njih.[/quote]

Ni problem povedati v obraz. pri marsikomu je problem način kako to povedo. S ciničnim, hudobnim, hinavskim in še kakšnim pristopom pač ne moreš nekomu povedati kar mu gre, ker izpadeš neverodostojen. Prav tako dvig glasu ni primeren.

Malo ljudi je, ki znajo (in hočejo) povedati nekomu svoje mnenje (ne kar mu gre!) na človeku dostojen način.

New Report

Close